Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на MIUI Китайски Stable на MI3
#1



ОТ 2 дена съм със stable и главоболията ми спряха. Пиша тоя гайд за тези който не искат да ъпдейтват всяка седмица и имат ядове като мене. Stable е Официалния РОМ на телефона, с който се продава от Xiaomi. Получава ъпдейти средно веднъж на месец понякога по-често понякога по-рядко. Би трябвало да е най-качествения ром за телфона с минимум до никакви бъгове. И така:

*Ромът е само с Английски и Китайски!
*На компютъра си трябва да имате инсталиран fastboot! Който няма да си инстлане от тук: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2588979
*Няма значение с какъв ром сте в момента!
*Ще загубите цялата си информация!
*Бекъпи не съветвам да ресторвате, за да сте сигурни, че ако имате проблем не е от него(Най-вероятно ще е баш от него!)

1. Теглите от тук http://www.miui.com/thread-1666183-1-1.html последната stable версия. В момента на писане това е втората таблица и е кръстена 小米手机3-WCDMA MIUI 稳定版. В името на рома трябва да има "fastboot", примерно: Mi 3-WCDMA JXDCNBD13.0 fastboot(4.3 )
2. Разархивирате файла. Трябва да ви се появи папка, която има няколко .bat и .sh файла. Вас ви интересува flash_all.bat
3. Спирате телефона.
4. Задържате копчето за намаляване на звука и пускате телефона. Трябва да изпише Fastboot на екрана.
5. Закачате телa за компютъра.
6. След като го разпознае стартирате flash_all.bat и чакате 1-2 минутки да го флашне.
7. Телефонът ще се рестартира и може да го разкачите.
8. Избирате си Английски (приемам, че не знаете Китайски) и минавате през първоначалните настройки.

Готово до тука имаме инсталиран stable ром без Play Store. Ето и проепръчителните настройки:

1. На втория екран има 5-10 програми на китайски и една папка който са напълно излишни можете да ги ънинстлирате по нормалния начин: задържане на иконката и в кофата горе.
2. Разкарвате тъпанарския Permission manager: Отваряте Security програмта, избирате Permission и след това деактивирате Permission Manager!
3. След като сте махнали излишния спам време е за инсталиране на Play Store. Теглите последната версия от http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2227787 и я копирате на памета на телефона.
4. Логвате се в MIUI Market-а и пишете google и най-горната програма трябва да е с червена иконка с английско "g" и малко андроидче до нея. Инсталирте я като и давате I trust this app на последния екран от инсталацията.
5. Пускате програмта избирате си нужните неща най-вече Play Store-a. Давате инсталл и инсталирате като то ще ви каже че трябва да инсталирате още 3-4 Гуугълски неща, съгласявате се и на всяка програмка давате Trust на финалния екран след инсталацията.
6. Вече има иконка нa Play Store, но ако я псунете няма да тръгне, за това най-добре не я пускайте.
7. Инсталирайте последната версия на Play Store която по-рано сте качили на памета на телефона. Play Store-a вече трябва да ви работи нормално. Пуснете го и изчакайте да ъпдейте 10-тина простотии, след това мижете да си доинсталирате от там Gmail, Google Search и други Гуугълски неща които ползвате.
8. За удобство може да влезете в MIUI Market и от настройки да спрете нотификешъните.
9. Ако искате да ползвате Google Keyboard от тук теглите последната версия http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2312179 и инстралирате по стандартния начин.

*Това е имате стабилен ром на Английски, предпоалга се това да е най добре работещия Ром за този телефон.
*Ако искате Root тук http://en.miui.com/thread-20694-1-1.html има упътване как да го направите. НЕ съм го пробвал, но засега не ми трябва. От това което прочетох, усложнението е, че когато излезе ъпдей няма да може да се сложи автоматично и ще трябва да си ъпдейтните телфона ръчно и след това отново да Root-нете
*Процедурата за другите телефони мисля, че е същата включително и за Dev версиите.

Ако имате тъпи въпроси пишете на s01o той има по-здрави нерви да обеснява от мен.

П.С. Явно и той нема нерви търсете други!

