Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Idol 2 Мнения

Къде се намира брояча за разговорите - входящи, изходящи, общо?
И ако някой иска да направи нова тема за да постваме снимки от този "звяр"Smile
.. и ако някой знае дали могат да се трият началните екрани?
Цитирай
Аксесоари

SystemError написа:Явно никой не е направил фактори ресет , след ъпдейта. Аз все ощя нямам тези планове понеже телефона вече е пълен с информация. Ако някой е направил нека каже дали има проблемите, които няколко човека споделиха вече.

Впечатления нямам от новия ъпдейт и да има проблеми и след фактори рестарта, прочетох няколко мнения от темата за ъпдейта, но мога да ви кажа, че тонколоната не бръмчи, батерията издържа малко повече от преди, усб отстраняване на грешки забелязах, че не работи и кой змае още какви дупки имат да запълват, дано скоро има друг ъпдейт... Извинявам се ако имам правописни грешки.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Здравейте разполагам с оригиналния фирмуер на alcatel ot idol2 6037y ако желаете ми пишете на лични за повече съпорт, версията която имам е от тел. на глобул без лагове без грешки и си работи нормално батерията по 4 ри дни в икономичен режим и по 5 и отгоре
Цитирай

Добър вечер,
да се кача и аз на влака.
От днес съм с телефона, в момента го зареждам. Видях че има ъпдейт, свалих го, но (слава богу) телефона не пожела да инсталира понеже нямаше батерия. За сега като гледам има повече недоволни от колкото доволни и ще пробвам да го изтрия да се разкара гадното съобщение. Иначе в събота на рабоота ще му тествам батерията здраво Smile

Motorola G5s XT1793
Цитирай

Здравейте ,мога ли да попитам дали някой е руутнал телефона?Изчетох темата ,но 1вия начин е засечен като вирус ,а Framaroot няма поддръжка за този модел.Ако някой е успял да сподели как,и дали ще има някакви странични ефекти върху телефона.

HTC Desire X (android 4.1-full sense,rooted)>Xperia Neo-CM10>Alcatel One Touch Idol 2 (6037Y)-Not Rooted - YET !
Цитирай

rockito912 написа:Здравейте ,мога ли да попитам дали някой е руутнал телефона?Изчетох темата ,но 1вия начин е засечен като вирус ,а Framaroot няма поддръжка за този модел.Ако някой е успял да сподели как,и дали ще има някакви странични ефекти върху телефона.
https://www.androidbg.com/forum/topic928...dol-2.html
чети след 12-ти пост
Цитирай

Здравейте, има ли зуум телефона, че като снимам, копчето отстрани не приближава, а снима?
Цитирай

мащабираш с пръсти по дисплея.
Цитирай

Здравейте , закупих вчера тела за 230 лв. с аб. план 11.90(за синът ми)... Идеята беше да му купя нещо до 150 лв. и се спрях на хуаей 511 , алкател поп ц7 и айдъл 2 мини , първият отпадна веднага а другите заради малкото рам 4Гб... Аз имам СГС 2 плюс (перфектен телефон) на 1г. и дилемата беше дали да му го подаря и да си купя нещо по-добро или да си го ползвам а за него нещо евтино(чупи ги бързо)... Когато сложих на бюрото в магазина самсунга до гореспоменатите три модела той си го избра... Сега трябваше да избирам между СГС 3Нео , Леново А606 и "горещата оферта" Айдъл2... Неото ( със страхотни характеристики ) за 280 лв. си е оферта но плюенето във форумите , дори и от продавачката... а и на мен не ми допада нещо дизайна... за Леновото - нищо... стигаме до "хитът" Айдъл 2 - горещо препоръчван , най-много продаван и т.н. Между другото докато ме оформяха се продадоха още два броя а в друг магазин за калъф и протектор засякох още един... за малко да им объркаме кутиите... Бързо се прибираме в къщи - моят се мята да играе на самсунга а аз да се боря с айдъла ... Тъча и клавиатурата са отвратителни при натискане на една буква - се удвоява , утроява... почвам да трия внимателно назад отива на майната си... пак напред - пак излишни букви... парола да вкараш -почти невъзможно... като станат на точки иди разбери на къде си... Инсталирах андроидската клавиатура и изключих вибрацията - сега е малко по добре... Скролването също е изнервящо - трудно се стига до определена функция - ако съм в настройки и скролвам за достъпност ... ме вкарва в дата и час защото там съм натиснал при самото приплъзване... Така е и в гл. меню с иконите - отваря всичко докоснато... Най зле е в контакти -при търсене на определен - набирам поне още трима... Батерията пада много бързо... И капсолована... Това е за денонощие... Минуси: Телефон - НЕАДЕКВАТЕН , аз - прецакан ... Плюсове : детето е доволно... Помагайте... пишете...

