Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Телефона ти стоков ли е, заключен ли е bootloader?Сигурен ли си, че слагаш правилното име на ziр-а, да не се получава нещо такова 0P6BIMG.zip.zip?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари

   

Мисля, че е отключен. Приложил съм снимка. Купувал съм го втора употреба по интернет. Телефона още е в гаранция, но не ми е признават защото нямам касова бележка. Иначе на гаранцията печата е от БТК. Купуван е от Стара Загора, но не пазя номера на телефона на продавача за да го пололя да му издадат дубликат на касовата бележка. Та затова се мъча аз. При първата проба за ъпгрейтване наистина беше zip.zip. Като видях оправих нещата. даже изтеглих наново пак файла, но уви нестава. Пробвал съм поне 7-8 пъти.
Цитирай

Да, затова не се получава, трябва да го заключиш. Командата се прави през fastboot и е следната fastboot oem lock. След като го заключиш ще ти пише relocked и надявам се, ще успееш да го ъпдейтнеш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2016-05-18, 12:29:09)vlaf написа:  Да,  затова не се получава, трябва да го заключиш. Командата се прави през fastboot и е следната fastboot oem lock. След като го заключиш ще ти пише relocked и надявам се,  ще успееш да го ъпдейтнеш.

Утре или вдругиден ще пробвам, че сега нямам време. Много благодаря за отзивчивоста.
Цитирай

Здравейте, колеги!
Днес най-сетне намерих RUU което ми трябва. ( телефонът ми е брандиран към AT&T ) 6.20.502.5
CID - CWS_001
пробвах да инсталирам, но ми излезе грешка от RUU през компютъра - тръгва да прави ъпдейта и ми излиза грешка
Error 155 Unknow ERROR The rom cannot update your Android phone. Please get the correct ROM Update Utility and try again
пробвах да го кача на телефона директно през bootloader 0P6Bdiag.zip проверява го и точно преди да започне ъпдейта ми дава само reboot device. Имате ли някакви идеи как да процедирам? сега съм с 4.28.502.
горе прочетох, че не е хубаво да се прескачат ъпдейти, но мисля че не е това проблема. Това съм пробвал засега. Ще се радвам ако някой може да помогне.
Цитирай

Bootloader-а заключен ли е?Може ли информация от fastboot getvar all?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Я да питам знаещите, дали се очаква някакъв ъпдейт още, или вече зарязаха модела? Поне да оправят опцията за сд картата като вътрешна памет, да не забива така

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Според наличната до момента информация ъпдейт на операционната система до Андроид N не се предвижда.

Но е възможно поне 6.0.1 със Sense 8:
https://twitter.com/LlabTooFeR/status/73...7735005184

Но изглежда и това не е сигурно.
Цитирай

Сега нямам достъп до компютър, но е relocked bootloadera
Цитирай

(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 4.0.U605611@50319A
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 4.28.502.2
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: HT43MWM08477

(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul_ca
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B12000
(bootloader) cidnum: CWS__001
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 7f8e91a3
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
all: Done!
finished. total time: 0.053s
Цитирай

Това е решението на проблема ти:
http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=23
Успех.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Да, благодаря. Забравих да напиша че съм се оправил. И аз ползвах този вариант и наистина работи. Ако има колеги със сходни проблеми - действа. Smile
Цитирай

Не, че е нещо неочаквано, но все пак  https://twitter.com/LlabTooFeR/status/76...6566792192
М8 няма да получи Андроид 7, а също и всички устойства със snapdragon 800 и 801.
Та това беше, горе долу с ъпдейтите за телефона.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

http://www.phonearena.com/news/HTC-One-M...le_id92427
колеги това означава ли че този ъпдейт става и за незаключени телефони.
Цитирай

Този конкретно от статията - не.
Цитирай

Това, едва ли е истина, някой вероятно е допуснал огромна грешка.....Няма андроид 7 за М8.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравейте, днес закупих един М8 който явно е на T mobile тъй като CID е t-mob010. Android 4.4.4 и няма налични актуализации . Общо взето срещам проблем подобен на колегата nikireh. Свалил съм HTC Sync Manager и също така Latest ROM от официалния сайт http://www.htc.com/us/support/updates.aspx и като искам ръчно да го инсталирам телефонът ми си седи постоянно с черен екран и логото на HTC а ми дава същата грешка ERROR [155]: UNKNOWN ERROR The ROM Update Utility cannot update your Android phone. След като изкарам кабела от телефона HTC логото изчезва и се показва следното:
***Software status: Official ***
*** LOCKED ***
M8_UL PVT SHIP S-OFF
CID-11111111
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-1.21.21331147A1.19.2G
OpenDSP-v46.2.2-00564-M8974_F0.0811
OS-3.28.401.6
eMMC-boot 2048MB
Loading zip info fail!
Update Fail!
RUU

Някой ако може да подскаже как може да се оправи този проблем ще съм му искрено благодарен!
Цитирай

Виж в темата андроид маршмелов има инструкции и самия файл го има

Samsung A52s  5G
Цитирай

(2017-08-24, 06:07:58)J0nY написа:  ***Software status: Official ***
*** LOCKED ***
M8_UL PVT SHIP S-OFF
CID-11111111
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-1.21.21331147A1.19.2G
OpenDSP-v46.2.2-00564-M8974_F0.0811
OS-3.28.401.6
eMMC-boot 2048MB

Според тази информация телефонът ти не е със CID t-mob010, а със CID-11111111.
Според същата тази информация телефонът ти е с фирмуер 3.28.401.6, което потвърждава, че си много далече от T-Mobile.
И отново според въпросната информация имаш щаститето наречено S-OFF.

Съвсем нормално е да не можеш да инсталираш горното RUU.
Цитирай

(2017-08-24, 16:55:07)bobytsekov написа:  Според тази информация телефонът ти не е със CID t-mob010, а със CID-11111111.
Според същата тази информация телефонът ти е с фирмуер 3.28.401.6, което потвърждава, че си много далече от T-Mobile.
И отново според въпросната информация имаш щаститето наречено S-OFF.

Съвсем нормално е да не можеш да инсталираш горното RUU.

Ами не знам на коя от двете информации да се доверя тъй като инсталирах CID Getter и ми показва [CID is]: [T-MOB010]
Свалих 2та ROM-a T-Mobile/Metro PCS (6.20.531.5) и Unlocked/Developer (6.12.1540.4) от официалния сайт на htc и в двата случая ми даваше същата грешка.
Намерих в htcdev някакъв 6.21.401.1 обаче не знам дали това е което ми трябва и ако да - то как да го инсталирам.
Цитирай

По нагоре са ти казали, виж първи пост на важната тема за marshmallow, доколкото виждам, изпълняваш всички изисквания, за да го флашнеш.
Просто чети внимателно.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)