Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всички известни проблеми при Samsung Galaxy S5
#1

Пуснах темата понеже мисля ,че най-лесно ще е да съберем на едно място всички известни до сега проблеми , защото доста пъти се среща да се коментират проблеми с телефона но не в правилния раздел ,също по този начин смятам ,че ще помогнем и на другите хора да решат дали си заслужава телефона ,като видят всичките известни проблеми до сега.


1. Проблем с задния капак(Скърцане)
2. Проблем с камерата дрънка( размазване на снимки)
3. Проблем с тъча (спира да работи)
4. Проблем с Нета (има обхват но се губи Интернет връзката)
5. Проблем със смяната на Клавиатурата (Български-Английски)
6. Проблем с Говорителя (пукане, бръждене)
7. Проблем с ускорител на изтегляне( Не работи)
8. Проблем с дисплеят (не светва, сензорите работят)
9. Проблем с рамта (голяма употреба на рам)
10. Проблем (Голямо загряване )


Моля хората които имат някои от следните проблеми да напишат номера

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
Аксесоари
#2

Какво да кажа, нямам нито един от гореописаните проблеми.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#3

Радвам се за теб , но има хора които имат тези проблеми

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#4

Нито един проблем.
Цитирай
#5

Относно т. 4, аз по-скоро съм недоволен от прекомерната чувствителност на дисплея. Преди да му задам да се отключва със сензора, често сам ми се отключваше докато седеше в джоба на панталона ми и набираше и какво ли не правеше. Съжалявам за отклонението. Иначе по другите точки - не са ми се случвали.

Galaxy S5; iPad Air; MacBook Pro Retina 13"; iMac 27"
Цитирай
#6

Проблеми не съм имала, забелязала съм следните неща:

9 - Голямата употреба на РАМ не е проблем, при положение, че не ми е забивал досега. Като отворя няколко приложения, се товари минимално, работи гладко и плавно.
10 - Също няколко пъти съм го усещала по-топъл, но не горещ.
3 и 8 са ми се случвали на минито, тук не съм имала проблеми.
Цитирай
#7

Досега не съм нито един от изброените проблени ,но в един ден двапати ми се рестартира при употреба със нео 2 (часовника) и рамта не съм я гледал колко е и колко е свободна ,но не ми забавя

nonebasi@gmail.com
Цитирай
#8

Колега, описаните проблеми са индивидуални според мен а не масови. Ускорителя работи при LTE, къде тука в Българистан има LTE ?Голямата употреба на РОМ не е проблем ами си е факт - андроид и тъч уиз винаги са изисквали много, ВЪпреки всичко телефона не лагва. Сензорите никога никой не се е оплаквал да са спрели да работят (провери и из други форуми). Звука е прекалено от задоволителен и няма пукане нито при възпроизвеждане на звук нито при разговори. Какво значи проблем със смяна на езика ? Имам самсунг, гугъл и една друга калвиатура изтеглена с нито една няма проблеми при смяна с няколко езика. Нета се губи на някои места, като бетонни сгради с алуминиева дограма. На кой не му се губи ? Единствено за скърцането мога да се съглася, защото има доста колеги, според които скърца. Дори това с камерата не мисля че е проблем ами просто нещо не правите както трябва. И всеки един телефон ще грее, ако се зарежда, ако се играе на него (особено при игри).

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#9

Имам 8 и 2 Smile

Даже имам нужда и от малко помощ. Много често, най-вече при аларма за събуджане, забелязвам, че звукът на телефона се изключва сам. Без да пипам нищо от notification. Събуждам се, разбира се телефонът не е звънял, и виждам, че е с изключен звук.

Исках да си спра нета от notification и пред очите ми иконката за звук САМА се превключи на без звук. Сякаш някой го натисна. Това ми се случва адски често и ме изкарва извън нерви.

