Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Някой може ли да изкаже мнението си за гет.бг
Интересувам се, защото искам да закупя втора ръка у-во, закупено от този сайт.
Ще имам ли проблеми с уважаването на гаранцията, понеже не аз съм закупил телефона?
Сервизите им как са?
Цитирай
Аксесоари

Лично аз съм ги зачеркнал като електронен магазин още от едно време, но това си е мое виждане. Аз съм си препатил, но пък може да има и доволни.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Здравейте! Искам да поръчам от ibuygou.com , а по конкретно това -----> ................................................................(не правя реклама!). Пише Free shipping, но ме интересува къде, кога ще си получа пратката и изобщо ще пристигне ли? Благодаря!
 
Цитирай

На мен ми пристигна батерията за около 20 дена, с NL Post обаче. Нямаше опция за безплатна доставка. За жалост я спряха на митница и трябваше да платя ДДС. По-добре се насочи към друг сайт.

(Надявам се си видял че това е само калъф, а не батерия).

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Това май e защитна кутийка за батерия Xiaomi, а не powerbank! Предполагам, че знаеш това. Иначе ще дойде по пощата след около месец след поръчката.


Цитирай

Пратките идват по пощата след 20-30 дни (понякога и по-рано). Със сигурност е само калъф. То си го пише Xiaomi 16000mAh Portable Power Bank Protective Case.

D_coffee
Цитирай

Ясно. Благодаря ви
Цитирай

(2015-06-17, 13:57:01)daesoner написа:  Здравейте! Искам да поръчам от ibuygou.com....
Ами няма проблем да си поръчаш. Поръчах си от същия сайт един смартфон преди 2 седмици. И вече е в България, обадиха ми се днес от MBE за уточняване на адреса. Утре ще ми го доставят до вратата.  Wink

 
Цитирай

някой може ли да каже DHL Global Mail какво ще рече? до адрес ли идва пратката, или до пощата, или до някакъв офис? и съответно колко време му трябва да пристигне?
Цитирай

Имайте в на предвид, че на практика гаранция нямате когато се поръчва от такива онлайн магазинчета. Те никога няма да признаят гаранцията защото всичко трябва да се отрамонтира за тяхна сметка, а това няма как да се случи. Все ще намерят причина да откажат гаранцията (телефона е мокрен изпускан и т.н.), а Вие как ще докажете противното. Нали телефонът им го изпращате по куриер, няма приемо-предавателен протокол в който да се опише какв0 предавате. Издадените гаранции не случайно не важат за оторизираните сервизи за конкретния производител на устройството. С няколко думи накратко: Печелите ако телефона се окаже читав и не се налага сервиз, ако се наложи сервиз сте много вътре!
Цитирай

аз да уточня по моя въпрос става дума за case за телефона ми, а не за цял телефон. друг път съм поръчвал и ми е простигало в пощата в града ми, но на DHL Global Mail доставка май не съм попадал, за това питам... Smile
Цитирай

(2014-06-07, 17:30:07)zen088 написа:  :capitulation:  Предавам се! Май ще се пазарува от оператор.

Все пак, ако някой знае за коректен онлайн магазин, моля да сподели.

Аз си купих Мейзу М1 Нот от olx. Коректни са. Не са онлайн магазин, но имат голямо разнообразие от телефони. Нови са и са с 12 месеца гаранция. Ако искаш ми пиши на лично да ти дам координати
Цитирай

[Изображение: 9f5cbc0d0.jpg]


Цитирай

@gadjet12, не е онлайн магазин, пък само 12 м. гаранция давали?

 
Цитирай
Sad 

Направих грешка и се извинявам
Цитирай

Здравейте, имате ли някакво мнение за магазина бросбг? .....Едит: БЕЗ работещи линкове!!!
Харесал съм си този телефон и ще бъде закупен с фактура, която прави гаранцията 1 година за съжаление
Цитирай

Брос са ок. Но за гаранцията ще е филм. Пращат го до китай вероятно. И в такъв случай няма смисъл да е от тях, при положение, че тук е 200 долара - .....Едит: БЕЗ работещи линкове!!!

Choosing...
Цитирай

Благодаря, отказа ме
Цитирай

аз лично си бях взел първия android телефон от там. още си работи без проблеми, но не ми се е налагало да изпозлвам гаранацията за да ти кажа отзив. иначе мисля, че имат адрес на сервиз в сайта си, което е обнадеждаващо, че може би си ремонтират нещата на място Smile
Цитирай

Там е проблема. Ремонта трябва да се извършва в оторизиран сервиз, а не от тях
Цитирай

при всяко положение, ти си имаш гаранция към тях. условията на гаранцията е, че те трябва да ти изпълнят ремонта в рамките на 30 дни. до 30 дни трябва да си получиш телефона ремонтиран или да ти върнат парите или да ти дадат нов. това къде те ще го пращат за ремонт, дори и до китай да е, те си правят сметката ще им стигне ли времето. теб не те интересува те къде го пращат и как го пращат. ако случайно се стигне до там, ти си имаш гаранация към brosbg, пращаш им телефона и чакаш месец. а това, че имат физически адрес е хубаво, че има къде да ги търсиш, а не насреща ти да има само един email и да се чудиш защо не ти отговарят примерно. така че според мен няма нищо лошо да поръчаш от там Smile
Цитирай

Според теб това заслужава ли си почти 200 лева отгоре на цената му в Китай? След като и в двата случая ще ходи до Китай, а сиоми ти поемат транспортните разходи, защо да даваш на Брос повече пари?

Choosing...
Цитирай

Те не знаят какво да ми кажат, като започнах да питам за оторизирани сервизи и се отказах от тях веднага. По-добре от EU warehouse да си го поръчам за 450 лева
Цитирай

(2015-06-30, 15:45:11)Sloona написа:  Според теб това заслужава ли си почти 200 лева отгоре на цената му в Китай? След като и в двата случая ще ходи до Китай, а сиоми ти поемат транспортните разходи, защо да даваш на Брос повече пари?

не! незнам дали си заслужава и като цяло от къде е най добре да си го купи, но просто споделям мнение за brosbg и като цяло. аз ако си поръчвам нещо от някъде нямам задължения към сервизи и т.н. ако се прецака си го пращам там от където съм го купил и чакам месец. това, те какво правят, си е техен проблем. и просто казвам за brosbg, че ако има проблеми се процедира така - те да си се оправят със сервизите. иначе незнам от къде е най изгодно, но попринцип мен по ще ме е страх ако ми се прецака телефона да го пратя в китай и да чакам да ми го върнат, отколкото да го пратя София Smile
Цитирай

Здравейте колеги, искам да Ви попитам дали някой е пазарувал от :  TinyDeal. И ако да какви са отзивите, благодаря на всички отговорили предварително. 
Поздрави
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)