Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo S660 - ROOT,Recovery,Custom ROM,Stock Rom

Не се занимавайте с ROW версията,до колкото четоХ в руския форум след флашването имат неприятности със IMEI кодовете,пуснали са на китайските версии ъпдейт Vibe UI 2.0, слагайте стоковия ром и ъпдейтвайте !!!
Цитирай
Аксесоари

Здравейте добри хора от форума.
Преди около час качих версията на KitKat от руския форум. So far so good. Качих я с флаш тула от първият пост без проблеми. При мен нямаше проблем и с IMEI-те. Проблема е, че съм много зле с руския език и не открих информация как да го рутна. Няма никакви китайски апликешъни но искам да разкарам SecureIt и някои други програмки, та ако някой намери информация, моля да я сподели. Към рома си има някакво рикавъри в което има Upgrade from SD card, което мисля, че работи, но не съм сигурен. Опитах се да инсталирам рута от първия пост, но след няколко секунди ми изписа installation aborted. Ще тествам как е DUAL STANDBY, Sensors и въобще как се държи и тези дни ще споделя мнение.

LENOVO S660
Цитирай

dagrizzly написа:Здравейте добри хора от форума.
Преди около час качих версията на KitKat от руския форум. So far so good. Качих я с флаш тула от първият пост без проблеми. При мен нямаше проблем и с IMEI-те. Проблема е, че съм много зле с руския език и не открих информация как да го рутна. Няма никакви китайски апликешъни но искам да разкарам SecureIt и някои други програмки, та ако някой намери информация, моля да я сподели. Към рома си има някакво рикавъри в което има Upgrade from SD card, което мисля, че работи, но не съм сигурен. Опитах се да инсталирам рута от първия пост, но след няколко секунди ми изписа installation aborted. Ще тествам как е DUAL STANDBY, Sensors и въобще как се държи и тези дни ще споделя мнение.
В първи пост е описано стъпка по стъпка. Ако настоящото CWM не се стартира, най-вероятно ще се наложи да потърсиш при руснаците по-актуално къстъм рикавъри.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

badass написа:А някой да е пробвал този ром - Vibe Rom v.4.4.2 (Release №2) ето и линк при братушките http://lenovo-forums.ru/topic/8190-custo...ntry236020
Уж е киткат и всичко му работи (не е официален разбира се)
Здравейте! В момента съм с този ром Vibe Rom v.4.4.2 .Вземах го от руския форум.Всичко му работи добре с изключение на 3G , но не съм сигурен дали не работи или просто не го изписва до обхвата.Няма голяма разлика от Вайб 05 например,дори на мен лично петицата по ми харесва.
Цитирай

dagrizzly написа:Здравейте добри хора от форума.
Преди около час качих версията на KitKat от руския форум. So far so good. Качих я с флаш тула от първият пост без проблеми. При мен нямаше проблем и с IMEI-те. Проблема е, че съм много зле с руския език и не открих информация как да го рутна. Няма никакви китайски апликешъни но искам да разкарам SecureIt и някои други програмки, та ако някой намери информация, моля да я сподели. Към рома си има някакво рикавъри в което има Upgrade from SD card, което мисля, че работи, но не съм сигурен. Опитах се да инсталирам рута от първия пост, но след няколко секунди ми изписа installation aborted. Ще тествам как е DUAL STANDBY, Sensors и въобще как се държи и тези дни ще споделя мнение.

Първи впечатление.
4 часа след като качиш KitKat-а на братушките, си върнах стоковия ром от първият пост. Проблема беше, че докато говорех, телефона замръзна връзката прекъсна и след няколко секунди ми се появи една иконка на сим картата с удивителна (все едно още не сте си отключили картата). Рестартирах телефона, сменях слота на сим картата, но все едно и също, нямах връзка. Май ще трябва да почакаме за малко bug fixes. Иначе кит ката определено изглежда по-добре. По-мазен е и докато работеше не усетих никакъв лаг, но все пак за 4 часа изводи не мога да правя. Да се надяваме че руснаците ще си поиграят с драйверите на радиото (предполагам там е проблема)и скоро ще стабилизират версията.

LENOVO S660
Цитирай

Да,инсталирва се спокойно на китайската версия на телефона.Не е нужно да се сменя модема.Бъдещи актуализации ще работят при условие че не се рутва и не се изтриват системни приложения.Иначе региона неможе да се смени от настройките- всичко това е не според мен,а според руснаците.Лично имам телефон за тест но още не съм го пробвал.
Към инсталиралите го- има ли български език или е нужно да се добавя отделно ?
Цитирай

Както писах в първия пост, телефона разпозна региона и автоматично цялото меню мина на български, само в дайлъра няма букви на кирилица.

