Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Здравейте ! разбрахте ли за новия и първи магазин на Самсунг в Бг ,  или по точно т.нар.  Samsung  experience store
Цитирай
Аксесоари

Нищо по различно няма да се продава от техно веригите например.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2021-02-01, 13:20:47)pepy1 написа:  Нищо по различно няма да се продава от техно веригите например.

Това е така !мисълта ми е друга .Надявам се ,че сега поне ако се купи нещо от тях и при евентуален проблем,телефона ще иде във правилните ръце за  ремонт.и няма да има проблем със гаранции и т.н
Цитирай

Официален оторизиран сервиз на Самсунг за България е Булграм и сръчко. Телефоните от технотата там отиват, и тези ще отиват там. Може и още един да имаше оторизиран - не помня вече.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Към 4 са. В сайта на Самсунг ги пише
Цитирай

Вчера ми излезе този магазин в Интернет и викам -Я!! май не съм го виждал преди този сайт а то се оказало,че тъкмо го отваряли т.е вчера или миналия ден! Поправете ме ако греша.
Цитирай

S21 Ultra e на онлаин промоция с 0% лихва от БНП Париба за 20 месеца. Има ли нещо скрито с тия?

Принципно парите ги имам, но е против убежденията ми и така "ще лъжа себе си". По-лесно ще го приема че ще дам една торба пари за телефон.
Цитирай

Здравейте, може ли мнение за allgsm и edigital?
Цитирай

За edigital - оригинални стоки, понякога пускат уникални промоции, проблема е че доставят от Унгария ако не се лъжа, съответно имаха нещо като по скъпа доставка и чакаш малко повече, иначе съм доволен, от към гаранция не съм сигурен, но пред полагам не е проблем, тъй като са доста голяма и сериозна фирма, но пак сигурно ще трябва да се праща до Унгария, така че вие си преценявате.
Цитирай

Трябва ли да се притеснявам след разпечатването ако не ми допадне някоя от стоките? Понеже досега не съм поръчвал техника от озон.
Едните слушалки ги поръчах разпечатани - 20лв надолу бяха, но този кашон на АКГ е целия вакумиран.
Мишката засега няма да я отварям.
[Изображение: 20210428-213314.jpg]

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Някой има ли опит с edigital.bg /май са сходни с емаг/ ?
Видях намалени слушалки в желания цвят след като пуснах сини и тия дни ще ги получа и тествам... понеже само те бяха намалени.
Тези дни като ги видя ще преценя дали още едни да взема (едните ще ги дам на приятелка евентуално) - но може ли да ги купя фиктивно за няколко дни, за да не се вдигне цената? с празна карта или с наложен... Предните вече 9 дни и още не са в БГ... но без да плащам за връщане и т.н.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2021-06-08, 09:47:29)hakama написа:  Някой има ли опит с edigital.bg /май са сходни с емаг/ ?
Видях намалени слушалки в желания цвят след като пуснах сини и тия дни ще ги получа и тествам... понеже само те бяха намалени.
Тези дни като ги видя ще преценя дали още едни да взема (едните ще ги дам на приятелка евентуално) - но може ли да ги купя фиктивно за няколко дни, за да не се вдигне цената? с празна карта или с наложен... Предните вече 9 дни и още не са в БГ... но без да плащам за връщане и т.н.
Няма проблем с този сайт! На черния петък поръчах Sony телевизор който беше със 200к по евтин от всички бг сайтове .Дойде за няколко дена .Много често правят страхотни намаления .Мисля,че магазина е в Полша
Цитирай

Унгарци са, намаленията определено са им брутални ама за гаранция не знам и аз си взех безжично зарядно, навсякъде беше над 100 лв, само там беше 50. Тъпото е че имаш 10 лв доставка и се чака малко повече.
Цитирай

(2021-06-08, 09:47:29)hakama написа:  Някой има ли опит с edigital.bg..

Пазарувам вече няколко пъти от тях и нямам никакви оплаквания. Унгарци са, но имат онлайн магазини в още няколко страни. На промоции имат много добри цени, при това често за модели, които не се намират другаде. По мое мнение промоциите им са доста по-реални от тия на Емаг, но всеки сам си знае.

Направи си обаче сметката с по-скъпата доставка и изчакването от няколко дни. Има и такса за наложения платеж, не че и голяма част от нашенските вече я прилагат. Виж условията на доставка тук
Цитирай

Някой да има опит с Ofisite.bg ??? Интересувам се, дали има проблем при гаранционно обслужване. Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2021-06-08, 10:34:29)L1892 написа:  Пазарувам вече няколко пъти от тях и нямам никакви оплаквания. Унгарци са, но имат онлайн магазини в още няколко страни. На промоции имат много добри цени, при това често за модели, които не се намират другаде. По мое мнение промоциите им са доста по-реални от тия на Емаг, но всеки сам си знае.

