Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo S660 - ROOT,Recovery,Custom ROM,Stock Rom
#1

Здравейте приятели,
Правя тази тема с цел да улесня настоящите и бъдещи собственици на този чудесен телефон.

След множество премеждия, опити и тестове, събрах най-доброто излязло до момента за този модел закупен от Китай(CN). Тъй като телефона беше анонсиран едва преди около месец, очаквам темата с времето да затвърждава все повече своята важност. Ще продължавам да следя новите неща излизащи за модела и да ги актуализирам тук. Също така нека всеки който открие нещо ново и добро като РОМ, Рикавъри и т.н. се чувства свободен да го сподели тук за да можем с взаимни усилия да извлечем максималното от нашите телефони.
В този пост смятам да напиша инструкция за смяна на стоковия РОМ с друг такъв, но напълно оптимизиран и с коректно работещи всички функции на телефона. (DUAL STANDBY, 3G, WIFI, sesnsors). Смяна на рикавъри, руут и инсталиране в последствие на къстъм ром.

ВНИМАНИЕ! ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ НАПРАВЕТЕ БЕКЪП НА ПРИЛОЖЕНИЯТА СИ И НА ИМЕЙ КОДОВЕТЕ(*#06#) С ПОМОЩТА НА MOBILE UNCLE
ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СВОЯ СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ!!!

1. Префлашване със стоков РОМ.

За тази процедура имате нужда от следните неща:

SP Flash Tool СВАЛИ ОТ ТУК

Lenovo AUTORUN driver СВАЛИ ОТ ТУК

Драйвър за чипсета на телефона: СВАЛИ ОТ ТУК

Стоков ром СВАЛИ ОТ ТУК

Стъпка 1: Разархивирайте autorun драйвера и го инсталирайте(като администратор).

Стъпка 2: Разархивирайте драйвера за чипсета, отворете Диспечър на устройствата на Windows, изключете телефона, махнете му батерията и го свържете с USB кабела към компютъра – най-добре към някой от задните портове. Наблюдавайте в Диспечъра на устройствата кога ще се появи ново устройство. Появи ли се такова, щракнете с десен бутон на мишката върху него и изберете актуализиране на драйвера. Изберете ръчно посочване и отведете до папката с разархивираните драйвъри за чипсет. Ако всичко е наред, би трябвало да бъдат разпознати и инсталирани. Ако не ще трябва да търсите други и да пробвате примерно от ТУК.
Извадете кабела.

Стъпка 3: Разархивирайте SP Flash Tool. Разархивирайте и стоковия ром. Стартирайте Flash_tool.exe като администратор(при win7/8).
В отворилият се прозорец ЗАДЪЛЖИТЕЛНО маркирайте DA DL All With Check Sum.

Изберете Scatter-loading и посочете MT6582_Android_scatter.txt в папката на рома, който разархивирахте.
Натиснете Firmware -> Upgrade.

[Изображение: d40c77f82cfa.jpg]

Включете кабела към телефона(без батерия) и изчакайте операцията да приключи. При мен отне около 4 мин. На края се появява зелен кръг.
Изключете телефона от кабела. Радвайте се на новия си ром.


2. Смяна на рикавъри.

За тази цел ви е нужно CWM Recovery СВАЛИ ОТ ТУК

При смяната на рикавърито, стъпките почти не се различават от тези при префлашване със стоков ром. Разликата е в това, че вместо да разархивирате архива на рома, разархивирате архива на рикавърито.
Стартирате Flash Toolкато администратор, слагате отметка на DA DL All With Check Sum, посочвате MT6582_Android_scatter.txt от папката на рекавърито и натискате DOWNLOAD(не Firmware-?Upgrade).

[Изображение: af11b31ad1e4.jpg]

Съгласявате се с предупреждението:

[Изображение: 19e75cb1e4d3.jpg]

Включвате телефона към кабела(без батерия) и изчаквате процедурата да завърши. Появява се жълт или зелен кръг.

Честито! Вече си имате Custom Recovery и сега може да инсталирате лесно и бързо CUSTOM ROM или да ROOT-нете телефона си.

