Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#76

Пишат уж, че е с 12 месеца гаранция. Иначе и аз си мисля, че е по-добре втора ръка от някой човек с оставаща гаранция към оператор

Samsung Galaxy S2 4.4.2 NeatROM
Цитирай
Аксесоари
#77

Таа реших да си купя Sony Xperia Z1 compact :Д. Ще си го поръчам от един от трите сайта - http://gsmonline.bg/http://www.rvmobile.net/ или http://gosmart.bg/.. Искам да попитам кой е най-коректния сайт от 3-те и къде няма да ме излъжат с нещо [Изображение: big_smile.png]
Цитирай
#78

То кой няма да те излъже не е ясно,но задължително им искай касова бележка .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#79

И аз мисля да купувам  Samsung Galaxy S4 I9506 Black Edition от гсм*нлайн.бг, защото го имат точно този модел и само тук единствено го намерих на изплащане? Нещо за този магазин да кажете? Или да ми предложите друг коректен, който да предлага телефона на изплащане?

Samsung Galaxy S4 Value Edition I9515
Цитирай
#80

Някакви отзиви от mobilmob ?

Samsung Galaxy S2 4.4.2 NeatROM
Цитирай
#81

Имате ли мнение за "rvmobile", защото гледам добра цена LG G2 32 Гб ? В същото време какво бихте ми предложили, като добър друг вариант
Цитирай
#82

Някой ползвал ли е безплатната доставка на ibuygou? Искам да си поръчам Xiaomi Piston 3 и има доставка по DHL, но е $17 и ми се виждат много за слушалки, които струват $22. Цъкнах някаква доставка с тракинг номер за $2 и пише, че има застраховка за $3 ако ми се изгубят нещата. Има ли опасност това да се случи? И има два начина да платя, Checkout и Checkout with PayPal, но при втория вариант не ме пита за адрес, а предпочитам да платя с Paypal. Ако някой е пазарувал от там, нека сподели мнение, моля.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#83

Аз не виждам какъв ти е проблема с paypal. Плащаш, ако не дойдат нещата, отваряш диспут и си взимаш парите.
Цитирай
#84

(2015-04-26, 12:29:53)pavelcheto написа:  Някой ползвал ли е безплатната доставка на ibuygou? Искам да си поръчам Xiaomi Piston 3 и има доставка по DHL, но е $17 и ми се виждат много за слушалки, които струват $22. Цъкнах някаква доставка с тракинг номер за $2 и пише, че има застраховка за $3 ако ми се изгубят нещата. Има ли опасност това да се случи? И има два начина да платя, Checkout и Checkout with PayPal, но при втория вариант не ме пита за адрес, а предпочитам да платя с Paypal. Ако някой е пазарувал от там, нека сподели мнение, моля.

Адреса го взима от PayPal акаунта. Като ти се отвори страницата да платиш с PP, ще си видиш адреса и можеш да го коригираш.
Цитирай
#85

Колеги, някой пазарувал ли е от GoSmart.bg ? Сайтът им изглежда добре, цените са прилични, връзката с клиентите е много добра но нямат физически магазин, това трябва ли да ме притеснява ?
Цитирай
#86

Здравейте,
В момента моделът Sony Z2 го няма наличен в Техномаркет и Технополис.Колебая се дали да не го поръчам от някой от сайтовете,които
го предлагат.Бихте ли посочили някой такъв, доказан с добра репутация(коректно отношение,история и надеждност в обслужване,в
това число гаранционно и т.н.)?Благодаря ви предварително!
Цитирай
#87

Не стана ясно кой модел е изчерпан и го няма в наличност?

 
Цитирай
#88

Здравейте,става въпрос за Sony Z2.
Цитирай
#89

Преди 2 седмици и други колеги го търсиха, но казаха, че навсякъде по онлайн магазините бил изчерпан. Провери по Sony центровете, може и да е останала някъде бройка.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#90

Ситител, мобител! И двата магазина имат и физически такива. Аз мога да кажа добри думи и за 2. Има и много други, всичко е въпрос на личен избор! М да, сега видях че са изчерпани, но винаги можеш да се обадиш и да питаш кога ще имат пак този модел! Правил съм тази операция - казват!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#91

Искам да попитам нещо и се надявам, че съм попаднал в правилната тема. Поръчвал съм няколко неща от AliExpress и не съм имал проблем, всичко си дойде на време и както беше описано. Едни протектори обаче ги няма вече два месеца, в сайта пише, че са изпратени, но тракинг номера не дава никакъв резултат. Писах на продавача, той ми продължи срока на защита с още 30 дни и, доколкото разбирам английски, ми предлага да ми изпрати други протектори. В сайта обаче пише, че тая стока вече я няма. Как да постъпя, да открия ли спор?
В прикачения файл е кореспонденцията ми с продавача.


