Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo S660 - ROOT,Recovery,Custom ROM,Stock Rom

Здравейте, може ли да ми кажете как да си променя настроението на фърмуера? Телефона ми е леново с820.
Цитирай
Аксесоари

мария166 написа:Здравейте, може ли да ми кажете как да си променя настроението на фърмуера? Телефона ми е леново с820.
:bow: Ако можеш малко по подробно с по-прости думички :thumbup:

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай

мария166 написа:Здравейте, може ли да ми кажете как да си променя настроението на фърмуера? Телефона ми е леново с820.
Тази тема не е за S820!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

Здравейте, да се включа и аз във форума като притежател на този телефон а именно Lenovo s660 CN

Проблемът при мен е, че немога да приемам обаждания от двете карти SIM1 и SIM2 едновременно. ПРИМЕР: Докато разговарям по SIM1 и в същото време някой ми звъни на SIM2 аз не получавам обаждането и чак като приключа разговора получавам съобщение за пропуснато повикване а на този който ми звъни му казва "В МОМЕНТА НЯМА ВРЪЗКА С ТОЗИ НОМЕР"
Въпросът ми към всички е: Имате ли проблем когато разговаряте по SIM1, SIM2 не приема обаждания. Ако имате такъв проблем някой решил ли го е, ако го е решил как го е оправил проблема ? Дали ще се оправи със смяна на РОМ или модем?

Благодаря предварително !

Lenovo s660 and ZTE Blade gen2
Цитирай

А прочете ли тази тема от началото?

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай

Прочел съм почти всичко казвам почти защото явно нещо ми убягва. Иначе даже и съм го руутнал С CWM СЪМ И ТН. НО НЕЩО НЕ МОГА ДА разбера дали е с дуал актив на картите? И за това реших да попитам сори за големите букви от телефо а пиша

Lenovo s660 and ZTE Blade gen2
Цитирай

явно съм пропуснал нещо началото и съм минал направо към инсталациите :facepalm: Tooth сори


цитат: """ В този пост смятам да напиша инструкция за смяна на стоковия РОМ с друг такъв, но напълно оптимизиран и с коректно работещи всички функции на телефона. (DUAL STANDBY, 3G, WIFI, sesnsors). Смяна на рикавъри, руут и инсталиране в последствие на къстъм ром. """

Но все пак ако някой може да сподели дали се е опитвал да направи нещо по въпроса, ще съм му благодарен.

Lenovo s660 and ZTE Blade gen2
Цитирай

superflay1234 написа:Но все пак ако някой може да сподели дали се е опитвал да направи нещо по въпроса, ще съм му благодарен.
Пренасочваш си обажданията при заето или недостъпен на двете карти една към друга. И гледаш да не вдигаш когато ти звъни твоята карта Smile
Цитирай

creideiki написа:
superflay1234 написа:Но все пак ако някой може да сподели дали се е опитвал да направи нещо по въпроса, ще съм му благодарен.
Пренасочваш си обажданията при заето или недостъпен на двете карти една към друга. И гледаш да не вдигаш когато ти звъни твоята карта Smile

Да за това се сетих още в самото начало, защото едната карта SIM1 ми е личния телефон а другата SIM2 e служебния и като говоря по личния служебния ми е изключен и намерих това решение с пренасочване на разговорите, но ще е по-интересно ако стане без пренасочване. Wink

Lenovo s660 and ZTE Blade gen2
Цитирай

Дали ще има скоро официален ъпдейт до Kit Kat някой знае ли ?
Цитирай

Би трябвало да е този месец. И вече на 2 места четох, като на едното е потвърдено 100%, че като излезе 4.4., ще става на китайските и европейските телефони! Ура!!! Чакаме!
Цитирай

Най вече ме интересува дали ще поправят бъгавия proximity сензор
Цитирай

А по принцип в режим на 3G Lenovo S660 при оператор Виваком добре ли е със обхвата ,и интернета добре ли е или върви на минимална скорост ?
Цитирай

3G не ползвам, но съм го включвал за проба. През Виваком съм и направо летеше! Включвал съм го само в София, нямаше тук проблеми с обхвата.
Цитирай

Ок,Благодаря,питам защото съм абонат на М-тел,а смятам да си прехвърля номера на Виваком,а нали уж пише че този модел S660 не поддържа 3G на 900 мегахерца което е на Виваком и за това се колебая как ще е ?
Цитирай

Там, дето работи на тази честота интернета е бавен, няма 3Г. Това са някои села и покрайнини на градове.

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай

Какво стана със този Kit Kat за Lenovo S660,май изобщо няма да му пуснат ъпдейт ?
Цитирай

Вече го пуснаха. Очаква се може би до седмица или нещо такова. Все пак, да видим...
Цитирай

Ще има ли ъпдейт?
Цитирай

А някой да е пробвал този ром - Vibe Rom v.4.4.2 (Release №2) ето и линк при братушките http://lenovo-forums.ru/topic/8190-custo...ntry236020
Уж е киткат и всичко му работи (не е официален разбира се)
Цитирай

Това според мен е много тежко този vibe,по-дбре официалния със него телефона си лети.
Цитирай

madnness написа:Това според мен е много тежко този vibe,по-дбре официалния със него телефона си лети.
А кога според теб ще излезе официалният? Щом има Вайб би трябвало скоро време да излезе нали?
Цитирай

той този vibe е някаква сбирщина,kitkat от S920 портнат за S660,иначе официалния е излязъл но само за някой региони са го пуснали.
Цитирай

Ром S660 ROW_S058_140919 (Kit-Kat) вече го има за теглене. Начина на инсталиране е описан в тази тема http://lenovo-forums.ru/topic/8607-проши...at-ота-пк/. Инсталира се с PC Flash tools. След като разархивирате папката в нея има и съответния Flash tools. Не можах да направя настройките за регион, но още при първото пускане автоматично разпозна картата като Българска и съотвентно промени настройките. Сега версията е S660 ROW_S058_140919, въпреки че телефона е купуван от Китай. В настройките има опиция за актуализация на системата която работи.
Цитирай

nechev написа:Ром S660 ROW_S058_140919 (Kit-Kat) вече го има за теглене. Начина на инсталиране е описан в тази тема http://lenovo-forums.ru/topic/8607-проши...at-ота-пк/. Инсталира се с PC Flash tools. След като разархивирате папката в нея има и съответния Flash tools. Не можах да направя настройките за регион, но още при първото пускане автоматично разпозна картата като Българска и съотвентно промени настройките. Сега версията е S660 ROW_S058_140919, въпреки че телефона е купуван от Китай. В настройките има опиция за актуализация на системата която работи.

Искаш да кажеш ,че ще тръгне на телефон с Китайската версия или ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)