Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo S660 - ROOT,Recovery,Custom ROM,Stock Rom
#26

Всъщност имам български и се оказа, че нямам китайски приложения, когато ми е на английски. Когато го направих на БГ, нещо се беше променило и изскочиха йероглифи на някои места - не си спомням вече точно къде.
Относно този вайб, пише, че имало вирус в архива? Искам да питам и за този модем, който си инсталирал. Всъщност това за какво е и с какво се различва от оригиналния? Ако е свързано с wi-fi, то трябва да пробвам, тъй като в съседната стая ми е рутера, който е достатъчно мощен, а с този телефон губя връзка...


П.П. Не мога да обновя до 032... Търсих навсякъде в телефона, ама май няма такава опция...
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами "модема"(което не е правилно за мен) си е чисто и просто драйвър, който управлява радио модула на телефона(SIM1, SIM2, WIFI). Оригиналния модем, с който пристига телефона е възможно най-първата версия. Естествено като първа версия си има бъгове. За това се сменя с поправен такъв. Вирус във Вайб няма, гарантирам ти 100%. Не можеш да обновиш до 032 защото си с къстъм ром, а не с оригиналния. Просто китаеца е добавил езици и го е почистил, като е премахнал приложението за актуализация. Модема, който съм дал може да се инсталира само през рикавъри. Тоест за да го смениш, трябва първо да смениш рикавърито.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#28

Успешно сложих версията на lenovohome (точка 1 от 1-я пост в темата). Видях линка и към чистата непипана версия на 026, която ще получи ъпдейт към 032. Всъщност това ли е единствената версия, която може да получи ъпдейт по естествения начин? Тя по същия начин ли се инсталира или по другия?
Цитирай
#29

rusnakaa написа:Успешно сложих версията на lenovohome (точка 1 от 1-я пост в темата). От нея мога ли да направя този ъпдейт до 032? Там също в менюто не намирам такава опция...
Можеш от ТОЗИ, но има само английски и два китайски езика. Доста китайски приложения, които ще се наложи да премахнеш, след като рутнеш телефона след префлаша. Ако държиш на него, инсталирай го, но без сим карта, забрани Secureit, закачи го на някоя мрежа и му пусни актуализация. След като се актуализира, смени рикавърито и го рутни. После отново през рикавъри му инсталирай ТОВА, и после от маркета ТОВА. С тази програма премахваш всички китайски приложения, и всички байду, майду и тн. излишни боклуци. След цялата тази играчка вече ще си с последна официална версия на стоковият ром, но само на английски.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#30

Огромно мерси!!! Вече почти ми се изясни всичко! Ще си поиграя да видя какво става, ще пробвам и 035. Видях, че за европейския модел вече имало 039... Всъщност чак сега се запитах дали пък е нямало възможност да си вземем европейски s660 от някъде, ама за да имат всички тук китайска версия...

П.П. Реших да не си правя експерименти, четейки коментарите на разни хора относно другите версии. Оставам с 026 от lenovohome. Tрябва да му правя root и да му слагам другото recovery? И ако го направя дали ще ми се изтрие информацията отвътре?

И по въпроса със SNAPit, който толкова искам да пробвам, инсталирах system app remover, обаче не мога да му дам руут права - не знам как Big Grin
Цитирай
#31

rusnakaa написа:Огромно мерси!!! Вече почти ми се изясни всичко! Ще си поиграя да видя какво става, ще пробвам и 035. Видях, че за европейския модел вече имало 039... Всъщност чак сега се запитах дали пък е нямало възможност да си вземем европейски s660 от някъде, ама за да имат всички тук китайска версия...

П.П. Реших да не си правя експерименти, четейки коментарите на разни хора относно другите версии. Оставам с 026 от lenovohome. Tрябва да му правя root и да му слагам другото recovery? И ако го направя дали ще ми се изтрие информацията отвътре?

