Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно ASUS ZenFone 5 (Характеристики)
#76

Помагайте,
взех си Asus Zenfone 5 1/8 GB. За първи път пипам андроид!
Някакви приложения се актуализират. Има няколко програми които правят едно и също.
Тепърва почвам да чета как се махат приложения и т.н.
Изобщо не харесвам нещо да се случва без контрол, а някой приложения това правят.

Пише, че чрез ZenUI може да се мине на по-нова версия на андроид, ама няма иконка.... Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#77

pupets написа:
steftzo написа:При мен не се получава поне за сега това с флашването... всичко правя както е в клипа и на adb shell дава error: device not found. Качвах драйвери, махах, ъпдейтвах киллвах и стартирах пак сървъра и все това съобщение излиза... Sad Командите преди това минават fastboot.img и boot.img




Успях да го излъжа. Не знам защо но след като инсталирах PC Link тогава се оправи и adb shell тръгна. И първия път не бях включил УСБ дебъгинг. Сега съм с WW-1.14.40.50 ROM. Ще видя как се държи и ще пиша. Видях че в сайта на асус има вече V2.19.40.18 (Android 4.4) for WW SKU only... Това означава ли че ще мога да го кача? И как става ? Пак с adb sideload <filename> ?

Сега щом си с ww ром и ниска версия ще е по-лесно. Изпълни инструкцията долу, като ЗАПОЧНЕШ да флашваш последователно с версия 1,17 след това 1,18 и накрая с 2,19

АКО СЕ ОПИТАШ ДИРЕКТНО НА 2.19 ЩЕ ТИ ДАДЕ ГРЕШКА - ВЕРВАЙ МИ :rofl:

ПУСКАШ ДА МОЖЕ ДА СЕ ИНСТАЛИРА ОТ НЕПОЗНАТИ ИЗТОЧНИЦИ И ДЕБЪГИНГ МОД
1 връзваш телефона за компа
2 сваляш последната версия 2.19 - ww (след това разархивираш до файл който накрая в името има ,, - user" ТОА Е РОМА за флаш)
3 слагаш го във ВЪТРЕШНАТА ПАМЕТ
4 разкачаш телефона и трябва да се появи удивтелен знак в статус бара - натискаш го и следваш стъпките.
Телефона сам прави всичко

Преди малко погледнах моя ром и видях, че не е китайски. Това ми е версията: ASUS_T00F_WW_user_1.13.40.51
До сега не съм я правил тази процедура и се чудя... Smile
Накрая се реших да сложа по нова версия. Сложих UL-ASUS_T00F-WW-1.14.40.50 и го подкарах. Сега бавно, но славно и последователно нагоре до последната Smile

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#78

Това е в момента ASUS_T00J_WW_user_1.98.40.9.....

Имам същия проблем с чекването - не го възприема. Пак си пита после!
Кой фирмуер ще препоръчате!?

Оказа се че Китайците е тази версия е някаква фалшива, защото не съществува. Минах през цяла процедура. Сега вече съм с най-новата, която е дадена от поддръжката на ASUS. Водих се по този сайт, но е някакъв с реклама която трябва да се SKIP!
http://www.asus-zenfone.com/2014/09/how-...and+ROM%29


Всъщност това, което направих е да мина на Version V1.18.40.10(WW) и вече от там спокойно си се ъпдейтна до Version V2.19.40.18(WW)
Цитирай
#79

Последната версия е 2.20.40.9 и я има в сайта, който си цитирал, заедно с инструкции как се инсталира и различни файлове, според това от коя версия се идва...
Цитирай
#80

Всъщност, последната е 2.20.40.13 от вчера Tooth
Цитирай
#81

Ей, качили са я малко след като се поизпотих! Smile
А! То 12-ти днес!
Чак сега видях как се казва сайта, който съм цитирал..... :wall: Така се бях забил там вчера!
Цитирай
#82

Колеги мисля да поръчам един 2gb RAM /16 gb storage много ми хареса телефона още като излезе, Жалко че не се продава от тук. Спрях се на сайта minideal.net понеже е най-евтин там, ама не съм поръчвал от китайски сайтове досега. Попитах колегата l_mutishev за някой неща, понеже и той от там го е купувал, обаче ще попитам и тук.