Прикачени файлове
.docx Нов Microsoft Word Document.docx Размер: 23.87 KB  Сваляния: 18

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#92

Откривай, няма какво да се занимаваш.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#93

От ibuygou с DHL има ли някакъв шанс телефон (Mi 3) да мине без проверка от митници? Поръчах си от там Piston 3, два броя, но бяха с безплатна доставка и минаха без да ги спират, но там и не беше проблем да ги спрат. До вчера за България имаше Import Duty Insurance, при който ти връщат парите за данъци, ако го спрат, но днес като пробвах да поръчам ми казва, че не може застраховка за България, нищо че не е в списъка със страните изключение.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#94

Странно, защото и аз го гледах вчера и позволяваше такава застраховка.  Xiaomi Mi3 64GB излизаше 246 USD+ DHL за 17 USD+Import Duty Insurance:13.15 USD+ Insurance 2 USD-общо 278.15 USD (495.91 лв.). Днес вече не става (за Австрия е възможно, за България-не), пак някакво "преференциално" отношение към България.

@pavelcheto, освен да пишеш на support-а им, да не би да е грешка от тяхна страна. Друг вариант е да го купиш оттук без митници за 250 EUR+доставка 7.30 EUR=257.30 EUR (503.24 лв.) или с аксесоари за 265 EUR +доставка 7.30 EUR=272.30 EUR (532.57 лв.)

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#95

Писах им, нямам отговор. Иначе този сайт не знам колко са оригинални. Цената идва същата и има и бял. Някой да има информация дали са истински? Аз си купих от ibuygou Powerbank-a 10400мах и ми излезе 55 лева, сега гледам, че тук щеше да дойде по-евтино и по-бързо.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#96

На ibuygou не разчитай много в този план, защото преди 3 седмици си поръчах от тях MI4, после се разбра, че нямат в наличност, уж ми върнаха парите с транзакция на 27 този месец, обаче на сметката ми в Paypal все още баланса ми е 0.00., така че сега съм без телефон и без пари също. Smile

 
Цитирай
#97

(2015-05-31, 14:02:10)pavelcheto написа:  Писах им, нямам отговор. Иначе този сайт не знам колко са оригинални. Цената идва същата и има и бял. Някой да има информация дали са истински? Аз си купих от ibuygou Powerbank-a 10400мах и ми излезе 55 лева, сега гледам, че тук щеше да дойде по-евтино и по-бързо.

Малко информация във връзка с притесненията ти относно оригиналността: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1140119 и https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1140791

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#98

(2015-05-31, 12:35:01)pavelcheto написа:  От ibuygou с DHL има ли някакъв шанс телефон (Mi 3) да мине без проверка от митници? Поръчах си от там Piston 3, два броя, но бяха с безплатна доставка и минаха без да ги спират, но там и не беше проблем да ги спрат. До вчера за България имаше Import Duty Insurance, при който ти връщат парите за данъци, ако го спрат, но днес като пробвах да поръчам ми казва, че не може застраховка за България, нищо че не е в списъка със страните изключение.

Обновена информация за Ibuygou и вероятната причина, че вече няма Import Duty Insurance съм дал в този пост: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1146112. За съжаление вече ги спират.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#99

Една пратка от ibuygou пристигна днес в България и на сайта на Български пощи пише "Send item to customs (Inb) Изпращане на Вх. пратка на Митница". Това означава ли, че е спряла на митница и трябва да ходя да я освобождавам? И тя е на стойност $22, мито не се ли плаща над $30?

Samsung Galaxy S4
Цитирай

pavelcheto, има такива случаи, когато проформа проверяват 1-2 две пратки за контрол, но да се надяваме, че този случай не същят. Просто изчакай съобщение от пощата за доставката и на място ще стане ясно. Smile

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)