Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo S660 - ROOT,Recovery,Custom ROM,Stock Rom

Здравейте, от няколко дни притежавам този телефон и като цяло съм доволен освен един доста досаден проблем.Проблема е че като пусна интернета батерията пада за минути, ако не го включвам кара с дни.Това ме навежда на мисълта,че проблема не е в самата батерия.Версията на модула е 026.Много моля за помощ!
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,

Искам да попитам, дали има още някой, който да е качил на Kit-Kat версият?

Питам защото аз съм с CN телефон и бих искал да мина на Киткат, като ми се иска и да е ROW версия, за да може да се ъпдейтва нормлно, без да се губи play store и т.н.

Малко след като си купих телефона (от minideal) видях същия модел в магазин на Леново и беше с версия 060, така че явно от Леново работят върху обновяване. Незнам само дали това че моя е CN няма да доведе до проблеми и да стане неизползваем.

Поздрави Smile
Цитирай

mirando написа:Здравейте,

Искам да попитам, дали има още някой, който да е качил на Kit-Kat версият?

Питам защото аз съм с CN телефон и бих искал да мина на Киткат, като ми се иска и да е ROW версия, за да може да се ъпдейтва нормлно, без да се губи play store и т.н.
http://lenovo-forums.ru/forum/258-lenovo-s660/ това е твоя сайт, чети внимателно и всичко ще ти се изясни. Успех!!!
Цитирай

zdraveli написа:
mirando написа:Здравейте,

Искам да попитам, дали има още някой, който да е качил на Kit-Kat версият?

Питам защото аз съм с CN телефон и бих искал да мина на Киткат, като ми се иска и да е ROW версия, за да може да се ъпдейтва нормлно, без да се губи play store и т.н.
http://lenovo-forums.ru/forum/258-lenovo-s660/ това е твоя сайт, чети внимателно и всичко ще ти се изясни. Успех!!!
В такъв случай се губи смисъла от ТОЗИ форумАко можеш дс помогнеш давай,ако не линкове към руаки сайтове в гугъл бол.Не всиички разбират противния им език и за това се обръщат за помощ тук.
Цитирай

Аз също не им разбирам езика, но с малко Google Translate и малко познания по темата нещата се получават. С какво да ти помогна, да с Kit Kat съм и работи перфектно при мен(казвам при мен защото други се оплакват от това онова, при мен единственно светодиода свети за всичко червено).
Цитирай

Здравейте,извинявам се предварително,най-вероятно ще задам въпрос,които вече някъде има отговор,но поне аз направих всичко възможно и то без успех. Имам 3 телефона S660 един от тях има възможност да се ъпдейтва другите два не. всички са със 4.2.2 иска ми се да си сложа някоя друга весия 4.4.2 или някои бъдеща или по-стара,но... Проблема ми е следния,след като свържа тела към компа тръгвам да си слагам драйверите,изклучвам го и пак го включвам,но мигноведно изчезва все едно съм го изкарал от усб-то а не съм. Да изчаквам първия път слагам си драйвера,но после се спира мигновенно. Доста неща пробвах,но сигорно без успех,къде греша?
Цитирай
Lightbulb 

Ако нямай има слаб обхват и има нужда да си ъпдейтне firmware на радио модула, ето от къде да го направите през рековъри ! 
http://lenovo-forums.ru/topic/6240-lenov...%BB%D1%8F/
Цитирай

Здравейте,това от 1-я пост дали ще помогне за моя телефон Lenovo s660w МТК 6592-Android 4.4.3 Кит Кат.Искам да сменя рома щото моя  няма български език ,пробвах с какви ли не програми но не става.Питам дали ще стане защото пробвах да инсталирам по описания начин CWM Recovery,всичко мина добре накрая излезе зеленото кръгче но не мога да влезна в менюто с бутоните - [b]VOL UP + POWER(не зная за този тел дали е същото),100пъти поне опитах, а преди това си влизаше в стандартното рекавъри.Пише че телефона е рутнат пък няма папка SU,,,,мммм не зная откъде да започна.Реших да го върна в първоначални настроики иии там не стана ,трие само папките във вътрешната памет и толкова,а би трябвало като се върне към първоначални настроики да почне всичко от начало ...език и т.н. поне нормалните телефони от там почват.Изобщооо ..... BuНякой ако има идея моля да помогне.Благодаря предварително[/b]