Нещо много проблеми с този телефон а уж нов, още като го вземете и почвате да сменяте Ром-ве и т.н. Няма ли си нормален ОТА ъпдейт. Освен това с какъв CID идват телефоните поръчани от интернет зависи ли от това къде отива телефона или зависи от това от къде идва. Ако не е с WW, а китайски голям проблем ли в нали пак си има български език и т.н.
Много силно ме интересува въпроса с гаранцията, има ли световна гаранция и ако го поръчам рутнат ще важи ли (едва ли).
И последно наистина ли не му светят бутоните да му се не види?

Като хора, който ползвате телефона какво ще ме посъветвате да се хвърлям ли или да тръся нещо от БГ с гаранция и т.н.

Също така нещо много объркана информацията в нета за двата модела 500 CG И 501 CG
напълно различни характеристики някъде единия е intel 1,6ghz/ 2gb ram/8 bg storage, другаде го дават с 1 гб RAM и процесор Intel 2ghz, абе какви ли не комбинации видях.
Аз се интересувам от този с 16 gb storage той с колко рам и какъв процесор е.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#83

Steker написа:Колеги мисля да поръчам един 2gb RAM /16 gb storage много ми хареса телефона още като излезе, Жалко че не се продава от тук. Спрях се на сайта minideal.net понеже е най-евтин там, ама не съм поръчвал от китайски сайтове досега. Попитах колегата l_mutishev за някой неща, понеже и той от там го е купувал, обаче ще попитам и тук.

Нещо много проблеми с този телефон а уж нов, още като го вземете и почвате да сменяте Ром-ве и т.н. Няма ли си нормален ОТА ъпдейт. Освен това с какъв CID идват телефоните поръчани от интернет зависи ли от това къде отива телефона или зависи от това от къде идва. Ако не е с WW, а китайски голям проблем ли в нали пак си има български език и т.н.
Много силно ме интересува въпроса с гаранцията, има ли световна гаранция и ако го поръчам рутнат ще важи ли (едва ли).
И последно наистина ли не му светят бутоните да му се не види?

Като хора, който ползвате телефона какво ще ме посъветвате да се хвърлям ли или да тръся нещо от БГ с гаранция и т.н.

Също така нещо много объркана информацията в нета за двата модела 500 CG И 501 CG
напълно различни характеристики някъде единия е intel 1,6ghz/ 2gb ram/8 bg storage, другаде го дават с 1 гб RAM и процесор Intel 2ghz, абе какви ли не комбинации видях.
Аз се интересувам от този с 16 gb storage той с колко рам и какъв процесор е.

Отговорил съм ти на втория въпрос на лично. Бутоните не му светят и на моя, но май и на всичките е така. Моя е с 2ГБ РАМ и 16ГБ РОМ с процесор Intel Atom Z2580, Dual-core 2.0 GHz. Според мен за телефон до 200 долара е супер (аз моя го платих на промоция за 185). Гаранция уж има 1 година, но по добре да не ни се налага да я ползване Smile

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай
#84

Миналата година по това време платих един мини лаптоп и дойде май месец. Та хората почват да се зареждат с подаръци за Коледа от цял свят и момента не е много подходящ. Излъгах се да избера опцията на DHL, която се оказа не много подходяща!

Друго, което не мога да си обясня, откъде китайците ги изнамерват тези фирмуери и каква е причината да ги слагат!? Може би са моднати с цел кражба на л.д. След като си сложиш стоков фирм. си се ъпдейтва без проблем!

За телефона нищо не мога да кажа, първи ми е! Бутоните не светят!
Тука има 150 стр. писания. И други проблеми има!
Цитирай
#85

peterstamov написа:Миналата година по това време платих един мини лаптоп и дойде май месец. Та хората почват да се зареждат с подаръци за Коледа от цял свят и момента не е много подходящ. Излъгах се да избера опцията на DHL, която се оказа не много подходяща!

Друго, което не мога да си обясня, откъде китайците ги изнамерват тези фирмуери и каква е причината да ги слагат!? Може би са моднати с цел кражба на л.д. След като си сложиш стоков фирм. си се ъпдейтва без проблем!

За телефона нищо не мога да кажа, първи ми е! Бутоните не светят!
Тука има 150 стр. писания. И други проблеми има!

Четох и там. А твоя от къде е пак ли мини дим или другото място. Мога ли да си го поръчам със стоков Ром от минидил. Гледам че основните проблеми са след опити за ъпдейт. А и самите ъпдейти се правят много бавно един след друг и не винаги стават. Някой с КитКат ще каже ли как се държи с тази ОС. Какво е най-добре да му кажа да напише на доставката. Гледам повечето искат да пише подарък, други че се връща от ремонт, трети рамка за снимка/картина. Някой който не е засечен на митницата ще сподели ли опит.