И по въпроса със SNAPit, който толкова искам да пробвам, инсталирах system app remover, обаче не мога да му дам руут права - не знам как Big Grin
След като си се справил с префлашването, рикавърито е по-лесно. Изтегли го от линка и го разархивирай. Стартирай Флаштула сложи отметката и посочи скатер файла от архива на рикавърито. Натисни Download и се съгласи с предупреждението. Включваш телефона без батерия и чакаш зеления кръг. Готово Smile
А иначе за европейска версия, май само в Русия ги продават и пак няма гаранция, че ще ти пратят такава. Леново няма лиценз за Европа.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#32

Пробвах гугъл едишън ром-а, ама има бъгове още, така че за сега си оставам 35цата.
Някой ползва ли Сиджик, защото нещо с него само губи и възстановява връзката със сателитите и въобще не може да позиционира, ако съм в движение. С гугъл мапс нямам наблюдения, но подозирам Сиджик, та затова питам, иначе съм приложил фикса и не губи връзката, като тествам иначе.
Цитирай
#33

До преди 5 дена бях в Русия... Да знаех, да си поръчам там, ама вече късно Smile "Модем" да си инсталирам ли? Той е през рикавъри, нали?


П.П. Сложих 035, не изглежда зле. Няма музикален плеър?!?!?! Google Play не го броя! Дайлъра нещо не ме кефи особено. Това Frequently called, ми пречи и искам да го махна, а не знам как. Някой знае ли? И като цяло долу има сякаш 2 ризлични вида телефонна книга, което ми е странно.

Искам да попитам и за SNAPit - като задържа shooter-a (бутона за снимане), би трябвало да прави някакъв contuinious shot? Обаче май блокира при мен...
Цитирай
#34

rusnakaa написа:До преди 5 дена бях в Русия... Да знаех, да си поръчам там, ама вече късно Smile "Модем" да си инсталирам ли? Той е през рикавъри, нали?


П.П. Сложих 035, не изглежда зле. Няма музикален плеър?!?!?! Google Play не го броя! Дайлъра нещо не ме кефи особено. Това Frequently called, ми пречи и искам да го махна, а не знам как. Някой знае ли? И като цяло долу има сякаш 2 ризлични вида телефонна книга, което ми е странно.

Искам да попитам и за SNAPit - като задържа shooter-a (бутона за снимане), би трябвало да прави някакъв contuinious shot? Обаче май блокира при мен...
Щом си с 035 няма смисъл да слагаш модем. Той е добър. Вече започна да му свикваш и крастата е голяма нали Tooth За музика си дръпни PlayerPro от черния маркет. Просто е перфектен. Аз дайлъра отдавна съм го отписал. Ползвам exDialer PRO. Иначе за Snapit при мен няма ядове. Като го задържа и замисля се за малко и после изведнъж прави по 11 снимки.

bo6o написа:Пробвах гугъл едишън ром-а, ама има бъгове още, така че за сега си оставам 35цата.
Някой ползва ли Сиджик, защото нещо с него само губи и възстановява връзката със сателитите и въобще не може да позиционира, ако съм в движение. С гугъл мапс нямам наблюдения, но подозирам Сиджик, та затова питам, иначе съм приложил фикса и не губи връзката, като тествам иначе.

Махни го този Сиджик. На мен със заводския ром и със Сиджика ми загряваше телефона. От тогава си ползвам Навигон-а и нямам никакви ядове.
Изпълни ТЕЗИ СТЪПКИ и после го инсталирай от ТУК.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#35

driver_sl написа:Щом си с 035 няма смисъл да слагаш модем. Той е добър. Вече започна да му свикваш и крастата е голяма нали Tooth За музика си дръпни PlayerPro от черния маркет. Просто е перфектен. Аз дайлъра отдавна съм го отписал. Ползвам exDialer PRO. Иначе за Snapit при мен няма ядове. Като го задържа и замисля се за малко и после изведнъж прави по 11 снимки.

Крастата взе да става голяма Smile Вече сложих PowerAmp и доста ми харесва. А иначе къде е този черен маркет? А SNAPit-ът си блокира - пак го мъчих... Ще го видя този dialer.
Цитирай
#36

rusnakaa написа:Крастата взе да става голяма Smile Вече сложих PowerAmp и доста ми харесва. А иначе къде е този черен маркет? А SNAPit-ът си блокира - пак го мъчих... Ще го видя този dialer.

ЦЪК :thumbup:

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#37

И при мен блокира камерата на SNAP it при задържане на бутона. Да попитам driver_sl какво не му хареса на _035 рома че съм се навил да го сменям, току виж тръгнало 3Г-то на виваком. Трябва ли да се слага Гугъл плей магазина после руутнат ли си остава телефона след смяната и трябва ли да се сменя пак рекавъри?