Направи си обаче сметката с по-скъпата доставка и изчакването от няколко дни. Има и такса за наложения платеж, не че и голяма част от нашенските вече я прилагат. Виж условията на доставка тук
Да, от петък - за 6 дни беше в еконт и то плащането се отрази чак в понеделник... даже ми намалиха цената понеже гибяха  смъкнаха с още няколко лв Smile Има и опция  да следиш за цената (отдавна търся такъв апп), иначе цените верно са най-добрите.

Само ме подразни че нямаше дори бъбъл фолио, за международна пратка.... а от озоне ми пратиха два чифта в кашон с няколко мехура и хартия... а пътува 15км до Сф. Нормално ли е? (дупката в дясно)


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2021-06-08, 09:47:29)hakama написа:  Някой има ли опит с edigital.bg /май са сходни с емаг/ ?
Видях намалени слушалки в желания цвят след като пуснах сини и тия дни ще ги получа и тествам... понеже само те бяха намалени.
Тези дни като ги видя ще преценя дали още едни да взема (едните ще ги дам на приятелка евентуално) - но може ли да ги купя фиктивно за няколко дни, за да не се вдигне цената? с празна карта или с наложен... Предните вече 9 дни и още не са в БГ... но без да плащам за връщане и т.н.

Имам. Читави са. За повече отзиви потърси унгарския им сайт. Както при емаг потърси румънския.
Копирал съм едно по едно мненията в Гугъл транслейт и си заслужаваше, защото иначе щях да си взема електронна книга, която се саморестартира и губи къде си бил. Други хубави сайтове за отзиви са 4pda,
market.yandex.ru , rozetka.ua 
Споменавам тези, понеже не са очевидни в Гугъл, иначе amazon.in, GSMArena и други си излизат директно при търсене на модела.

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай

Някой има ли опит с azo.bg

ПП: нямах проблеми с връщането към edigital.bg Smile

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2021-11-28, 11:44:21)hakama написа:  Някой има ли опит с  azo.bg

Това е get.bg под ново име. Имам една скорошна поръчка, евтини слушалки, нямам забележки. Не разчитам на следпродажбено обслужване предвид какво беше преди.
Цитирай

(2020-11-27, 19:07:30)Only_rock написа:  Щях да питам същото !

Здравейте! Не се подвеждайте да пазарувате техника от сайта- Buy Best. Аз го направих и горчиво съжалих. Купих си телефон Xiaomi redmi 8 от тях преди 4 седмици. Телефонът пристигна след 5 работни дни и веднага установих, че постоянно губи връзка с WIfi. Държах го в мен 3 дни, за да съм сигурна, че проблема не идва от мрежата или нещо друго. След като нямах никакъв проблем с интернета на другите ми устройства, рестартирах рутера и самия телефон няколко пъти, реших да се обадя на посочения от тях номер за връзка. Свързах се с човек, който отговаря на обажданията- беше една много нелюбезна дама. След като и обясних, че искам да се свържа с техния сервиз, тя каза, че ще им предаде за обаждането и да чакам те да се свържат с мен. След 3-4 часа се свързаха с мен, в последствие разбрах, че е човек от отдел рекламация. Обясних за проблема, той каза да направя спиид тест на телефона, направих го, но нямаше промяна. Той каза да им пратя телефона и да попълня формуляр за връщане на парите. Така и направих и от там се започнаха мъките.. След 3 дни получих имейл, на който ми обясняват, че тъй като съм отворила вече кутията на телефона, те нямало как да го продадат като нов телефон и могат да ми върнат само 60 процента от сумата или да ми пратят телефона обратно и аз да го препродам в "алтернативен" сайт. В ЗЗП пише, че търговецът има право да задържи до 40 процента от сумата само ако стоката е наранена или кутията е надраскана, смачкана или скъсана. Аз върнах кутията в изряден вид и не виждам защо те отказват да върнат цялата сума. 4 седмици се опитвам да се свържа с тях, звъня всеки ден и пиша имейли, на което винаги ми се отговаряше с- ще предадем на колегите. Поисках да говоря с управител, отговорът беше- ще предадем. Днес установих, че са ми изплатили на банковата сметка с 130лв по малко. Защо? Защото съм отворила кутията на телефона. И как сами решиха да ми върнат парите а не, например да ми пратят пак телефона обратно, както предлагаха в началото. Разрових се в инернет и видях подобни случаи на моя. Обадих се за пореден път на кол центъра им и когато им казах- намерих още 2 подобни случаи на моя, те ми отговориха-"О, госпожо те са много повече от 2, но до сега от КЗП никога не са ни глобявали!"

