Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Чак луди не са. Мисля, че са нормални цени за тия китайски боклуци. Имай предвид, че най-вероятно картинката от реалноста се разминава. Свидетел съм бил на не един артикул, който дори не можеш да го познаеш по коя обява са ти го изпратили Smile
Цитирай
Аксесоари

Предложете свестни и коректни магазини, от които мога да си взема телефона онлайн (освен технотата и операторите). Благодаря предварително!
Цитирай

Allforgsm.eu

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Следете eMag-a. Ще има сега на 23-ти Ноември най-големият им "Черен Петък" и по принцип тогава са и добрите оферти (на теория) Аз лично съм забелязъл, че на такива мащабни кампании цените даже са им нагоре Big Grin И все пак, понякога имат много добри оферти. Ще видим как е в петък.
Цитирай

Здравейте, 
интересуват ме дали имате и ако да какви впечатления от този онлайн магазин xiaomi-shop.bg?

Google Pixel 6a
Цитирай

Скъпо е!

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-08-09, 08:45:31)ButcheR666 написа:  здравейте отново ;-)) ,

някой да е чул или да е имал взимане-даване с фирма "candys" - Мусагеница, гр. София, Област София-град

поздрави
[url=https://maps.google.bg/?q=42.65697,23.37661][/url]

И мен ме интересува въпросния магазин.

huawei p30 pro
Цитирай

Колеги имате ли някаква информация относно сайта DHGate.com? В момента има някакви намаления и цените са доста ниски.
Покофон за около 225$, ноте 6 про за 132$, хонор 8х под 200$?
https://www.dhgate.com/product/global-ve...1877050611
https://www.dhgate.com/product/global-ve...2563586229
Някакви мнения?
Цитирай

И на мен ми привлече вниманието ,доста добри оферти ми се струва ,само не са ми ясни два въпрос ?
1.Мито ?
2.Каква гаранция дават ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2018-12-10, 08:32:06)ostava123 написа:  Скъпо е!
Но имат физически магазин, сервизно обслужване, както и гаранция 24 м.

 
Цитирай

Здравейте. Смятам да си взимам Samsung S8, но от оператор или техноверига не искам да е тъй като там цените са прекалено високи за една дънна платка с екран. Четох мненията и по-горе и видях, че не е лесно.

Препоръчайте ми коректен магазин, който да има реален сервиз с добро обслужване или гаранцията от него да се признава в официален, оторизиран сервиз (в случая на Самсунг е Сръчко и други).

Един колега е препоръчал AllgsmEU. Имат телефона, но коректни ли са и как стои въпросът с отремонтирането и гаранцията ?

Изпратено от моят SM-G900FD с помощта на Tapatalk
Цитирай

В момента в Aliexpress има добри оферти. Нали е китайската нова година.
https://s.click.aliexpress.com/e/cfkjqySM
Цитирай

Някой може ли да ми предложи сигурен онлайн магазин, от който да си закупя S10 или S10+ със снапдрагон версията?

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

(2019-03-31, 11:54:41)Ванkата написа:  Някой може ли да ми предложи сигурен онлайн магазин, от който да си закупя S10 или S10+ със снапдрагон версията?

По сигурно от amazon.com  не виждам но има  такси и мита.      Грешка , международна версия.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Има и американската версия със Snapdragon в Amazon, но с мито и доставка s10 излиза над 1900 лв, а S10+ около 2100 лв.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Аз попитах за магазин в България заради гаранцията и сервиза, ако въобще сервизират версията със снапдрагон. Защо пък да не обслужват, след като важи едногодишната международна гаранция, за държави извън ЕС.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

До колкото съм чувал нямат гаранция в Европа версиите за САЩ, както и европейската версия няма гаранция извън Европа. В България единствено може би в OLX може да попаднеш на Snapdragon версия, внесена от САЩ, от онлайн магазин не вярвам да има.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

В OLX попаднах на една обява преди време на един, който вкарваше от Япония, но бяха демонстрационни бройки на S10+, затова се въздържах. Все пак са висяли по витрини, работили са почти непрекъснато и няма гаранция, за изгорели пиксели или други скрити дефекти. Цената беше атрактивна 800 лева, но явно има защо да е такава...