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

Здравейте,имам следния проблем флашнах си телефона с някакав ром,но не знам какво стана и сега нямам 2G. Въвеждайки кода за да ми покаже ИМЕА ми излиза Invalid, явно съм го затрил или се е бъгнал. Четох и писах в русният форум на леново и там ми казаха да чета тук: 

http://lenovo-forums.ru/topic/2771-%D0%B...0%B8%D0%B5
Там единствено намерих за възстановяване, чрез тази програма Maui META 3G и SP META. 
/

Това ли е единствения начин и като цяло това ли ми е проблема. Как да си възстановя ИМЕА?
Цитирай

Здравейте колеги искам да попитам относно Lenovo S660 как мога да го настроя да ми звъни на всяка карта с различна мелодия порових се настройките но не открих моля ако някой може да ми помогне !!! Благодаря предварително !!!
Цитирай

@manastira, използвай MTK Droid Tools.
Цитирай

Здравейте всички.
От скоро се сдобих с въпросния телефон s660. Като цяло добро телефонче. Батерията му кара мин. 2 дена. Моя е купен в България от официалния вносител. Интересното е че има ъпдейт от радио модул 060 към 062 но когато му дам да го ъпдейтне или не се случва нищо или дава грешка. Мисля да звънна на съпорта на леново да го разпитам какъв може да е проблема. Пробвах да го ъпдейтна и с Lenovo Smart Assistant и пак ми даде грешка.

Решение: Внимание телефона е европейски купен от България с оригиналния си софтуер ROW_S060. Препоръчвам преди да правите каквото и да било направете си юзер дата бекъп на работещия телефон.

Как направих ъпдейта:
Когато пробвах да актуализирам видях, че Lenovo Smart Assistant свали ъпдейта. Намерих къде беше инсталирана програмата там имаше папка даунлоуд и там вътре беше ъпдейта. Копирах zip файла, които се казваше update.zip в sd картата. Изключих телефона, Натиснах бутона за увеличаване и докато го държах натиснах бутона за пускане. Появи се менюто на андроид рековарито. От менюто избрах рековари и след това ъпдейт от sd картата /самото меню се появява след натискане на бутона за включване/ . След това навигирах до zip файла /навигира се с бутончето за намаляване на звука/ и го избрах /избора става с бутончето за увеличаване на звука/. Ъпдейта мина без проблем и получих новия радио модул S062_ROW. За впечатления по късно.
Цитирай

(2015-02-19, 19:00:01)skk написа:  Здарвейте всички.
От скоро се сдобих с въпросния телефон s660. Като цяло добро телефонче. Батерията му кара мин. 2 дена. Моя е купен в България от официялния вносител. Интересното е че има ъпдейт от радио модул 060 към 062 но когато му дам да го ъпдейтне или не се случва нищо или дава грешка. Мисля да звънна на съпорта на леново да го разпитам какъв може да е проблема.

Виж на коя памет си, трябва да си на памет на телефона и да не си деинсталирал нито едно приложение от телефона. А за по-сигурно му направи Factory reset (фабрични настройки) и пробвай пак.
Цитирай

.....

(2015-02-20, 16:27:40)zdraveli написа:  
(2015-02-19, 19:00:01)skk написа:  Здарвейте всички.
От скоро се сдобих с въпросния телефон s660. Като цяло добро телефонче. Батерията му кара мин. 2 дена. Моя е купен в България от официялния вносител. Интересното е че има ъпдейт от радио модул 060 към 062 но когато му дам да го ъпдейтне или не се случва нищо или дава грешка. Мисля да звънна на съпорта на леново да го разпитам какъв може да е проблема.

