Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на MIUI Китайски Stable на MI3
#26

bacil4o написа:17.0 Го сложих, когато ми излезе, проблем с нотификациите нямам, но забелязвам че преди имах около 850-900 свободна памет, от както съм с 17, не е повече от 450-500. И това със почти никакви отворени приложения. (скайп вайбър, мейл, без фейсбуци тлитъри, г+ и тн ..)

И аз ъпдейтнах на KXDCNBE17.0 и не виждам проблеми освен, че available ram ми e на 670mb, а беше повечко преди това. Интересно, че не се намира информация за какво точно са махнали ъпдейта.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ха!Появи се 18.0 Smile
http://www.miui.com/download-101.html#164
[Изображение: screenshot_2014-06-30-14-13-53_cb7b6_31478473.png]

Май пооцапахме темата.Ако е възможно модератора да отдели мненията в отделна тема,нещо като "Актуализации".
Цитирай
#28

Абе не бързайте, тука е още 14 http://en.miui.com/download-101.html#164

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#29

За да сте суигурни, че всичко е наред - правете си чиста инсталация. Или ако не ви се прави, преди да обновите до нова версия - може един wipe cache през Recovery,

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#30

Be6i4 написа:За да сте суигурни, че всичко е наред - правете си чиста инсталация. Или ако не ви се прави, преди да обновите до нова версия - може един wipe cache през Recovery,

Абсолютно не съм съгласен, достатъчно добре си върви стейбъла, еидн ъпдейт в месеца няма как да го развали. Не е нормлано всеки месец/седмица д си преинсталираме телефоните.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#31

Пичове, посъветвайте какво да направя, вчера дойде ъпдейта за стейбъл, който го инсталирах през ъпдейтъра, съответно той по дефиниция се инсталира на сис2, на сис 1 остана по-старата версия , та дали да слагам новата на сис 1, за да са две еднакви или да зарежа нещата така, може ли да се получи некъв гаф, че на 4пда четох че препоръчват да се държат две еднакви версии на двата сиса за да се избегнат евентуални проблеми, тук пък един пич вика че има сток на единия , а на втория дев. версия със стоково рекавъри, та се двоумя кво да правя.
Цитирай
#32

Аз лично предпочитам две еднакви и на двата дяла.Пробвах една такава и една такава ,ама бъгва.Все пак избора е твой.
Цитирай
#33

Аз почнах от 13-та версия и досега си го оставям само да си ги флашва както прецени и нямам проблеми. Идеята ми на този гайд беше телфона да се инсталира минимално и да се ползва максимално. Лично аз почнах от 13-та и досега си пускам автоматичните ъпдейти и вече съм на 18, дори не проявявам интерес да гледам кое в кой партишън се слага. Доверил съм се на Шайоми че ъпдейтите ис знаят рабоатата и кое каде да се иснталира. Това да преинсталирам тела на всеки ъпдейт или да го флашвам по 2 пъти щото някой някаде така прочел не съм му фен.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#34

imprezaWRX написа:Аз лично предпочитам две еднакви и на двата дяла.Пробвах една такава и една такава ,ама бъгва.Все пак избора е твой.
Добре, ама сега като слагам зипа на сис1 трябва да му удрям вайпове не е ли така, не ми се настройва всичко наново, това е проблема.
Цитирай
#35

zorvalth,въпроса е ако на единия дял си със dev ром,а на другия Stable.А иначе си абсолютно прав.Аз пробвах всичко възможно,не защото някой е казал или писал,а защото исках да разбера какво ще ми пасне на вкуса.
mrasnik0,може и да не форматираш,както писах, избора е твой.Ако ти прави проблеми,тогава.Както писа колегата,после само си ъпдейтваш без да триеш. Wink
Цитирай
#36

imprezaWRX написа:zorvalth,въпроса е ако на единия дял си със dev ром,а на другия Stable.А иначе си абсолютно прав.Аз пробвах всичко възможно,не защото някой е казал или писал,а защото исках да разбера какво ще ми пасне на вкуса.
mrasnik0,може и да не форматираш,както писах, избора е твой.Ако ти прави проблеми,тогава.Както писа колегата,после само си ъпдейтваш без да триеш. Wink


МИУИ никога ама абсолютно никога не са имали за идея да се слагат две различни версии на двата дяла, целта на двата дяла беше по лесно менажиране на дев ъпдейтите. Това с две различни версии са измишльотини по форумите, това никога не е било идеята.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#37

Да, от опит мога да кажа, че това не се препоръчва. Защото и двата дяла отказаха в mixed mode.
Oт s01o знам, че Ако сте в System 1, то вие изпозлвате за cache System 2 и обратното. Така че трябва да сте на един ROM, вече версиите няма значение.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#38

Появи се странен проблем при мен с версия 18. Като задържа с пръст на екрана и почна да влача, след секунда-две пуска все едно съм си махнал пръста, а не съм. Помислих, че ще е нещо хардуерно, но реших все пак да wipe-на всичко. Оказа се, че това реши проблема, но след като инсталирам гуугълските работи и по-специално Play Store, отново се получава същия проблем. :/
Цитирай
#39

Виж направо новата тема за Сингапурсакта версия, препоръчвам я вътре пише защо

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#40

След като сложих версия 21, стоковият браузър няколко пъти сам се затваряше. Единия път се затваряше все, като отварях един и същ адрес. Рестартирах телефона и се оправи. След това имаше някои инцидентни затваряния.
Снощи проблем направи и Weather BZ. Стартирам приложението и веднага се затваря. Преинсталирах го - същия резултат. Първите дни, когато ъпдейтнах до 21 версия, приложението работеше нормално.
Друг има ли подобни проблеми?
Цитирай
#41

saiclabs написа:След като сложих версия 21, стоковият браузър няколко пъти сам се затваряше. Единия път се затваряше все, като отварях един и същ адрес. Рестартирах телефона и се оправи. След това имаше някои инцидентни затваряния.
Снощи проблем направи и Weather BZ. Стартирам приложението и веднага се затваря. Преинсталирах го - същия резултат. Първите дни, когато ъпдейтнах до 21 версия, приложението работеше нормално.
Друг има ли подобни проблеми?
Проблема с Weather BZ не е от рома. Провери за ъпдейт в макета и ще се оправи след него.

