Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo S660 - ROOT,Recovery,Custom ROM,Stock Rom

A NVRAM възстановяваш ли? Ако съм разбрал правилно, е било много глупаво от твоя страна да инсталираш европейски ром на китайски апарат. Прочети ТАЗИ ТЕМА, мисля че ще ти е от полза. Успех!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
Аксесоари

А ако не се възстанови NVRAM и тази грешка остане да си я показва във Wi-fi какво става,дали го бърка нещо ?
Цитирай

И аз го чаках тоя киткат с нетърпение, ама ще чакам още. Телефонът ми е с версията на lenovo-forums.ru. Тя е средна хубост. Имам проблеми с нея и исках да я махна и да сложа официален Киткат (с който се надявам да ми държи и по-дълго батерията и телефонът да спре да забива и да се саморестартира). Очевидно трябва време да се оправят бъговете... Ще ми се да сложа оригинална версия, която да се ъпдейтва и да спра да се занимавам повече, но чакам да се провери от няколко места, щото ще е толкова голяма играчка да прехвърлям данни и програми, че не ми се занимава.
Цитирай

driver_sl написа:A NVRAM възстановяваш ли? Ако съм разбрал правилно, е било много глупаво от твоя страна да инсталираш европейски ром на китайски апарат. Прочети ТАЗИ ТЕМА, мисля че ще ти е от полза. Успех!

Не знам дали е отговор по моят проблем, но се зачетох в темата която си постнал. За съжаление руският ми е много зле и почти нищо не разбирам. Това което (май) разбрах е, че NVRAM съдържа цялостна информация за IMEI, MAC и сериен номер, които са жизнено важни за правилна работа на радио модула. Като вляза в меню STATUS, мога да видя IMEI, MAC и сериен номер и те съвпадат с тези от кутията. Това значи ли, че NVRAM е здрав? Въобще какви са признаците на счупен NVRAM? Не съм забелязал каквито и да е проблеми с WiFi да имам, само със сим картата. Все още си блъскам главата софтуерен или хардуерен е проблема. Докато беше с стоковия Firmware, с който си ми пристигна телефона от минидеал и ползвах около 4 месеца, не съм имал никакви проблеми (с изключение на proximity sensor). От както започнах да флашвам започнаха мъките и сега ту работи, ту ми изкарва иконката с удивителната. Ще съм много благодарен да ми помогнете с този проблем.

Предварително
БЛАГОДАРЯ!!!!!

LENOVO S660
Цитирай

@dagrizzly Пробвай с друга сим карта и виж дали ще ти го прави съшия проблем. Пробвай ръчно да се свържеш към мрежа. Използвай mobile uncle tools, и от там ръчно си напиши IMEI от кутийката през CDS INFORMATION. Маркирай всички честотни бандове -850, 1900, 1800, 2100 Mhz ! 100 % ще стане ! Пробвай всичко описано от мене в този пост !

И аз имах преди тези проблеми със старото ми леново а789, и доста проблеми си оправих с mobile uncle tools. Поздрави от слънчев Лондон !
Цитирай

Като пуснеш Wi-fi да ти търси мрежи, дава ли като мрежа NVRAM Error..x ?
Цитирай

syarov написа:@dagrizzly Пробвай с друга сим карта и виж дали ще ти го прави съшия проблем. Пробвай ръчно да се свържеш към мрежа. Използвай mobile uncle tools, и от там ръчно си напиши IMEI от кутийката през CDS INFORMATION. Маркирай всички честотни бандове -850, 1900, 1800, 2100 Mhz ! 100 % ще стане ! Пробвай всичко описано от мене в този пост !

И аз имах преди тези проблеми със старото ми леново а789, и доста проблеми си оправих с mobile uncle tools. Поздрави от слънчев Лондон !

И аз първо се усъмних в сим картата и веднага скокнах до Глобул да си взема нова, нямаше промяна. Вчера си играх и гледах умно mobileuncle-а около час намерих менюто с честотите като включени честоти имам:GSM MODE( EGSM900; DCS1800; PCS1900) и UMTS mode(WCDA-IMT-2000) имам и отметка GSM850 към GSM Mode, която вчера включих, а днес се е самоизключила. Не знам глобул ползват ли я тази честота.

