Анкета: Притежавате ли Xperia Z2 - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
86.05%
37
86.05%
Не, но смятам да си го закупя
13.95%
6
13.95%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преброяване на притежателите на Xperia Z2
#51

+1имам го от месец,черен

Galaxy S 2<>Galaxy Note 2<>Experia Z2➡Gallaxy S6➡Galaxy S7 Edge
Цитирай
Аксесоари
#52

14W20 бял от Виваком.
Цитирай
#53

-1! Знаех си, че не трябва да се вписвам, сега ме отпишете. Това е истинско недоразумение от Sony!
Днес си взех другото чудо на техниката за тази година - SGS5. Сега да видим там от какво ще изрева Lol
Цитирай
#54

Чак пък недоразумение....малко се изхвърли като ч...я на пясък Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#55

мисля скоро да си взема и аз сони имате ли инфо как са бройките от мтел във варна да не се набутам на кофти партида
Цитирай
#56

polono написа:мисля скоро да си взема и аз сони имате ли инфо как са бройките от мтел във варна да не се набутам на кофти партида
От мтел съм взел моя,само че в Търговище.Сравнително нови бройки са и веднага излезе новия фърм.Мисля,че още ги дават с гривна,която аз май ще продавам.Определено е за спортисти,какъвто не съм Big Grin

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#57

rumo написа:-1! Знаех си, че не трябва да се вписвам, сега ме отпишете. Това е истинско недоразумение от Sony!
Днес си взех другото чудо на техниката за тази година - SGS5. Сега да видим там от какво ще изрева Lol
Със здраве да си ползваш евтината пластмаска Smile)

Galaxy S 2<>Galaxy Note 2<>Experia Z2➡Gallaxy S6➡Galaxy S7 Edge
Цитирай
#58

Едит: всеки си има мнение, като със задните си части - за лична употреба. Smile

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#59

Айде квалификациите да ги раздаваш някъде другаде!
Не виждам да съм написал глупост, просто синтезирах някой от мненията в темата, включително и твоето:

HardrockMan написа:При мен има проблем с включването на всевъзможни глупости докато говоря.
Чува се цъкане и като приключа разговора съм в Гугъл плей или в настройки нам си кое подменю или нещо друго.
Това е адски изнервящо и то при тъмен неактивен екран дори.

Изнервящо е, ама е нормално нали.

Кажи ми за един друг модел тел, макар и да струва 2лв, който има сензор за близост и да не може да се заключи
по време на разговор

Тука някаква секта ли сте, да се поддържате като малоумници, като видите някой да изрази негативно мнение или
не искате да си признаете, че сте дали по 1000лв за телфон, който:

Загрява- дори и при ниско или никакво натоварване

Рестартира се докато снимаш (не само при 4К видео)

Качеството на разговор е лошо, так чак неразбираемо понякога

Водоустойчив е, но в камерата влиза... прах

Камерата е 20.7MP, от който в 20 000 пиксела има основно фонов шум...

Четериядрен процесор и 3гб рам, а в определени менюта сече и лагва, като някое мижаво телефонче с андроид 2.3....

Отключването на дисплея е приключение - по някога се отключва на 4-я път, а нормално... на втория само.

Понеже имам много богат опит с над 100 модела телефони от всички марки и ос-та, мога да ви кажа следното: ако един модел
излезе бъгав от завода при първия си рилийз - такъв си остава и до края.
Затова съм си изградил следния девиз " Не чакай ъпдейт, прави ъпгрейд"

Който има нерви да чака следващия фърмуер да оправи "недоразумението" да чака, аз минавам незабавно на друг телефон и ако и там му намеря кусур (а ги намирам Lol ) го сменям и него.

