Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да инсталираме Custom Rom на ZTE BLADE (GEN 2) устройства ?

когато опитам да изтегля z4root антивирусната ми казва, че файлът е заразен с троянски кон Android/Exploit.RageCage.A

:confused:

Globul Z3 + ZTE Grand X Quad V987 + Nubia My PRAGUE Elite
Цитирай
Аксесоари

Няма проблем, не е вирус, всички сме го ползвали (аз наскоро също). Антивирусната донякъде е права, защото това заобикаля защитата на телефона ти за да го root-не - няма друг начин да се постигне. Но се престарават.

Изключи си антивирусната преди да го изтеглиш и прехвърлиш на телефона.
Цитирай

Как да разберем дали в даден Custom Rom не се съдържа зловреден код?
например нещо за проследяване или пък някоя глупост за пращане на смс-и и трупане на сметка при оператора?

Globul Z3 + ZTE Grand X Quad V987 + Nubia My PRAGUE Elite
Цитирай

По постовете в съответните форуми.
А освен това има в маркета разни програмки
от тип "антивирусни" и понякога вършат работа.
Иначе 100% гаранция няма.
Цитирай

Здравейте някой случайно дали е запазил оригиналния Firmware на ZTE-Blade?

и още нещо как се деинсталира - recovery-clockwork? така, че да си дойде стария бял екран с надпис FTM в средата

Globul Z3 + ZTE Grand X Quad V987 + Nubia My PRAGUE Elite
Цитирай

Има си тема.
Цитирай

Избрал съм да сменя андроида на моя ZTE Blade (Globul Z3) и съм се спрял на 2 версии. Моля за мнение коя е по-интересната. Използвам почти всички възможни функции на телефона - закачил съм си 3 мейла, получавам и изпращам смс-и и мейли, постоянно имам приложения, които са онлайн (напр. ebay, facebook ....), т.е. си гърча батерията здраво и трудно издържа от сутрин до вечер. От тази гледна точка съм избрал Eco-CM9-20130723-stable-blade, но ако правилно съм разбрал, има някои "съкращения" в тази версия, а също видях добри отзиви за cm-10-20130514-NIGHTLY-blade. Моля за мнение коя е по-добра, както и за инструкция за инсталация. Благодаря на отговорилите предварително! Може и на ЛС, за да не задръстваме темата.

ZTE Blade Z3 - Cyanogen Mod 7.2.0
Цитирай

Прегледай темата за ROM-ове, там има достатъчно коментари и за двата ROM-а, няма смисъл да се пишат едни и същи неща отново. А в тази тема е описано всичко свързано с инсталацията.

Не разбирам защо не си прочел темите, а направо очакваш някой лично да ти обяснява??! :huh2: На мен и на останалите никой не е обяснявал.

Авторът на темата е положил усилия да я напише подробно, останалото може да разбереш от коментарите. Четеш внимателно всичко и ако нещо не разбереш, тогава попитай. Wink
Цитирай

elrond_bs написа:Прегледай темата за ROM-ове, там има достатъчно коментари и за двата ROM-а, няма смисъл да се пишат едни и същи неща отново. А в тази тема е описано всичко свързано с инсталацията.

Не разбирам защо не си прочел темите, а направо очакваш някой лично да ти обяснява??! :huh2: На мен и на останалите никой не е обяснявал.

Авторът на темата е положил усилия да я напише подробно, останалото може да разбереш от коментарите. Четеш внимателно всичко и ако нещо не разбереш, тогава попитай. Wink

Моля да ме извините ти и останалите господа (дами), които нямате нужда от помощ и на които никой не ви е обяснявал. Не съм прочел цялата тема за РОМ-овете, защото е над 70 страници, а аз нямам времето да седна и да я прочета от край до край - все пак ходя на работа по 12 часа на ден, имам жена и дете. Не очаквам някой да ми обясни лично. Достатъчен ми е линк към тема, в която е обяснено така, че да не се налага да питам. А въпросът ми беше дали има някой, който е пробвал И ДВАТА, за да изрази мнение. Все пак всеки казва само положителните страни в презентациите на РОМ-овете (поне в повечето случаи, в които съм чел такива) и трудно може да се направи сравнение само по едно голо описание. Не омаловажавам труда на никого и подчертавам факта, че над 80% от познанията ми по отношение на Android се дължи на четенето ми на този форум. Поздравявам всички автори, които си правят труда да помогнат на хората с писането на теми и мнения, включително и теб, тъй като си активен тук. Постът ми не е имал за цел да обижда никого.
Поздрави!

ZTE Blade Z3 - Cyanogen Mod 7.2.0
Цитирай

Няма проблем, просто виж ги и кажи ако си се затруднил. Smile Няма нужда да четеш всички страници, а да прехвърлиш последните 3-4 при ROM-овете + 1-вата тук. Аз всичко съм правил по темите тук. Единствената разлика е, че ще избереш по-нов ROM и ще инсталираш и gapps-а към него (тегли се от страницата на самият ROM).

А за ROM-овете, има много мнения в темата (и нещата не са се променили). И двата ROM-а са с добри отзиви, при някой CM9 работи по-добре и може би е с малко по-добра батерия. Аз лично от всички предпочитам CM10, CM10.1 има някои малки недостатъци (bluetooth).
Цитирай

globetrance написа:
3.КАК ДА СЕ ВЪРНЕМ КЪМ СТОКОВИЯ СИ (ГЛОБУЛСКИ) РОМ

Дори и да не сте си направили бекъп на оригиналния ром , може да го намерите на този линк. Сваляте го и го инсталирвате по начина обяснен в стъпка номер 2 ! ( Този на Глобул свалете от тук).

Може ли работещ линк към оригиналния ром, този на Глобул?
Цитирай

Spliok написа:
globetrance написа:
3.КАК ДА СЕ ВЪРНЕМ КЪМ СТОКОВИЯ СИ (ГЛОБУЛСКИ) РОМ

Дори и да не сте си направили бекъп на оригиналния ром , може да го намерите на този линк. Сваляте го и го инсталирвате по начина обяснен в стъпка номер 2 ! ( Този на Глобул свалете от тук).

Може ли работещ линк към оригиналния ром, този на Глобул?

Погледни в другата тема, в която си писал (Съвет за Globul Z3). Един въпрос не е нужно да се задава в повече от една тема.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)