Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

(2020-01-22, 23:47:22)dgrozev1 написа:  Магазина е много сериозен. Пускал съм и диспут като алито и приемат поне при моите поръчки. Пазарувал съм много, но не с биткоини, а Пейпал.
Мерси колега, тъкмо се запътих да купя и греда! От 20 та чак до края на месеца ще празнуват Нова Година! Уж китайчетат не спирали да работят. Гледам и други магазини са си дали по три седмици почивка за празника. Ще се поръчва ама другият месец.
Цитирай
Аксесоари

Поръчах, даже имат 15% отстъпка. Ако някой се интересува оставям тук кода за намалението и инфо за датите на промоцията.

Date: 24 Jan 2020 00:00 am - 26 Jan 2020 23:59 pm (UTC-6)
Offer: Site-wide 15% off
Code: CNYRAT15
*Countdown To The Start of 15% OFF*

Date: 27 Jan 2020 00:00 am - 30 Jan 2020 23:59 pm (UTC-6)
Offer: Site-wide 10% off
Code: CNYRAT10
*Countdown To The Start of 10% OFF*
Цитирай

Мнения за Ситител, който е към сайта МобайлБългария???
Цитирай

Има позитивни и негативни мнения за магазина тук! Всеки си взима сам решенията!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2020-01-28, 15:58:19)scenic написа:  Мнения за Ситител, който е към сайта МобайлБългария???
Пазарувано оттам миналата година, проблеми и забележки нямам.

 
Цитирай

В 99,99% няма проблем да ви измъкнат левчетата от джобовете, Базовият въпрос е какво се случва, когато опрете до гаранционни претенциЙ...  Cool

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-01-29, 08:15:15)alexbg67 написа:  В 99,99% няма проблем да ви измъкнат левчетата от джобовете, Базовият въпрос е какво се случва, когато опрете до гаранционни претенциЙ...  Cool
Еми то е ясно. Духате супата.
Цитирай

(2020-01-28, 20:32:21)NoMaD написа:  Пазарувано оттам миналата година, проблеми и забележки нямам.
Азсъщо съм вземал телефон от тях !Нямал съм проблем,но не ми се е налагало да ползвам гаранцията за мое щастие.Казват,че може да има проблем при сервизиране.
Цитирай

Някой да е попадал на читаво зарядно от чужбина на сносни пари (5V/1А), може и по-силно?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Виж на Baseus в АЛИекспрес нещата, имат всичко по въпроса и са много качествени.
https://baseus.aliexpress.com/store/grou...196971.1_0

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Някой с реална поръчка от eglobalcentral,eu наскоро?
Отзиви - добри, лоши ... колко е доставката до България?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Търся някой който пазарува от Амазон. С неговата поръчка да ми вземе този кейс https://www.amazon.co.uk/Spigen-Transpar...085&sr=8-1.
Цитирай

Доставката му е по-скъпа от самия кейс.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Ако купя GSM телефон от Алиекспрес, като местоположението на търговеца е в Китай. Телефона се изпрати с обикновена поща, при получаване на наша територия дали ще има начисляване на Мито и ДДС. Дали си заслужава покупката.

---->> https://aliexpress.ru/item/4000163823044...web201603_
Цитирай

Мито не, ДДС мисля че ако го спрат на митницата, демек 50 на 50.
Цитирай

Благодаря, рисковано е и гаранция липсва. Може би не си заслужава да се играе тото.
Цитирай

(2020-03-25, 17:28:09)fotograd написа:  Благодаря, рисковано е и гаранция липсва. Може би не си заслужава да се играе тото.

Понякога се оказва, че дори да платиш ДДС (без мито) ти излиза пак по-евтин или колкото от тук да го вземеш от online магазин.
Аз до сега съм поръчвал общо 3 телефона през различни периоди от време и първите 2 пристигнаха в пощата, но 3-тия го бяха задържали на митница (бил изпратен от Сингапур и затова). На първия китаеца беше писал mp5 player, а на втория и третия си пишеше handset.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Centur, съгласен съм с вас, че излиза по евтино от интернет магазините. Иска ми се да купя този телефон Xiaomi Redmi Note 8 Pro, при нас е около 430 лева. Но да бъдем реалисти, че това неясно бъдеще около доставката до някъде е смущаваща. Да не знаеш кога точно ще го получиш, дали ще го обмитят, здрав ли ще бъде, дали ще работи след това. Всичките тези неясноти - според мен не си заслужава 30-40-50 лева.
Ако заплатите бяха такива каквито трябва да бъдат / 50% от хората получават 610 лв. /, ако живота беше такъв какъвто е в западна Европа - нямаше да мислим от къде да спестим някой лев.
Един приятел - китаец, който работи в един от местните магазини в моя град - разказва, че в Китай като отидеш да си купуваш техника - няма касова бележка, няма попълване на гаранции. Купуваш, плащаш, ако се развали - връщаш без проблеми и ядове, който ги имаме тук.
Цитирай

Някой пазарувал ли е от edwaybuy ?Отзиви някакви?
Цитирай

Днес получих съобщение от пощата за пратка задържана на митницата! Прочетох мненията тук, прочетох в сайта на пощата, и въпреки всичко имах въпроси. Обадих се на посочените телефони, и останах неприятно изненадан от това което каката компютър ми изпя за 10 секунди. А то беше *вие се свързахте ....... ако имате въпроси посетете www...* Та се наложи да отида в най-близкия пощенски клон за да поразпитам там. От 10 ина години пазарувам от чужбина, за първи път ми спират стока на митницата. Та подадох исканите документи и сега ще чакам. Поръчката идва от Нидерландия и се надявам на не ми треснат ддс. Интересното беше, че на сайта на пощите имаше даден пример с алито, а моята поръчка е от ибей. Естествено, че се ориентирах какво гледат, но на фактурата от пейпал има цялата налична информация от която се нуждаят митниците. Изключение правят декларациите Smile Smile Smile . Въпреки всичко им изпратих 6 документа които да потвърдят исканата от тях информация

декларация съгласие
декларация стойност
фактура от пейпал
екранна картина на поръчката с моето име, моя адрес и номер за проследяване
екранна картина на смс от пощите
екранна картина на номера за проследяване от Нидерландия до България

тръгна на 30 март, днес в ранните часове на деня - около 1 часа е била в митниците / поне така е отбелязано/

надявам се митниците и пощата да се справят по-бързо от 4-5 дневното пътуване, като изключим днес, утре и вдругиден


Едит: пощите ми пратиха мейл, с който ме уведомяват че топката е в митниците!
2 часа и отговор- приятно изненадан съм!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Как да увеличим доверието в нашия онлайн магазин по време на криза: https://www.359gsm.com/pr-kak-da-uvelich...-na-kriza/

 
Цитирай

pcsales eu някой чувал ли ги е? В сивия внос ли са или са с редовни документи за телефоните?
Цитирай

Препоръчайте марка кейс, който да е минималистичен, да не уголемява телефона и да е тактилно приятен (като текстура)
Чух добри неща за Cafele, но нямат за този модел.
- за стъкло мисля Молоко.
Самсунг А40

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Аз търся мнение за allgsm.
Цитирай

Вземал съм gsm от Allgsm коректни са.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)