Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Idol 2 Мнения

Преди 2-3 дни си взех този телефон. Но искам да попитам защо като говоря с някой и толкова слабо се чува и понякога заглъхва? Всички звуци са усилени а се чува доста слабо когато говоря... Някой има ли този проблем? :confused: :confused: :confused:
Цитирай
Аксесоари

Днес ми изписа ъпдейт около 69мгб. За какво става въпрос само ъпдейт на 4.2.2 или преминава на 4.4.4?
Цитирай

Някой забеляза ли, че в настройки, за телефона като натиснеш няколко пъти върху версия номер илиза "Не е необходимо. Вие вече сте предпиемач". Като това нещо го изписа след като натиснах 4 пъти върху версията.
Цитирай

SystemError написа:Някой забеляза ли, че в настройки, за телефона като натиснеш няколко пъти върху версия номер илиза "Не е необходимо. Вие вече сте предпиемач". Като това нещо го изписа след като натиснах 4 пъти върху версията.
На мен ми излиза един желиран бонбон и пише андроид 4.2.2 Jely bean..
След тоя последния ъпдейт имам чувството че много бързо ми зарежда батерията. След като я заредя ще видя пък как ще изкара като издръжливост.
Ако някой каже има ли начин да променя фона на щората (синьо-зелената преливка) има бира от мен :cheers:

Idol 2 6037y RIP Sad
Цитирай

След ъпдейта тонколонката ми започна да се чува по силно, дори когато е намалена доста. Обаче понякога пръщи, как да я оправя?
Цитирай

вчера си взех Idol 2 mini чисто нов и вкъщи видях,че на екрана доло в ляво до бутона за назад се вижда нещо като петно,не е жълто или друг цвят,вижда се само на бял фон и изглежда като по силна светлина нещо такова е,не е размазано,забелязва се само като се загледаш.Дали е фабричен дефек или е от светлинките на дисплея ?
Цитирай

Здравейте, да ви питам за тонколонките на тела. Уж има 2 а се чува само от лявата, и при вас ли е така или моя е дефектен нещо.

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай

pa6kyl написа:Здравейте, да ви питам за тонколонките на тела. Уж има 2 а се чува само от лявата, и при вас ли е така или моя е дефектен нещо.

Едното не е тонколона, а е микрофон, просто е направено като 2 тонколони с цел да изглежда по-добре. Smile

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Здравейте. От два дни вече съм с Алкатела и мога да кажа, че доста ми харесва. За 2 дни няма как да имам кой знае какви наблюдения де. Посъветваха ме да му направя 2 зареждания от по 12 часа. От вчера обаче ми излезна съобщение за ъпгрейт на устройството. Първия път беше неуспешно ( спря само на 16 мгб и така ) преди малко пак се показа и го пуснах. Телефона беше на 100 % батерия. По някое време, не повече от 2 мин. ( забравих, че актуализирам ) си пуснах една игричка, която е много лека, играх около 5 минути, след което ми излезна съобщението за актуализация, че телефона ще се изключи и т.н, когато се рестартира батерията ми вече беше на 2% Huh Huh Huh От 10 минути се зарежда отново и вече е на 43 % , което ми се струва плашещо бързо. Понеже не разбирам много и не знам дали е нормално, но за по - малко от 10 мин. от 100 до 2 % с игра на Grumpy Bears и каквато и да е актуализация не ми се струва много в ред. Ще се радвам някой да даде един акъл Blush
Цитирай

Според мен се е объркала индикацията на батерията при рестарта. На жената Алкатела излезна ъпдейт ... но не може да се свали и инсталира Sad Първия път се свали /за около 1 час, а само 60 МБ/ но веднага след свалянето изкара тази грешка:
[Изображение: 10473184_949721778372833_135548709806529...e=54D59656]
При повторен опит за свалне на ъпдейта излиза това:
[Изображение: 10383954_949722021706142_538138492377798...cb8e2e2669]

В телефона има около 2-3-4 Гб място /не помня точно/, има и карта с памет, в която също има място. Зададена е паметта на телефона като място за инсталиране на приложения и всичко останало? Рестарт на телефона не помага. Остава само Ресет ... но ако има и друг начин, ще съм благодарен ако споделите Wink
Благодаря предварително .
Цитирай