Може би защото ползвам телефона само с една сим карта не е правил никакви проблеми, като изключване и търсене на обхват. Също така датчика за приближаване работи без забележки.
Цитирай

Здравейте, тази нощ сложим новия киткат на телефона си и смея да твърдя,че е повече от добър. Само не мога да разбера как да си затворя приложенията... ? Някой има ли представа ?
Цитирай

Цитат от руския форум - Внимание,для обладателей версии телефона CN в прошивке не работает таск киллер (включить можно с помощью GravityBox) и нет возможности сменить код региона(он останется CN)!!!
Цитирай

Кода на региона с помощта на програма ли го сменяхте до сега или променяхте build.prop?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

Нещо не мога да усетя за това Gravitybox....
Цитирай

Иксам да Ви кажа че няма и един ден не я изтърпях евро версията киткат,официалният китайски OTA Vibe с който се ъпдейтват китайските верси е сто пъти по изпипан,само дето няманяма гугъл плей и т.н. и не се знае още как може да се рутне и да се сложи рековъри
Цитирай

За плея, може да ползвате GAPPS Installer. Инсталирате, като нормално приложение и стартирате. Android

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

Хора, а може ли някой да ми даде стоковия ром дето пращат телефона от минидиал с него. от както започнах да сменям ромовете на телефона нещо имам проблем с сим картата искам да разбера дали проблема е софтуерен или хардуерен. Някой имал ли е проблем с регистрацията на сим картата и ако да как се справил?

LENOVO S660
Цитирай

Това със сигурност не е от рома,ако си слагал някой от последните евро версии-ром си си преебал IMEI кодовете,и аз днес се борих с това,добре че си бях направил бекъп на IMEI със Mobile Uncle Tools и си го възстанових,обаче след всяко префлашване става така вече,и на това отгоре ми дава NVRAM ERROR при Wi Fi и него си оправих,обаче така ме е хванало яд,пускат всеки всякакви боклуци и бъркочи и си прецакваме телефоните,най-добре със стокова ром или този :
https://cloud.mail.ru/public/88767ee932b...me.net.rar
Цитирай

Кажете ми кой ром да си кача за да се обнови нормално телефона до Vibe.С китайската версия на модела съм но не намирам никъде опция за ъпдейт.Телефона пристигна рутнат и версия S026
Цитирай

madnness написа:Това със сигурност не е от рома,ако си слагал някой от последните евро версии-ром си си преебал IMEI кодовете,и аз днес се борих с това,добре че си бях направил бекъп на IMEI със Mobile Uncle Tools и си го възстанових,обаче след всяко префлашване става така вече,и на това отгоре ми дава NVRAM ERROR при Wi Fi и него си оправих,обаче така ме е хванало яд,пускат всеки всякакви боклуци и бъркочи и си прецакваме телефоните,най-добре със стокова ром или този :
https://cloud.mail.ru/public/88767ee932b...me.net.rar

За мое огромно съжаление не е от IMEI. Аз също имам бекъп и когато ги възстановя нищо не се променя. до днес ми приемаше поне м-телската карта а вече и това не прави. Включвам телефона вкарвам си пин кода и и дотам. Търси обхват и след около 10 секундими изкарва иконка все едно няма карта. Включвам изключвам, но нищо няма обхват и това е. всичко започна след като качих кит кат-а за европейците. все се надявам да е софтуерно и да ми дадете акъл как да го оправя.
НЯКАКВИ ИДЕИ????

П.П.: Сега пък закачи на някъде с м-телската карта. Опиши ми какъв точно беше проблема като си беше загубило имеите

LENOVO S660
Цитирай

ето от тук http://www.needrom.com/download/lenovo-s660/ ,теглиш от линка където пише само Lenovo S660
ъпдейтва се нормално до Vibe 2.0 UI,но го махнах и него,струва ми се тежичък,няма google play естествено,не може да му се сложи рековъри и следователно не може и да се рутне,общо взето никаква полза от този дълкоочакван киткат,иначе като интерфейс е доста барнат
Цитирай

dagrizzly написа:
madnness написа:Това със сигурност не е от рома,ако си слагал някой от последните евро версии-ром си си преебал IMEI кодовете,и аз днес се борих с това,добре че си бях направил бекъп на IMEI със Mobile Uncle Tools и си го възстанових,обаче след всяко префлашване става така вече,и на това отгоре ми дава NVRAM ERROR при Wi Fi и него си оправих,обаче така ме е хванало яд,пускат всеки всякакви боклуци и бъркочи и си прецакваме телефоните,най-добре със стокова ром или този :
https://cloud.mail.ru/public/88767ee932b...me.net.rar