Това е много добре измислена схема за печелене на пари по нагъл и нечестен начин. Най вероятно телефонът, който пратиха на мен е бил пращан и на други хора. Ако някой има подобен опит с този търговец, моля пишете ми тук, за да се свържа с вас и да обменим опит и идеи как да процедирам от тук нататък!
Цитирай

КЗП-жалба!
Цитирай

Преди да купувате дадена стока от търговец в инернет, защо предварително не се запознаете с рейтинга на магазина и мнения който са оставени от други купувачи. Много подходяща платформа е pazaruvaj, покупка на техника, избор на най подходяща оферта и мнение на клиентите за всеки един търговец.
При получаване на вашия телефон да сте забелязала нещо не редно по кутията или телефона - надраскване, следи от свалени стикери и след това залепени отново или написано по друг начин - някой преди вас да е пипал телефона.
При проблем със закупен продукт, търговеца е длъжен да го поправи до 30 дни и да го върне или да го замени с нов. При връщане на закупен продукт, търговеца трябва да върне цялата сума, а не да прави далавера. В такъв случай - КЗП и Полиция, защото това е схема за измама - за Икономическа полиция. От който град сте - в понеделник това да вие първата работа, отивайте в КЗП след това в местното управление на МВР, не вярвам да ви изгонят. Ще ви насочат към разследващ полицай, който ще вземе отношение по вашия случай, според мен - това е измама.
Цитирай

(2021-12-05, 10:24:01)fotograd написа:  Преди да купувате дадена стока от търговец в инернет, защо предварително не се запознаете с рейтинга на магазина и мнения който са оставени от други купувачи. Много подходяща платформа е pazaruvaj, покупка на техника, избор на най подходяща оферта и мнение на клиентите за всеки един търговец.
При получаване на вашия телефон да сте забелязала нещо не редно по кутията или телефона - надраскване, следи от свалени стикери и след това залепени отново или написано по друг начин - някой преди вас да е пипал телефона.
При проблем със закупен продукт, търговеца е длъжен да го поправи до 30 дни и да го върне или да го замени с нов. При връщане на закупен продукт, търговеца трябва да върне цялата сума, а не да прави далавера. В такъв случай - КЗП и Полиция, защото това е схема за измама - за Икономическа полиция. От който град сте - в понеделник това да вие първата работа, отивайте в КЗП след това в местното управление на МВР, не вярвам да ви изгонят. Ще ви насочат към разследващ полицай, който ще вземе отношение по вашия случай, според мен - това е измама.

Здравейте! Интересното е, че този сайт има добър рейтинг и е в партньорство с pazaruvaj. За това реших да поръчам от там. Пуснах жалба в КЗП преди 2 седмици, звънях им от тогава 2 пъти и всеки път ми казват,че е много рано и трябва да почакам още.
Намерих и сайта- ec.europa.euconsumers, където хора станали жертва на подобна измама или имат неразрешен проблем с търговец пускат жалба (в рамките на Европейски съюз)
Относно полицията- ще обмисля и тази идея, благодаря !
Цитирай

Не зная на колко години сте и дали сте запозната с тукашната бюрокрация, ако жалба бъде пусната до някоя институция в Европейския съюз, повече може да разчитате на нея, отколкото на тукашните льохмани и измамници назначени по роднинска и партийна линия.
Ще си позволя да споделя интересна информация от моя град. В местната комисия за защита на потребителите - беше назначен един мазен цирей от една по мазна партия. Този цирей - ходеше от магазин в магазин и гледаше какво ще отмъкне и какво ще му подарят. Ако някой подадеше жалба срещу местна фирма, ако фирмата му тикне някой стотак в ръката - виновен ставаше купувача, а не фирмата. И в крайна сметка този мазник го изгониха заради един чифт обувки от 50 лева дето беше взел като рушвет.
Но според мен е добре да отидете и до полицията, и там съответно може да потърсите помощ, но като знам от местните дознатели......може да се разтревожат за вашия случай малко повече.
Цитирай

(2021-12-05, 22:59:45)fotograd написа:  Не зная на колко години сте и дали сте запозната с тукашната бюрокрация, ако жалба бъде пусната до някоя институция в Европейския съюз, повече може да разчитате на нея, отколкото на тукашните льохмани и измамници назначени по роднинска и партийна линия.
Ще си позволя да споделя интересна информация от моя град. В местната комисия за защита на потребителите - беше назначен един мазен цирей от една по мазна партия. Този цирей - ходеше от магазин в магазин и гледаше какво ще отмъкне и какво ще му подарят. Ако някой подадеше жалба срещу местна фирма, ако фирмата му тикне някой стотак в ръката - виновен ставаше купувача, а не фирмата. И в крайна сметка този мазник го изгониха заради един чифт обувки от 50 лева дето беше взел като рушвет.
Но според мен е добре да отидете и до полицията, и там съответно може да потърсите помощ, но като знам от местните дознатели......може да се разтревожат за вашия случай малко повече.
Да, предполагам, че така стоят нещата в България. Не съм се сблъсквала много с нашата бюрокрация, но се носят легенди за нея. След като от Бай Бест ми казаха- никога до сега не са ни глобявали от Кзп, съм склонна да вярвам,че имат човек там. Кой знае колко още пари ще изкарат от моя телефон..?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)