Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Процедурата по ъпдейта мина успешно и вече съм с 6.0 Marshmallow - за което искам да изкажа специални благодарности на колегата vlaf   Storstark
Ето накратко развитието:
След неуспешен опит да кача нова версия на Андроид през RUU предположихме, че причината е в твърде старата версия на андроид с която съм - беше 4.4.2
Опитах да кача следващата версия по метода със zip. файл на sd картата - но отново не се получи. Телефона изписа - невъзможен ъпдейт поради грешен СID. До този момент дори не бях помислял, че може CID-а да не е за източна европа при положение, че телефона е закупен от Виваком. Оказа се обаче, че апарата е сменен с нов в рамките на гаранцията (поради някакъв проблем с камерата). При гаранционната подмяна от HTC са изпратили телефон с CID HTC_B25 което отговоря на Полша като локация...
Съответно с този CID и българска sim карта няма как да получа официален ъпдейт.
Единственото възможно решение се оказа S-off и след това промяна на CID.
S-off стана елементарно с приложението от този сайт http://theroot.ninja/

Интересното в случая е, че при версия по-нова от 4.4.4 се изисква руутване на телефона преди s-off. При мен нещата се получиха без руут. Програмата прави всичко сама - отключване на bootloader и s-off.
Имах известни колебания дали да правя Super CID, но прочетох че с него няма да мога да получавам официални ъпдейти.
В крайна сметка направих CID на HTC__032 - което е стандартното за източна европа.
След промяна на CID и проверка за ъпдейти - започнаха един след друг...
Минах последователно през всяка версия на Андроид до 6.0 - беше интересно да наблюдавам промените след всяка следваща (-;
В крайна сметка след около 3 часа ъпдейти сагата приключи успешно. (-;

< HTC One M8 >
Цитирай
Аксесоари
Wink 

(2016-02-10, 17:16:57)vlaf написа:  Информация от fastboot getvar all, ако може.

(2016-02-10, 17:16:57)vlaf написа:  Информация от fastboot getvar all, ако може.


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC ONE M8 
Цитирай

Има една програма в google play, казва се cid getter, инсталирай я и ми кажи какъв ти е cid.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

HTC__001
WWE

HTC ONE M8 
Цитирай

Bu
Тая седмица ми върви на подобни казуси Big Grin.Направо не знам, какво да ти кажа.Ако при колегата, малко по-горе, имаше причина да не получава ъпдейти, то при тебе няма никаква такава, всичко ти е наред. Bu
И си сигурен, че като дадеш да провери за ъпдейти, нищо не ти излиза?
Ще помисля и утре ще пиша....... Crazy
Ако имаш време, направи един ресет на телефона и опитай отново (ако не си го правил вече).

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Ако все пак не получиш ъпдейти, това е решението.

Само цитирам се:

(2016-02-08, 11:31:56)vlaf написа:  Така, инсталираш HTC sync от официалния сайт на HTC.След това рестартираш компютъра.Махаш HTC sync и отново рестартираш компютъра (трябват ти само драйверите от тази програма, затова те карам да правиш тези неща, когато деинсталираш програмата, драйверите ще останат).
https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347813281
От този линк, дърпаш файла, около 1.5 gb е голям.Закачаш телефона за компютъра и стартираш exe файла (run as administrator), спри всички антивирусни преди това.Това е официално от HTC, няма да загубиш гаранция или нещо подобно.
Внимавай!!!Тази операция ще изтрие всичко от телефона ти, направи си бекъп!!!
Ако всичко мине нормално, телефона ти ще се ъпдейтне до lollipop, а след това отново ще провериш за ъпдейт, до marshmallow.
Ако има някакъв проблем или въпрос, пиши!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2016-02-11, 19:54:20)g-amen написа:  HTC__001
    WWE
@vlaf тоя CID на колегата май не е за Европа или се лъжа? И след като CID му е такъв, ще получава ли по принцип ъпдейти когато ги пускат за Европа? Питам, защото и на мен на One M8s, ми е CID__001, ако тази програма cid getter работи коректно и показва вярно.? В тоя случай и аз с тоя CID, аз ще получа ли ъпдейт когато го пуснат за Европа, или ще трябва да чакам докато го пуснат за другото място за което е тоя CID__001 ?