За мое огромно съжаление не е от IMEI. Аз също имам бекъп и когато ги възстановя нищо не се променя. до днес ми приемаше поне м-телската карта а вече и това не прави. Включвам телефона вкарвам си пин кода и и дотам. Търси обхват и след около 10 секундими изкарва иконка все едно няма карта. Включвам изключвам, но нищо няма обхват и това е. всичко започна след като качих кит кат-а за европейците. все се надявам да е софтуерно и да ми дадете акъл как да го оправя.
НЯКАКВИ ИДЕИ????

П.П.: Сега пък закачи на някъде с м-телската карта. Опиши ми какъв точно беше проблема като си беше загубило имеите
Цитирай

madnness написа:
dagrizzly написа:
madnness написа:Това със сигурност не е от рома,ако си слагал някой от последните евро версии-ром си си преебал IMEI кодовете,и аз днес се борих с това,добре че си бях направил бекъп на IMEI със Mobile Uncle Tools и си го възстанових,обаче след всяко префлашване става така вече,и на това отгоре ми дава NVRAM ERROR при Wi Fi и него си оправих,обаче така ме е хванало яд,пускат всеки всякакви боклуци и бъркочи и си прецакваме телефоните,най-добре със стокова ром или този :
https://cloud.mail.ru/public/88767ee932b...me.net.rar

За мое огромно съжаление не е от IMEI. Аз също имам бекъп и когато ги възстановя нищо не се променя. до днес ми приемаше поне м-телската карта а вече и това не прави. Включвам телефона вкарвам си пин кода и и дотам. Търси обхват и след около 10 секундими изкарва иконка все едно няма карта. Включвам изключвам, но нищо няма обхват и това е. всичко започна след като качих кит кат-а за европейците. все се надявам да е софтуерно и да ми дадете акъл как да го оправя.
НЯКАКВИ ИДЕИ????

П.П.: Сега пък закачи на някъде с м-телската карта. Опиши ми какъв точно беше проблема като си беше загубило имеите









Сложи стоковия ром за който дадох линк по-горе,пробвай като за начало с него,и аз съжалявам че слагах този евро кикат,прецака ми телефончето
Цитирай

Проблема беше че като обърна на 3G ми показваще че има обхват ,като искам да набера някой връзката се разпада веднага,като прехвърля на 2G изобщо чертичките на обхвата ги няма,
Като набера кода за проверка на IMEI *#06# и ми изписваше INVALID IMEI
Цитирай

madnness написа:
madnness написа:
dagrizzly написа:За мое огромно съжаление не е от IMEI. Аз също имам бекъп и когато ги възстановя нищо не се променя. до днес ми приемаше поне м-телската карта а вече и това не прави. Включвам телефона вкарвам си пин кода и и дотам. Търси обхват и след около 10 секундими изкарва иконка все едно няма карта. Включвам изключвам, но нищо няма обхват и това е. всичко започна след като качих кит кат-а за европейците. все се надявам да е софтуерно и да ми дадете акъл как да го оправя.
НЯКАКВИ ИДЕИ????

П.П.: Сега пък закачи на някъде с м-телската карта. Опиши ми какъв точно беше проблема като си беше загубило имеите


Сложи стоковия ром за който дадох линк по-горе,пробвай като за начало с него,и аз съжалявам че слагах този евро кикат,прецака ми телефончето

ако това е рома от първия пост, в момента съм с него и проблема си остава. Май е хардуерен проблем.

LENOVO S660
Цитирай

Не не е рома от първи пост,пробвай да го префлашнеш с него
Цитирай

Аз съм с европейския киткат и нямам проблем с имеите и обхвата, макар да ползвам телефона в Англия. Единствено не мога да се оправя със затварянето на приложения....
Цитирай

Ти си със европейския ,но сигурно и телефона ти хардуерно е евро версия,а ако не е пробвай да сложиш сега някой друг ром да видим дали няма да имаш проблеми !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)