Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изписва ми съобщения "За съжаление процесът com.google.process.gapps спря", к?
#1

Здравейте, имам телефон Sony Xperia J, който съм руутнал. От известно време насам имам следния проблем. Изписва ми постоянно следните две съобщения: "За съжаление процесът com.google.process.gapps спря", както и "Услуги за Google play спря". Появяват се постоянно, независимо какво правя на телефона - докато говоря, разглеждам проложения, някой ми звънни или просто играя на някоя игра. Даже понякога се появяват съобщенията през няколко минути и почти не може да се работи вече с телефона. Направо да полудееш :wall: . Опитвах какво ли не. Първо се опитах приложението Услуги за Google play да го преинсталирам, да му изтрия актуализациите, да го замразя и какво ли още не, но без особен успех. Накрая реших и направих от менюто на телефона "Връщане на настройките в начално състояние" без изтриване на потребителските данни. Нямяше никакъв ефект, пак се появяват съобщенията. После му дадох пак от менюто "Възстановяване на фабричните настроики" първо без изтриване на данните от вътр. хранилище.....пак не стана нищо. След това и с изтриване на данните от вътр хранилище, но пак се появяват съобщенията. Накрая се опитвах да го ресетна и с комбинацията от едновременното натискане на бутоните за вкл. и усилване на звука, но нещо не успявам да то направя както трябва. Извинявам се за подробното обяснение, но не знам какво би било полезно като информация за разрешаването на проблема ми, затова съм написал всичко. Ще съм много благодарен, ако някой може да ми помогне!
Цитирай
Аксесоари
#2

Флашни си друг gapps.подходящ за версията на рома

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#3

Извинявай, за сигурно тъпия въпрос, на как да разбера кой е подходящ и как да го направя. Нали все пак сега му върнах заводските настройки, от там не се ли предполага да са инсталирали най-подходящите приложения за този телефон.
Цитирай
#4

repair с SUS, PCC, FLAHSTOOL което ти е кеф. Със Custom Rom ли си и отключен ли ти е BL
Цитирай
#5

Ето какво ме посъветва да направя bumbau11, за което много му благодаря:
"Изтегли ето това - https://docs.google.com/file/d/0B4ZhM6m2...edit?pli=1, разархивирай го и сложи .ftf файла които е във архива на файла които ти дадох някъде на компа където пожелаеш.
2. Следвай тези стъпки - https://www.androidbg.com/forum/topic205...shche.html - на теб ще ти трябват само първа и втора стъпка smile".
При следване на всички тези указания, телефонът ми вече е като нов и не излизат тези досадни съобщения.
Благодаря на всички отзовали се да помогнат!
Цитирай
#6

Здравейте и от мен Smile Имам китайско таблетче и от известно време и на мен започна да ми изписва постоянно следните две съобщения: "За съжаление процесът com.google.process.gapps спря", както и "Услуги за Google play спря". Появяват се постоянно, независимо какво правя :wall: :wall: :wall: Таблета по принцип го ползва малкия да си цъка на бебешките приложения , но понякога аз чета книжка или цъкам някоя смотана игрица и това ме побърква :facepalm: Търсих подобна тема в таблетите , но няма Sad Моля ви за помощ
Цитирай
#7

Здравейте! Имам проблем със Samsung Galaxy Pocket 2 SM-G110H, Android 4.4.2
Същият проблем посочен по- горе за Sony Xperia J. Какво да правя?
И още нещо: Не мога да добавя Google Acount в телефона! Пита ме: "Съществуващ" или "Нов"
На този телефон не съм активирал акаунт на Гугъл. На старият вървеше всичко, а с този...
Само през Google Chrom мога да вляза в профила си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)