В рикавъри се вклиза по следният начин:
При изключен телефон натиснете едновременно VOL UP + POWER и задръжте за няколко секунди.
Ще видите списък с 3 режима:
- Recovery
- Bootloader
- Normal
С VOL UP местите по списъка, с VOL DOWN избирате опцията.



3. Руутване на телефона през рикавъри.

Необходими файлове: ТОЗИ

Качвате ZIP архива в главната директория на картата памет на телефона си без да го разархивирате.

Изключвате телефона си и влизате в рикавъри.

Изберете Install zip from sdcard
Изберете Choose zip from sdcard
Посочете архива - UPDATE-SuperSU-v1.94.zip
Yes - Install UPDATE-SuperSU-v1.94.zip

4. Инсталиране на Custom Rom през Recovery.

В момента на писане на темата няма голям избор от къстъм ромове.

Можете да си изтеглите някои тези които съм събрал от ТУК

Също така можете да следите какво се случва с разработките ТУК.

Внимавайте като избирате ром. Lenovo S660 има 2 версии. Едната е предназначена за Европа и се означава с ROW, а другата за Китай и се означава с CN. В горният линк съм събрал ромове само за китайската версия. Разликите между двете версии са хардуерни, но аз лично не знам в какво се изразяват. Несъвместимост в драйвърите евентуално. Със сигурност обаче ви гарантирам, че при опит да инсталирате европейски ром на китайски апарат или обратно, води до неговата смърт. Съживява се единствено със стъпките по точка 1 от поста.

Стъпките за инсталиране са следните:
- Теглите рома и го поставяте в основната директория на картата памет. Формата на файла е ZIP и не се разархивира.
- Влизате в рекавъри.
- wipe data/factory reset
- mounts and storage - format /system
- Връщаме се в началото и избираме архива на ROM-a
- install zip from sdcard - choose zip from sdcard - архива на ROM-a
- След приключване на операцията телефона се рестартира в нормален режим. Първото стартиране е по-дълго. Изчакваме търпеливо. Може да отнеме до 2 мин.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
Аксесоари
#2

Темата е супер! Android Много полезно инфо от 1-во лице! Изникват някои въпросчета: задължително ли е да се префлашва - точка 1.3, при условие че телефона е със същия ром от китай, не може ли да се направят само т 1.1 и 1.2 които касаят уиндоуса
Цитат:SP Flash Tool СВАЛИ ОТ ТУК

Lenovo AUTORUN driver СВАЛИ ОТ ТУК

Драйвър за чипсета на телефона: СВАЛИ ОТ ТУК
Цитат:Стъпка 1: Разархивирайте autorun драйвера и го инсталирайте(като администратор).

Стъпка 2: Разархивирайте драйвера за чипсета, отворете Диспечър на устройствата на Windows, изключете телефона, махнете му батерията и го свържете с USB кабела към компютъра – най-добре към някой от задните портове. Наблюдавайте в Диспечъра на устройствата кога ще се появи ново устройство. Появи ли се такова, щракнете с десен бутон на мишката върху него и изберете актуализиране на драйвера. Изберете ръчно посочване и отведете до папката с разархивираните драйвъри за чипсет. Ако всичко е наред, би трябвало да бъдат разпознати и инсталирани. Ако не ще трябва да търсите други и да пробвате примерно от ТУК.
Извадете кабела.

Стъпка 3: Разархивирайте SP Flash Tool.
и след това само рекавъри-то
Цитат:2. Смяна на рикавъри.

За тази цел ви е нужно CWM Recovery СВАЛИ ОТ ТУК

При смяната на рикавърито, стъпките почти не се различават от тези при префлашване със стоков ром. Разликата е в това, че вместо да разархивирате архива на рома, разархивирате архива на рикавърито.
Стартирате Flash Toolкато администратор, слагате отметка на DA DL All With Check Sum, посочвате MT6582_Android_scatter.txt от папката на рекавърито и натискате DOWNLOAD(не Firmware-?Upgrade).
И последен : телефона не идва ли рутнат?