Идея? Smile

Samsung Galaxy S5 ---> Samsung Galaxy Note5
Цитирай
#10

Създавате теми в, които се раздухват единични случаи с някакъв проблем и после се чудите, защо не можете да сложите добра цена при продажба на телефона... :facepalm:
Меко казано, това е Confusedtupid: ..
M@KaVeLi90
След, като вече нямаш телефона, по-добре не създавай теми с подобни внушения!
Цитирай
#11

както виждам не са единични, и моля да пишат хората които имат проблем не хора, които нямат проблем и да казват ,че такова нещо няма понеже и на мен сами се случвали малко повече от половината проблеми, на много ми загряваше телефона без да го ползвам и моята камера снимаше ужасно в повечето случаи.
Също това са теми които хора са пуснали и аз съм ги събрал в едно , не са измислени от мен

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#12

Да чукна на дърво, НИТО ЕДИН ПРОБЛЕМ НЯМАМ ОТ ГОРЕ ОПИСАНИТЕ, АМА НИТО ЕДИН!!! Телефонът си е супер- НЯМА ГРЕШКАА!!

Apple iPhone 6s user  
Цитирай
#13

Не разбирам защо използването на много РАМ да е проблем? Не съм компютърен специалист, но си мисля, че щом има рам тя трябва да се използва максимално, за да работи телефона възможно най-бързо. По-скоро мен щеше да ме притеснява ако половината РАМ стоеше свободна.
Това вашето размишляване е като при тези хора с бензиновите коли, които не вдигат повече от 3000 - 4000 оборота, защото щяла да се счупи колата ако вдигне 6000.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#14

Колеги, качете снимки правени с развалените ви телефони, за да видим как се размазва, как не е на фокус и т.н.

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#15

Моето Galaxy S5 работи перфектно и след като е съдадена такава тема е редно автора да уточни от от къде черпи информация и колко са потребителите с гореописаните проблеми. 1,2..100?Мобилен оператор? и др. Или това са мнения на хора неграмотни да превключат от английски на български и обратното.

Sony Xperia P with locked BL /Android JB 4.1.2 - rooted/
Samsung Galaxy S5
Цитирай
#16

Пуснете анкета.
Цитирай
#17

M@KaVeLi90 написа:Пуснах темата понеже мисля ,че най-лесно ще е да съберем на едно място всички известни до сега проблеми , защото доста пъти се среща да се коментират проблеми с телефона но не в правилния раздел ,също по този начин смятам ,че ще помогнем и на другите хора да решат дали си заслужава телефона ,като видят всичките известни проблеми до сега.


1. Проблем с задния капак(Скърцане)
2. Проблем с камерата дрънка( размазване на снимки)
3. Проблем с тъча (спира да работи)
4. Проблем с Нета (има обхват но се губи Интернет връзката)
5. Проблем със смяната на Клавиатурата (Български-Английски)
6. Проблем с Говорителя (пукане, бръждене)
7. Проблем с ускорител на изтегляне( Не работи)
8. Проблем с дисплеят (не светва, сензорите работят)
9. Проблем с рамта (голяма употреба на рам)
10. Проблем (Голямо загряване )


