Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

При гаранционно събитие:
- Отива се на поръчките си в Amazon.
- Избира се тази, която съдържаща артикула, която е дала дефект;
- Кликва се върху Връщане на продукти;
- После върху падащото меню Причина за връщане;
- Избира се от менюто: Дефектен / Не работи;
- Описва се какъв е проблемът с всички подробности;
- Избира се - Продължи;
- Посочва се се адреса на подателя.

P. S. Ако ремонтът/замяната бъде одобрена, на клиента се изпраща стикер/етикет и инструкции, които ще му позволят да изпрати дефектиралата стока до сервизния център на Amazon. След изпращане до ремонтния център, клиентът получава имейл, потвърждаващ, че пратка е получена. След диагностиката на дефекта, ще стане ясно дали се покрива от гаранцията или не и ще ти бъде върнат продукта отново безплатно след около 20 дни. Ако устройството не се покрива от гаранцията, те се свързват с клиента, за да го осведомят за стойността на ремонта за твоя сметка. Ако се покрива от гаранцията, си получаваш ремонтирания продукт в най-кратки срокове без разходи за доставка или подмяна му.
Тема за повече инфо по въпроса: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=75387

 
Цитирай
Аксесоари

Въпросът е доколко има смисъл за 6a да се правят подобни гимнастики. Около 330 евро е цената в амазон, тук е 750-770. Тоест около 100лв за гаранция от един от по-големите български магазини, където се продава 6а.
За 7а е напълно адекватно, защото нашите главорези тук са го пуснали на 1300лв. Цена, на която смея да твърдя, е непродаваем. В амазон.де е 509 евро, тук цената скача с 30%.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

(2023-05-23, 17:11:24)S.7.R.3.L.0.K. написа:  ...За 7а е напълно адекватно, защото нашите главорези тук са го пуснали на 1300лв. Цена, на която смея да твърдя, е непродаваем. В амазон.де е 509 евро, тук цената скача с 30%.
Google Pixel 7a може да се намери на адекватна стойност, като цената му тепърва ще пада.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай

В страната винаги може да намерите всеки един търсен телефон на цена близка до тази предлагана в Западна Европа.
Търсене, време и търпение му е майката.
Цитирай

Пак опираме до момента с гаражните магазинчета, продаващи устройства на практика без гаранция. Към този момент няма кой да ме убеди, че в страната има 7a на приемлива цена. Като добавим и несъществуващият качествен контрол при пикселите, такава покупка има добър потенциал да се превърне в кошмар.
Когато "по-големите" от гаражните смъкнат до 900-1000лв, тогава може да се говори за адекватни цени.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Здравейте, някой да е пазарувал от онлайн магазин Candy Shop(Candys) му е името в ОЛХ.
Благодаря!

POCOPHONE F1
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97280 Тук има повече информация за тях.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

От кои онлайн магазини сте най-доволни за закупуване на нови телефони? Става въпрос за качество на продукта, а също така ме интересува и спазване и наличие преди всичко на оригинална гаранция.

Видях, че цените в expresslink.bg и smartfonbg.com обикновено са най-добри. Какво мислите за тези два онлайн магазина конкретно?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай

Amazon обяви, че ще проведе своя 48-часов Prime Day на 11-12 юли тази година. Междувременно Amazon предлага специална отстъпка от 30% за избрани върнати продукти в своя раздел „Склад“. Промоцията е в сила от 12 юни и ще продължи до 2 юли. Просто добавете артикул от Amazon's Warehouse и ако отговаря на условията за 30%, той автоматично ще бъде добавен при плащане.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Има ли начин да поръчаме с някой комбина от gaminggear.bg и Ракутен (френския)?
До София.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Здравейте, искам да си купя Poco F5 и понеже в България го предлагат общо два магазина и то на не особено привлекателни цени се насочих към Амазон.
В немския Амазон с доставката излиза 419 евро, а в италианския - 406. Има ли значение от кой от двата ще го поръчам - доколкото разбирам повечето българи си пазаруват от немския и при гаранционна повреда няма проблем, изпраща се до Амазон за тяхна сметка и те го сервизират. Така ли е и при италианския, може ли да се комуникира с тях на английски?
Като цяло има ли смисъл да пестя тези 13 евро или не?
Цитирай

На Али моделът също се предлага, бих разгледал офертите за него и там.

 
Цитирай

(2023-07-07, 19:06:38)NoMaD написа:  На Али моделът също се предлага, бих разгледал офертите за него и там.