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#3

Здравей,
Можеш да прескочиш направо към замяната на рекавърито. Рома, който аз давам като стоков не е точно същият, като този който идва от Минидийл. На този във секция Version infos --> Номер на версията пише: S660_by_www.lenovohome.net
Разликата е в това, че се поддържа приоритет на SIM картите. Примерно аз имах следния проблем. Едната ми карта е само за интернет(извадена е от USB 3G adapter(флашка)), а другата е за гласово повикване. Когато някое приложение използва интернет, а в това време някой се опита да ми звънне, оператора му съобщава, че телефона ми е изключен. С този РОМ такъв проблем няма. Ти реши ли проблема с интернета на Виваком? Мога да ти препоръчам да си изтеглиш mixmod_s660_psihop_cn_v1 от посочените линкове в първи пост.
Можеш да пробваш и S032 от ТУК. Тази не съм я изпробвал до сега, но четейки коментарите разбирам, че работи доста по-добре.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#4

Здравей, браво за полезната тема.
Подозирам, че моя си е китайската версия, но да те питам, къде се гледа това означаване с ROW и СN?
И друго да отбележа - на моя като че ли само едната карта е с 3Г???
Цитирай
#5

Какво пише във Settings--about phone--version info? По принцип сим 1 поддържа повече честоти, или поне Mobileuncle така показва. Не знам защо на самите слотове пише, че и двата са 3G.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#6

Пише само s660.v26, за радиото и S660_S026_140228 за билда. Няма нищо от сорта на row или cn. Ама подозирам че може и да е с къстъм ром, че го купих от прекупвач у нас...
И да допълня с още един въпрос - на стоковия апп за набиране, могат ли да се махнат китайските знаци, и да може да отгатва номерата от контактите, които нямат префикс с кода на държавата, че вчера останах удивен, че не ги разпознава?
Цитирай
#7

Това е чистия китайски S026, с който пристига. Даденият от мен горе е по-добър. Китайски йероглифи показва, ако не си изключил локацията на телефонния номер. Тези надписи обикновено означават България на китайски. Lol
Аз в момента карам с портнат ром от Европейски апатрат. Версията вече е 035. Можете да го изтеглите от ТУК. Префлашването е през рекавъри. Работи доста по-добре. Минуса е че няма българско меню. Дайлъра е сменен и работи доста по-добре. Въпреки това аз позлвам ТОЗИ.
Последно съм с ТОЗИ МОДЕМ. Инсталира се през рикавъри и се държи по-стабилно.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#8

Ок, мерси, значи съм си с китайската версия. За сега ще го потествам така, пък ако видя проблеми ще префлашвам. Интересното, е че май съм с къстъм рекавъри, защото има опции за инстал от зип, но първо тръгва стоковото и това се появява след като се задържи пауър бутона.
Локацията уж я изключих, и с нета се оправих - и при мене не звънеше втората карта, докато съм в нета с първата - просто не знаех коя опция точно да цъкна.
Остава въпроса с +359 пред телефонния номер - като го няма, не разпознава контакта, при стоковия дайлър?
И последно - има ли някаква опция на локскриин-а да се добавят шорткъти, че нещо не вдявам защо толкова тъпо са го направили?
Цитирай
#9

bo6o написа:Ок, мерси, значи съм си с китайската версия. За сега ще го потествам така, пък ако видя проблеми ще префлашвам. Интересното, е че май съм с къстъм рекавъри, защото има опции за инстал от зип, но първо тръгва стоковото и това се появява след като се задържи пауър бутона.
Локацията уж я изключих, и с нета се оправих - и при мене не звънеше втората карта, докато съм в нета с първата - просто не знаех коя опция точно да цъкна.
Остава въпроса с +359 пред телефонния номер - като го няма, не разпознава контакта, при стоковия дайлър?
И последно - има ли някаква опция на локскриин-а да се добавят шорткъти, че нещо не вдявам защо толкова тъпо са го направили?
На 035 Дайлъра е друг и няма такива проблеми. Сега му сложих и карта на Виваком и си разпозна настройките автоматично. Интернета заработи без грижи. Относно локскрийна и лънчъра, не съм ги разучавал толкова подробно. Винаги можеш да си инсталираш други. Аз ползвам Go launcher EX prime.

Относно камерата:
Теглиш ТОЗИ АРХИВ.
Инсталираш System app remover (ROOT), даваш му руут права и от системните приложения деинсталираш Галерия.
След това инсталираш по нормален начин Lenovo SNAPit & SEEit. Това приложение за камера, отново е на Леново, но е доста по-добро и с повече възможности. В архива е и оригиналното приложение, в случай че не ти хареса това.

