Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз се надявам да прочета мнения за въпросния магазин

Samsung A52s 5G
Цитирай
#3

Здравейте!
Вчера купих Samsung Galaxy S2+ на брат ми от въпросния магазин във Варна. Телефона го нямаха наличен и ми се обадиха на другия ден да мина да го взема. Кутията му беше неразпечатана, пред мен я отвориха. Единственото което ми направи впечатление, че не ми дадоха касов бон а само гаранцията от 2 години. Да се надяваме, че до гаранция няма да се стигне. Цените им наистина са добри.

Xiaomi redMi Note 3 PRO 3/64GB
Цитирай
#4

Брат ми купува телефон от там (S4 mini ако има значение)
Най евтиното място според него във Варна за телефони. Телефона не е създавал проблеми вече мисля 2 месец

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#5

преди година и половина си купих от там sony xperia sola и съм много доволен от тях .

HTC 10
Цитирай
#6

Преди година и половина от там си взех телефона, не е имал никакви проблеми.

Galaxy S6
Galaxy S5
HTC One X
Цитирай
#7

Колеги имам намерение да пазарувам от този магазин
slotbg /com .Някой има ли представа как са?Коректни ли са,с гаранциите издадени от тях как стоят нещата,с две думи бива ли го магазина?
Поздрави



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark
Цитирай
#8

Откъдето и да пазаруваш се моли да не ти се налага да ползваш гаранционните си права...
Сонито ми от подписа е от тях (Слот Мобайл ред.), казаха ми че при гаранция го предават на Джерманос - официялен сервизен партньор за Сони Мобайл.
Дано не се стига до там!!! :bow:

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

Да ползвам темата на колегата - мен ме интересува кой е най-надежден онлайн магазин за телефон относно гаранцията?
Някой ако е имал проблем с телефон и е купен онлайн, коректни ли са били към гаранцията?

ПС някой от тази класация -> http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefon...qU-TPD_BwE
Цитирай
#10

mario_gangstera написа:ПС някой от тази класация -> http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefon...qU-TPD_BwE

Първият и третият са един и същи гараж...онлайн магазин-офис, де...

Адрес:
SmartfonBG.com - Онлайн магазин за смартфони Варна Нюфон ЕООД гр. Варна бул. Владислав Варненчик 55

Адрес:
GSM Магазин - SkyFon
skype: skyfon_online
email: skyfon@abv.bg

Нюфон ЕООД
бул. Владислав Варненчик 55
магазин Скайфон (SkyFon)
Варна 9000
Цитирай
#11

Никой ли не може да отговори ?
Цитирай
#12

Ще цитирам един мой пост, отнасящ се за друг онлайн магазин в частност, но на практика много голям процент от онлайн магазините действат именно по начина, който съм посочил, а именно - некоректно и в противоречие със ЗЗП. Нищо не пречи като си изберете даден онлайн магазин, да видите условията по гаранционното му обслужване и да сравните с написаното от мен тук.

Eastern написа:Има доста некоректни неща в гаранцията, посочена от този магазин, които противоречат на указаното в ЗЗП:

1. Apple Iphone-Apple креатив център гр. София(12 месеца гаранция).
- нямат право да дават 12 месеца гаранция дори и самият производител да дава толкова. Хитро не са споменали също така, че при проблем Креатив център не покриват куриерските разходи за телефоните ако не са от един точно определен вносител за БГ
2. Гаранцията не се отнася за акумулаторната батерия и аксесоарите към телефона
- некоректно, що подути батерии на Samsung Galaxy S4 бяха сменени на потребители, закупили телефоните си от моб. оператори или магазини с официални вносители...
3. Гаранцията е поименна!
- няма такова нещо в ЗЗП, там е упоменато, че за да можеш да предявиш рекламация ти е достатъчен документ за покупка, т.е. фискален бон и/или фактура. А тук искат да ти кажат, че ако телефона е купен от Груйо и продаден на Пешо, то Пешо няма право на гаранция, щото на гаранционната им карта пишело само Груйо
4. Срок за отстраняване на повредата е 30 работни дни от датата на приемане на апарата.
- това е поредното безобразие - в ЗЗП се цитира дословно "един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя". А 30 работни са доста повече от един месец.
5. В срок от 7 работни дни,клиентът има право да върне стоката по чл.52,ал.1,т.7 на Закона за Защита на Потребителя,ако е не увредена, не разпечатана, не ползвана, с ненарушена опаковка.
- много странно и пак в противоречие със ЗЗП, излиза, че ако ти пратят неразпечатван мобилен телефон, нямаш право да го отваряш и пробваш, за да прецениш дали ще им го връщаш Huh

Ама може и да са пичове...знам ли...
Цитирай
#13

:capitulation: Предавам се! Май ще се пазарува от оператор.

