Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel 6030X 4.2.2
#76

Ferotakis написа:Сложи този модем в папка /custpack/modem като директно го замениш с файла https://mega.co.nz/#!lEJRTKrZ!tmBKuZX37D...SGyiVt6GeA
Дърпаш , разархивираш и заменяш с руут експлоръра

Благодаря, проблема на този етап е решен, като се оправи и радиото ще е екстра Rock

<--
Цитирай
Аксесоари
#77

Ще помоля да се напише гайда и всичкото му както трябва на първия пост с актуалните ликове.

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#78

Кое радио като се оправи ?

Недопечен като ми дадът права да си редактирам собствената тема ще го направя повярвай ми. За сега ще е така :unknw:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#79

Ferotakis написа:Кое радио като се оправи ?

Да може да се ползва 3g мрежата и като телефон
ако го направя WCDMA preferred, GSM/WCDMA auto - не мога да получавам обаждания и да връщам, разпада се връзката и ми иска ПИН код на картата
На GSM only си работи като телефон, но 3g-то е трагично, ползва само GPRS връзката

<--
Цитирай
#80

Markiz_DeSaD написа:
Ferotakis написа:Кое радио като се оправи ?

Да може да се ползва 3g мрежата и като телефон
ако го направя WCDMA preferred, GSM/WCDMA auto - не мога да получавам обаждания и да връщам, разпада се връзката и ми иска ПИН код на картата
На GSM only си работи като телефон, но 3g-то е трагично, ползва само GPRS връзката

Да така е . Аз съм го написал и по рано за 3G-то. Днеска имам няколко часа свободно време и ще се опитам пак да видя какъв точно му е проблема

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#81

https://docs.google.com/file/d/0B5hEqJ0u...cslist_api


Изтеглете този модем и заменете с модема в cuspack/modem

3G телефония , видео разговори - ОК.

СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ИВО ЗА ПРЕДОСТАВЕНИЯ ФАЙЛ! :bow:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#82

Колега при опитите си да изтегля модема ми е нужно твое разрешение

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#83

Деева тия облачни системи деева
Пробвайте от тук https://mega.co.nz/#!EBoAzRQR!jto3mhhNuX...ypo0aJo0Mw

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#84

Ferotakis написа:Деева тия облачни системи деева
Пробвайте от тук https://mega.co.nz/#!EBoAzRQR!jto3mhhNuX...ypo0aJo0Mw


Благодаря за РОМ-а колега Smile
при мен на този етап работи почти всичко, освен българското меню Smile

<--
Цитирай
#85

И аз го подкарах без български,някой да е наясно с проблема?

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#86

Явно не сте прескочили Setup мениджъра и от там сте избрали език и това маха предварително зададения Български в допълнително зададения build.prop файл който Ви постнах за да замените с този в папка custpack.
За целта сега ще направите следното:
От Плейстора теглите Morelocale2
Отваряте приложението и давате меню (десния сензорен бутон)
Add locale
Label празно
Language -bg и iso-то bg
Country -BG и в iso-то също BG
Variant - празно
И натискате Add
Излиза Ви Български , избирате го и запаметявате. Ако сте направили всичко както треа ще се рефрешне UI-то и ще е на Български (може да се наложи рестарт на телефона ) . Ако не Ви се кирилизира сменете build.prop-а. Там съм накарал принудително Андроид да мисли , че телефона е в България с времева зона Eurpe/Sofia

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#87

само при мен ли adb не може да се свърже с телефона(win 8.1) ?
пробвах какви ли не драивери ,но няма ефект Sad

GLav 4.0
Цитирай
#88

здравейте искам да попитам кой от двата ROM-а да прехвърля в папката TWR този: Изтегляме цялата папка както си е от тук https://mega.co.nz/#F!0Iwm2aYA!Q3mzT-QLjCLeKuy1ZMdstw или този: Слагате папката в TWP и ресторвате :
https://mega.co.nz/#F!gYR0BKaS!KH73teHMWyUKWj-gKKyr6g .Телефона ми е руутнат имам инсталиран root explorer twrp manager и mobileuncle tool.Мерси предварително.
Цитирай
#89

""ще Ви зареди рекавърито от там давате factory defaults без да форматирате нищо друго!!!!"""
е това го няма в рекавърито като вляза след рестор на тела.(с CWM рекавърито съм от най-първия пост)
тука тия тикчета така ли трябва да бъдат?

Xiaomi user
Цитирай
#90

Супер беше всичко преди да направя Wipe на системата. След като направих factory reset се появи за мене тъй наречения "White Pulse of Dead" екран с 15 минутното зареждане на телефона до 45 минута нищо не мърда и смятам наново....
Цитирай
#91

Ferotakis написа:
Най-накрая и ние имаме 4.2 за нашите Idol-чета Dance

Начин на инсталация:
1.Слагате рекавърито което съм дал с Mobile uncle tools.
2.Слагате бекъпа в паметта на телефона (не в картата а в телефонната памет)
3.Рестартирате апарата в режим рекавъри и давате full wipe
4.Давате на рестор и избирате архива , изчаквате и рестартирате телефона!
5.Готово Smile имате официално 4.2.2 Smile

Пишете дали Ви харесва и как се държи!

