Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки и клипове направени с Xperia Z2
#26

Sokolchev.. За да не накъсва ..не ти трябва клас 10,а се огледай за extreme карта...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
Аксесоари
#27

Имайте предвид също, че накъсването ви го прави на компютрите, а не в телефона което говори за стари щайги или кодеци на плейъра. От опит го казвам.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#28

16гб рам с двойна hd карта и комп за 2 бона .....е ако тва е щайга по добре даси хвърла тела и да му пи...я на 4-като Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#29

Ок, пробвай с друг плейър и последните кодеци. При мен BSPlayer винаги насича, но с медия нямам проблеми. Smile

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#30

Bsplayer съм забравил как се ползва даже,най добрия плеър за момента който е за комп и тел е KMplayer,просто не е до изпипана тази функция защото сега навлиза на пазара,но и честно казано не е много полезна,за дя се усети е хубаво да инаш и такъв тв,а ме съмнява че са много хората които ще дадът по над 5 бона за тв Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#31

Тази сутрин отивайки към работа,попаднах на нещо невероятно красиво(поне за мен).
Споделям снимките с вас за да се порадвате и вие Smile
15MP http://picbg.net/u/29384/54558/767112.jpg

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#32

niksanvn написа:Sokolchev.. За да не накъсва ..не ти трябва клас 10,а се огледай за extreme карта...
колега,днес се по разходих за да търся такава карта и единствената компания която я предлага е на sandisk,но скоростта която предлага е 45мб/с и "компетентните" хора не можеха да ми кажат дали ще е по бърза от мойта която е 45/90мб/с,като те още ми обясниха че това EXTREME си е като запазена марка на sandisk,защото примерно sony предлагаха ultra card с 40мб/с и се оказва че освен огромната разлика в цената друго май няма,защото 16гб на sandisk extreme card беше 45лв

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#33

Изхода е да записвате на телефона и после да си ги прехвърляте в картата ако е с по-бавна скорост.Бързите карти са два пъти по-скъпи.Тук има в момента клас 10 на промоция: http://www.aliexpress.com/item/8gb-16gb-...4.html?s=p

Тук има и 128ГБ на прилична цена: http://www.aliexpress.com/item/memory-ca...44306.html

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#34

днес получих някакъв интересен ъпдейт за камерата,който ми показва информацията на дадено нещо което снимам (забележителност,вино,книги и др.) изпробвах го на едно вино закупено от италия и ми изписа данни за това какво е как се казва и къде е произведено виното Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#35

Info-eye преди броени минутки получих същия ъпдейт Tooth .
Забавно приложение е.Аз го пробвах с надпис на кока кола и ми излезе информация за вино,но както и да е Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#36

Damn it, всички знаехме че крият някаква тайна. Но сега е ясно, сипват вино в кола-та Big Grin
Цитирай
#37

Tooth
https://drive.google.com/file/d/0Bx_kbhe...sp=sharing

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#38

Просто за проба, на автоматичен режим. Smile


Samsung Galaxy S III  >  Sony Xperia Z2 >  Sony Xperia Z5 > Sony Xperia X Performance
Цитирай
#39

angel.donev - Искам да те попитам като човек идващ от SGS 3 има ли голяма разлика в качеството на снимките . Знам , че Z2 си е по - добра на хартия . НО ме интересува мнение на човек позвал и двата телефона. Особено много ми е любопитно за снимките на тъмно със свекавица - в клуб, на купон и т.н.
ПС: Ако може и да качиш снимки между двата - мисля , че ще и много полезен за хората като мене , които се чудят дали си засужава ъпгрейд на добрата стара S3 с това чудо на SONY. Силно се надявам снимките на Z2 да нямат нищо общо с тези на Z (която притежавах ) , защото там бяха ужасни Sad

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай
#40

Mihailoff, като човек идващ от С3, мога да ти кажа, че за мен прехода си струва във всяко едно отношение. Плюс това колко радости имаме в тоя живот, че да не можем да си доставим още една? Smile Ако очакваш обаче някаква голяма разлика в качеството на снимките и това е единствената ти причина за смяна на телефона - по-добре недей.
Снимки на тъмно в динамична среда не съм правил с С3-то, пък и малко преди да го пенсионирам ми се скапа мемори картата, така че в това отношение не мога да съм ти полезен. От друга страна, ти като човек, притежаващ същия телефон, би трябвало да си добре запознат със възможностите му.
Ето една снимка от преди малко, правена от ръка в абсолютно тъмна стая, на режим Night Scene:
Резултата според мен е що годе задоволителен, но за съжаление още много време ще мине, докато телефоните започнат да снимат на тъмно.
Сравнение между снимките на двата апарата дори и да направя, няма да е обективно - Сонито го имам от скоро и последните дни така ме е затиснала работата, че го ползвам само като телефон. Тия дни ако ми остане време, ще понаправя някоя и друга снимка и ще ги кача. Надявам се, че съм ти бил полезен. Smile

Samsung Galaxy S III  >  Sony Xperia Z2 >  Sony Xperia Z5 > Sony Xperia X Performance
Цитирай
#41

Spellbound91 написа:Тази сутрин отивайки към работа,попаднах на нещо невероятно красиво(поне за мен).
Споделям снимките с вас за да се порадвате и вие Smile
15MP http://picbg.net/u/29384/54558/767112.jpg
Струва ми се, че много шум има в тази снимка- листата на дърветата. Не може ли с ръчни режжими да се избегне?
Цитирай
#42

kaki написа:
Spellbound91 написа:Тази сутрин отивайки към работа,попаднах на нещо невероятно красиво(поне за мен).
Споделям снимките с вас за да се порадвате и вие Smile
15MP http://picbg.net/u/29384/54558/767112.jpg
Струва ми се, че много шум има в тази снимка- листата на дърветата. Не може ли с ръчни режжими да се избегне?
Шума може да има но шум няма.Къде е този шум според теб?И на кое викаш шум?

