Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

За тва евтиното излиза винаги скъпо. От януари 2022 не е ясно колко ще може да се жалваме, щото отпадат една камара неща в закона, които бяха в наша полза!
.jpg Screenshot_20211202-142851_Acrobat for Samsung.jpg Размер: 71.01 KB  Сваляния: 830
.jpg Screenshot_20211202-143033_Opera.jpg Размер: 29.17 KB  Сваляния: 827


Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Да, отпаднали са от този закон, но има нов, който е по темата - ЗАКОН ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА ЦИФРОВО СЪДЪРЖАНИЕ И ЦИФРОВИ УСЛУГИ И ЗА ПРОДАЖБА НА СТОКИ.
Цитирай

https://www.dosevalawoffice.com/nov-zako...reloaded=1

Обяснил го е човека набързо, но подробно - от 1.1.22 влиза в сила. Има неща които не схванах, явно ще чета подробно самия закон. Даже стават по-сроги нещата за търговците.

Цитат:Търговецът носи отговорност за несъответствието на съдържанието, услугата или стоката с горните изисквания в срок до 2 години от датата на предаване на обекта на потребителя.
Това не се спазва от много от е-търговците, и е време да ги натиснат. В ЕС има правила, директиви и закони! Бях писал в една друга тема за обявени гаранции от 6м и 12 м , което е нарушение. А Това го има в олх, емаг и др е-платформи.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ето защо от но нейм сайтове не се пазарува въпреки обявените много ниски цени. Това важи и за чуждестранните такива, не само за българските. Новината е стара, но все пак да я споделя.
https://www.pariteni.bg/novini/potrebite...ari-240540

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

преди 17дни правя поръчка през azo.bg /get.bg/ на ЧП. супер цена на Pixel 4a /800лв и гаранция.../. 
пишеше след 2.12 ще е наличен, после стана след 7.12, сега го няма... по тел всеки път ми казват:
Цитат:- очакваме доставка но не знаем кога, ще ви звъннем като пристигне... Bu
Това ще ми е последното пазаруване от онлайн търд-парти магазин от БГ!

През това време свършиха алтернативните опции-  магазини /в чужбина/.
Ако не дойде - има ли какво да направя - пропуснати ползи?  Visslar

Сега в еконта ме чака 7ми ден /явно ще изтърва и нея/ една 5ца...

Пробно пуснах заявка в ситител на 4а. /+200lv/ На сутринта в 9h и нещо ми звънят да подтвърдят... и кога ще дойде - в петък  Yikes /че няма да дойде за 2дни както пише на сайта а след 5дни/ - горните изобщо не ми се обадиха  Storstark

Каква им е играта на първите /разбрах че това е бившите гет.бг/?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Ау, гет бг - лошо. За мен са по зле и от ситител. Дано ти го доставят, иначе само кзп - нямаш друг шанс. Преди години /януари 2008/ много се наиграх с тях, още си пазя мейлите. Успех ти пожелавам, и за пореден път се убеждавам, и то от чужди грешки, че не трябва да се пазарува от но нейм електронни магазини, дори и да е по-евтино. И другото ми искрено пожелание към теб е ако ти го доставят, да не се налага да ползваш гаранция към тях.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Тези на мейла ми от вчера...ще изпълнят ли поръчката че 3та седмица чака... днес са я анулирали,с предтекст "все оща не са пристигнали."?!?  Huh
Има ли начин да събера
(или някой друг) инфото от сайта за тази оферта > и после към кзп? /няма позиция-линк от седмица за този апарат/.
Дадох им още един "шанс" /понеже вече го няма никъде под 900лв/ да я изпълнят...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Здравейте, търся да си купя нов лаптоп, но не мога да се реша дали да е от PIC.bg или Laptop.bg. Притесняват ме мвожеството негативни мнения от потребители в Гугъл за лаптоп.бг. Някакви отзиви за тези два онлайн магазина?

Иначе да изкажа едно негативно и едно позитивно мнение - поръчах телефон Самсунг от сайта на Виваком и като пристигна по Еконт си личеше, че някой е дърпал кутията да види от любопитство какъв е модела. Лепенката не беше скъсана, но от другия край беше прокъсана кутията, тя е от плъзгащите се. Не съм направил оплакване, защото за сега да чукна на дърво нямам забележки по работата на телефона, но повече няма да поръчвам от Виваком (или каквото и да е по Еконт, не съм сигурен дали във Виваком или в Еконт са бърникали).

Позитивното ми мнение е за Веко Компютърс (vecocom.com). Поръчвал съм си мишки и UPS от тях и са много коректни. Smile Позитивното ми мнение е за Веко Компютърс (vecocom.com). Поръчвал съм си мишки и UPS от тях и са много коректни. Smile Същото мога да кажа и за Хардуер Ленд, но гледам, че вече нямат сайт, не знам дали още работят, надписът им в офиса им в жк Изотк София си седи.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай

(2021-12-22, 09:52:42)Samsung2013 написа:  Здравейте, търся да си купя нов лаптоп, но не мога да се реша дали да е от PIC.bg или Laptop.bg. Притесняват ме мвожеството негативни мнения от потребители в Гугъл за лаптоп.бг. Някакви отзиви за тези два онлайн магазина?