При проблем с навигацията, като бавно позициониране или липса на такова, направете следното:
- Свържете телефона си към интернет.
- Изтеглете и инсталирайте от маркета Mobiuncle Tools. Стартирайте го и му разрешете руут права.
- Изберете Engineer Mode.
- Отидете в Location --> Location Based Services --> EPO.
- Enable EPO и Auto download трябва да са отметнати.
- Натиснете върху EPO (Idle). То ще се промени на EPO downloading. Изчакайте докато пак стане EPO (Idle).
- Натиснете BACK и отидете в YGPS. Натиснете HOT, FULL и AGPS Restart.
ГОТОВО!
Благодаря на колегата @mobirefuge!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#10

Продължавам с полезните неща. Ако инсталирате ром с вграден SecureIt и искате да го махнете, направете следните неща:
1. Инсталирайте System app remover (ROOT) или друга подобна.
2. Деинсталирайте приложението.
3. С помощта на Root Explorer или друга подобна отидете в system/bin и изтрийте nac_server.

Ако пропуснете трета точка, след рестартиране на телефона програмата ще се активира отново.

Съжалявам, че на отделни мнения добавям новите неща, но нямам достъп до първия си пост за да го редактирам и да ги слагам в него.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#11

Цитат:Относно камерата:
Теглиш ТОЗИ АРХИВ.
Инсталираш System app remover (ROOT), даваш му руут права и от системните приложения деинсталираш Галерия.
След това инсталираш по нормален начин Lenovo SNAPit & SEEit. Това приложение за камера, отново е на Леново, но е доста по-добро и с повече възможности. В архива е и оригиналното приложение, в случай че не ти хареса това.
Относно Snap it (камерата) е доста по добра от стоковата с доста повече функции има настройки да снима на 8 Мпх 4:3 и 16:9, както и за 6 Мпх, видеото може да снима със включен диод. За SEE it (галерията) положението ми се вижда по зле от стоковата - няма функция да се маркират няколко файла, за да се изпратят или изтрият, при бутон "share" на 1-во място излизат някакви неизвестни сайтове за шерване и трябва да се даде подменю за да излезнат обичайните начини.
Благодаря на driver_sl за полезните постове.
Не съм се справил с проблема с интернета на Виваком, защото не ми е съвсем ясно всичко около андроида като цяло, мисля че съм с къстъм рекавъри, но с програмата ROM Manager ми излиза че нямам, не мога да направя back up (картата няма толкова памет) и не смея. Ако може само работещ модем на тази версия ром да сменя ще съм доволен.S660_S026_140228, Версия на радиомодула S660.V26, 2014/02/28 17:50

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#12

Lenovo Super Camera_v3.6.6.0116.140425.apk

https://mega.co.nz/#!RwUjEQiY!6Sxz4K0JtO...MWz4rFf_l8

На някой приложения пооправих превода, други си ги преведох, ако има желаещи да тестват ще ги споделя Smile

[Изображение: 7360554m.png]
Цитирай
#13

Цитат:Пише само s660.v26, за радиото и S660_S026_140228 за билда. Няма нищо от сорта на row или cn.
Значи и аз съм с чистата китайска версия?
Цитат:Това е чистия китайски S026, с който пристига.
Дотук съм установил че имам къстъм рекавъри (при изключено положение натискам и задържам volume up+power и ми влиза в трите режима), че телефона е рутнат (работят програми като system app remover, rom manager , mobileuncle tools), които изискват руут. Въпроса ми е мога ли директно от телефона през рекавъри да флашна с друг ром без да правя описаните в началото процедури със flash tool, дали няма да прецакам нещата? В момента изчаквам че нямам свободно място за бекъп на картата. Благодаря предварително.

