Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ОПРАВЕНО] Слаб сигнал на ZTE Blade, недостатъчен обхват...?
#1

Здравейте, имам едно питане относно силата на сигнала на този апарат. Имам го от 2 седмици и забалезах че много трудно се свързват с мен, също така има моменти в които не може да се избира поради липса на мрежа.
Телефона е нов от Англия. Сменил съм следните модове:
Japanese_Jellyfish_RLS9, r12-modaco, Swedish_Spring_RLS5 , Cyanogenmod - stable ver. 7.0.2, 7.03 и поне над 10-на вида Nightly Builds.
Апарата е GEN1. След конвертиране е Gen2 и пак е същата работа.... С друг апарат има 2 черти а с Blade-a нито една. Правих всякакви експерименти с 2G only, 3G , GSM only и тн. и за малко се появява обхват и после пак пада на място, където иначе с друг апарат има пълен на макс. Отворих апарата и гледах за антената, но не съм сигурен в кабелчето което върви отстрани вдясно, дали това е антената. По нататък не го разглобих защото нямам нерви и ще го счупя....
Може ли дададете акъл какво може да е ? Или на кой сервиз да го занеса, където да погледнт без да ми искат пари като за нов. Апарата е на 2 седмици и още от началото ми се стори съмнителен, а е купен от магазин на Orange.
Пробвах и със стоков Ром но все тая ..... така че не мисля че е от рома. Даже теглих програми за сканиране на GSM мрежата и уж показват че има сигнал а а всъщност не е така, защото не може да се говори.
Ако някой може да каже нещо нека да каже .....

ZTE Blade - San Francisco from Orange
Цитирай
Аксесоари
#2

В последния пост на тази тема има контакти,можеш да се поинтересуваш колко ще ти струва ремонта,ако се налага такъв.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#3

Благодаря за линка, днес ходих в офис на Глобул и казаха следните условия: До 40лв. ако е ремонта го правят без да питат, над 40лв. звънят за разрешение дали да сменят дефектиралата част.
До колгото разбрах те са официален сервиз и внасят части. Ще пиша като има развитие по въпроса.
За сега мога да ползвам апарата без проблем, но често съм без обхват.

ZTE Blade - San Francisco from Orange
Цитирай
#4

Dance Оправих го ! Или така мисля защото преди даваше маx 15 asu а сега достигна рекорд от 25-27 asu за 3G мрежа, не съм чел стандарта, но мисля че това са липсващите ми 2 черти. Ако някой има стандарта може да го добави.
За всички които имат подобен проблем мога да кажа know-how. Съжалявам но нямаше как да направя снимки.

1. Отваря се апарата, развиват се 8-те болта, единият е покрит с бяла лепенка ако не е отваря. Това ще наруши гаранционните уловия ! Под батерията няма болтове.
2. От горната страна до Power Бутона има два жлеба. С нокти с палец и показалец се напъва до леко щракване след това отстрани, където е леглото на батерията, от вътрешната страна, има 4 правоъгълника. Там се пипа внимателно и се подпъхва една много тънка отверка, най тънката която можете да намерите и се чува леко щтракване и капака може да се свали. Не се напъва отстрани и отникъде !!! Аз незнах и направик 2 следи на лъскавата пласмаса отстрани Confusedtupid:
По лесно е само от едната страна, ляво или дясно, да се щракнат 2-та правоъгълника а другите се освобождават автоматично с премахване на черната пластмаса. Внимателно с нея, защото там е говорителя и 3-те допълнителни антени. Те контактуват на пластинки и няма кабели, така че става много лесно и без опасност. Ще падне страничният бутон с + и - който е една пластмаса.
3. След като премахнете капака ще забележите в дясно един бял кабел, който тръгва от горе от една платка, точно до трейчето където се поставя сим-а и се спуска до платката която е най-отдолу на която са бутоните. Този кабел е нарязан на 3 места и е махната изолацията. Там трябва да контактува за да замасява. При мен това беше проблема, тъй-като вместо изрязана част, контактуваше с изолацията и не даваше маса. Само на едното място имаше контакт.
Това е дефект на изработката на кабела на антената. Тя се държи на 2 буксички, като кояксиален кабел е, но много малък. Извадих кабела и го изпънах, защото беше смачкан от едната страна и така се изкривява и придърпва и не напасва на местата за контакт. Леко се придържа платката и с една отверка се избутва нагоре точно до буксичката! Това е процедурата и за другата страна по-долу, където е платката за бутоните. Това е, изпъвате хубаво кабела и внимателно се поставя, така че, местата без изолация да прилепнат за металните пластинки. Те изглеждаткато финни мрежички. После се щракват буксичките отново и това е. Важно е да са натиснати добре докато щракнат.
Надявам се това да помогне на някой.
Извинявам се за правописните и технически грешки.
Утре ще проверя на място където нямах обхват как е положението сега.

ZTE Blade - San Francisco from Orange
Цитирай
#5

Току що проверих при мен колко asu показва. В момента съм на място с непостоянен 3G обхват , така че когато съм с пуснато 3 джи ми показва от 1 до 15 asu , като си мисля ,че това е само за 3 джи мрежата. След като дам телефона да се използва само от 2G (GSM)мрежи , asu - то се пълни до 22,23,24 , а се намирам на същото място, където ми е показвал 1 asu при активирана 3G мрежа !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#6

Сега пуснах 2G only и стана 31 asu , явно съм близо до клетката.
Това е за vivatel с mtel сим като пробвам е по-слаб сигнала на това място с 5-6 asu някъде.