Само да ви кажа, че след като направих ъпдейта беше навъзможно да се работи с телефона ! Тъчскийна тотално полудя, местя си пръста, за да сменя страница отваря ми приложения, не можеше да се пише, задържа ми на една буква само и навместо да напиша "М" ( примерно ) се получаваше "ммммм" или пък ми заключва клавиатурата сам, после не иска да се отключи, заби. Не можех да управлявам messenger heads, влиза в някакви приложения, трия, местя, настройвам, беше някакъв ужас. С голям зор му върнах заводските настройки и сега си работи екстра. Не знам дали при заводски настройки се връща и първоначалната версия на операц. система, но аз от тези ъпдейти вече тотално се отказвам, понеже и предното ми устройсто се скапа след един такъв ъпдейт. Единствената ми разлика сега е, че не мога да намеря обратната връзка, за да си спра това дразнещо вибриране на бутоните.
Цитирай

При заводски настройки НЕ се връща старата версия на рома.
Андройда е направен, така че след всеки ъпдейт, трябва да се връщат фабрични настройки.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

О, не знаех, благодаря много . Значи без да искам, съм направила точно каквото трябва Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай

SystemError написа:Някой забеляза ли, че в настройки, за телефона като натиснеш няколко пъти върху версия номер илиза "Не е необходимо. Вие вече сте предпиемач". Като това нещо го изписа след като натиснах 4 пъти върху версията.


Да допълня малко стария пост. След като вече ми изписва, че съм предпиемач ми излезе нова опция в настройки "{}разработка" в която има доста опции за процесора видеото дисплея и т.н.. Някой ако има опит с тези настройки нека сподели понеже доста от тях са ми неясни. По късно ще добава 2-3 шота.
Цитирай

Когато се опитам да включа USB Debugging нещо не става... Чува се само звука на изключване когато сложа отметка на USB Debugging и до там.. След този новият ъпдейт много се бъгна телефона.. :/

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

И аз не съм особено доволен след update-а, който получихме. Звука определено не е както трябва ! От време на време е като boost (усилен) и смея да кажа че звукът е приятен. Има лек бас, който се усеща и като цяло е по-приятен и е силен дори когато съм на минимално усилване, а от време на време прещравка и става като преди нормален. Това не е както трябва и мисля също така, че батерията ми пада много по-бързо. Да дават нов update с 4.4 или направо Lollypop !
Цитирай

Снощи си легнах с батерия на 30% а сутринта беше изключен. Това вече ми се вижда кофти.

Idol 2 6037y RIP Sad
Цитирай

Да дават нов update. Този определено си има бъгавините !
Цитирай

amateur написа:Да дават нов update. Този определено си има бъгавините !
+100 :wall: за пръв път ми се случва след официален ъпдейт така да ми се сбъгяса телефона.
Някакъв изход от положението няма ли, не може ли да се върне стоковия ром по някакъв начин?

Idol 2 6037y RIP Sad
Цитирай

Върнахте ли фабрични настройки след ъпдейта?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Ако се има предвид factory data reset, не съм, но преди ъпдейта прочетох уверяващо съобщение, че всичко инсталирано ще се запази. Не виждам сега, защо да го затривам и после пак да качвам всичко отново.

Idol 2 6037y RIP Sad
Цитирай

bgbore_96 написа:Върнахте ли фабрични настройки след ъпдейта?

Би ли се обосновал? Понеже самия ъпдейт не изискваше подобни упражнения.

Някой открил ли официален changelog на ъпдейта, понеже моите усилия да намеря нещо в гугъл стигат до нещо подобно на испанско/френски блог/форум, но дори там не намерих такава информация. По тъпото е че самия производител няма информация в сайта за ъпдейтите, поне аз не намерих.
Ако никой не е открил нещо да пише, понеже имам желание да им пратя един спам на имейла за подробности. Android
Цитирай

Прави ми впечатление, че батерията с най голям процент се яде от Cell Standby. Буквално не мога да изкарам 24ч без да зареждам. Без да е ръчкан особено много.
Също така доста ме дразни, че катое намалено почти до край пак е супер силен звука.
Някаква идея за съпорт от производителя?

Idol 2 6037y RIP Sad
Цитирай

bgbore_96 написа:При заводски настройки НЕ се връща старата версия на рома.
Андройда е направен, така че след всеки ъпдейт, трябва да се връщат фабрични настройки.

Ако бяхте превъртяли темата малко по нагоре,, щяхте да видите, какво съм написал!
Няма значение, дали пише или не пише да се връщат фабрични настройки!
Андройда е направен, така че след всеки ъпдейт, трябва да се връщат фабрични настройки!
Това се прави, защото иначе се получават бъгове и грешки в андройда (като вашите в момента)!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Явно никой не е направил фактори ресет , след ъпдейта. Аз все ощя нямам тези планове понеже телефона вече е пълен с информация. Ако някой е направил нека каже дали има проблемите, които няколко човека споделиха вече.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)