Искрено ви пожелавам телефоните ви поне да се закрепят със следващите ъпдейти, защото Z2-ката изглежда и се усеща страхотно, качеството на материалите и на изработката е на най-високо ниво, но софтуера не е напаснат, ама хич.
Цитирай
#60

защо ли имам чуството че си си закупил тела от някой онлайн магазин и затова ти е плачевно сега,аз общо взето нямам никакви проблеми с телефона,освен сензора при разговор,но това да му е проблема,ама чак да го сменя за сапунерка..... която не е по различна от ноте 3,имам ги и двата и разликата е като между лада и мерцедес в ползна на сонито Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#61

@rumo
Браво, уважаваме ти мнението. АЗ обещавам, че колегите "сектанти" няма да те "притесняват" повече.
Цитирай
#62

Sokolchev написа:защо ли имам чуството че си си закупил тела от някой онлайн магазин

Oт къде те порази това чувство не знам- телефона го взех от Виваком. И въобще всички тлефони които купувам ги взимам нови от голяма верига, защото макар и да ги ползвам малко много държа на реалната гаранция и произхода му и съответно за кой регион е предназначен. Или в по-редки случаи купувам от Еbay, но само нови
Борил съм се гаранционно обслужване и при онлайн магазините и знам как стои- телефон без фактура- йок гаранция

Sokolchev написа:и затова ти е плачевно сега

Хич не ми е плачевно, не си струва да се реве по телефон- да не съм се оженил за него, продал съм го с някой лев надолу и съм си взел друг от същия клас.

Цитат: аз общо взето нямам никакви проблеми с телефона,освен сензора при разговор,но това да му е проблема,ама чак да го сменя за сапунерка

Това е хубаво, но за съжаление не важи за всички

Цитат: която не е по различна от ноте 3,имам ги и двата и разликата е като между лада и мерцедес в ползна на сонито Smile

Да и двата са сапунерки и ъпгрейда от Note 3- SGS5 много не си струва, НО точно преди да купя Z2-ката си продадох Note 3-ката, така че имам лични впечатления и от 2-та.

Бих се радвал да изтъкнеш разликите, които са в полза на Sony, щото според мен Note 3 си е все още The King и е над всички досегашни телефони.
Цитирай
#63

най-малкото е водо/прахото на сони,изработката е много по добра на сони,видимоста на дисплея е по добра на сони,камерата през деня на сонито снима по реалистично,има още неща които са по добри,разбирасе и двата тела си имат + и - но аз лично предпочитам сонито пред самсунга,и както казах аз разполагам и с xperia z2 и note 3 и сравненията са ми на лице постоянно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#64

Този спор е безсмислен!
Всеки си има собствена гледна точка.
При мен загряването вече го няма,проблеми със сензора за близост нямам,но имам проблем с един от високоговорителите(бръжди и много ме дразни).Ще трябва да го нося на ремонт,но все още отлагам,че не ми се стои с калпаво телефонче(Xperia X8).Но това е положението.
Предлагам да спрем с цапането на темата.Ако искате да спорите го правете на ЛС.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#65

Закупен от Глобул
Черен
14W21
Cv: 1281-8389_R2A
Цитирай
#66

Здравейте, вчера и аз се сдобих с един такъв красавец - черен, от Глобул. Произведен 14W21, фърмуер .55 без наличен ъпдейт до .402 засега. Имам само една забележка, по отношение на дисплея - на черен фон и максимална яркост (или boot screen) се появява един зелен пиксел. Не личи ако не се загледаш (и то съвсем отблизо), ама аз си падам перфекционист. Някой от вас да е забелязал подобно нещо? Принципно опитът ми със Z1, предходния модел, е абсолютно същият - от 5 бройки 2 имаха черен (умрял) пиксел на бял фон, други две бяха със същия проблем като сега, една бройка нямаше никакви дефекти. (Ако се чудите къде е това невиждано return policy: Германия Lol) Най-накрая ги върнах всичките, защото в онзи модел и самият дисплей си беше зле - цветове, наситеност, контраст и т.н.
Както и да е, вече не ми се занимава със замени, претръпнах на тая тема Big Grin Просто ми е любопитно има ли колеги със същия проблем.
Нямам впечатления от 4К видеото, най-вече по отношение на прегряването, от което се оплакват доста хора. Може би трябва първо да флашна последния софт, за да има смисъл от по-нататъшни тестове...
Цитирай
#67

+1
Закупен от Vivacom.
Черен на цвят.
14W20
Cv: 1282-0220_R1A

След две години със S3 съм просто очарован. Да ме прощават всички фенове на Самсунг, но да се сравняват двете марки е просто смешно. И веднага мога да отговоря на незададеният им въпрос - дори и да ги има (не че при Самсунг ги няма), съм готов да преглътна всички недостатъци за този дизайн и качество на изработка.

