Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Разликата в цената е почти 100 лева между посочените магазините за Pixel 6А.Има голяма вероятност от български магазин да попаднеш на версия US или Japan-те са и по-ефтини.Уж са с незначителни разлики от Global вариянта,но като чета 4PDA ,където са болшинството такива,всеки втори потребител се оплаква от различни бъгове.
Цитирай
Аксесоари

Кофти. Ще трябва да се примиря с някоя масовка вероятно. Много болезнено ми изглежда сервизирането на у-во закупено от Германия например. Един, два ремонта и разходите + покупката ми изглежда ще надхвърлят тези, за един базов флагман от сорта на S21FE 5G. Имам още малко време да реша.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Моят го взех от Германия - доставка 10 евро,цена 330 евро апарат.S21 FE е почти с 500 лева отгоре.Колко трябва да си карък тоя Пиксел да се строши почти през месец,че да ти се налага да го пращаш за сервизиране?
Цитирай

(2023-01-29, 14:24:13)retyrn написа:  Разликата в цената е почти 100 лева между посочените магазините за Pixel 6А.Има голяма вероятност  от български магазин да попаднеш на версия US или Japan-те са и по-ефтини.Уж са с незначителни разлики от Global вариянта,но като чета 4PDA ,където са болшинството такива,всеки втори потребител се оплаква от различни бъгове.
Не виждам голяма вероятност тук от български магазин да се попадне на американска или японска версия, където разликите във версиите са минимални (леки разлики в 5g честотите, наличието на някакъв протокол за плащане с устройството в Япония). За протокол, достатъчно е да погледнеш версиите на модела и за кой регион, те са отбелязани на самата кутия:
G1AZG - Global
GB17L - Japan
GB62Z - USA (Verizon)
GX7AS - (AT&T, T-Mobile) Canada, USA, India, Singapore, Taiwan

 
Цитирай

Получих отговор от Ардес за Пикселите. По думите на ръководителя на отдел "Връзка с клиенти", до когото лично писах, вместо да минавам през другите им специалисти, устройствата се внасят от Германия, като се поръчват от два различни доставчика. Ако устройство постъпи за сервизиране, го изпращат там, откъдето е внесен и се "кредитират за възстановяване на сумата" или се заменят с нови устройства, които не са възстановявани. Мен лично това ме устройва, ако не е приказка, което няма как да знам. Дано информацията помогне и на други, които се интересуват!

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Здравейте! Интересува ме скоро някой пазарувал ли е от buybest? Някакви мнения относно сайта - дали са коректни, как стоят нещата с гаранцията..? В сайта им пише, че гаранцията важи във всички оторизирани сервизи на производителите, но дали е така?
П.с. Кое мислите че е по добре относно гаранционното обслужване дали ако купя директно от тях или през емаг?

Honor 90 - 12/512
Цитирай

Емаг може би ще бъде по-добрия избор.
Цитирай

Някой купувал ли е телефони от Rakuten.fr? Пред поръчка съм, само чакам превозвача да ми отключи акаунта (нямат директна доставка). 
При евентуален  гар.сервиз ще е интересно как ще стане...

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

И аз имам интерес към buybest. Ако някой изкаже мнение няма да е лошо. А дали ще го вземеш директно от тях или пак от тях ама през емаг е абсолютно все тая. Даже в емаг са им по-високи цените отколкото на сайта им.
Цитирай

Влезте в pazaruvaj.com и филтрирайте мненията с по една и две звезди. Никога не бих поръчала от този "търговец".

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

(2023-03-09, 09:32:12)vaso22 написа:  И аз имам интерес към buybest. Ако някой изкаже мнение няма да е лошо. А дали ще го вземеш директно от тях или пак от тях ама през емаг е абсолютно все тая. Даже в емаг са им по-високи цените отколкото на сайта им.

Купувал съм там Watch 4 Samsung който и сега ползвам. Мои приятел също доста неща си купи от там, вкл. iPhone 13 който ползва и до момента. Няма проблеми. 

Странното е, че гаранцията идва от фирма с името "М.А. Кредит" но това надали има значение - продуктите следва да си имат гаранция и към самите производители, при мен часовника си дойде запечатан, чисто нов както от техно верига, с разлика 70 лв. в цената. 

А и работят с TBI Bank което все пак е някаква гаранция, че фирмата е коректна - щом и банка им предлага продуктите на изплащане....
Цитирай

Не бих рискувал, тия спестени 70 лв може да ти излезнат през носа Smile

А относно че работят с ТБИ, не значи нищо ако се зачетеш по мнения на потребители, ще видиш, че не вадят фактури за продажбите, така че може да си направиш сметка колко им е чиста работата Smile

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

За момента няма ядове с часовника, ползвам го от август. Всичко му е ОК, дори в момента ми е на ръката. Нямам проблеми.

Да, доста негативни мнения има.