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#14

СВАЛИ МОДЕМ ОТ ТУК

С този модем карам от както го намерих. На него работи 100% интернета и на трите оператора. За рекавъри така или иначе излизат трите опции. Влез в рекавъри режим и виж цвета на буквите и има ли опция за ИНСТАЛИРАНЕ на ZIP от картата. На моето цвета на буквите е син. Преди да го сменя, на оригиналното са оранжеви букви, но не върши работа. Модема за който давам линк се инсталира през къстъм рекавъри. Модема е портнат от европеец за китаец.

st34 благодаря за превода. Някакви специални врътки за инсталиране има ли или по нормалния начин?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#15

От два дена и аз съм с рома, който препоръча - 35цата. Две неща ме глождят - търсенето в дайлъра(тука знам, че няма да помогнеш, защото ползваш друг) и това, че батерията пада доста бързо(същото беше и на 26цата) за 3000мАч, и че мине се не мине и екрана сам си светва, без причина.. В момента съм на под 3часа след зарядно и на 85%, без особено натоварване, не по различно от на предния ми двусимов телефон, с почти на половина по-малка батерия, който ставаше на толкова, след поне 12часа хард употреба...

Едит- сега качих радиото, което си посочил, без да имам проблеми с обхвата, и версията си остана същата...

S660.V999, 2014/05/05 15:24
Цитирай
#16

Lenovo Super Camera_v3.6.6.0116.140425.apk не е преведена

Преведени на български
https://cloud.mail.ru/public/f8b15228df18/BG_app_Lenovo

Оригинални последни версии
https://cloud.mail.ru/public/c6ad51740b5b/app_Lenovo

Инсталират се нормално, след деинсталиране остава оригиналното.
Може и да се поставят директно в system/app, (не забравяйте permissions)
Цитирай
#17

bo6o написа:От два дена и аз съм с рома, който препоръча - 35цата. Две неща ме глождят - търсенето в дайлъра(тука знам, че няма да помогнеш, защото ползваш друг) и това, че батерията пада доста бързо(същото беше и на 26цата) за 3000мАч, и че мине се не мине и екрана сам си светва, без причина.. В момента съм на под 3часа след зарядно и на 85%, без особено натоварване, не по различно от на предния ми двусимов телефон, с почти на половина по-малка батерия, който ставаше на толкова, след поне 12часа хард употреба...

Едит- сега качих радиото, което си посочил, без да имам проблеми с обхвата, и версията си остана същата...

S660.V999, 2014/05/05 15:24
Версията не е същата. Дата е променена. Стария модем е от 4-ти месец. Относно батерията, и аз забелязах че първите 10-15% падат светкавично, но след това се закрепя и не пада толкова бързо. За мен това поведение на батерията е нормално. Все пак я зареждаме до едно пиково напрежение, което е нормално да спадне рязко и след това графиката да стане като плато. След всяка смяна на ром, батерията се калибрира задължително. Освен това са нужни поне 2 цикъла за да започне индикатора да отчита вярно. Аз махнах 035, тъй като имаше неща в него, които ме дразнеха. Сега съм с 026, но този на lenovohome.net, плюс сменения модем. В момента батерията ми е на 59% и изминало време 1 ден и 2 часа. Давам линк и за чистият оригинален 026 на Леново, без външна намеса по него. Минуса му е че има много китайски приложения, включително някаква клавиатура, която незнам как да махна. Плюса му е че си има системен ъпдейт и се актуализира сам до версия 032. Ще се радвам ако някой помогне да премахнем китайските приложения и тази клавиатура.

Свали рома от ТУК
Свали маркет за инсталиране през рикавъри от ТУК

st34 Lenovo Super Camera ми инсталира някакво допълнително приложение, което не иска да се изключи. Махнах я и сега карам на SNAPit. Иначе мерси за приложенията, ще се пробват. :cheers:

ПС: Защо повечето приложения искат достъп до обаждания и SMS-и? По-точно да изпращат без моя намеса?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#18

driver_sl написа:СВАЛИ МОДЕМ ОТ ТУК

С този модем карам от както го намерих. На него работи 100% интернета и на трите оператора. За рекавъри така или иначе излизат трите опции. Влез в рекавъри режим и виж цвета на буквите и има ли опция за ИНСТАЛИРАНЕ на ZIP от картата. На моето цвета на буквите е син. Преди да го сменя, на оригиналното са оранжеви букви, но не върши работа. Модема за който давам линк се инсталира през къстъм рекавъри. Модема е портнат от европеец за китаец.

