Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стоков ROM за Motorola MOTO G
#1

Пълен списък с ROM-ове за този модел, намерих тук:

[box]http://sbf.droid-developers.org/phone.php?device=14[/box]

Инсталират се с RSD Lite

1. Разархивирайте файла
2. В него отворете .XLM файла с notepad
3. В него намерете реда в който има getvar и изтрийте целия този ред, така че да не остане празен ред.
4. Сега с RSD Lite заредете ROM-a.
5. Вкарайте телефона в Fastboot режим и свържете с PC
6. Натиснете START

Оригинална тема тук

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

А може ли по този начин да се минава към различни ромове,без откл на буутлоудъра?
Цитирай
#3

Това са стокови подписани фирмъери, така че да трябва да можеш с заключен буутлоадер.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#4

И както имам един от Теско,по този начин мога да сложа глобалната американска версия?
Цитирай
#5

Някой има ли на идея кой от тези ромове има български

Redmi Note 7
Цитирай
#6

Тези намат,български език има само GPE.
Цитирай
#7

За него знам, но исках да пробвам нещо друго

Redmi Note 7
Цитирай
#8

Няма да има голяма разлика между различните стокови rom-ове, освен по някоя брандирана програма за оператора за който са телефоните.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

След като си отключих bootloader-а се опитах да рутна телефона, което доведе до тотално омазване на пъртишъните и черен екран при включване на телефона.
Ето как си го оправих, тъй като гореописаният начин не ми помогна….

Това е ръководство за флаш на оригинален фирмуеър!

Подготовка:
А) сваляте и инсталирате драйверите за Моторола
http://www.mymotocast.com/download/MDM?platform=windows

Б) Сваляте и разархивирате фирмуера който сте си избрали
http://sbf.droid-developers.org/phone.php?device=14

Фирмуери с '_umtsds' в името си са за 'dual-sim' версиите на Moto G, като може би не е добра идея да ги флашвате на едносимовата версия на телефона.

ЕДИТ:
Още версии могат да бъдат намерени тук:
http://www.filefactory.com/folder/c6cdedc45a775d27

В) ако файлът на фирмуера, който сте свалили е във формат .xml.zip , тогава си свалете Motorola Fastboot mfastboot-v2.zip и го разархивирайте в същата папка в която сте разархивирали и фирмуера (там където са .bin и .img файловете).
Ако фирмуера който сте свалили е .tar.gz – пропуснете тази стъпка!

Г) Свалете си ADB (Minimal ADB and Fastboot)
Директен линк за сваляне: https://docs.google.com/file/d/0B1S0...Wh6NGJmSE1BUWc

Код:
Disclaimer:

Следвайте тези инструкции на собствен риск. Ако нещо се обърка, не съм виновен аз!

Тествано е само UK Retail Moto G сотключен bootloader, но тъй като това са оригинални и подписани ромове от Motorolla би трябвало да няма проблеми.

Виж бележките най-отдолу на поста за доунгрейд от 4.4.2 към 4.3.


СТЪПКИ ЗА ФЛАШВАНЕ НА СТОКОВ ROM

1) рестартирайте телефона в bootloader mode.

a) Извадете кабела и изключете телефона
b) Натиснете и задръжте „намаляване на звука“ и включете телефона
c) Свържете кабела

Трябва да видите екран със списък:
Код:
Normal Powerup
Recovery
Factory
Switch Console [NULL: null]
Barcodes
BP Tools

2) отворете команден прозорец и отидете в папката където сте разархивирали рома
(При мен беше така)
Код:
cd c:\falcon_retgb_user_4.3_14.10.0Q3.X-76-LGG-8_54_release-keys-cid7-Retail_GB

Другият начин е в експлорера да отидете в папката и със задържаш Shift натискате десен бутон на мишката и от отворилото се меню да изберете „Open command windows here”

3a) Ако сте свалили и разархивирали .tar.gz формат
В отворилият се прозорец стартирате:
Код:
flashall.bat /eu

Това ще изтрие всички ваши данни на телефона!!!

3б) ако сте свалили .xml.zip архив:
Трябва да флашнете всеки фаил по отделно, като следите дали след всеки флаш ви дава ОК

Код:
mfastboot flash partition gpt.bin
mfastboot flash motoboot motoboot.img
mfastboot flash logo logo.bin
mfastboot flash boot boot.img
mfastboot flash recovery recovery.img
mfastboot flash system system.img_sparsechunk1
mfastboot flash system system.img_sparsechunk2
mfastboot flash system system.img_sparsechunk3
mfastboot flash modem NON-HLOS.bin
mfastboot erase modemst1
mfastboot erase modemst2
mfastboot flash fsg fsg.mbn
mfastboot erase cache
mfastboot erase userdata
mfastboot reboot

Възможно е system.img_sparsechunk1 да е с друго име, като при мен беше system.img_sparsechunk.0
съответно трите команди стават:
Код:
mfastboot flash system system.img_sparsechunk.0
mfastboot flash system system.img_sparsechunk.1
mfastboot flash system system.img_sparsechunk.2
Просто трябва да се флашнат в последователността в която са в папката...


Ако се доунгрейдвате от 4.4.2 към 4.3:
Първата команда "mfastboot flash partition gpt.bin" ще даде грешка на 4.4.2 към 4.3 даунгрейд. Пропуснете тази команда и продължете със следващите. Те трябва да работят нормално.

