Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Значи имам този телефон от известно време и до сега бях на MTel. Преминах към Vivacom и като си сложа картата ми иска код за да ме регистрира към мрежата ( това ми излиза след PIN-а ). Отидох там откъдето го купих така като телефонът ми е купен без договор от магазин, който не е свързан с MТел. Там уж ми го оправиха, но реших да го преинсталирам и сега пак се заключи. Не ми допада идеята всеки път като си върна фабричните настройки да трябва да отключвам телефона. Можете ли да ми кажете от какво е това и има ли някакво перманентно решение. Ще съм много благодарен ако някой може стъпка по стъпка да ме насочи какво да направя за да се оттърва от този проблем. Бих искал да си ползвам телефона със всички сим карти.

Телефонът ми е 6030x
Цитирай
Аксесоари
#2

на Виваком паролата за мрежа е 00000 ,в случай че пак ти се наложи.А иначе *#*#3646633#*#* през дейлъра влизаш в сервизното меню и от там му задаваш команда за сим четеца,но не знам коя точно.Мисля че от Simme Lock-

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#3

Поиграх си с root-ването и успях. И видях че сте дали backups на два рома, но не разбирам как да ги възстановя. Моя личният успях. Но където и да сложа папките и в телефона и в картата памет и през стандартният рековъри и през този TWRP пак не намирам как да ги възстановя. Темата беше за руутването. Ако може някой да ми обясни стъпка по стъпка как става, защото единственото което успях е да върна моят си backup. Но не разбрах как да сложа ромовете дадени тук. Моят backup има images, които зареждам. Тези, които са дадени тук след като ги разархивирам има само някакви файлове. Ще съм много благодарен. А относно заключването към мтел то си е от фабричните настройки и е адски тъпо направено. Поне ми дадоха кода за отключване ако си преинсталирам андроида да си го въвеждам.
Цитирай
#4

В папка TWRP/ALCATEL_6030X_MTK6577/ПРАВИШ ТУК ПАПКА/ВЪТРЕ В НАПРАВЕНАТА ПАПКА РАЗАРХИВИРАШ

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#5

Благодаря. А интересуваме с андроид 4.2.2 върви ли по-добре? Има ли по-големи изисквания откъм РАМ? Грее ли повече?
И One touch upgrade tool може ли да ми възстанови всичко както е системно + recovery-to или трябва да използвам backup-a си през SPFlash?
Цитирай
#6

Теб май те мързи да четеш Huh

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#7

Здравейте! Имам същия проблем. Телефона ми беше на ремонт, взех го вчера, включих го и ми изписа, че трябва да въведа sim me. Днес ходих до Виваком, но се оказа, че и те разбират колкото мен и не успяха да ми помогнат, преди малко звънях на оператор, същата работа.. Възможно ли е сама да го отключа по някакъв начин? Благодаря. Smile
Цитирай
#8

(2014-06-05, 09:17:00)vankovi написа:  на Виваком паролата за мрежа е 00000 ,в случай че пак ти се наложи.А иначе *#*#3646633#*#* през дейлъра влизаш в сервизното меню и от там му задаваш команда за сим четеца,но не знам коя точно.Мисля че от Simme Lock-

Здравейте, нов съм тук  и не съм много добре запознат с андроида въпреки че го ползвам.
И на мен ми изписа SIM ME заключване, набрах това *#*#3646633#*#* избрах Simme lock и тук дойде пролема не знам как да продължа ето какви са ми опциите:
Персонализация на мрежата
Персонализация на мрежовата под... ( не се вижда)
Персонализиране на доставчик на ...( не се вижда)
Корпоративна персонализация
Персонализация на СИМ картата
Някой може ли да ми каже какво да направя сега?
Цитирай
#9

Същата работа имах с един идол брикнах го, не аз а сестра ми след това го съживих със сръбски роом на VIP оператора и се локна и до тук писах на шиката и той ми даде едни работи и телефона умря напълно и сега не иска да се пусне грам, а преди поне на логото седеше сега като искам да флашна нещо ми изписва  dram error

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)