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#38

Гугъл плей си го има. Трябва да се руутне. Аз го харесвам 035! Обаче в процеса на работа изникват някои въпросчета:

1. Все още ми е слаб wi-fi интернетът. Днес в едната стая направо изчезва (В стаята с рутера - 15кв. стаичка!!!, е на ПОЛОВИНА)! Това дали има лечение? А рутерът е мощен и праща надалеч. Представям си сега като се върна в София, там рутерчето ми е доста нефелно и не знам въобще как ще я карам.... А евтиният ми Самсунг направо се къса от обхват!

2. Огромна част от песните ми на кирилица излизат на маймуница или с въпросителни - това беше и на 026 и сега на 035. На стария телефон не беше така. Това оправя ли се някак?

Засега толкова. Иначе 035 до този момент наистина ми харесва много повече от 026 - там изскачаха йероглифи на разни места - тук е ОК.
Цитирай
#39

Извинявайте, че не ви отговарям бързо, нещо я позакъсах здравословно и не ми остава много време. biser77, махнах го. защото ми събаряше по-бързо батерията на телефона. ТУК съм написал, че проблем нямам с интернета на Виваком. Телефона не поддържа 900MHz ФИЗИЧЕСКИ, така че няма начин да се пусне. При европееца го има, но при китаеца не. Виж и ТОЗИ МОДЕМ и прочети всички коментари преди да се питаме едни и същи въпроси.

rusnakaa, сега си спомних, че и при мен имаше подобен проблем с обхвата. Оказа се, че канала, на който предава рутера ми и зает от още няколко съседни мрежи. Изтегли ТАЗИ ПРОГРАМА и сканирай мрежите. Виж дали има някой свободен канал, или поне не толкова натоварен и смени настройката на рутера да излъчва на него. При мен беше същата работа, а как отваряше страници няма да ти обяснявам. Относно песните, това е така, защото имената им не са форматирани в unicode или нещо подобно беше. Решението е да си ги преименуваш от телефона или да инсталираш някой руски ром, в който кодировките са поправени за нашите ширини. Аз също си поиграх и ги прекръстих всичките.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#40

При мен работи добре, бързо отваря страници, просто обхватът се губи. Има 2 лаптопа и старият ми Самсунг, с които няма проблем. Ще я пусна тази програма да видим какво ще правя с каналите.
Ромът 035 не е ли правен от руснаци, в смисъл за техния стандарт? Щото гледам - има си руски и той е изключително кадърно направен (вероятно е фабричен, а не аматьорски???). Малка част от имената и песните си излизат нормално, но по-голямата определено не. Дали пък няма някакво приложение - то да свърши тази работа вместо мен, трябва да потърся... Скорошно оздравяване!

П.П.
Така, сложих програмата. Никой не излъчва в тази честота - 11 канал. Дава ми максимум звезди за качеството на връзката... Нещо друго дали не може да се измисли?
Цитирай
#41

rusnakaa написа:При мен работи добре, бързо отваря страници, просто обхватът се губи. Има 2 лаптопа и старият ми Самсунг, с които няма проблем. Ще я пусна тази програма да видим какво ще правя с каналите.
Ромът 035 не е ли правен от руснаци, в смисъл за техния стандарт? Щото гледам - има си руски и той е изключително кадърно направен (вероятно е фабричен, а не аматьорски???). Малка част от имената и песните си излизат нормално, но по-голямата определено не. Дали пък няма някакво приложение - то да свърши тази работа вместо мен, трябва да потърся... Скорошно оздравяване!

П.П.
Така, сложих програмата. Никой не излъчва в тази честота - 11 канал. Дава ми максимум звезди за качеството на връзката... Нещо друго дали не може да се измисли?
Този ром е взет от европейски апарат, като само са сменени драйвърите, за да може да тръгне на китайците. Канала е доста висок. Опитай на някой с по-малък номер. Ако и това не помогне незнам. :unknw:

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#42

Проблема с таговете го оправих много бързо и лесно! Ето и аз да помогна с нещо:
http://chezasite.com/android/id3fixer-vo...29913.html

Теглите от маркета ID3FIXER и избирате направо целите директории, ако са много песните. Изберете Unicode UTF-8 - аз това избрах и всичко се оправи само за минута-две.
Цитирай
#43

Не разбирам много от ромове но мойте телефони и таблети са Леново и са купувани от Русия,Москва и сега погледнах на всичките устройства който имам аз и жената а те са Lenovo Yoga 10",Yoga 8",Lenovo S930,S660,S860,S960 ромовете са със ROW. Smile

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#44

Темата е почистена! И двамата сте с предупреждение за заяждане, а някой и за спам.