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай

Здравейте някой да е посетил или пазарувал този сайт и да каже мнение ? https://www.gearbest.com/

Sony Xperia ZR
Цитирай

По регион са, в случая за България е EMEA. Внесени от Азия или САЩ бройки не ползват гаранция тук, както и обратното. Затова има и първоначален Regional SIM Lock.
Цитирай

@sashko - пазарувал съм доста неща от тях. Винаги всичко е било коректно, но не ми се е налагало да ползвам гаранция.
Цитирай

Да споделя с Вас, как реших един случай с покупка от ибей. Ноември 2018 поръчах стока, дойде за 2 седмици от Шанхай, но беше счупена/неизползваема/. Направих детайлни снимки и ги пратих на търговеца. Той обеща да ми прати нова стока. Както се досещате до днес стока няма. Водихме доста кореспонденция през ибей да ми върне парите - от началото на месеца /04,04,2019/ На 24,04,2019 реших да пиша на съпорта на ибей. Когато търсех в тяхните въпроси и отговори, прочетох за подобен на моя случай, с препоръка да се пише на съпорта на пей пал, тъй като са минали повече от 90 дни. На 24,04,2019 им писах. получих 4 мейла и едно съобщение в ПП акаунта. Днес 26.04.2019 сумата ми е възстановена. През цялото това време, търговеца ме увещаваше да изчаквам още 2 седмици, поле пак и до днес. Същото и с парите, изчакай още 2 дни, после пак още и така. Изводът за мен е да не чакам повече от 90 дни, и да късам нерви. Не беше голяма сумата, но не съм безвъзмезден спонсор на китайски търговци.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Не е за онлайн магазин, но ще споделя тук едно изживяване, за да го имате предвид.
Майка ми си купи Нокиа 6.1 от магазин "ЗОРА" (Велико Търново). Телефона работеше добре около 2 седмици, след което се изключи и не реагираше. Върнахме го на магазина (не е минал и месец) и те казаха сервиз. Пратиха го, оправиха го, върнаха го. След една седмица - пак същото. И така 3 пъти. На третия път им викаме, че си знаем правата, по закон 3 еднакви повреди си е подмяна или връщане на парите (мисля, че имаше нещо такова). Те го пратиха пак на сервиза и пак искат да ни го връщат поправен. Тук само да уточня, че и трите пъти поправката беше, връщане на телефона със заводския софтуер и проблема пак се появяваше след няколко дни. Ние им викаме, че 3ти път няма да го вземем. Те казаха, че не ги интересува, те само продавали там. Ами кой го интересува? Ние имаме отношение с магазина, не със сервиза. Подадохме си жалба в КЗП и сега чакаме развитие. Но предполагам, че ползата ще е за нас, защото си имаме 3 протокола за ремонт на едно и също нещо и с един и същи резултат. Аз лично от "ЗОРА" повече няма да пазарувам. Мисля, че всяка друга голяма верига при дефект на първия месец, веднага щеше да поднови стоката.
Цитирай

Просто си попаднал на "безсмъртни" служители, които не си знаят задълженията! Аз пък от своя страна мога да похваля Ардес. Харесах си рутер за 100ина лв. в сайта им. Но тъй като имах съмнения дали ще ми свърши работа, пък и физическия магазин ми е близо, реших да се разходя до там. Попаднах на явно важен човек, и го попитах дали е възможно да закупя еди какво си и ако не работи както аз желая да го върна. Като споменах, че е безсмислено същата операция да я правя през електронния магазин и да върна стоката след 14 дни, просто исках да си спестя време. Така и стана, купих веднага, тествах седмица и го върнах. Нямах никакви проблеми с възстановяването на сумата, която бях платил.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Преди две дни поръчах моторна коса от rudimpex някаква Старозагорска фирма. Е дойде за 24 часа, но цената на доставка беше 16 и нещо вместо обявената фиксирана цена 12лв и нямаше опция преглед, която също беше обявена като задължителна от самите тях. Звъннах им тръгнаха да ме лъжат и да се карат с куриера, съответно дори и той вика отказваш я нали. Викам разбира се то с такива номера още от начало няма смисъл да я плащам и после да ходя по съдилища. След това въпросната фирма ме атакува по телефона през целия ден. Поне разбрах че заводския софтуер за блокиране работи много добре. Big Grin

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)