И друго като си го поръчаш рутнат и тестван как пристига има ли си найлонче и т.н. Европейското заразно оригинално ли е или е същото само добавят преходник.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#86

Моят е от minideal. Чети коментарите на долу по страницата от потребителите. Всеки си го поръчва както иска, но не знам дали го правят от магазина. Аз не се възползвах да капризнича и дойде с някакъв измислен фирмуер. Сега съм с Version V2.19.40.18(WW) - май си е киткат 4.4.2!?
По-добре ми се струва работата на устройството! Излязла е и по-нова версия, ще я пробвам скоро и нея. Моят Зен е леката версия 1/8 и с по-слабия процесор!

Продавачите отваря кутията, правят каквото си поръчал и ти го пращат. Това е добре, поне е пробван дали тръгва! Smile Да зарядното е с преходник!

За доставката почти всичко е късмет! Над 150 евро обмитяване, над 15 евро ДДС.
Повече на лични! Smile
Цитирай
#87

peterstamov написа:Моят е от minideal. Чети коментарите на долу по страницата от потребителите. Всеки си го поръчва както иска, но не знам дали го правят от магазина. Аз не се възползвах да капризнича и дойде с някакъв измислен фирмуер. Сега съм с Version V2.19.40.18(WW) - май си е киткат 4.4.2!?
По-добре ми се струва работата на устройството! Излязла е и по-нова версия, ще я пробвам скоро и нея. Моят Зен е леката версия 1/8 и с по-слабия процесор!

Продавачите отваря кутията, правят каквото си поръчал и ти го пращат. Това е добре, поне е пробван дали тръгва! Smile Да зарядното е с преходник!

За доставката почти всичко е късмет! Над 150 евро обмитяване, над 15 евро ДДС.
Повече на лични! Smile
За колко време ти дойде. Сам ли си го бутна или така го поръча. Колко прати на митницата, ако си плащал.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#88

Здравейте колеги,
Доста време не бях писал в темата понеже мислих, че са я премахнали, апък и имам други ангажименти. Първоначално като си закупих телефона, нямаше кой да ми помага с ъпдейта, а и английския ми куца и като вас доста се препотих докато разбера, че се ъпдейтва постепенно.
Това за CID версиите, бях чел че не е много препоръчително и добре за апарата да се сменят от CN -> WW CW->WW и т.н. , но това си го решавате вие моя лично е WW което ме радва, последния ъпдейт на 4.4 е доста пооправен сравнение предишният.
Та да попитам като бях с предния ъпдейт СД катата ми се форматира и след това отказа да я приеме. С новият не съм я пробвал защото не е при мен, на някой да му е правил подобен проблем и след ъпдейта дали се е оправило.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#89

smileyy написа:Здравейте колеги,
Доста време не бях писал в темата понеже мислих, че са я премахнали, апък и имам други ангажименти. Първоначално като си закупих телефона, нямаше кой да ми помага с ъпдейта, а и английския ми куца и като вас доста се препотих докато разбера, че се ъпдейтва постепенно.
Това за CID версиите, бях чел че не е много препоръчително и добре за апарата да се сменят от CN -> WW CW->WW и т.н. , но това си го решавате вие моя лично е WW което ме радва, последния ъпдейт на 4.4 е доста пооправен сравнение предишният.
Та да попитам като бях с предния ъпдейт СД катата ми се форматира и след това отказа да я приеме. С новият не съм я пробвал защото не е при мен, на някой да му е правил подобен проблем и след ъпдейта дали се е оправило.

От къде е твоя (сайта/ страна). Това с сд-картите е доста често срещан бъг в XDA пише доста по темата, не прочетох всичко и не мога да ти кажа как се оправя, но ако се разтърсиш в XDA сигурно ще намериш. Пробвай с друга карта, може би има значение и под какъв формат я форматираш и след това дали трябва да я разделиш на два дяла. През къстъм рекавъри се прави разделянето като оставяш малко място за системните файлове и другото за другия дял.

Малко ме е страх да взема телефон през интернет иначе други джунджурийки пазарувам редовно, ама стане ли проблем няма оправяне. Къде ще го изпращаш до Китай и обратно това са месеци без телефон, а не говорим за пощенските разходите.
Освен това имам малко съмнения относно марката. Много я уважавам и харесвам, но след като си купих таблет Asus Transformers Infinity TF 700, мнениeто ми се промени. В началото бачкаше ОК, но с времето и ъпдейтите(докато ги имаше) стана страшно то не са лагове, циклене, форс клоуз. За 1200 лв. топ таблет на марката, а не става за нищо. Единствено дисплея е супер и дизайна. Отклоних се от темата, съжалявам.