Виж на коя памет си, трябва да си на памет на телефона и да не си деинсталирал нито едно приложение от телефона. А за по-сигурно му направи Factory reset (фабрични настройки) и пробвай пак.
Благодаря ти за съвета. Справих се с положението, описал съм подробно как. Даже не се наложи да загубя никаква информация или приложение.
Цитирай

(2015-02-19, 19:00:01)skk написа:  Ъпдейта мина без проблем и получих новия радио модул S062_ROW. За впечатления по късно.
Като те съветвам да го смениш с по-стария от S058_ROW или SM219, аз лично ползвам втория, държат се много по-стабилно.
Цитирай

Новото във версия s062.
Оправен е диода вече свети зелено при неприето повикване.
Сигнала на WiFi-то показва коректно силата на сигнала.
Недостатъци.
Отново GSM сигнала е малко слаб, трябва си покритие иначе го губи.
Интернет прекъсва от време на време. Когато се движите изчезва и после като дойдете в покритие не се възстановява. Оправя се като изключите дейтата и я включите отново. Доста неприятен недостатък, който на версия s060 не съм го забелязал. батерията си държи като на s060 около 3 дни при нормална употреба. Също така стария проблем с безпричинното светване на дисиплея без причина си остава и в новата версия.
Др. за сега не съм забелязал след 2 дни употреба.

Не знам дали не мога да си върна стария оригинален S060. Ако някой знае как моля да сподели.

(2015-02-21, 12:37:13)zdraveli написа:  
(2015-02-19, 19:00:01)skk написа:  Ъпдейта мина без проблем и получих новия радио модул S062_ROW. За впечатления по късно.
Като те съветвам да го смениш с по-стария от S058_ROW или SM219, аз лично ползвам втория, държат се много по-стабилно.
Мога ли от някъде да го дръпна оригиналния ъпдейт ROW_S058 или другия, който ми казваш. Как да го върна през рекаварито упдейт от SD ли? Май за да го няправя така трябва да съм с предишния радио s047. Сега ще трябва да кача цял ром. Ако имаш някой работещ стабилно за европейската версия дай адрес.

След няколко часа ровене разбрах следното.
От кратките ми познания в този вид дейност знам, че памета на тези арм процесори е една разделена по адреси. когато трябва да се копира в нея програмата трябва да знае от кои адрес до кои е флаш и от кои до кои адрес е nvram.
всичкото това нещо е описано в scatter файла за процесора. Аз направих пълен бекъп на моя телефн по описания тук начин http://pinoyscreencast.net/how-to/get-fu...oot-tools/

Сега най-интересното което открих. Взех scatter от началото на поста/китайса версия/ и моя /европейска версия/ и воала описанията им са различни. С прости думи казано ако се опитате да префлашнете китайса версия с европейски scatter ще стане мишмаш и ще унищожите nvrama /където се съдържа ИМЕИ номера на телефона/.

Внимавайте с всичко което качвате между двете врерсии не съвпаднат ли адресите може да се получи гаф.
При мен рекаварито от първия пост не тръгна въпреки че адресите съвпадаха.
За рутинга от единия на другия не съм сигурен.
Цитирай

Цитат:Също така стария проблем с безпричинното светване на дисиплея без причина си остава и в новата версия.
Това се оправя като си смениш гугъл календара или като изключиш известията му в настройки-->приложения-->всички-->календар и махаш отметката на Известия: Показване.Най-добре си сложи Lenovo Calendar и като визия и като функции е по-добър.
Цитат:Внимавайте с всичко което качвате между двете врерсии не съвпаднат ли адресите може да се получи гаф
Това вече при KitKat не е така, всичко м/у двете версии става. Има дори пач с който китайските версии стават европейски с единственната разлика, че китайските нямат хардуерна възможност за 3G на 900 мегахерца. И всичко по-инересно можеш да намериш на ТОЗИ сайт (ако знаеш руски).
Цитат:Мога ли от някъде да го дръпна оригиналния ъпдейт ROW_S058 или другия, който ми казваш. Как да го върна през рекаварито упдейт от SD ли? Май за да го няправя така трябва да съм с предишния радио s047. Сега ще трябва да кача цял ром. Ако имаш някой работещ стабилно за европейската версия дай адрес.
Всичко ще намериш на линка който съм дал.
Цитирай

Да внеса малко редакция
Новото във версия s062.
Оправен е диода вече свети зелено при неприето повикване, червено при зареждане и синьо при смс.
Сигнала на WiFi-то показва коректно силата на сигнала.
Недостатъци.
Отново GSM сигнала е малко слаб, трябва си покритие иначе го губи.
Интернет прекъсва от време на време. Когато се движите изчезва и после като дойдете в покритие не се възстановява. Оправя се като изключите дейтата и я включите отново. Доста неприятен недостатък, който на версия s060 не съм го забелязал. ->Оправи се след ресет на телефона.
Батерията си държи като на s060 около 3 дни при нормална употреба.