[Изображение: zorvalth.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на zorvalth за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

zorvalth написа:ОТ 2 дена съм със stable и главоболията ми спряха. Пиша тоя гайд за тези който не искат да ъпдейтват всяка седмица и имат ядове като мене. Stable е Официалния РОМ на телефона, с който се продава от Xiaomi. Получава ъпдейти средно веднъж на месец понякога по-често понякога по-рядко. Би трябвало да е най-качествения ром за телфона с минимум до никакви бъгове. И така:
Ако имате тъпи въпроси пишете на s01o той има по-здрави нерви да обеснява от мен.
Грешиш! Smile - нерви не останаха! Имах такива до преди да излезе Hongmi - вече ми е писнало до немай къде и само когато съм на кеф и имам малко св. време - обяснявам на бързичко!

Има достатъчно светнати колеги тук, които горят от желание за изява!
Мойто желание секна, поради причини които не искам вече да изтъквам тук!

Чукча слушател, Чукча не писател... вече!

П.С:
Как имА време и нерви да изпишеш толкоз ти се чудя? - евала за търпението де!

П.С2:

Ето линкове за ГУГЪЛСКИТЕ, основни приложения, че ще берете ядове в един момент с инсталирането на стария плейстор през този Google installer oт MiMarket

1. Google keyboard
2. Google Playstore 4.6.19
3. Google Play services 4.4.52
4. Google Search/Now
5. Google Camera + Google Gallery
Цитирай
#3

s01o написа:Ето линкове за ГУГЪЛСКИТЕ, основни приложения, че ще берете ядове в един момент с инсталирането на стария плейстор през този Google installer oт MiMarket

1. Google keyboard
2. Google Playstore 4.6.17
3. Google Play services
4. Google Search/Now
5. Google Camera + Google Gallery

Само да те доизнервя още малко... тези ***.apk които си дал през Google installer oт MiMarket ли ги инсталираме или ? Tooth

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#4

Те са за след време като спре Google Installer-a да бачка, сега инсталирай по гайда. Аз за това съм дал линкове от теми където се ъпдейтват редовно и вингаи са последните версии.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#5

fan76 написа:
s01o написа:Ето линкове за ГУГЪЛСКИТЕ, основни приложения, че ще берете ядове в един момент с инсталирането на стария плейстор през този Google installer oт MiMarket

1. Google keyboard
2. Google Playstore 4.6.17
3. Google Play services
4. Google Search/Now
5. Google Camera + Google Gallery

Само да те доизнервя още малко... тези ***.apk които си дал през Google installer oт MiMarket ли ги инсталираме или ? Tooth

Както каза @zorvalth, те са ако има някви ядове, да замениш съществуващите такива, като 1-ви и 5-ти, са "пожелателни"! Smile
Цитирай
#6

zorvalth написа:ОТ 2 дена съм със stable и главоболията ми спряха. Пиша тоя гайд за тези който не искат да ъпдейтват всяка седмица и имат ядове като мене. Stable е Официалния РОМ на телефона, с който се продава от Xiaomi. Получава ъпдейти средно веднъж на месец понякога по-често понякога по-рядко. Би трябвало да е най-качествения ром за телфона с минимум до никакви бъгове. И така:

*Ромът е само с Английски и Китайски!
*На компютъра си трябва да имате инсталиран fastboot! Който няма да си инстлане от тук: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2588979
*Няма значение с какъв ром сте в момента!
*Ще загубите цялата си информация!
*Бекъпи не съветвам да ресторвате, за да сте сигурни, че ако имате проблем не е от него(Най-вероятно ще е баш от него!)

1. Теглите от тук http://www.miui.com/thread-1666183-1-1.html последната stable версия. В момента на писане това е втората таблица и е кръстена 小米手机3-WCDMA MIUI 稳定版. В името на рома трябва да има "fastboot", примерно: Mi 3-WCDMA JXDCNBD13.0 fastboot(4.3 )
2. Разархивирате файла. Трябва да ви се появи папка, която има няколко .bat и .sh файла. Вас ви интересува flash_all.bat
3. Спирате телефона.
4. Задържате копчето за намаляване на звука и пускате телефона. Трябва да изпише Fastboot на екрана.
5. Закачате телa за компютъра.
6. След като го разпознае стартирате flash_all.bat и чакате 1-2 минутки да го флашне.
7. Телефонът ще се рестартира и може да го разкачите.
8. Избирате си Английски (приемам, че не знаете Китайски) и минавате през първоначалните настройки.