Линк за сваляне на РОМ и рекавърито https://mega.co.nz/#!YYZ3TQDQ!7s6NRat1Q5...XYEnw3IJJM

Колеги на дъщерята на телефона го подкарах този ром,но забелязах че хоум бутона не работи.Има ли вариянт да му върна стоковия ром?
Вариант 2 : - без появата на индикатор за втора сим карта
Значи правим следното :

Изтегляме цялата папка както си е от тук https://mega.co.nz/#F!0Iwm2aYA!Q3mzT-QLjCLeKuy1ZMdstw

Слагаме папката която изтеглихме в SD картата в папка TWP/ALCATEL(нещо си числа)

Зареждаме рекавърито и ресторваме

Правим си един фулл буут и след това слагаме root explorer.apk-то за най сигурно !
Теглим това архивче https://mega.co.nz/#!Vc4UTTJR!yyipMCxHov...Gag0gbqcuk и разархивираме build.prop файла от вътре , слагаме го в картата на телефона и с помощта на руут експлоръра вземаме файла и отиваме в root dir-а на телефона и отваряме папка custpack - даваме постави тук и заменяме текущия файл след което ако пермишъните са объркани даваме му тикчета на read на всичките и write само на owner


Отиваме в настройки и даваме едно ресет на телефончето! ( ще Ви зареди рекавърито от там давате factory defaults без да форматирате нищо друго!!!!)

Рестартирате телефона и при изксачането на мениджъра за настройки му давате skip ALL !!!

Имате Български! Имате ЕДНА СИМ КАРТА!!

За разговорите!!! Отивате в настройки на мобилни мрежи и давате на телефона GSM only!!!! И говорите!

В момента работим по 3G-то като за него ще има замяна само на един modem.img когато е готов без да се налага флашване на целия телефон отново - сиреч няма да Ви се загубят приложенията!!!

Пишете как се държи РОМ-а ! Confusedtupid:

Вариант 3 : Понеже някои не успяха да сложат РОМ-а със Calvic рекавърито качвам версия за TWP


Слагате папката в TWP и ресторвате :

https://mega.co.nz/#F!gYR0BKaS!KH73teHMWyUKWj-gKKyr6g

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#92

Момчета какъв е варианта да сложа стоковия ром на телефона?
Телефона е руутнат и е с TWRP recovery,но нямам и не откривам от къде да изтегля стоков ром за да го флашна и да си реша проблемите с детето (сложих му 4,2,2 с надеждата за по-добро,но рома още се разработва и аз получавам всякакви въпроси-ЗАЩО?)
При самсунгите няма такива проблеми,защото много разработчици творят за тях и в базата данни имат всички ромове(firmwer) и toolkit или Odin за всеки модел,та трябва да си супер скаран с материята за да ти се опре някой samsung.
Моля ви ако има някой наясно с възстановяване на стоков ром на Alcatel One Touch Idol. да ме просветли как да го нанижа.
Благодаря с големи надежди.

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#93

Ми аз не се справих с TWP рекавърито и сложих Calvic-a.Нямам наблюдения все още се мъча с 2рата сим карта.Първи наблюдения-тоя режим за пестене на батерията ограничава 30 секунди и автоматично осветяване на дисплея,което не ми харесва.Държа си го на минимум дисплея,или ако е навън на слънце-на макс.Бачка си на 3г,проведох един разговор,всичко изглежда наред.
А другия режим за ултра сейф нещо си на батерията,според мен ще върши чудна работа нощем,или ако няма да ползваш тела за по-дълго време-добро попадение.

vankovi написа:Момчета какъв е варианта да сложа стоковия ром на телефона?
Телефона е руутнат и е с TWRP recovery,но нямам и не откривам от къде да изтегля стоков ром за да го флашна и да си реша проблемите с детето (сложих му 4,2,2 с надеждата за по-добро,но рома още се разработва и аз получавам всякакви въпроси-ЗАЩО?)
При самсунгите няма такива проблеми,защото много разработчици творят за тях и в базата данни имат всички ромове(firmwer) и toolkit или Odin за всеки модел,та трябва да си супер скаран с материята за да ти се опре някой samsung.
Моля ви ако има някой наясно с възстановяване на стоков ром на Alcatel One Touch Idol. да ме просветли как да го нанижа.
Благодаря с големи надежди.
Мога да кача някъде моя си ром.Имам го един чист вариянт.Все пак ще си направя на този един бекъп,ще вкарам моя си ,да се уверя,че не съм му слагал нищо.
Вивакомски алкател.

