Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване/заключване на bootloader(Root) + Recovery- 2.3.x ~ 4.0.3
#26

После инсталираме recovery-то. Сваляме го от Тук
Пускаме телефона в bootloader ( Volume Up & Power Button ) и въвеждаме кода:
fastboot flash recovery 5023-green.img

Много са изнервих,не мога си сложа тва рековари! Отключих си телефона,сложих тоя фаил в телефона и като напиша тоя код ми казва "cannot load" помогнете ми или ми опишете по подробно кво трябва да напрая щот ще го ударя в земята тоя скапан телефон !!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Цитирай
Аксесоари
#27

s3v3n написа:за да решиш последния проблем трябва да изтриеш един файл,който се намира в /etc и се казва install-recovery.sh или го преименувай на install-recovery.sh.bak
Offtopic не съм на земята и ми е трудно да отговоря на другите, някой ако може да обясни Big Grin Smile

къде е тая директория ?!
Цитирай
#28

В телефона ? Трябва ти файлов мениджър, с който да можеш да идеш до системните файлове Smile Аз използвам Root Explorer
lesev написа:После инсталираме recovery-то. Сваляме го от Тук
Пускаме телефона в bootloader ( Volume Up & Power Button ) и въвеждаме кода:
fastboot flash recovery 5023-green.img

Много са изнервих,не мога си сложа тва рековари! Отключих си телефона,сложих тоя фаил в телефона и като напиша тоя код ми казва "cannot load" помогнете ми или ми опишете по подробно кво трябва да напрая щот ще го ударя в земята тоя скапан телефон !!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Файла трябва да е в папка tools в инсталационната папка на android-sdk

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#29

Темата е добра, файловете в нея работят (root-нах с материалите от първия пост), обаче е написана леко неразбираемо. Преди да правя каквото и да било тръгнах да чета по форуми, да гледам how-to клипчета и да се информирам за основните неща - SDK пакета, че трябва USB debugging да е на enable и т.н., и т.н.

Но ми се струва, че първият пост ще може да помогне много по-лесно на много повече желаещи, ако стъпките в него са описани по-подробно. Например работата с Command Prompt, кой файл в коя папка трябва да е, тази папка къде трябва да се намира... все малки неща, които обаче ще направят работата на s3v3n още по-достъпна.

Аз с удоволствие ще напиша един пост на базата на моя опит, но тъй като никога не съм се занимавал с писане на кодове и в общи линии познанията ми за линукс се свеждат до Ubuntu (и гугълване на проблемите с Ubuntu), мога само да помоля за по-подробни бележки, когато/ако е възможно.

Иначе поздравления за досега свършената работа, защото чрез нея успях да root-на успешно. Smile

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#30

Като цяло, аз съм превеждал този гайд и просто съм добавил мой работи и мой бележки Smile При първа възможност ще напиша бележките, които ми оставяте ( като например това за рековъри файла ) Smile
EDIT: Пооправих Guide-a, дайте мнение Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#31

Някой има ли идея как се root-ва Nexus S с ICS 4.0.4?
Бече пробвах това:
http://androidadvices.com/root-nexus-ics...-tutorial/
и не работи! =( Sad
Цитирай
#32

Здравейте!
И аз искам да попитам дали има начин да си отключа Нексуса-айскрийм 4.0.4 ?
Пробвах посочения по-горе начин и не стана.
Отключването ми е нужно за смяна на радиото ,защото мисля ,че ми държи слаб сигнал на 3G и 2G .
Цитирай
#33

@radiboi Виж заглавието на темата -> до Андроид 4.0.3

@aphala Драйверите за fastboot и adb са различни. Напълно възможно е да работи едното, а другото не.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#34

Пак ти казвам, че не знам дали има работещ сценарий за 4.0.4. Темата е писана за 2.3.x-4.0.3

Може и да имаш драйвери, но не работи метода при теб. Ще погледна по-късно в xda дали има нещо ново.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#35

Здравейте колеги, май ще трябва да си давам Нексуса в гаранционен сервиз, та питането ми е, как стоят нещата със заключване на Bootloader-a? Сценария същия ли е като при 2.3.x-4.0.3? Забравих да кажа с 4.1.2 ОТА е телефона.
Предварително се извинявам ако съм объркал темата. Поздрави Wink

Nexus S with GINGERBREAD 2.3.7 based on CyanogenMod 7.1 + Matr1x kernel up to 1.3gHz
Цитирай
#36

здр колеги може ли да ми кажете как да роотна 4.1.2 стоков ром на нексуса ми

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#37

BeG1nn3r написа:здр колеги може ли да ми кажете как да роотна 4.1.2 стоков ром на нексуса ми

и аз се интересувам от същото. май, все още, няма измислен руут за 4.1.2...
Цитирай
#38

искам да го руутна че да мига да му бодна един AIR KERNEL че с предния РОМ и с този Кърнел направоооо летеше , на тест програмата ми дава 2220 точки. Надявам се скоро да го измисля как се прави .

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#39

Някой, успя ли да си root-не Nexus S-a с Android 4.1.2, вече? Ако да, моля, споделете опит и, как и от къде да се свалят файловете! Благодаря много!
Цитирай
#40

колеги .... още ли не сте намерили начин за чуут 4.1.2

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#41

BeG1nn3r написа:колеги .... още ли не сте намерили начин за чуут 4.1.2

и аз това питам и се чудя?!
хайде, някой да сподели как става!
Цитирай
#42

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1672708 Ето как се руутва 4.1.2
Цитирай
#43

:bow: колега мн благодаря за линка, аз я изтеглих .....пуснах я да я рзгледам то избираш модела , Unlock, и после SuperUser и то си прави вс само ли ? Телефона с какъв режим трябва да е? след като се Руутне нали ще мога да слегам Къстам кърнели и РОМ-Е.

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#44

Здравейте. Искам да попитам има ли разлика при начина на руутване при андроид 4.1.2 или си е същият като на Ice cream-а (4.0.3) ?

Nexus S with ICS 4.0.3
Цитирай
#45

Същия е. Флашваш през ClockWorkMod recovery и си готов.

i9023 Nexus S 4.2.2
Цитирай
#46

Може би е тъп въпрос, но да попитам все пак. Отключването изтрива ли информацията от USB Storage-а? Знам, че изтрива всичко на Internal Storage-а... И също бихте ли ми казали дали има начин да бак ъпна интернала без руут, а и USB Storage-а, ако въобще го изтрива?

Google Nexus S | Rooted | CyanogenMod 10.1
HTC One | Stock Android 4.4.2
Цитирай
#47

със отключен bootloader можеш да флашнеш custom recovery и с него да си направиш бекъп на телефона без руут

Make Mondays Awesome!
Цитирай
#48

Аз успях да се root-на с този метод и съм много доволен! Smile

BeG1nn3r написа::bow: колега мн благодаря за линка, аз я изтеглих .....пуснах я да я рзгледам то избираш модела , Unlock, и после SuperUser и то си прави вс само ли ? Телефона с какъв режим трябва да е? след като се Руутне нали ще мога да слегам Къстам кърнели и РОМ-Е.
Цитирай
#49

chazz написа:със отключен bootloader можеш да флашнеш custom recovery и с него да си направиш бекъп на телефона без руут

Да, но аз съм със заключен и затова питам дали отключването изтрива и USB Storage данните.

Google Nexus S | Rooted | CyanogenMod 10.1
HTC One | Stock Android 4.4.2
Цитирай
#50

Да изтрива всичко!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)