Искам да купя телефона за приятелката ми не за мен и в този ред на мисли не ми трябва за игри и други такива. По-скоро фейсбук, някой сайт, разговори. Преди няма и две години и взех HTC Desire C e казвам Ви няма почти никакви приложения, но само за да се обадиш докато ти зареди хронологията минават 20-30 секунди. Затова питам как се държи телефона като се ползава известно време и се понатрупат приложения, кеш и т.н., но искам обективно мнение на хора, които могат да го сравнят с други телефони, които са ползвали Има ли лагове крашва ли браузъра като се отворят повече табове и други такива.

П.С. Някой знае ли къде и дали някой го предлага в България.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#90

Аз мога да ти споделя опит, като съм минал през всички известни марки, включително и xiaomi i lenovo.
Единствения недостатък е батерията и няколко бъга - понякога забравя паролите за вифи, а понякога служебния мейл се рефрешва сам, въпреки че съм задал ръчно синхронизиране. Лагове няма и като скорост е супер, даже повече от колкото съм очаквал. Ако оправят бъговете и оптимизират разхода на батерията, ще е перфектния телефон. Това говоря за 2ГБ РАМ/16ГБ версията.
Иначе това за СД картата не го вдянах - как ще ти форматира картата без да те пита??? И за какво разделяне на картата на партишъни въобще става дума???
За купуване - купил съм го нов от български базарен сайт - няма да го споменавам, за да не е реклама. Вярно - гаранция йок, ама при положение че цепи мрака на 1/3 от цената на някой флагман, и нямам проблеми, ми е все тая.
Цитирай
#91

bo6o написа:Аз мога да ти споделя опит, като съм минал през всички известни марки, включително и xiaomi i lenovo.
Единствения недостатък е батерията и няколко бъга - понякога забравя паролите за вифи, а понякога служебния мейл се рефрешва сам, въпреки че съм задал ръчно синхронизиране. Лагове няма и като скорост е супер, даже повече от колкото съм очаквал. Ако оправят бъговете и оптимизират разхода на батерията, ще е перфектния телефон. Това говоря за 2ГБ РАМ/16ГБ версията.
Иначе това за СД картата не го вдянах - как ще ти форматира картата без да те пита??? И за какво разделяне на картата на партишъни въобще става дума???
За купуване - купил съм го нов от български базарен сайт - няма да го споменавам, за да не е реклама. Вярно - гаранция йок, ама при положение че цепи мрака на 1/3 от цената на някой флагман, и нямам проблеми, ми е все тая.
Пусах ти на лично ама не ми отговаряш. Кажи кой е този сайт на лично съобщение или някой ако знае кой в България го продава да сподели.

Колеги забелязъх нещо странно и затова искам да Ви попитам. На някой телефони надписа "Intel" е изписан на самия капак, а на други надписа представяла лепенка тип холограмна. Да не става въпрос за някакви ментета, защо е така Вашите как са?

Вижте за какво говоря:

С надпис:
http://www.minideal.net/catalog/product/...age/13769/

С лепенка:
http://www.minideal.net/catalog/product/...age/13352/

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
#92

Това не са най-продаваните телефони, и съответно не мисля, че има смисъл някой да им прави толкова точни реплики и ментета. При мене е лепенка, и съм убеден, че не е менте. Друг е въпроса, че при предишния ми телефон, ходих да си го взимам с електронна везна, за да съм сигурен, че не е реплика - xiaomi note така са го докарали, че единствените разлики са 2гр в теглото и ширината на "базелите". Писах ти от къде съм си го взел. Успех с покупката.
Цитирай
#93

Здравейте и аз съм решил да взема асус зенфон 5 моля да ми кажете сигурен сайт да си го поръчам.искам да направя подарък на жената.За нова година
Цитирай
#94

Здравейте,преди седмица се сдобих с ZenFone 5 и днес ми остана време да го разуча по-обстоѝно. Опитвам и да го ъпдеитна до Киткат но не ми се получава.телефона го купих от О.Х и предполагам е купен от китаи. Параметрите са- Памет: 8GB ROM, 1 GB RAM Процесор: двуядрен Intel Atom Z2560, 1.6GHz; инсталирах CPU-Z и ми показва Intel Atom Z2580, 2.0GHz Памет: 8GB ROM, 1 GB RAM. Останах доста учуден понеже с този процесор не видях да го слагат на по евтината версия обикновено е с 1.6GHz инсталирах си и AnTuTu и то показа същото.Номерът на версията на андроид е ww -1.98.40.9 трябва ли да мина на по долна версия и как става
Цитирай
#95

Същата работа като при мен виж по-горе! Минах описаните стъпки като версия за downgrade използвах една от по-ниските официални V1.18.40.10(WW) ! След това е лесно за по-новите!