Ако имате да пишете нещо за този телефон, нека да е с факти и обяснения, а не с цитати на мнения на другия и заяждане.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#45

Хмм. Въпрос към тези, които са с s035. По колко време ви държи батерията точно и дали е с включено 3g? Тази нощ ми беше първото пълно зареждане от тотална 0. В 10 сутринта го изключих от зарядното, а в момента съм на 72% с включено 3g и режим за търсене между gsm и wcdma, ако не бъркам названието на последното. Вчера преди да ми умре батерията стоях 4 часа на 1%. Вече е 71%. Какво става??? Спирам 3g да видим...

П.П. 2 часа след писането на поста пиша отново, за да ви кажа, че батерията е на 52%. Не съм очаквал такова нещо...
Цитирай
#46

rusnakaa написа:Хмм. Въпрос към тези, които са с s035. По колко време ви държи батерията точно и дали е с включено 3g? Тази нощ ми беше първото пълно зареждане от тотална 0. В 10 сутринта го изключих от зарядното, а в момента съм на 72% с включено 3g и режим за търсене между gsm и wcdma, ако не бъркам названието на последното. Вчера преди да ми умре батерията стоях 4 часа на 1%. Вече е 71%. Какво става??? Спирам 3g да видим...

П.П. 2 часа след писането на поста пиша отново, за да ви кажа, че батерията е на 52%. Не съм очаквал такова нещо...
Да доста бързо пада първите 30%. Може да изключваш датата и безжичната мрежа, но тогава се губи смисъла на този мобилен интернет. Като префлашваш, калибрираш ли батерията след това?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#47

Мъча се да калибрирам, ама не съм сигурен дали е успешно. Бих желал с този 035 да ми държи 2 дена при нормално ползване - все пак батерията е 3000мА. За калибрирането - в интернет на 3 места пише доста различни методи за калибриране и не съм сигурен кой е правилният. Аз просто разредих 1 път батерията изцяло и я заредих. В момента е на 29%. Трябва да я изтощя докарай и да я пусна да се зарежда, тъй като утре ще ми трябва цял ден.
Цитирай
#48

rusnakaa написа:Мъча се да калибрирам, ама не съм сигурен дали е успешно. Бих желал с този 035 да ми държи 2 дена при нормално ползване - все пак батерията е 3000мА. За калибрирането - в интернет на 3 места пише доста различни методи за калибриране и не съм сигурен кой е правилният. Аз просто разредих 1 път батерията изцяло и я заредих. В момента е на 29%. Трябва да я изтощя докарай и да я пусна да се зарежда, тъй като утре ще ми трябва цял ден.
Теглиш ТОВА, инсталираш и му даваш руут права след като го стартираш. Зареждаш батерията до 100%, натискаш бутона CALIBRATE и излизаш от програмата. Може да я деинсталираш, ако ти пречи. Изтощаваш батерията докато телефона се изключи сам. После зареждаш до 100% и се радваш на батерията си. Smile

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#49

След натискането на бутона, необходимо ли е агресивно и умишлено да изтощя батерията или да си работя нормално?
Цитирай
#50

rusnakaa написа:След натискането на бутона, необходимо ли е агресивно и умишлено да изтощя батерията или да си работя нормално?
Не. Работиш си нормално на него, но трябва да го изтощиш до край. Имай в предвид, че след калибрирането е необходимо да направи 2-3 цикъла батерията и чак тогава ще имаш представа как се държи с този ром. При мен доста сериозно я събаряше този ром. Бях с Вайб, но започна да ми прави проблеми. От време на време ми забиваха системни процеси и това изнервя сериозно. За това инсталирах чистия китаец и го оставих да се актуализира до 032. Каквото и да си говорим, оригиналния ром си е най-добре. Поне за сега... Smile Иначе на Вайб процесите са много добре оптимизирани и батерията пада плавно още от стоте процента. За една седмица обаче системните процеси започнаха да ми правят проблеми и го махнах.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)