Samsung Galaxy S III  >  Sony Xperia Z2 >  Sony Xperia Z5 > Sony Xperia X Performance
Цитирай
#68

vctrdnl написа:Здравейте, вчера и аз се сдобих с един такъв красавец - черен, от Глобул. Произведен 14W21, фърмуер .55 без наличен ъпдейт до .402 засега. Имам само една забележка, по отношение на дисплея - на черен фон и максимална яркост (или boot screen) се появява един зелен пиксел. Не личи ако не се загледаш (и то съвсем отблизо), ама аз си падам перфекционист. Някой от вас да е забелязал подобно нещо? Принципно опитът ми със Z1, предходния модел, е абсолютно същият - от 5 бройки 2 имаха черен (умрял) пиксел на бял фон, други две бяха със същия проблем като сега, една бройка нямаше никакви дефекти. (Ако се чудите къде е това невиждано return policy: Германия Lol) Най-накрая ги върнах всичките, защото в онзи модел и самият дисплей си беше зле - цветове, наситеност, контраст и т.н.
Както и да е, вече не ми се занимава със замени, претръпнах на тая тема Big Grin Просто ми е любопитно има ли колеги със същия проблем.
Нямам впечатления от 4К видеото, най-вече по отношение на прегряването, от което се оплакват доста хора. Може би трябва първо да флашна последния софт, за да има смисъл от по-нататъшни тестове...
До сега никой не се е оплакал от проблемни пиксели.АЗ имам проблем с единия високоговорител ,но претръпнах както и ти,не ми се занимава със сервизи,поне за сега.Дори мисля да отключвам и Bootloader-а ,че много се задържах така,а ми се иска да разкарам стоковия кернел за да си понастроя телефона за дълъг живот на батерията Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#69

1. Vodafone ES
2. Бял Dance
3. 14W19
4. SI 1281-8389

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB
(Samsung Galaxy Watch6 classic 47мм)
Цитирай
#70

+1 бял към черния.

белия е по як.
Цитирай
#71

закупен от германос
Черен, D6503.
SI 1281 - 0029.3
Цитирай
#72

Хайде и аз смених С4 със Z2, Globul, 14W20 Wink
Цитирай
#73

Здравейте и от мен. Само това, че е Неделя ме възпрепятства да стана и аз още днес собственик на Z2.
Много се чудя, обаче за цвета. Тук в Пловдив... масово са бели и изложени за тест а това последното изобщо не ми допада. Преди малко гледах един във VIVACOM, бял, в шкаф (не излаган за тест) и 14W20.
Та много се колебая дали да не взема точно него, но май повече симпатизирам на черния.
За сега обаче не намирам да е черен и да не е мостра. Остава ми вариянта да го поръчам черен в магазин на VIVACOM пък.... какъвто дойде, относно седмица на производство. Rolleyes
Как мислите вие?
Цитирай
#74

От 5 дни с черен Xperia Z 2 с фърмуер .55. Впечатлен съм от телефона, близо две години бях с Xperia Z и като изключим трагедията с упдейта до 4,4,2 нямах никакви проблеми с телефона, затова реших да продължа със Sony. За момента нямам от какво да се оплача, за щастие нямам нито един от проблемите от които се оплакват някой от колегите, дано и за напред да е така.
Цитирай
#75

Момчета... Форума ли е много не активен или просто мнението ми не буди интерес за някакви отговори и съвети??? Rolleyes
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)