Относно въпроса на madness: Не никога не съм виждал NVRAM Error в списъка с мрежи.

Все повече клоня към Хардуерен проблем (изстинала спойка примерно), защото като ми направи мизерия единствения начин да тръгне пак е да по усукам леко корпуса. Ще го отнеса на едно приятелче което се занимава с ремонт на GSM-и да го огледа.

LENOVO S660
Цитирай

dagrizzly написа:И аз първо се усъмних в сим картата и веднага скокнах до Глобул да си взема нова, нямаше промяна. Вчера си играх и гледах умно mobileuncle-а около час намерих менюто с честотите като включени честоти имам:GSM MODE( EGSM900; DCS1800; PCS1900) и UMTS mode(WCDA-IMT-2000) имам и отметка GSM850 към GSM Mode, която вчера включих, а днес се е самоизключила. Не знам глобул ползват ли я тази честота.

Относно въпроса на madness: Не никога не съм виждал NVRAM Error в списъка с мрежи.

Все повече клоня към Хардуерен проблем (изстинала спойка примерно), защото като ми направи мизерия единствения начин да тръгне пак е да по усукам леко корпуса. Ще го отнеса на едно приятелче което се занимава с ремонт на GSM-и да го огледа.
GSM850 се използва в USA и няма смисъл от него. Това усукване е доста странно. Може да не контактува добре антената с пластините по платката. Ако искаш флашни през рикавъри ТОЗИ МОДЕМ. До колкото помня най-доволен бях от него. Ако пак не се оправят нещата, инсталирай с флаштул ТОЗИ РОМ и после актуализирай до последната налична версия. Във FT ползвай опцията Firmware->Upgrade. Ако и с контактите и с префлашването до стоков ром не се получи, ще трябва да се търси NVRAM от китаец. Търсих моя, но съм го изтрил за съжаление. Симптомите ти са точно като прецакана NVRAM директория. Виж ТАЗИ ТЕМА, а от ТУК можеш да свалиш китайски NVRAM за S660, като после трябва само да добавиш твоя IMEI. Но според мен, първо префлашни както ти казах, и после контактите на антената прегледай.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

driver_sl написа:
dagrizzly написа:И аз първо се усъмних в сим картата и веднага скокнах до Глобул да си взема нова, нямаше промяна. Вчера си играх и гледах умно mobileuncle-а около час намерих менюто с честотите като включени честоти имам:GSM MODE( EGSM900; DCS1800; PCS1900) и UMTS mode(WCDA-IMT-2000) имам и отметка GSM850 към GSM Mode, която вчера включих, а днес се е самоизключила. Не знам глобул ползват ли я тази честота.

Относно въпроса на madness: Не никога не съм виждал NVRAM Error в списъка с мрежи.

Все повече клоня към Хардуерен проблем (изстинала спойка примерно), защото като ми направи мизерия единствения начин да тръгне пак е да по усукам леко корпуса. Ще го отнеса на едно приятелче което се занимава с ремонт на GSM-и да го огледа.
GSM850 се използва в USA и няма смисъл от него. Това усукване е доста странно. Може да не контактува добре антената с пластините по платката. Ако искаш флашни през рикавъри ТОЗИ МОДЕМ. До колкото помня най-доволен бях от него. Ако пак не се оправят нещата, инсталирай с флаштул ТОЗИ РОМ и после актуализирай до последната налична версия. Във FT ползвай опцията Firmware->Upgrade. Ако и с контактите и с префлашването до стоков ром не се получи, ще трябва да се търси NVRAM от китаец. Търсих моя, но съм го изтрил за съжаление. Симптомите ти са точно като прецакана NVRAM директория. Виж ТАЗИ ТЕМА, а от ТУК можеш да свалиш китайски NVRAM за S660, като после трябва само да добавиш твоя IMEI. Но според мен, първо префлашни както ти казах, и после контактите на антената прегледай.