HTC One M8s
Цитирай

Този cid е UK, т.е. е европейски.Когато се пусне ъпдейт за HTC__032, той е в пакет и за HTC__001, дори и Ruu.zip, което съм дал в другата тема е и за двата cid-а.А защо не получава ъпдейти, не знам.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2016-02-12, 08:51:25)vlaf написа:  Този cid е UK, т.е. е европейски, когато се пусне ъпдейт за HTC__032, той е в пакет и за HTC__001, дори и Ruu.zip, което съм дал в другата тема е и за двата cid-а.А защо не получава ъпдейти, не знам.....
Ясно, бях се притеснил, че пак ще трябва да ровичкам телефона и да му сменям CID, но щом тоя си е за UK, всичко е ОК. Мерси  Storstark

HTC One M8s
Цитирай

(2016-02-11, 11:47:40)vlaf написа:  Има една програма в google play, казва се cid getter, инсталирай я и ми кажи какъв ти е cid.

(2016-02-11, 20:37:21)vlaf написа:  Bu
Тая седмица ми върви на подобни казуси Big Grin.Направо не знам, какво да ти кажа.Ако при колегата, малко по-горе, имаше причина да не получава ъпдейти, то при тебе няма никаква такава, всичко ти е наред. Bu
И си сигурен, че като дадеш да провери за ъпдейти, нищо не ти излиза?
Ще помисля и утре ще пиша....... Crazy
Ако имаш време, направи един ресет на телефона и опитай отново (ако не си го правил вече).

не не излиза ми почва да зарежда и по средата на зареждането и забива излиза един червен триъгалник и  вътре в него удивителна и спича така винаги правих му хард ресет няколко пъти и нищо не стана

HTC ONE M8 
Цитирай

Добре, разбирам че си изнервен, ама не каза, опита ли с RUU-то, което съм дал малко по горе?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравейте, ако моя CID е VODAP102, това какво означава? Беше брандиран към Водафон, май Германия. Предполагам трябва да го направя s-off или се бъркам? Когато го взех се ъпдейтна до Lollipop и след това го отключих и в момента съм с ViperOne 4.6.1. Имам бекъп от TWRP на стоковия ром, след като го руутнах и сложих рекавърито, но като чета май няма да стане, ако просто направя restore и потърся ота ъпдейт. Ако някой може да помогне с насоки, ще сум много благодарен.
Цитирай

Няма да имаш проблем, след като върнеш стоковия ром.Има една малка подробност обаче.След като върнеш стоковия бекъп, трябва да флашнеш и стоковото рековъри, което отговаря на твоята версия на firmware.
Ресторваш бекъпа през twrp, след това рестартираш в bootloader, задължително.Преди рестарта, twrp ще те попита, дали искаш root, задължително му даваш NO.Вече, когато си в bootloader, флашваш предварително изтегленото стоково рековъри, рестартираш, получаваш си ъпдейтите по ОТА от HTC и firmware ще ти се ъпдейтне.Това е.
А ето от тук, ще си намериш рековъри за твоята версия на firmware: http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=4
Виж коя е твоята версия в bootloader, не гледай какво пише в рома.
Ако нещо не ти е ясно, по-добре питай първо тук.
Мисля, че твоята версия на firmware e 4.19.161.2 или 3 накрая, има такова рековъри.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Благодаря много. Точно това ми е версията на firmware-a. Въпроса е, че бекъпа на стоковия ром е направен, след като вече го руутнах. Дали ще ме пита искам ли да го ънруутне? И другото, трябва ли пак да заключвам boorloader-a, защото в момента е unlocked? Значи след всичко, ще трябва на ново цялата процедура по отключванета. А ако си платя за s-off,  ще трябва ли да правя цялата процедура наново, или само сменя фърмуера, а другото (рекавъри, ром) си стои както съм го оставил. На Sensation-a беше така, ама тука май е по-сложно.
Цитирай