Гледах в Алито, там е същите пари - около 810 лв от по-читавите продавачи, така че няма много смисъл.
Другото е, че ми е важно да има гаранция, защото обичам да флашвам ромове и преди ми се е случвало да се повреди телефона и гаранционно ми го смениха, та затова съм се насочил към Амазон. От там сигурна ли е гаранцията?
Цитирай

Сигурна е, но при гаранционно събитие връщането на дефектиралата стока до Китай ще е изцяло за твоя сметка.

 
Цитирай

Tooth и като те питат има ли батерия в пратката  Crazy
Цитирай

(2023-07-09, 14:04:51)NoMaD написа:  Сигурна е, но при гаранционно събитие връщането на дефектиралата стока до Китай ще е изцяло за твоя сметка.

Това не звучи много добре. При amazon.it как стоят нещата с гаранцията - може ли да им се пише на английски, то като гледам и сайтът не може да е на език, различен от италиански. Като цяло мога ли спойойно от там да си поръчам?
Цитирай

Някой поръчвал ли е от японския амазон? Нямам рег-я и дори не виждам колко ще излезе до Европа... А само там го намерих (оптически уред)?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Като имаш регистрация за един, имаш за всичките! И в Ибей е така. Влез с тази, с която имаш и разцъкай как стоят нещата с доставката. Иначе от теб научавам, че има японски амазон.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Пробвах се, но не стана - направих нов, но се оказа че там /магазинът/ го нямат новия модел.
От тези 4 канала (два от тях непознати) - някой има ли представа може ли да се свържеш с тях (имам само ФБ, но не става там)
https://hinode-bino-guide.com/contact-me/

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Здравейте,

някой да е закупувал телефон от сайта на ozone? Моля, за мнение.

https://www.ozone.bg/product/smartfon-xi...6gb-black/
Цитирай

Как стоят нещата с гаранцията? Виждам, че е безплатна доставката (от евро склад). Тук го намерих за 500лв; само в един онлайн магазин го видях...
 
 Redmi Pad - 6GB/128GB - 10.6 Zoll - MediaTek Helio G99
 tradingshenzhen.com/en/

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Закупих техника от emag, но де факто артикула идва от една друга бг фирма, и понеже чаках и ми писна че никой не ме отразава, отказах след два дена поръчката. Платих цената с доставката по време на самата поръчка с карта. Вече седмица не си получавам парите обратно, пишат ми че статусът на поръчката ми е "анулирана", но ще бъде актуализиран, след като се обработи от техния партньор. Някой има ли представа още колко има да чакам. Малко некоректно ми се струва, и повече никога няма да плащам предварително поръчка заради такива немърливци.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Някой пазарувал ли е през приложението Temu и има ли мнение?

   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2023-08-28, 17:40:26)росен2 написа:  Закупих техника от emag, но де факто артикула идва от една друга бг фирма, и понеже чаках и ми писна че никой не ме отразава, отказах след два дена поръчката. Платих цената с доставката по време на самата  поръчка с карта. Вече седмица не си получавам парите обратно, пишат ми че статусът на поръчката ми е "анулирана", но  ще бъде актуализиран, след като се обработи от техния партньор. Някой има ли представа още колко има да чакам. Малко некоректно ми се струва, и повече никога няма да плащам предварително поръчка заради такива немърливци.

По принцип до 14 дневен срок ще си получиш парите обратно. Преди известно време си бях поръчал от online магазин стока, която се оказа, че съм я платил 2 пъти "случайно" - звънях на телефона за контакт и им обясних, че искам само 1 пратка, а как е станало така, че съм я платил 2 пъти кой знае... та ми върнаха парите по банков път (искаха ми IBAN-а на сметката, към която да ги върнат) и така след 2 или 3 дни ми ги върнаха.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Здравейте! Смятам да закупя телефон от онлайн магазин от типа на "Vsichki stoki", "Mobiland" или "4phones" например. В условията за връщане обаче е написано, че продукта може да бъде върнат "...без да е нарушена целостта на oригиналната опаковка.". Това означава ли, че нямам право да отворя и да погледна телефона и означава ли, че ако го направя, след това не мога да го върна?
Наскоро взех Honor Magic 5 pro от "Ardes", при това от магазин в Пловдив, като служителят оформи документите като онлайн покупка. Телефона не беше това, което очаквах, върнах го разпечатан обратно в магазина и след няколко дни ми преведоха обратно сумата. Как стоят нещата с магазините, които съм посочил по-горе обаче, някой има ли опит с тях и конкретно с изискването за неотворената опаковка?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)