OnePlus 3T
Цитирай
#42

The_Jack написа:
saiclabs написа:След като сложих версия 21, стоковият браузър няколко пъти сам се затваряше. Единия път се затваряше все, като отварях един и същ адрес. Рестартирах телефона и се оправи. След това имаше някои инцидентни затваряния.
Снощи проблем направи и Weather BZ. Стартирам приложението и веднага се затваря. Преинсталирах го - същия резултат. Първите дни, когато ъпдейтнах до 21 версия, приложението работеше нормално.
Друг има ли подобни проблеми?
Проблема с Weather BZ не е от рома. Провери за ъпдейт в макета и ще се оправи след него.
Да! Проблема е в приложението, не в ROM-а!
Ъпдейта от снощи фиксва точно това затваряне.

А за да ти се затваря браузера, значи нещо с кешовете не е наред, явно още си в system 1 Smile
Цитирай
#43

В mi market-а е стара версия Weather BZ, затова след реинстал, нямаше ефект.

s01o написа:... А за да ти се затваря браузера, значи нещо с кешовете не е наред, явно още си в system 1 Smile
Да, в система 1 бях. Ъпдейтнах и система 2, като в момента съм в нея. Няма проблеми за момента.
Цитирай
#44

zorvalth написа:Виж направо новата тема за Сингапурсакта версия, препоръчвам я вътре пише защо
4. Задържате копчето за намаляване на звука и пускате телефона. Трябва да изпише Fastboot на екрана.
5. Закачате телa за компютъра.
6. След като го разпознае стартирате flash_all.bat и чакате 1-2 минутки да го флашне.
Не ми разпознава телефона компютъра!Какво да правя!?Искам да направя чиста инсталация,тъй като имам проблем с обаждането или по -точно ,след като ми звъннат и вдигна отсреща не чуват първата дума-ало.Направих хард ресет проблема остана.С последната мултиезична версия за xiaomi mi3 съм на system2(може би като я инсталирах нещо съм омазал).Инсталирах от тук http://www.miui.com/thread-1666183-1-1.html това:Mi 3-WCDMA 4.8.1 fastboot(4.4) по този начин,който си описал https://www.androidbg.com/forum/topic883...shcho.html ,като започнах от:
2. Слагате Сингапурксата на телефона и я пременувате на update.zip
3. Отивате в рековъри
4. Install update.zip
5. Без да излизате wipe all
6. Reboot in system one
След като инсталирах телефона се държеше странно и нямах google play изчезна и иконката за ъпдейт на рома.След като ребутнах в system 2 телефона си зареди мултиез.ром ,но нямам пак иконката за ъпдейт!?
Цитирай
#45

Последно-инсталирах наново мултиезичния ром версия 4.8.1 и на двата дяла-system 1 и system 2.Първоначално като зареди рома имах икона mikey.След ребут,обаче изчезна няма я нито в system 1 нито в system 2.
Цитирай
#46

Продължава да се затваря стоковият браузър. В система 2 съм. В двете системи е версия 21. В двете системи е сложен root-а от съседната тема. След рестарт на телефона не се оправя. Сайтът е bitcoinwisdom.com. Проблемът се появява точно преди да визуализира рекламата в горната дясна част.
Цитирай
#47

saiclabs написа:Продължава да се затваря стоковият браузър. В система 2 съм. В двете системи е версия 21. В двете системи е сложен root-а от съседната тема. След рестарт на телефона не се оправя. Сайтът е bitcoinwisdom.com. Проблемът се появява точно преди да визуализира рекламата в горната дясна част.

При мен на 21.0 Full Original China stock + root работи като слънце!

Някаква яка мазня има при теб явно!?
Цитирай
#48

С fastboot сложих версия 14, ъпдейтнах двете системи до 18. Нямаше никакви проблеми с версия 18. Ъпдейтът за версия 21 е малък - 82 МБ. След като сложих и в двете системи версия 21, направих Wipe All Data. Инсталирал съм 10 приложения някъде. Махнал съм стоковото време, стковия мейл клиент и приложението с жълто етикетче, на което пишеше "Sale".
Сега пробвах пак сайта и няма никакви проблеми. Дори не съм рестартирал телефона, след като снощи ми клоузваше. Сега пробвах с мобилен нет, а снощи бях вързан към безжична мрежа. Май, банерът също е различен. Преди, като клоузваше беше на sportsshoes.com реклама.
Цитирай
#49

Излезе ми версия 22 на стоковия РОМ-някой качвал ли я е ?

ZTE Nubia Z7 Max
Цитирай
#50

VLADO 66 написа:Излезе ми версия 22 на стоковия РОМ-някой качвал ли я е ?

Объркал си темата! Smile

KXDMIBF22.0 - Е "Сингапурски" стоков ром, а не Китайски стоков!...

Последния Китайски стоков стабилен е 21.0

Можеш да си ги прегледаш всичките тук: http://en.miui.com/download-101.html#165
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)