ZTE Blade - San Francisco from Orange
Цитирай
#7

Да потвърждавам, сега направо счупи с обхват, не е истина ....
тук на работа в Младост 4, където нямах никакъв преди сега имам full 5 черти с 16 asu na 2G i 11 asu на 3G.
Е това е то китайска му работа.... Проблема е решен.

ZTE Blade - San Francisco from Orange
Цитирай
#8

стана ми интересно и проверих как е при мен
31 asu при 2G
21 asu при 3G
Цитирай
#9

terminala, теб съм те признал Wink

Xiaomi Note 3, SGS7
Цитирай
#10

при мен в стаята е 19 asu а като излезна на балкона 23 asu

Zte Blade 2.2
Цитирай
#11

terminala, много добро описание си дал. Ако има повече хора с проблеми - пиши ми ЛС и може да направя темата важна. :cheers:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Има много бройки с този проблем, да. Мисля, че мястото при важните теми е заслужено. Smile
Цитирай
#13

Е аз поне, добре се помъчих, 2 седмици докато разбера какво му е. А после, по форумите никой нищо не пише. Само се споменава, че антената на някои модели била извадена. И аз реших да го отворя защото на този апарат, какво ли не му причиних Crazy . Мога да кажа, че обхвата сега е супер и нямам грижи.
Ще се радвам, ако това помогне на някой.

ZTE Blade - San Francisco from Orange
Цитирай
#14

Да се надяваме. Направих темата важна.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Стана и при мене, даже още нещо забелязвам при всеки един модел.... Wi-Fi показва много слаб сигнал като се одалечиш от рутера.... на едно 90% от тея дето съм барал си показва по една две чертички като си на повече от 5-6 метра. ЕВАЛА на пича, сега и Wi-Fi ми е пълно навсякъде у дома (в кенефа едвам хващаше) не знам какво общо има с обхвата ама сега кърти и интернета Wink

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#16

Ако извърша цялата оперция по разглобяването , а пък камо ли да стигна до сглобяването, то това няма да стане телефон повече от него ! Все пак не ми прави ,чак такива проблеми като на terminala , но в много редки случаи съм виждал да ми е слаб обхвата и да прекъсва при разговор, на място където със друг телефон всичко е добре ! И все пак нещо отвътре ме ''човърка'' да отоворя телефона и да видя за какво става въпрос !!!

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#17

Здравейте,
И аз съм собственик на тази машинка и съм много доволен.
Забелязах и при мен игра на обхвата, но като цяло не ми е правил проблеми.
Намерих в YouTube нещо полезно свързано с разглобяването дано да помогне на колегите който ще се престрашат да го разглобят: http://www.youtube.com/watch?v=UCQ7KcOdAig
В клипа подробно го разглобяват и почистват Tongue
Със здраве :cheers:

CyanogenMod 7 N156 - 2.3.5 - ZTE Blade - изгубен\ HTC Desire - AMOLED
Цитирай
#18

Супер аз го отворих по друг начин ... този пич е професионалист и пак забрави болта с лепенката Smile
иначе може да се види момента с антената която е черен кабел на филмчето, а при мен беше бял.

ZTE Blade - San Francisco from Orange
Цитирай
#19

Не разбрах къде да видя ASU-то колко ми е? :unknw:

Zte Blade SS RC7; Sony Xperia J, Sony Xperia Arc S, Zopo 810, Huawei Ascend P7-L10
Цитирай
#20

Настройки/За телефона/Състояние
Цитирай
#21

Голям съм карък! Отворих телефона, наместих антената, събрах го и като го включих... греда и вънка!!! Телефона тръгва, но няма тъчскрийн Huh . Отворих пак да видя да не би да съм го разкачил, мне всичко си е на мястото :huh2: . Дайте моля идеи какво да правя (ясно ми е,че в сервиз ще го оправят, др. идеи), или някои ако е имал този проблем да пише. Благодаря предварително!!!

Samsung Galaxy S4 I9505 (PAC Rom)
Lenovo A 606 (Stock ROOT-ed)
Sony Xperia S (Stock)
...
Цитирай
#22

Кофти работа... :unknw:
да не би да си забравил или при разглабянето да си откачил някой лентов кабел?
Ако не ти е проблем пак го отвори и намести всички видове кабели които виждаш без да ги напъваш, а само леко ги притисни за да си сигурен, че някъде не си ракачил нещо.

ZTE Blade - San Francisco from Orange
Цитирай
#23

Ето заради това не смея да си отварям телефона, макар и да имам същия проблем Angel Просто си знам, че отворя ли го - за нищо няма да става после.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#24

Отворих го още няколко пъти и пак не става, разгледах всички кабели които се виждат няма раазкачен или наранен. Притеснява ме да не съм разделил тъча от самия дисплей при разглабянето защото е точно на нивото на капачето.
Май Май в сервиз ще го оправям :/ . Мерси за съвета!

Samsung Galaxy S4 I9505 (PAC Rom)
Lenovo A 606 (Stock ROOT-ed)
Sony Xperia S (Stock)
...
Цитирай
#25

и при мен го имаше тоя проблем отворих телефона заради няколко прашинки под тъча , та отворих почистих затворих и тъча не тръгна повече , този проблем не е само при теб и мен получавал се е при много хора при отваряне на апарата това е от некачествени тъчове с калпави лентови кабелчета , а за мен това беше голям срам защтото се занимавам с ремонт на ГСМ техника и да ми се преебе телефона само при едно отваряне. неможах да го проумея но им го занесох в глобул и ми го управиха след много разкатавки - телефона бил отварян , бил удрян и така на татък ама след много псувни от моя страна го оправиха без да плащам

ZTE Blade with CyanogenMod 9-KonstaKANG-blade
Samsung galaxy s4 - I9505XXUDMH8

Huawei mate 10 lite RNE-L21c432
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)