Относно контактите на антената. Днес му развъртях 6-те болта и се опитах да го отворя. Опитах отляво отдясно със пластинката за щипки, но отникъде не помръдна някакво ръководство за разглобяване имаш ли и въобще твоя как го разглоби. тази вечер ще след малко ще сложа драйверите на модема и ще видя как е с тях

LENOVO S660
Цитирай

Моя не се е налагало да го разглобявам. Може в YouTube да има някой клип по въпроса.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

Dagrizzly пробва ли първо по най-лекия начин,флашни го със рома който ти е посочил колегата по горе ,той е стоков ром и всичко си му е 100 % ОК , а иначе по думите ти разбирам че не би трябвало да има проблем със IMEI-та и NVRAM .
Цитирай

Има ли ром с БГ език, ама да не е частичен + по_добър контрол върху приложенията кои да работят кои не и също кои да има достъп до нет?
Отделни Приложения не ми трябват.
Искам да мога да контролирам тея приложения, че батерията зяминава бързо. А тоя чясточен превод е ужасен.

Пп с
Цитирай

uphero написа:Има ли ром с БГ език, ама да не е частичен + по_добър контрол върху приложенията кои да работят кои не и също кои да има достъп до нет?
Отделни Приложения не ми трябват.
Искам да мога да контролирам тея приложения, че батерията зяминава бързо. А тоя чясточен превод е ужасен.

Пп с
Само ТОЗИ има български. Мисля че имаше някакъв стоков мениджър на приложенията.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

driver_sl написа:
uphero написа:Има ли ром с БГ език, ама да не е частичен + по_добър контрол върху приложенията кои да работят кои не и също кои да има достъп до нет?
Отделни Приложения не ми трябват.
Искам да мога да контролирам тея приложения, че батерията зяминава бързо. А тоя чясточен превод е ужасен.

Пп с
Само ТОЗИ има български. Мисля че имаше някакъв стоков мениджър на приложенията.
Мерси, ще го пробвам. Инак нямаш никакъв контрол над нищо в телефона.
Цитирай

Относно контрола над приложенията.........най-добре върши работа Secureit ,който си го има във официалния ром,но можеш да си го инсталираш и допълнително ,има най добрите функции над приложенията които съм виждал до сега във една антивирусна програма
Цитирай

driver_sl написа:
uphero написа:Има ли ром с БГ език, ама да не е частичен + по_добър контрол върху приложенията кои да работят кои не и също кои да има достъп до нет?
Отделни Приложения не ми трябват.
Искам да мога да контролирам тея приложения, че батерията зяминава бързо. А тоя чясточен превод е ужасен.

Пп с
Само ТОЗИ има български. Мисля че имаше някакъв стоков мениджър на приложенията.
Мерси, ще го пробвам. Инак нямаш никакъв контрол над нищо в телефона.
Цитирай

dagrizzly написа:
driver_sl написа:
dagrizzly написа:И аз първо се усъмних в сим картата и веднага скокнах до Глобул да си взема нова, нямаше промяна. Вчера си играх и гледах умно mobileuncle-а около час намерих менюто с честотите като включени честоти имам:GSM MODE( EGSM900; DCS1800; PCS1900) и UMTS mode(WCDA-IMT-2000) имам и отметка GSM850 към GSM Mode, която вчера включих, а днес се е самоизключила. Не знам глобул ползват ли я тази честота.

Относно въпроса на madness: Не никога не съм виждал NVRAM Error в списъка с мрежи.

Все повече клоня към Хардуерен проблем (изстинала спойка примерно), защото като ми направи мизерия единствения начин да тръгне пак е да по усукам леко корпуса. Ще го отнеса на едно приятелче което се занимава с ремонт на GSM-и да го огледа.
GSM850 се използва в USA и няма смисъл от него. Това усукване е доста странно. Може да не контактува добре антената с пластините по платката. Ако искаш флашни през рикавъри ТОЗИ МОДЕМ. До колкото помня най-доволен бях от него. Ако пак не се оправят нещата, инсталирай с флаштул ТОЗИ РОМ и после актуализирай до последната налична версия. Във FT ползвай опцията Firmware->Upgrade. Ако и с контактите и с префлашването до стоков ром не се получи, ще трябва да се търси NVRAM от китаец. Търсих моя, но съм го изтрил за съжаление. Симптомите ти са точно като прецакана NVRAM директория. Виж ТАЗИ ТЕМА, а от ТУК можеш да свалиш китайски NVRAM за S660, като после трябва само да добавиш твоя IMEI. Но според мен, първо префлашни както ти казах, и после контактите на антената прегледай.