Xiaomi user
Цитирай
#94

niki_letov написа:Ми аз не се справих с TWP рекавърито и сложих Calvic-a.Нямам наблюдения все още се мъча с 2рата сим карта.Първи наблюдения-тоя режим за пестене на батерията ограничава 30 секунди и автоматично осветяване на дисплея,което не ми харесва.Държа си го на минимум дисплея,или ако е навън на слънце-на макс.Бачка си на 3г,проведох един разговор,всичко изглежда наред.
А другия режим за ултра сейф нещо си на батерията,според мен ще върши чудна работа нощем,или ако няма да ползваш тела за по-дълго време-добро попадение.

vankovi написа:Момчета какъв е варианта да сложа стоковия ром на телефона?
Телефона е руутнат и е с TWRP recovery,но нямам и не откривам от къде да изтегля стоков ром за да го флашна и да си реша проблемите с детето (сложих му 4,2,2 с надеждата за по-добро,но рома още се разработва и аз получавам всякакви въпроси-ЗАЩО?)
При самсунгите няма такива проблеми,защото много разработчици творят за тях и в базата данни имат всички ромове(firmwer) и toolkit или Odin за всеки модел,та трябва да си супер скаран с материята за да ти се опре някой samsung.
Моля ви ако има някой наясно с възстановяване на стоков ром на Alcatel One Touch Idol. да ме просветли как да го нанижа.
Благодаря с големи надежди.
Мога да кача някъде моя си ром.Имам го един чист вариянт.Все пак ще си направя на този един бекъп,ще вкарам моя си ,да се уверя,че не съм му слагал нищо.
Вивакомски алкател.

Прати ми го на скайп-tcura.i.venci
благодаря

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#95

Правим си един фулл буут и след това слагаме root explorer.apk-то за най сигурно !
Теглим това архивче https://mega.co.nz/#!Vc4UTTJR!yyipMCxHov...Gag0gbqcuk и разархивираме build.prop файла от вътре , слагаме го в картата на телефона и с помощта на руут експлоръра вземаме файла и отиваме в root dir-а на телефона и отваряме папка custpack - даваме постави тук и заменяме текущия файл след което ако пермишъните са объркани даваме му тикчета на read на всичките и write само на owner



Колеги искам да попитам какво е това (фулл буут) как се прави и каде е това (рут експлорер).?? Моля обяснете като за малоумен защото май спадам към тях. Голям зор видях с тази на пръв поглед проста операция. Освен това програмките които имах преди това като Uncle и ROOT Explorer изчезнаха :facepalm: кажете какво да правя че залуднах :capitulation:
Цитирай
#96

инсталираш Uncle ,за да можеш да инсталираш (смениш) CWM рекавърито,ако си с другото.Вкарваш рома от най-първия пост,ако ще ползваш CWM рекавърито ,в паметта на телефона,защото самото рекавъри не вижда външната карта с памет.Влизаш в рекавъри,уайпваш всичко и инсталираш новия ром.После вече идва ROOT Explorer(аз ползвах руут браузър някакъв и ES File Explorer-и двете стават за целта) за да подмениш двата файла в къстъм пак папката .
поправете ме,ако някъде бъркам,аз така действах..

Xiaomi user
Цитирай
#97

Мерси Колега ама какво е това фулл буут?? аз ползвам TWRP и до сега бях с РОМ-а от първата тема ама нали е поправен и да ми е на БГ и да няма втора карта взех че флашнах както пише на 3-та страница сега няма руут експлорер няма ънкъл от каде да ги взема да руут-на пак телефона ли?? страшно се обърках ама те хората са казали като неможеш да плуваш не влизаш във водата..
Цитирай
#98

Nikolaicho_145 написа:Колеги искам да попитам какво е това (фулл буут) как се прави и каде е това (рут експлорер).?? Моля обяснете като за малоумен защото май спадам към тях. Голям зор видях с тази на пръв поглед проста операция. Освен това програмките които имах преди това като Uncle и ROOT Explorer изчезнаха :facepalm: кажете какво да правя че залуднах :capitulation:

фулл буут е да си пуснеш телефона и да изчакаш да си зареди всичко Smile
рут експлорер си е ROOT EXPLORER дето си го имал и е изчезнал.ще трябва пак да го инсталираш

GLav 4.0
Цитирай
#99

Мерси Колега сега ще сложа РОМа от най първата страница дано се поаже.
Цитирай

Фул буут го разбирам да инсталираш целия пакет ром както си е ,без да махаш отметка на нищо.Рута не се е махнал,руут експлорер ти трябва за да подмениш единственно двата файла.Ако си го направил-не ти трябва повече.Ънкъл-а също не ти трябва,той е за да инсталираш новото рекавъри.С него не можах да си върна TWRP рекавърито.
Инсталирай си от маркета ES File Explorer,в ляво има опции ,сложи отметка на руут достъпа и си готов.И в картата ще си ровиш и в тела в руут директорията,ако искаш и ненужни рингтонове може да си махаш и т.н.
...
Явно бъркам за фул буут-а,ама то си е нормално на нов ром да си го изчакаш повечко да си зареди Tooth

Xiaomi user
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)