Готово до тука имаме инсталиран stable ром без Play Store. Ето и проепръчителните настройки:

1. На втория екран има 5-10 програми на китайски и една папка който са напълно излишни можете да ги ънинстлирате по нормалния начин: задържане на иконката и в кофата горе.
2. Разкарвате тъпанарския Permission manager: Отваряте Security програмта, избирате Permission и след това деактивирате Permission Manager!
3. След като сте махнали излишния спам време е за инсталиране на Play Store. Теглите последната версия от http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2227787 и я копирате на памета на телефона.
4. Логвате се в MIUI Market-а и пишете google и най-горната програма трябва да е с червена иконка с английско "g" и малко андроидче до нея. Инсталирте я като и давате I trust this app на последния екран от инсталацията.
5. Пускате програмта избирате си нужните неща най-вече Play Store-a. Давате инсталл и инсталирате като то ще ви каже че трябва да инсталирате още 3-4 Гуугълски неща, съгласявате се и на всяка програмка давате Trust на финалния екран след инсталацията.
6. Вече има иконка нa Play Store, но ако я псунете няма да тръгне, за това най-добре не я пускайте.
7. Инсталирайте последната версия на Play Store която по-рано сте качили на памета на телефона. Play Store-a вече трябва да ви работи нормално. Пуснете го и изчакайте да ъпдейте 10-тина простотии, след това мижете да си доинсталирате от там Gmail, Google Search и други Гуугълски неща които ползвате.
8. За удобство може да влезете в MIUI Market и от настройки да спрете нотификешъните.
9. Ако искате да ползвате Google Keyboard от тук теглите последната версия http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2312179 и инстралирате по стандартния начин.

*Това е имате стабилен ром на Английски, предпоалга се това да е най добре работещия Ром за този телефон.
*Ако искате Root тук http://en.miui.com/thread-20694-1-1.html има упътване как да го направите. НЕ съм го пробвал, но засега не ми трябва. От това което прочетох, усложнението е, че когато излезе ъпдей няма да може да се сложи автоматично и ще трябва да си ъпдейтните телфона ръчно и след това отново да Root-нете
*Процедурата за другите телефони мисля, че е същата включително и за Dev версиите.

Ако имате тъпи въпроси пишете на s01o той има по-здрави нерви да обеснява от мен.

П.С. Явно и той нема нерви търсете други!

Браво за труда! Перфектен гайд.И понеже, както каза не знаем Китайски :
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...oot%2Bmiui
Цитирай
#7

Искам да попитам нещо свързано с локализацията...като съм с dev ясна работата - качвам си faster GPS и готово.
Сега със този не мога -нямам роот права. В предишни теми беше коментирано да се трие baidu.apk...и за тук ли важи същото ? За сега нямам ядове но мисля че е добре да се изясни....особенно за тези които минават от Mi2 на Mi3 да не действат по инерция...

П.С.: Преди се чудехме как да се роот-нем а сега .... Wink

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#8

На ми3 не се правят такива гиманстики, гпс-а си работи. На ми2 трябва да се разкара байду-то, и ако искат да го ползват със стeйбъл трябва да намерят някакъв наачин за руут, сигурно има...

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#9

zorvalth написа:На ми3 не се правят такива гиманстики, гпс-а си работи. На ми2 трябва да се разкара байду-то, и ако искат да го ползват със стeйбъл трябва да намерят някакъв наачин за руут, сигурно има...

За Mi2 не си прав! Имам Mi2S. Преди два дни инсталирах Stable RОМ по описанието ти тук, но със съответния файл за Mi2. Без да променям, изтривам или добавям нeщо след това, GPS-а ме позиционира без проблем! В БГ съм Smile
Благодаря за темата!
Цитирай
#10

Ами значи са махнали Байду-то моята информация от преди 10 месеца, другия вариант, пробвай да се позиционираш без гпс само с дейта, щото май това беше проблема по спомен! Но се радвам че има файда от темата Smile

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#11

zorvalth написа:Ами значи са махнали Байду-то моята информация от преди 10 месеца, другия вариант, пробвай да се позиционираш без гпс само с дейта, щото май това беше проблема по спомен! Но се радвам че има файда от темата Smile

Сега и аз погледнах!