Цитат:Внимавайте с всичко което качвате между двете врерсии не съвпаднат ли адресите може да се получи гаф
Това вече при KitKat не е така, всичко м/у двете версии става. Има дори пач с който китайските версии стават европейски с единственната разлика, че китайските нямат хардуерна възможност за 3G на 900 мегахерца. И всичко по-инересно можеш да намериш на ТОЗИ сайт (ако знаеш руски).

Аз съм от поколението което учеше руски в училище.:-)
Прав си за киткат, но файла за описание е различен за дават телефона не случайно ъпдеита е само през SP flash. Няма проблем информацията да се качи само описанието трябва да бъде коректно.
Цитирай

Здравейте, напоследък телефона се отключва сам през всеки пет минути което е много дразнещо и пада бързо батерията по този начин.Mного моля за помощ, ако някой знае решение????
Цитирай

(2015-03-23, 17:44:37)hamur написа:  Здравейте, напоследък телефона се отключва сам през всеки пет минути което е много дразнещо и пада бързо батерията по този начин.Mного моля за помощ, ако някой знае решение????

С каква версия си на ROM-а си, как така се отключва, светва само или...... Ако си с Google Calendar влез в Настройки->Приложения->Всички->Календар и махаш отметката на Известия. А ако питаш мен направо го махни и си сложи LenovoCalendar.
Цитирай

Здравейте,
От известно време имам този телефон Lenovo S660, веднага след като го взех (втора ръка) почнах да ръчкам ромове защото исках Бългърски сожих един от needrom с многоезичен софт и android 4.4.2 нещата работят добре но има нещо което ме дразни в CallLog-а не показва снимка не показваше и коя карта си използвал но инсталирах VibeXpert сега показва но немога да сложа лого на картата поне така като е описано показва само на едната първата.
От никъде не открих как мога да си превключвам 2G-3G на първата карта немога да разбера дуал стендбай ли е или превключва.
След като качих този ром нямам рекавъри в началното меню ми излиза Factori Mode и не мога да го заобиколя за да си инсталирам различни радио модоли защото сигнала ми е малко слаб.
След всички ръчкания сега когато тръгна да избирам от кеъпада ми дава грешка и ми спира дайлъра (затова ползвам Google dialer но не показва през коя карта е минало обаздането)

Да разбирам ли че това е оригиналния ром 4.4 и мога да си го сложа на моя тел който е китаец
http://lenovo-forums.ru/topic/10305-leno...B0/page-10
Цитирай

(2015-03-25, 15:45:35)blade8209 написа:  Да разбирам ли че това е оригиналния ром 4.4 и мога да си го сложа на моя тел който е китаец

Можеш да го сложиш без проблем. recovery слагаш това рекавъри директно в папката като изтеглиш и разархивираш рома и инсталираш. Това е разширено последното рекавъри, влиза се в него със задържане на + и power
Цитирай

Ей точно този стил търсех, сложих си и Holo лаучера и си наредих нещата като на стария тел. Мога да си сменям режима на 3G на която карта искам както и се показват в желания от мен цвят и снимки се показват на дайлъра, вобще стилъ който ми допада. Рекавърито което колегата е дал е последното на TWRP което е тъч може да се инсталира от MobileUncle ако имате рут или от Flash tool с скетер файла от първия пост или някой от ромовете за префлашване. Радио модула за сега е перфектен обхвата не се губи (пътувам много) и WI-FI е с пълен обхват.

Питане как да си направя бутоните да светят постоянно когато екрана е активен?
Цитирай

(2015-03-26, 08:47:12)blade8209 написа:   Радио модула за сега е перфектен обхвата не се губи (пътувам много) и WI-FI е с пълен обхват.

Питане как да си направя бутоните да светят постоянно когато екрана е активен?

С SM219 ще си още по-доволен (поне при мен е така). А за бутоните само Gravity Box ще ти помогне но по-добре не влизай във филми.
Цитирай

В другия роом имаше и други интересни функции, например звани ти някой слагаш до ухото и вдигаш обръщаш и затваря казваше се интелигентен отговор или нещо такова там видях и това за бутоните имаше функция ауто и постоянна подсветка но ще си играя допълнително.

Определено това е моя роом Smile

П.С.
С какво този модем е по различен от оригиналния какви са ти впечатленята от него?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)