Моля хората които имат някои от следните проблеми да напишат номера



Здравейте колеги . Имам С 5 използвам го вече 2 ри месец , закупих го още при излизането , защото на мен ми трябва такъв устойчив на вода телефон . И да кажа за всичките проблеми които изброяваш колега всичките сам ги имал , но не мисля че са проблеми , а просто приспособления телефонът да издържа . 1-ва точка скърцане и аз скърцам но все пак това е пластмаса . 2-ра точка камерата дрънка да така е , обръщам внимание на това , дори и в магазин на оператор чисто нов на витрината разклащам го и пак дрънка , а разминаването в снимките нямал съм проблем в това , даже е много чувствителна трябваше ми 1 месец за да я разуча за да използвам всички ефекти , избирателен фокус , премахване на нежелани обекти , просто трябва спокойствие и увереност . 4-та точка , проблемът с нета нормално е операторите на глобул когато си оправят мрежите най вече 4-г мрежата няма да се губи . Там където работя има усилватели за мрежата пораснати по обекта и нямам никакъв проблем дори и в подземието . 5-та точка , проблемът с смяна на клавиатурата още като го закупих дори си инсталирах приложение за клавиатура след това я подредих и не ми трябваше абсолютно нищо , просто намерих настройките . Настройки , Език и въвеждане , след това Клавиатура Самсунг дадох на зъбното колелце и там излиза изберете език за въвеждане може да си променяш типът на клавиатурата , общо взето от там си оправих настройките и забравих . 6-та точка това обикновено пукане което се чува аз нямам този проблем освен един път и тогава полудях , телефон за 1000 лева и да не му пробвам екстрите , Водоустойчив е пуснах го в плувен басейн на 1 80 стоя около 10 минути във водата , извадих го нямаше проблем дори си правих снимки под водата , също така нямаше проблем . След това наистина ми се появи пукане все едно високоговорителя избръждя , носих го в магазина казаха ми че ще го сменят тогава беше неделя , и на другия ден нямаше проблем , допитах се до един приятел хпериаЗ1 , същото се получава и при него просто по говорителя остава вода и като изсъхне се оправя , същото се отнася и за 3.5мм жакът за слушалки . 7-ма точка , както и другият колега каза зависи от функциите на мрежата нашите мрежи все още не са толкова напреднали като другите в Европа . 8-ма точка , не светва дисплеят , сензорните копчета светят , това и при мен го има , стигнах до заключението , че това се получава от сензора до говорителя , или както и при умно оставяне . 9-ма точка съвсем нормално е , толкова голям дисплей употребяване на програмни приложения , един пример с един компютър как е , един Windows има голяма консумация на ром за управление на системата , и нейната им поддръжка точно така наречените забивания , да не говорим за по старите видео карти и размазване на картината . 10-та точка , голямото загряване , по това просто няма какво да кажа , голяма батерия голям заряд , напълно нормално при използване на телефона и зареждане .

Samsung Galaxy S.5
Цитирай
#18

Аз имам проблем при разговор.Всеки с когото говоря не ме чува добре.Хората чуват гласа си,ехо,балбукане и тнт. и това е от когато го взех.Странното е че когато говоря чрез слушалки или на високоговорител или през вайбър,скайп ме чуват идеално...Някой ако има решение на проблема ще съм много благодарен... :/ Smile Самсунг С5
Цитирай
#19

ww написа:Аз имам проблем при разговор.Всеки с когото говоря не ме чува добре.Хората чуват гласа си,ехо,балбукане и тнт. и това е от когато го взех.Странното е че когато говоря чрез слушалки или на високоговорител или през вайбър,скайп ме чуват идеално...Някой ако има решение на проблема ще съм много благодарен... :/ Smile Самсунг С5
Моето решение беше . Настройки , Звук , Повиквания , моята опция за потискане на шума е изключена и мен ми беше така в началото не ме чуваха добре заглушено и така на татък .

Samsung Galaxy S.5
Цитирай
#20

На екрана ми на бял фон когато има и друг обект освен фона до обекта се появяват едни сиви линии, все едно снимаш старите монитри с камера.

Galaxy S6
Galaxy S5
HTC One X
Цитирай
#21

Здравейте, аз нямам горепосочените проблеми, но имам един поне за мен огромен проблем - постоянно ми се събужда телефона сам в джоба. Хоум бутона е леко изпъкнал, предполагам, че има уплътнение там заради водоустойчивостта (на S4 си е наравно с дисплея) и много лесно се натиска. Четох и по други форуми по света, че и други хора имат този проблем. Ако някой има идея как да се оправи този проблем, нека сподели Smile
Цитирай
#22

и аз имах този проблем , и мога да ти препоръчам да му сложиш парола , или с пръстовия отпечатък ,понеже не веднъж ми се случи да си звани сам на мои познати , откакто си сложих парола нямам проблем не е звънял .
Аз така реших проблема , макар и частично понеже пак се опитва да се отключи докато е в джоба ми, но неуспешно

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#23

Вие да не сте натиснали опцията за увеличена чувствителност на тъч сензора ?

Samsung Galaxy S5
Цитирай
#24

Въпросната опция е изключена, пробвах с парола, пръстов отпечатък и шаблон, да, няма как да се отключи, но пък се появява спешно повикване (евентуално ако си забравиш паролата, шаблона и тн) което се активира само с докосване и пуска клавиатурата на телефона и пак става мазало Sad
Проблемът е там, че много лесно, при леко докосване на хоум бутона се събужда телефона.
Цитирай
#25

Тогава варианта е root + disable home awake

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)