"BaiduNetworkLocation.apk" Е заменено с "AirkanPhoneService.apk" !
Това разбира се не изключва отново проблема с позициониране само по WiFi/3G ! Smile - нямам идея и аз как е при Mi2/S вече, но предполагам, че след като е заменен с AirkanPhoneService.apk - не би трябвало да има грижи!?
Цитирай
#12

Обърнете внимание, че мнението ми с допълнителните APK_та за GAPPS - Е редактирано с нови версии: https://www.androidbg.com/forum/post1162...l#p1162513

!!!!! :thumbup:
Цитирай
#13

То малко безмислено се занимаваш защото, линковете в гайда където съм сложил са от теми където се ъпдейтват и винаги са последни версии, а Search и Camera се теглят от самият маркет следкато се инсталира.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#14

zorvalth написа:То малко безмислено се занимаваш защото, линковете в гайда където съм сложил са от теми където се ъпдейтват и винаги са последни версии, а Search и Camera се теглят от самият маркет следкато се инсталира.
...аПсЕлеутно си прав! Smile
Цитирай
#15

Излезе ми ъпдейт 14.0 мина си успешно. 33Мб , все още версия 4.3. Н оза сметка на това теелфона си върви пушка цяла седмица.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#16

Здравейте. До няколко дена се надявам да се сдобия с MI3 и мисля в началото дали да не го ползвам с stable rom. Та се чудя дали трябва да направя всичко описано от zorvalth, или телефона идва с стоков стабилен ром и може само да се ъпдеитва до последна версия и да му се сложи гугълския магазин?

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#17

Ами аз така направих.Не знам правилно ли е,но всичко си работи перфектно.
Цитирай
#18

Ако си дойде със стоков билд, можеш само вотрата част на гайда да направиш, да.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#19

Това ми трябваше да знам, благодаря много!

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#20

Колеги да попитам. ..днес излезна ъпдейт 17.0 ,но нямах уайфай и му дадох''по-късно''.Сега се прибирам искам да обновя,но не намирам къде е ъпдейта.От настройките ми казва, чче съм с последния софтуер,а аз си стоя на14.0.Помагайте къде да го търся този ъпдейт!
Цитирай
#21

Рестартирай телефона. Ще се рестартира в другия дял и ще видиш най-вероятно ъпдейта.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

Привет ! bobybg и аз така направих - ако не те притеснява английския. Слагаш си гугъл клавиатура и си избираш БГ .. така ще можеш да си пишеш из разните чат програмки/форуми. Всичко си работи на 6 !

п.п. интересното е, че можеш да пишеш на БГ ...и после да избереш китайския символ/символи/ - поне при мен излиза така :cheers: е, после го забраних - взе да ми досажда :rofl: :cheers:
Цитирай
#23

dodiodi написа:Колеги да попитам. ..днес излезна ъпдейт 17.0 ,но нямах уайфай и му дадох''по-късно''.Сега се прибирам искам да обновя,но не намирам къде е ъпдейта.От настройките ми казва, чче съм с последния софтуер,а аз си стоя на14.0.Помагайте къде да го търся този ъпдейт!
Аз 17.0 го свалих,не успях автоматично да го актуализирам.Интересното е че изчезна от сайта,върнаха на 14.0.

http://en.miui.com/download-101.html#164

Може би има сериозни бъгове.Забелязвам че лед нотификацията за съобщение не работи.
Цитирай
#24

И аз мисля че е изтеглен умишлено ъпдейта... май по добре да се върнете на стария който е ъпдейтнал

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#25

17.0 Го сложих, когато ми излезе, проблем с нотификациите нямам, но забелязвам че преди имах около 850-900 свободна памет, от както съм с 17, не е повече от 450-500. И това със почти никакви отворени приложения. (скайп вайбър, мейл, без фейсбуци тлитъри, г+ и тн ..)


Поправка: Като се зачетох в ен.миуи, и се замислих, вчера наистина много нагряваше докато ползвах навигация. Но не мога да направя съпоставка, понеже я инсталирах онзи ден. Но по едно време направо си пареше. Като имам време да метна 1-2 "Уно"-та на телефона. Ще видя дали е почнало да грее и при игра, повече от нормалното.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)