Не съм сигурен, че ще се получат нещата, щом бекъпа ти е рутнат.Не ти трябва да заключваш bootloader.Ако направиш s-off, нещата се опростяват неимоверно много.Просто ще трябва да флашнеш firmware, нито ром ще сменяш, нито recovery.
В линка, който съм ти дал, в самата тема има и стокови бекъпи без root, така че твоя не ти трябва.Просто потърси.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

То и аз не съм сигурен кога съм го правил и дали беше след руут. Вече не помня, че беше точно като го купих. Прочетох темата, която си ми дал. Разбрах ги нещата. Предполагам, трябва да си сваля бекъп-а, който отговаря на моя фърм, рекавъри, което пак отговаря на моя фърм. Следвам стъпките и ако стане ще си направя ota ъпдейта и готово. След като няма да заключвам буутлоадъра, после какво трябва да стане? Само инсталирам пак TWRP през fastboot и директно качвам последния Viper, който си е руутнат, нали така?
Цитирай

Всичко, което си написал е така и си, си отговорил сам на въпроситеSmile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Благодаря много. Довечера ще го тествам и ще споделя, дали е станало. Нещо не ми се дават близо 50 лв за s-off, който реално ще ползвам само за firm update и да си сложа Harman Kardon-а Smile

При мен станаха нещата. Вече съм с Marshmallow и ViperOne 5.0.2 Smile Имам един въпрос към колегите, които ползват същия ром - защо във Venom hub липсва този addon Large caller ID и има ли откъде да си го набавя пак, защото много ми харесваше, как показваше големи снимки на контактите при обаждане. Мерси предварително.
Цитирай

И аз да се похваля официално с ъпдейт.. 

[Изображение: 8643385.jpg]

Galaxy i7500>iPhone 4>Galaxy S3>Galaxy S4>Galaxy S5>LG G2> HTC ONE M8>LG G3>Galaxy S6>Galaxy S6 Edge!
iPad mini>Asus Fonepad ME372CG> Asus Fonepad FE170CG>Sony xperia z3 tablet compact! 
Цитирай

Да се надяваме да пуснат последен ъпдейт за да оправят бъга с sd картата :/.
Цитирай

Искам да ви попитам има ли начин да намеря от темите на HTC темата Karsten понеже си връщах фабричните настройки а съм си свикнал с нея ама няма откриване ...
Цитирай

(2016-05-02, 17:06:37)georginho написа:  Искам да ви попитам има ли начин да намеря от темите на HTC темата Karsten понеже си връщах фабричните настройки а съм си свикнал с нея ама няма откриване ...

https://themes.htc.com/actions/theme/sha...eab79f329e

Visslar

mi11
Цитирай

Моля помогнете! В момента съм с номер на софтуера 4.16.401.10 и версия на андроид 5.0.1. Идва ми софтуерна актуализация 4.16.401.13 (57,45МВ). Инсталирам е и след малко пак идва същата актуализация. и так до безкрай. Ресетвах телефона няколко пъти но все същото. Незнам какво да правя. Мисля, че тая е втората от трите малки актуализации преди голямата за Машмалоу. Моля помогнете! Благодаря предварително.
Цитирай

Действай с тази тема (чети внимателно) https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80802
Тази актуализация, която ти идва, не е подготовка за marshmallow, но нямам идея защо не се инсталира.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2016-05-16, 18:23:16)vlaf написа:  Действай с тази тема (чети внимателно) https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80802
Тази актуализация, която ти идва, не е подготовка за marshmallow, но нямам идея защо не се инсталира.

Не се получи. Намира файла, почва да ъпдейтва без да ме пита дали искам и после изписва нещо от типа, че файла е твърде голям за ъпдейтване. Иначе SID - а е HTC__032.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)