4) Вече си имате префлашнат телефон 


Ако име нещо неясно, прочетете оригиналната тема, може да е по-добре обяснено. Smile
ИЗТОЧНИК: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2542219

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#10

Момчета, за много години!!!
Ей тука един приятел ми даде едно Moto G с cyanogenmod rom има на него...
Иска да стане стоков както трябва да си е...
Кажете най безопасен начин да стане телфончето в стоков вид се едно от кутийката си е?
И Бг ако може да има!
Благодаря предварително!!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#11

Никой ли не чете?
Аз съм нов и още не съм опитвал смяна на ROM.
Тъй като вече си купих moto g 1gen. ще бъда благодарен на някой от вас да ми обясни
мога ли да му поставя GTE заради бг и как. Прочетох как става в другата тема, но там е за по стара 
версия 4.4.2. , а моя понастоящем е 4.4.4 - това проблем ли е.
И друго линка, който е даден за изтегляне на rom GPE не е активен.
Откъде да изтегля подходящ с български език и по описания начин в др. тема ли да го флашна.
Цитирай
#12

(2015-02-09, 22:00:57)pet77777 написа:  Никой ли не чете?
Аз съм нов и още не съм опитвал смяна на ROM.
Тъй като вече си купих moto g 1gen. ще бъда благодарен на някой от вас да ми обясни
мога ли да му поставя GTE заради бг и как. Прочетох как става в другата тема, но там е за по стара 
версия 4.4.2. , а моя понастоящем е 4.4.4 - това проблем ли е.
И друго линка, който е даден за изтегляне на rom GPE не е активен.
Откъде да изтегля подходящ с български език и по описания начин в др. тема ли да го флашна.

Моето мнение е да не експериментираш с GPE понеже няма да ти работи нищо от моторолския софтуер, асистенти и други, включително и радиото(FM).

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#13

Някой знае ли откъде да сваля този ROM    210.12.40.falcon_umts.VodafoneSL.en.GB за мото г 2013г. XT1032

 
 
Телефона е купуван от Германия и последно е с  версия ROM 210.12.61.falcon_umts.CC.en.US att , като с този ROM в меню
настройки липсва тетъринг точка и я няма настройката за 2G и 3G
Цитирай
#14

Колеги, скапах си телефона след няколко опита да флашна по различни начини читав лолипоп, това както и да е. В първия пост се споменава за RSD lite, тази програма я инсталирам на win7 x64, но не ми разпознава телефона. Някои може ли да ми дадде насоки къде е проблема ? Пробвам основно с телефона във fastboot мод.
Благодаря предварително.
Цитирай
#15

(2015-03-13, 20:33:02)deyanyakimov написа:  Колеги, скапах си телефона след няколко опита да флашна по различни начини читав лолипоп, това както и да е. В първия пост се споменава за RSD lite, тази програма я инсталирам на win7 x64, но не ми разпознава телефона. Някои може ли да ми дадде насоки къде е проблема ? Пробвам основно с телефона във fastboot мод.
Благодаря предварително.

Аз успях да го флашна по описания начин в пост 9 . Сложих му стоков ROM европейската версия и после той сам се ъпдейтна до LOLIPOP 5.0.2
Иначе със RSD lite пробвах как ли не и на други пс с WIN XP , 7 но не става - не открива телефона ми. 
Начина по който стана е много лесен - описан подробно по-горе. 
Цитирай
#16

Здравейте, ако го направя по гореописаният начин от #9 и флашна Ретайл UK или Теско 4.4.2, ще ми се локне ли сим-картата отново, както когато е бил закупен телефона ?

Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue 512 GB
Цитирай
#17

(2015-03-24, 01:22:25)svencor написа:  Здравейте, ако го направя по гореописаният начин от #9 и флашна Ретайл UK или Теско 4.4.2, ще ми се локне ли сим-картата отново, както когато е бил закупен телефона ?

Вече на два телефона Мото G 1gen. съм сложил стоков ром 4.4.4 и не са се заключвали.Единият от тях е купен от Амазон-отключен.
Цитирай
#18

Линкът за Ромовете не работи  Sad
И ако може да ми кажете кой стоков РОМ да избера не държа на БГ.
Visslar
Moto G XT1032

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
#19

"upda7e"   За да нямаш проблем е хубаво да флашнеш  твоя оригинален стоков ром. аз мога да ти дам линк към стокови ROM-ове. Цък  Много зависи, дали искаш да downgrad-ваш, ако си с 5.0.2 и искаш да се върнеш на 4.4.4
Има теми в XDA как да го направиш безпроблемно. Ако Bootloader-а ти е повишен внимавай да не брикнеш Moto-to.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#20

Здравеите Може ли някои да каже как се чете софтуера на Моторала Мото Джи  Като страна език номер и т н В смисъл като погледна името на софтуера да разбера за коя държава кои език и т н Мерси на отзовали те се
Цитирай
#21

С 5.0.2 съм, има ли как да му сложа български, че ще го дам на една жена, която с английския няма да се оправи ?

Дали готов фирмуер или с няква добавка ще стане ? Четох другата тема, но там хората се оплакват, че излиза черен екран и нищо, а и е за старата версия.

Мерси
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)