Отново благодарско. Буквите са оранжеви, значи не става с него, ще трябва да се сменя..., нама опция за ЗИП.

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#19

Така, сложих cwrecovery и инсталнах модема от по горната статия, но за тези които са с карта на Vivacom и искат да ползват 3G в села и малки градове НЯМА на 900 mHz.

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#20

Включвам се и аз в темата. Телефона получих днес. Беше добре упакован, но лепенката му беше срязана. Не знам кой е виновен за това и както и да е. Вътре на батерията имаше ограничителна лепенка, махнах я и телефонът тръгна. Имам български език, версията ми е гореописаната. Стоейки до евтиния ми Samsung, забелязвам, че както и двата телефона са вързани към рутера, който е в другата стая, сигналът при Самсунга е на макс, а при Леновото е на минимум. Това много ме смущава...
Иначе проверих, очевидно има някакво къстъм рикавъри, щото успях да вляза по гореспоменатия начин.
Не съм флашвал и руутвал телефони до сега. Моля да ми кажете кой е най-удачният вариант за моя случай. Бих искал да докарам телефона до най-доброто възможно. Видях, че имало проблеми май с номерата в телефонния указател, които проблеми бих искал да изчистя при мен, както и да увелича силата на звука/музиката и т.н. Това с обхвата по различните места с България не ми е много ясно. На Виваком съм и ползвам активно интернет за работата ми, така че ще ми трябва постоянно да имам с максимално добро качество. По принцип съм свикнал да ми е на български телефонът, но и да е на английски, няма проблеми. Задължително ми трябва клавиатура на БГ фонетика и на руски език. Общо взето виждам, че се правят някакви сглобки от различни неща, ако може да ми препоръчате кое е най-добро. Мерси предварително!
Цитирай
#21

Лошо е че си на виваком и ти трябва бръз нет навсякъде. Засега нямам решение на този проблем, аз минах на виваком точно заради добрия нет и на старата ми Нокиа си имах на това място 3Г, с Леновото съм на EDGE засега, търся решения.... Confusedatisfied:

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#22

Това, че е EDGE, не е чак такъв проблем. 035 дали е добър? driver_sl, какво те подразни в него, че го махна? Много ме подразни факта, че няма 2 менюта - едното със всички програми, а другото - начални екрани с избрани, както е по принцип с другите телефони... Сега не мога да реша как да действам в тази ситуация. В Самсунга имам много фабрични приложения, които изобщо не ми трябват и просто не са на основния екран. Също имам доста, които ги ползвам 2 пъти в годината и те не са в основните екрани. Тук какво да правя? А по въпроса със слабото wi-fi спрямо Самсунга ми? Дали ще може да се подобри връзката?
Цитирай
#23

rusnakaa написа:Това, че е EDGE, не е чак такъв проблем. 035 дали е добър? driver_sl, какво те подразни в него, че го махна? Много ме подразни факта, че няма 2 менюта - едното със всички програми, а другото - начални екрани с избрани, както е по принцип с другите телефони... Сега не мога да реша как да действам в тази ситуация. В Самсунга имам много фабрични приложения, които изобщо не ми трябват и просто не са на основния екран. Също имам доста, които ги ползвам 2 пъти в годината и те не са в основните екрани. Тук какво да правя? А по въпроса със слабото wi-fi спрямо Самсунга ми? Дали ще може да се подобри връзката?
Смени лънчъра с такъв, който има app drawer. Примерно Go Launcher ex prime. Може и друг. Теми бол. Lenovo launcher няма подменю за всички приложения, а ти да си изведеш само тези, които са ти необходими. А за Wi-Fi не съм забелязал проблем с обхвата. Дори напротив. С кой РОМ си?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#24

s660.v26, 2014/02/28 17:50
s660_s026_140228
Цитирай
#25

rusnakaa написа:s660.v26, 2014/02/28 17:50
s660_s026_140228
Пусни му системен ъпдейт, вече има 032. Предполагам нямаш български и имаш доста китайски приложения. Ако искаш, може да му инсталираш Стоковият РОМ от първи пост. В него има български и всичко китайско е премахнато. Ако не, сменяй рикавърито и започвай да тестваш къстъм ромовете. Който ти допадне. Аз в момента съм с Вайб.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)