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#43

pepopepo написа:
kaki написа:
Spellbound91 написа:Тази сутрин отивайки към работа,попаднах на нещо невероятно красиво(поне за мен).
Споделям снимките с вас за да се порадвате и вие Smile
15MP http://picbg.net/u/29384/54558/767112.jpg
Струва ми се, че много шум има в тази снимка- листата на дърветата. Не може ли с ръчни режжими да се избегне?
Шума може да има но шум няма.Къде е този шум според теб?И на кое викаш шум?
Някои хора във форума искат от телефон за около 1000 лева да получат фотоси като от DSLR за 5000! И Z1 и
Z2 правят прекрасни снимки в ръцете на майстор - Фламен го доказа с примери!Почвам и аз да се дразня от достъпността на интернета - всеки с компютър, преди до е прочел ред от форумите, малко от теория и практика примерно - фотография - започва с претенции по всякакъв повод! Във фото форума не съм срещал недоволство от лоша телефонна връзка - напр. новата серия на SONY A7, която започва от 3900 лева. Big Grin !
Или да си загрееш тела до над 50 градуса /игра на слънце, тежки тестове и кой знае кво/ накрая фирмата виновна, че телефонът не е "огнеупорен". Ама струвал 1000 лева, ами тогава не издевателствайте над играчките си!
Цитирай
#44

За загряването,аз непознавам някой който да не ди държи телефона на таблото,независимо от сезона,лятото слънце го пече,на плажа не е по малко горещо,зимата парното го топли,и до сега не съм имал телефон който да прегрявя с изключение на Z поколението,такаче такава характеристика е неуместна от твоя страна,NOTE3 му хаба батерията за 3 часа,печего по същия начин и не загрява повече от нормалното

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#45

kaki написа:
Spellbound91 написа:Тази сутрин отивайки към работа,попаднах на нещо невероятно красиво(поне за мен).
Споделям снимките с вас за да се порадвате и вие Smile
15MP http://picbg.net/u/29384/54558/767112.jpg
Струва ми се, че много шум има в тази снимка- листата на дърветата. Не може ли с ръчни режжими да се избегне?
Може и да може,но на мен не ми се занимава!Вадя телефона от джоба,снимам и го прибирам пак Wink .Както се вижда снимката е задоволителна Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#46

Spellbound91 написа:
kaki написа:
Spellbound91 написа:Тази сутрин отивайки към работа,попаднах на нещо невероятно красиво(поне за мен).
Споделям снимките с вас за да се порадвате и вие Smile
15MP http://picbg.net/u/29384/54558/767112.jpg
Струва ми се, че много шум има в тази снимка- листата на дърветата. Не може ли с ръчни режжими да се избегне?
Може и да може,но на мен не ми се занимава!Вадя телефона от джоба,снимам и го прибирам пак Wink .Както се вижда снимката е задоволителна Smile
Снимката си е идеална, просто някои хора не разбират че това е камера на телефон и снимката никога няма да е като направена с фотоапарат, и като почнат с тоя "шум"?!?!??

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#47

Темата е за "Снимки и клипове направени с Xperia Z2", а не за Снимки и клипове направени с обективи за 1000 лв, но това се дискутира повече от колкото да се качват снимки. Offtopic

Sony Xperia Z
Цитирай
#48

Имам телефона от по-малко от месец и все още не съм разучил камерата добре, но ето какво заснех една августовска сутрин на морето на автоматичен режим: [Изображение: ADfiYF.jpg]
[Изображение: nhUZpN.jpg]

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай
#49

Като за камера на телефон смятам, че се представя повече от прилично, поне спрямо моите критерии. Smile



Samsung Galaxy S III  >  Sony Xperia Z2 >  Sony Xperia Z5 > Sony Xperia X Performance
Цитирай
#50

Преди малко щракнах 2-3 снимки(нямаше кво да правя)
1-та е от 10-я етаж
Не разбирам абсолютно нищо от фотогравия!
Камерата е с ръчни настройки - ISO 50 + запълваща светкавица(там където има включена такава) + едноточково фокусиране.
След ден-два ще кача някоя и друга снимка направена на открито Smile
Живот и здраве като получим ъпдейта до 4.4.4(до месец трябва да го имаме) ще получим и по-добър софтуер за камерата Wink

Още една снимка от преди няколко часа Big Grin

http://picbg.net/u/29384/54558/778460.jpg

[Изображение: 778460.jpg]

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)