Не знам, всеки си прави сметката. Аз имам само този опит с часовника и нямам проблем с него.
Цитирай

Замисли се, ако нямаш проблем с коя да е стока, то тогава нямаше да има некоректни търговци и всички щяхме да сме щастливи

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Привет, някой скоро да е ползвал https://buybest.bg ? Нямат май физически магазин, но пък гледам регистрирани са като фирма, добър рейтинг имат. Писах си с тях и казват, че внасят телефоните от ЕС и са за нашия регион + това са изброили 4-5 сервиза на сайта си с които работят и са оторизирани такива. Мисля оттам да поръчам S23 256gb, понеже в моя оператор няма бройки, а цената тук е дори по-евтина на свободно...
Та, имате ли коментари за магазина?

п.с. И в емаг продават, но по-скъпо. Но с това също ми вдъхват доверие, щом са част от маркетплейса.
п.с.2 Намирам теми в други форуми от преди година, две и нещата са доста притеснителни за тях и тогава фирмата е с друго име Мобайл Трейдър или нещо такова, а сега в сайта им пише "Ем Ей Кредит" ЕООД..

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Звъниш в Сръчко сервиз и ги питаш дали е така, ако е така - купувай.
Сръчко са един от официалните сервизи на Самсунг.

И гледай кутията да е фабрично запечатана преди да го приемеш, че се носят едни слухове из интернет пространството.
Цитирай

И аз ги гледах преди време. Имат няколко различни сайта. Мненията са много негативни. Това че са писали някакви неща и че работят с Емаг нищо не значи. държат подозрително ниски цени (по-ниски от магазина на гугъл в немския амазон примерно). Аз не посмях
Цитирай

Май правят някакви врътки с ДДС-то и затова цените са толкова ниски. Иначе за тези пари може да видиш в OLX и да го спазариш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2023-04-24, 13:18:42)disrespectful написа:  Привет, някой скоро да е ползвал https://buybest.bg ?

Мисля, че общо 3 пъти съм купувал от тях, последно някъде през есента, и съм много доволен от всичко - безпроблемна комуникация, бърза доставка, пълна документация - без никакви проблеми. 

В мрежата обаче има и доста негативни коментари за лошо отношение, некоректност при възстановяване суми в случаи на връщане стока в регламентирания срок и т.н. Иди, та ги разбери...
Цитирай

Избягвай подобни гаражни магазини

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Благодаря на всички, така или иначе видях лилавия на 1563 от емаг (не от маркетплейс търговец), цената е приятна, макар и не желания цвят.  Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Един ъп, че не мога да си едитна горния коментар. Имаше от А1 неразпечатван със зарядно от тоя пич aftermarket, докато пиша обаче той го пратил на друг...Тъкмо ми стана тъпо и видях, че Озон са пуснали зеления цвят, който искам 256ГБ на 1549, та веднага го грабнах.
Стори ми се доста добра цена, като за надежден онлайн магазин и поръчах. Сефте вземам телефон от тях (понеже винаги са били по-скъпи), дано нямам ядове... Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Питало се е и преди, но без отговор, сега и аз отново да попитам за конкретен търговец. Става въпрос за ОфисиТЕ. Харесахме телефон за подарък на близък, но имат доста спорен/съмнителен начин на обслужване на устройства, проявили дефект. Уж телефоните им са от "официален дистрибутор", уж са с 24м гаранция, а реално не позволяват директно да се занесе/изпрати устройство до сервиз на марката или оторизиран от конкретна марка сервиз. Трябвало да се изпрати при тях устройството с дефект, да се входирало в книга с рекламации и те щели да го изпратят до оторизиран сервиз.
Питам ги аз, каква е причината, поради която задължително трябва през тях да мине всичко това, а не мога аз лично да си го занеса в сервиз, на няколко преки от мен. Отговорът пак същият - да го входираме трябва. Питам пак дали това значи, че реално нямам гаранция, ако те не ми съдействат - пак ми се отговаря в copy - paste стил "Трябва да го входираме в книгата".
Някой по-запознат може ли да отговори, що за практика е това и каква е тази велика книга за рекламации, която е толкова важна, че явно на практика нямам гаранция, докато те не се задействат и защо трябва да изпращам телефон на стотици километри от мен, за да може да се върне в сервиз, който ми е на няколко минути разстояние?
Досега не съм срещал друг търговец, който да ме задължава да минава през него закупената стока. Например по технотата практиката е или директно в сервиз или по желание - при тях, за да придвижат те нещата. Озон изглежда да има сходна политика, но няма достатъчно информация в сайта им. Не ми се е налагало (за щастие) да връщам стока, закупена от тях.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

За да го занесеш в оторизиран от марката сервиз, въпросния търговец трябва да им плати.А за да му е по-ефтино, си имат собствен сервиз за ремонт. Не го пращат никъде! Това са ала-бала. Просто ти дават гаранция към себе си 24 м.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Откъде препоръчвате покупка на Pixel 6A - български сайтове, като buybest.bg или официални такива - като Amazon.de?
Въпросът със сервизирането според мен и в двата случая крие своите рискове, т.к до момента не съм попаднал на информация как се сервизират устройства, които са купени от немския Amazon.

Моля, ако някой има опит, нека го сподели.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)