Относно контактите на антената. Днес му развъртях 6-те болта и се опитах да го отворя. Опитах отляво отдясно със пластинката за щипки, но отникъде не помръдна някакво ръководство за разглобяване имаш ли и въобще твоя как го разглоби. тази вечер ще след малко ще сложа драйверите на модема и ще видя как е с тях


Нищо не помага. Пробвах драйверите, пробвах стоковия ром който се ъпгрейдна до VIBE 2.0, но все същото, ту има ту няма обхват. единствено ми остана смяна на NVRAM-а. Направих си регистрация в руския форум където има архив на NVRAM, но не ми дава да го изтегля защото съм бил нов във форума и съм нямал постове (поне това разбрах с руският ми). Та моля те колега, когато имаш време и възможност, и желание изтегли архивчето и го сложи някъде в DOX.bg примерно и драсни няколко реда какво точно трябва да направя за да го заменя този nvram.

Относно разглабянето, клипче или инструкции, аз поне не намирам, ако на някой му попаднат моля да постне един линк. Разглобих корпуса и стигнах до платката, но не мога да разкача всички лентови кабели за да я обърна и да видя конектора на антената.

П.П.: Има ли възможност с тия флашвания да съм си изпържил GSM модула на телефона?

LENOVO S660
Цитирай

dagrizzly написа:П.П.: Има ли възможност с тия флашвания да съм си изпържил GSM модула на телефона?
Не, няма такава. Иначе и аз нямам регистрация и не мога да изтегля NVRAM-a.
Може някой от колегите, които имат телефона да направят бекъп на своя NVRAM с помощта на MtkDroidTools, да ти го изпратят, а ти със същата програма да си го възстановиш. Програмата изисква руут.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай

Здравейте,а някой има ли си представа защо в новия vibe 2.0 KITKAT няма опция когато сим картата ти е поставена в слот 1 за превключване на режимите 3G и 2G,бачка само на 3G, а на втория слот само на 2G !
Цитирай

Някой от казанлък навит да ми обнови телефона срещу заплащане?
Цитирай

Да ти кажа честно не ти трябва да си обновяваш телефона,обновиш ли го със кит кат ще си го ползваш от там нататък като нокиа с фенерче,даже и гугъл плей след като му инсталирах не иска да се свърже със сървърите на гугъл,явно всичко друго което не е китайско и иска връзка с интернет се блокира !
Цитирай

Здравейте!От как сам си вземал телефона пробвах много ромове,ама всякакви и все за китайската версия телефони.Днес се загледах в CPU-Z и виждам това - http://prntscr.com/51j5b0 ?! това означава ли че телефона ми е европейската версия? :wall:
Цитирай

tit64 написа:Здравейте!От как сам си вземал телефона пробвах много ромове,ама всякакви и все за китайската версия телефони.Днес се загледах в CPU-Z и виждам това - http://prntscr.com/51j5b0 ?! това означава ли че телефона ми е европейската версия? :wall:

Не

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай

godji_1 написа:
tit64 написа:Здравейте!От как сам си вземал телефона пробвах много ромове,ама всякакви и все за китайската версия телефони.Днес се загледах в CPU-Z и виждам това - http://prntscr.com/51j5b0 ?! това означава ли че телефона ми е европейската версия? :wall:

Не
Благодаря
Цитирай

Аз ще питам нещо друго. Телефонът прави видео в 3gp формат. След това, не мога да го редактирам - пробвах с различни видеоредактори - дава грешка. Искам да си снима някакъв стандартен mp4, avi... 25 или 30 кадъра в секунда. Това може ли да се промени, да се инсталира друг видеорекордер?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)