Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Това за всички ли се отнася защото при мен няма такъв ъпдейт?
Цитирай
Аксесоари

Не, за момента е само за cid HTC__621и htc__622, Азия и Тайван.Включва нови емотикони и security patch 01.01.16.
Вероятно всички ще го получат, не е наличен за момента в Европа.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Странно, аз съм с CID_622, но нямам този ъпдейт.
Цитирай

Ами не знам, в xda някой беше написал, че са го получили с такъв cid.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравейте,
Взех HTC one M8 скоро, но е с андроид 4.4.2. Пробвах да актуализирам, но излиза, че за телефона няма нова версия на софтуера. Има ли как да го накарам да се ъпдейтне поне до Lolipop в случай, че 6.0 не е наличен още. Телефона е със  стоков ром закупен от виваком.

< HTC One M8 >
Цитирай

Странно е, че си още на кит кат.Нямам обяснение, защо нямаш ъпдейт все още.Можеш ли да пуснеш информация от getvar all или снимка на bootloader?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Това е bootloader-а
Нямам с какво да го снимам в момента....

***LOCKED***
M8_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT-3.16.0.0000
RADIO-1.16.2133156.UA15G
OpenDSP-v38.2.2-00542-M8974.0311
OS-1.54.401.10
eMMC-boot 2084MB
May 12 2014,14:26:08.24215

< HTC One M8 >
Цитирай

Правил ли си ресет на телефона, за да видиш, дали няма да се появи ъпдейт след това?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Не не съм правил нищо след като го взех.
Само съм върнал заводските настройки от менюто на телефона....

< HTC One M8 >
Цитирай

Така, инсталираш HTC sync от официалния сайт на HTC.След това рестартираш компютъра.
http://androidruu.com/getdownload.php?fi...signed.exe
От този линк, дърпаш файла, около 1.5 gb е голям.Закачаш телефона за компютъра и стартираш exe файла, спри всички антивирусни преди това.Това е официално от HTC, няма да загубиш гаранция или нещо подобно.
Внимавай!!!Тази операция ще изтрие всичко от телефона ти, направи си бекъп!!!
Ако всичко мине нормално, телефона ти ще се ъпдейтне до lollipop, а след това отново ще провериш, за ъпдейт да marshmallow.
Ако има някакъв проблем или въпрос, пиши!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Дали има отметки за проверка на нов?
Цитирай

Пише, че е проверявал за ъпдейти.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Отметки за ъпдейти има сложени да се теглят автоматично.
Пробвах и да дам ръчно да провери за ъпдейти - излиза отговор, че няма наличен ъпдейт за този телефон.

Изтеглих файла и HTC Sync, спрях антивирусната, рестартирах компютъра и когато отворих exe. файла ми дава следната грешка:
ERROR 170 USB CONNECTION ERROR
През цялото време телефона си стои свързан и в HTC Sync го отчита като connected

< HTC One M8 >
Цитирай

Сега, махни само HTC sync, без драйверите, рестартирай и опитай пак.Опитай с друг кабел, възможно е да има проблем и ако си с Уиндоус 8.Опитай да го стартираш и като администратор (run as).Не го ли засече Ruu, нищо няма да направиш.
Виж също, дали си включил USB Debugging от developer options.А те се включват така https://youtu.be/y3V8h4_ywf4

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

С Win7 съм.
Не съм включил USB Debugging - не видях да има такава опция в менюто - явно са я скрили добре...
Дано това е причината.
Ще пробвам - дано го засече RUU

Така...
За момента има напредък.
След включването на Debugging RUU засече телефона и инсталацията тръгна.
Появи се черен екран на телефона с логото на HTC а на компа излезе прозорец на който пише Updating...(0/7)Sending...
Updating the ROM image on your Android phone...
Проблема е че този прозорец стои така вече час и половина - нормално ли е да отнема толкова време ъпдейта и до кога да го чакам така....
Телефона не е видим в My computer нито в HTC Sync през това време...

< HTC One M8 >
Цитирай

Писал съм ти ЛС.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Може ли да продължите да казвате какво се случва с този проблем, може да е полезен и за другите. Smile

HTC One M8s
Цитирай

Да, продължете! Тъкмо съм си легнал и съм взел пуканките, става интересно. Tongue

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

Ами за момента няма успех с ъпдейта.
Не стана с това RUU.

Аз съм с версия на софтуера 1.54.401.10
трябва да намеря 2.xx.xxx.x

С по-нова версия не става.
Това е грешката която дава:
Error 155 Unknow ERROR    The rom cannot update your Android phone. Please get the correct ROM Update Utility and try again

Утре ще продължа опитите.
Благодаря на колегата Vlaf за съдействието!

< HTC One M8 >
Цитирай

Леко аз съм го подвел.Проблема идва от там, че му дадох да инсталира прекалено ново Ruu.
Неговата версия на софтуера е може би една от първите с която е излязъл М8, а не е хубаво да скачаш от версия 1.54..... на версия 4.16. има си последователност и ще трябва да се мине през всички версии.Грешката е моя!
Сега съм му намерил версия 2.22....., която не е Ruu.exe, а е zip и ще опита да я флашне по метода с картата, както при андроид 6.Почти съм сигурен, че ще се получи.
А иначе, със сигурност щяхме да опишем, какво се случва, просто трябваше да му влезна в компютъра и да видя лично, какво точно се случва.Smile
Та така, чакаме да намери време и да пробва.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Днес свалих файла и го сложих на SD картата следвайки инструкцийте.
След като вляза в bootloader тръгва да чекира SD картата и да зарежда zip файла и веднага спира и изписва incorrect CID
За момента няма резултат с ъпдейта - явно и този файл не става за мен....

< HTC One M8 >
Цитирай

Писал си, че телефона е закупен от виваком, cid би трябвало да е HTC__032  и аз съм ти дал, точно такова Ruu.Като ти видя cid, ще видим как ще продължим.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Има развитие по въпроса, но за съжаление ще трябва да се направи s-off, за да се реши проблема.Вината не е в него или мен, а изцяло в HTC.Когато са му сменили телефона, са му дали такъв, с Полски cid, брандиран, HTC__B25.Тоест, телефона ще му се ъпдейтне, ако е в тяхната мрежа.Сега ще се направи s-off, ще се смени cid и надявам се, вече няма да има проблем с ъпдейтите.Телефона е извън гаранция и друго не може да се направи.

Тъпо HTC, много тъпо...

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

здравейте , дано да не съм объркал нещо ... та така имам проблем от няколко месеца на сам не може да ми се ъпдейтне М8-цата и седя на версия на андроид 4,4,4 което чесно казано ме вбесява .... моля ви помогнете телефона е от англия но е настроен като че ли за бг понеже има и бг меню не знам от къде излезна нямаше преди..... моля ви съпортнете че изнервя много

HTC ONE M8 
Цитирай

Информация от fastboot getvar all, ако може.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)