Моя също е 1/8 и сега като писа погледнах CPU-Z и е 1.6 GHz. Не знам преди смяната на фирма какво е показвал! Може също да е бил нещо набримчен, или фалшивия фирм го дава така или е клокнат или просто имаш по-бърз проц.!
Цитирай
#96

Здравейте, преди няколко дни си ъпдейтнах тел до последната версия V2.20.40.13(WW) . Тел си върви супер и за сега виждам само един проблем, който е доста дразнещ. Изчезна ми гоогле клавиатурата. Имам само Асус клавиатура, а на нея на БГ фонетична няма Ъ, вместо Ъ има Ь. Някой може ли да ми каже как мога да си кача и да използвам пак гоогле клавиатурата или поне в на Асус клавиатурата Ъ си е Ъ Smile

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай
#97

steftzo написа:Здравейте, преди няколко дни си ъпдейтнах тел до последната версия V2.20.40.13(WW) . Тел си върви супер и за сега виждам само един проблем, който е доста дразнещ. Изчезна ми гоогле клавиатурата. Имам само Асус клавиатура, а на нея на БГ фонетична няма Ъ, вместо Ъ има Ь. Някой може ли да ми каже как мога да си кача и да използвам пак гоогле клавиатурата или поне в на Асус клавиатурата Ъ си е Ъ Smile

Здравей колега не съм упдейтвал до 4.4.2 понеже съм с китайския ром : CN_1.96.40.50..... и трябва да минавам към WW и след това нагоре, но това като имам време. За клавиатурата четах доста и попаднах на проблем като твоят, така че би трябвало да се оправи.

http://www.asus-zenfone.com/p/forum.html#nabble-td371
Цитирай
#98

Между дръгото някой друг да има проблем с Видео камерата ? Като пробвам да снимам видео крашва и форс клозва камерата и изобщо не може да снима видео.
2гхз , 2гб , 16 версията съм : CN_1.96.40.50..... ?
Цитирай
#99

Kamen911 написа:
steftzo написа:Здравейте, преди няколко дни си ъпдейтнах тел до последната версия V2.20.40.13(WW) . Тел си върви супер и за сега виждам само един проблем, който е доста дразнещ. Изчезна ми гоогле клавиатурата. Имам само Асус клавиатура, а на нея на БГ фонетична няма Ъ, вместо Ъ има Ь. Някой може ли да ми каже как мога да си кача и да използвам пак гоогле клавиатурата или поне в на Асус клавиатурата Ъ си е Ъ Smile

Здравей колега не съм упдейтвал до 4.4.2 понеже съм с китайския ром : CN_1.96.40.50..... и трябва да минавам към WW и след това нагоре, но това като имам време. За клавиатурата четах доста и попаднах на проблем като твоят, така че би трябвало да се оправи.

http://www.asus-zenfone.com/p/forum.html#nabble-td371
Мерси за помощта Smile Само че не знам дали го правя ресета... после всичко на ново да качвам... Sad
Ще го видим де, то половината думи не ги пиша правилно сега Big Grin Smile


Big Grin Кофти, но не помага. Ресетнах тел. Сега всичко на ново се качи, но положението с клавиатурата си е същото Sad
Вместо Ъ си стой Ь и пак не мога да избера друга клавиатура.

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай

Здравейте на всички ползватели! Имам интерес към телефона с версията РАМ 2ГБ. Искам да помоля някой да сподели резултатите от АнТуТу - производителност, точки от теста. Забелязах, че има два варианта процесори: масовия двуядрен 1.6 ГХц и другия 2.0 ГХц - с него телефонът е само в лилава версия. Също така искам да помоля да споделите мнение за GPS, ако някой е правил тест с програмка, примерно GPS status (Има я в маркета), да споделите бързо ли се свързва със спътници, успява ли да ги фиксира добре или се губят. За съжаление имам лош опит с един китаец и сега като си купувам друг телефон искам да съм наясно с възможностите на следващия предварително. Благодаря на всички отзовали се!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)