Все пак, ако някой знае за коректен онлайн магазин, моля да сподели.
Цитирай
#14

emag?

Enduro
Цитирай
#15

Offtopic Искам да попитам относно закупуването на телефон втора ръка с гаранция към оператор или някой от техно магазините - гаранцията ако е на друго име може ли да се ползва от мен и има ли вероятност предишният собственик да ме предцака ако каже, че телефона му е откраднат?
Цитирай
#16

В полицията се искат документи за такива работи. Не става с "абе, имам един телефон, ама ми го откраднаха".

И без документите (предполага се, че са в теб), той не може да докаже, че е собственик, съответно никой няма да се занимава с него.
И да - гаранцията може да се ползва без значение кой фигурира в гаранционната карта като купувач.

Друг е въпросът, че масово онлайн магазините по най-безобразен начин заблуждават клиентите си и твърдят, че е обратното. Даже по-едно време във форума беше станало практика с предимство да се продават телефони, в чиито гаранционни карти не фигурира име на купувач, т.е. непопълнени изцяло.
Цитирай
#17

В момента, в Техно Маркет и Технополис, Nexus 5 е на 619 кинта и мисля, че на тази цена е много по - добре (ако някой му се точи, а не е видял офертите) да се вземе от там, вместо от някой онлайн маза... магазин де Tooth

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#18

Да попитам и аз. Гледам в продавал*ика този профил и пише, че е магазин дори, с много атрактивни цени. Та да ви попитам дали някой е пазарувал от там? magazin-serviz olx bg
П.П. Гледам Motorola Moto G.

[note=vladdark]Разбрахме се без работещи линкове...[/note]
Цитирай
#19

Използвайте я малко тая търсачка - 100 пъти е питано...
Цитирай
#20

Здравейте,
искам да си купя SGS4 и прегледах цените дадени от мобилните оператори и за съжаление не мога да си позволя да го купя от там, затова се насочих към онлайн магазините.Може ли да ми предложите някой надежден сайт който да е коректен при доставката и при използването на гаранцията?

Samsung Galaxy S4 Value Edition
Цитирай
#21

Emag. За 10 дни ми върнаха чисто нов телефон :thumbup:

Enduro
Цитирай
#22

Само че тези 10 дни за които говориш да не са през първите 15 дни след покупката?

Samsung Galaxy S4 Value Edition
Цитирай
#23

Да

Enduro
Цитирай
#24

А какво мислите за ге*.бг ? Там цените са по-добри но ми е малко съмнително дали си спазват гаранцията.Ако някой е купувал от там моля да каже.

Samsung Galaxy S4 Value Edition
Цитирай
#25

Телефона ми е от там но не съм много доволен от тях. Закупих си от тях Nexus 4 оказа се че е има проблем със звукът дадох им го за ремонт опитаха са да ме метнат че нищо му нямало тръгвам аз точно затварям вратата на офиса им. Получих обаждане телефона ни звъни нито се чува разговора хайде обратно при тях като телефона беше на има няма 5-6 дни казах им или го сменят или ми връщат парите те се позоваха на 30 дни. Така се започна ходенето по мъките през 30 дни разговири с тях никаква информация за телефона само мотаеха и накрая вече на последния ден ми се обадиха и ми казаха да отида да ми го сменят и да чукам на дърво засега всичко е 6 . Ге*.бг нямат сервиз използват доставчиците си пример ако са го взели от киро прос***я после киро про***я ще го ремонтира

LG G3 32gb + Samsung Galaxy Tab S2 LG Nexus 4 + Google Galaxy Nexus Thanks to Suffer !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)