Иначе да изкажа едно негативно и едно позитивно мнение - поръчах телефон Самсунг от сайта на Виваком и като пристигна по Еконт си личеше, че някой е дърпал кутията да види от любопитство какъв е модела. Лепенката не беше скъсана, но от другия край беше прокъсана кутията, тя е от плъзгащите се. Не съм направил оплакване, защото за сега да чукна на дърво нямам забележки по работата на телефона, но повече няма да поръчвам от Виваком (или каквото и да е по Еконт, не съм сигурен дали във Виваком или в Еконт са бърникали).

Позитивното ми мнение е за Веко Компютърс (vecocom.com). Поръчвал съм си мишки и UPS от тях и са много коректни. Smile Позитивното ми мнение е за Веко Компютърс (vecocom.com). Поръчвал съм си мишки и UPS от тях и са много коректни. Smile Същото мога да кажа и за Хардуер Ленд, но гледам, че вече нямат сайт, не знам дали още работят, надписът им в офиса им в жк Изотк София си седи.
Два пъти съм купувал от Laptop.bg, последно 2017 г., доставка чрез Еконт. И двата пъти исках повече RAM, което намирам за удобно като възможност за конфигуриране по време на поръчката.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

А някакви отзиви за PIC.bg или Жар относно лаптопи?
Моля и за по-скорошни за каквото и да е от Хардуер Ленд и Веко Компютърс - на вторите скоро минавах през офиса в Изток, но сякаш не работеше, но сайта им е онлайн?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай

На скоро ходих до магазина на PIC в Пловдив,ползвах сервиза за лаптоп,също и купих батерия за него,коректни са,имаше доста клиенти в магазина.

Huawei P30
Цитирай

В лаптоп бг купих миналия месец два профи монитора. Никви ядове. Имам и лаптоп купен преди година и половина. Всичко ток.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
Цитирай

https://nova.bg/news/view/2021/12/27/351...%B6%D0%B8/ 

Нови или но нейм магазини! Част от олх, фейса и други. После водата е студена.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Здравейте! Някой може ли да ми помогне ако разбира от Dahua и има впечатления? Очакваме бебе и намерихме онлайн магазин, който предлага Wifi камери. Та питането ми е 'https://www.bittel.bg/wi-fi-kamera-dahua-ipc-c22-e-imou-cue-2-1080-p' , тази читава ли е и ще можем ли от телефон да я ползваме? А сайта окей ли е? Благодаря предварително!  Blush
Цитирай

Здравейте, искам да подаря на племенника ми телефон.
Идеята е да е от онлайн магазин, да е наличен и да се достави за ден-два.

Имам въпрос за 3 конкретни магазина.

Buybest - https://www.buybest.bg/

Всички стоки - https://www.vsichkistoki.com/

Allgsm - https://allgsm.eu/

Става дума за Самсунг телефон. Гаражни ли са или гаранцията ще важи в официалния сервиз ?

Питам за тези, защото модела не се предлага в техно веригите вече.
Цитирай

Магазините са гаражни, но би трябвало гаранцията да важи към официалния сервиз... Стига да не са купували телефони за други региони, тогава могат и откажат гаранцията и официалните сервизи, и оставаш в ръцете на гаражния магазин да ти оправя телефона.
Цитирай

Buy Best и Allgsm са един и същ магазин

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

https://puertopeishop.top/products/5
Някой да е срещал инфо за този магазин?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Много fake ми изглежда
Цитирай

Извинявам се, ако не е в точната тема, но някой пазарувал ли е от немския Амазон скоро? За колко време ви дойдоха пратките и с кой куриер ? Платих на 6.04 и пишеше срок на доставка до 20.04. После ми пуснаха линк, че доставката ще се извърши от румънски куриер. Едва на 21.04 се появи информация по тракинг номера, че е взета пратката, от вчера 22.04 пише, че получателя бил уведомен. Нито мейл, нито смс или под друга форма не са ми пращали нищо.

П.П. да си отговоря сам. Оказа се, че пратките до България ги носят румънци, а след това се предават на Еконт или Спиди. Може да се види тракинга през десктоп версията на страниците на българските куриери с номера от Амазон. Намерих информацията на най-неочакваното за мен място -бг.мама. Smile

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Buy Best.....мнения, отзиви??? Rolleyes

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

(2022-08-14, 13:40:35)scenic написа:  Buy Best.....мнения, отзиви??? Rolleyes

Бягай далеч от тях!
Цитирай

(2022-08-14, 13:40:35)scenic написа:  Buy Best.....мнения, отзиви??? Rolleyes

И аз се чудих ама този път реших да си го взема от Технополиса за да нямам ядове

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

(2022-08-15, 22:06:13)nehranimaiko написа:  И аз се чудих ама този път реших да си го взема от Технополиса за да нямам ядове

Много добра постъпка!! Smile
Цитирай

(2022-08-14, 13:40:35)scenic написа:  Buy Best.....мнения, отзиви??? Rolleyes

На 8 юли направих поръчка на Buds2 слушалки. Платих по банков път и на следващия ден си получих пратката до офис на Speedy. Заводски запечатана. Вече над месец си ги ползвам. Не съм имал проблеми с комуникацията с магазина. Това ми е единственият опит с този е-магазин.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)