Samsung Galaxy S2 Plus , Alcatel One Touch Idol 2 , Samsung Galaxy J5(6)
Цитирай

elitanik написа:Здравейте, има ли зуум телефона, че като снимам, копчето отстрани не приближава, а снима?
Жив и здрав да си, аз мислех че няма хардуерно копче за снимане Smile

А на пича дето твърди че е неадекватен тела - просто не си свикнал на чуствителния тъч. Има една настройка за задържане при докосване. В "достъпност" има "докоснете и дълго задръж" увеличи го на средно или на максимално. не съм сиг дали помага, но аз така го направих и сякаш е по добре.
Батерията изчакай няколко цикъла и трябва да си дойде на мястото. Освен ако не си надупил екрана на макс

Motorola G5s XT1793
Цитирай

Благодаря колега , промених настройката... като че ли се поуспокои малко тела... не знам дали е от това или му свиквам...забравих да пиша в горния пост че го ъпдейтнах "още от кутията" и може да съм го поумазал малко... Прочетох че и други имат същия проблем след надстройката... хард ресет правя задължително... от 2000 г . съм мобилен, всякакви "слушалки" са минали през ръцете ми - с бутони , с антени , с тъч и бутони и т. н... а от тези с този стават четири плюс бройките на жена ми и детето... свикнал съм да чатам без да гледам дисплея и прелиствам менюта безпроблемно... в момента с този се чувствам като първолак пред буквар...Нямам нищо против тела... купил съм си го и трябва да бъде малко по- послушен...

Samsung Galaxy S2 Plus , Alcatel One Touch Idol 2 , Samsung Galaxy J5(6)
Цитирай

Честит телефон! Аз вчера се колебаех между него и Samsung Galaxy S3 Neo и в крайна сметка избрах Нео-то, защото така ме убедиха! Smile Освен това го дадох на сестра ми и в крайна сметка тя ще го ползва. Smile

Galaxy S III Neo
Цитирай

yonguser написа:Здравейте разполагам с оригиналния фирмуер на alcatel ot idol2 6037y ако желаете ми пишете на лични за повече съпорт, версията която имам е от тел. на глобул без лагове без грешки и си работи нормално батерията по 4 ри дни в икономичен режим и по 5 и отгоре
Писах ти ЛС колега.Някой друг ако има бекъп на софтуера или има custom recovery да ми направи такъв ще му бъда много благодарен ако го качи някъде.Пробвах няколко други рома в които се оказа че няма бг език.В бекъпа които е даден в 4PDA също няма.
Цитирай

здравейте Тъй като днес изтървах телефона по дисплея и всичко свърши .... счупен дисплей от Мтел не могат да ми го сменят защото е мой проблем В китайските сайтове са по 50 60 долара а тук ми искат 150 крайна цена за смяна и нов , лошото е че няма дисплей и стъкло а всичко е на едно ... Може ли някой да ми каже поне има ли вариант да вдигам когато ми звъни някой с копчетата или комбинация от тях че поне за това да го ползвам

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай

Няма ли някой с отг. на въпросите ми и искам да попитам и друго ... Ползвали ли сте тези стикери противоударните доволни ли сте от тях и предпазват ли дисплея ако падне на него телефона

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай

Пичове, телефона ми май УМРЯ!!!
Работеше си нормално до днес, а преди малко гледам го изгаснал. Батерията му беше почти пълна, при натискане на старт бутона нищо не се случва, а като го вкл в усб-то на компа ми го дава като устройство което не може да бъде разпознато.
Ще го оставя на зарядното тази вечер, ако утре не светне го пращам за сервиз... Sad Sad Sad
Дайте някакви идеи??! =(

Idol 2 6037y RIP Sad
Цитирай

Някой знае ли как може да се върне стария фърмуер от преди официалния ъпдейт?
Или да го нося в сервиз? Че адски ме дразни липсата на еквилайзер и контрастните икони в падащото меню.
Цитирай

Направо се родих като смених алката с Sp...Нещо почна да ми забива, правя хард ресет - 2 дни по късно същата работа, почти се бях навил да го сменям с нещо друго и дойде деня в който телефона ми изпиука за ъпдейт и викам си еее ще го оправят и точно този ъпдейт ме убеди да разкарам телефона възможно най - бързо, мисълта, че няма читав ром и кернел освен един базиран на стоковия ром с интерфейса на андроид L. Батерията започна да ми я топи светкавично, дори понякога оставям телефона да се зарежда и решавам да си видя фейсбука и той почва да ми снижава процентите, 10 процента ми ги сваляше за 5 минути в стендбай - МЪКА КИТАЙСКА. Пробутах го на един в продавалника и направих фабрични, да има плацебо да не реши да си ми го върне, за щастие нямаше проблеми, предложенията ми бях 2 Lenovo-та и мойто Sony и разбира се след опита си с китайската мъка взех Sony-то сложих му KK и не съм бил по - доволен от телефон до сега, радвам се за всички, които харесват телефона, наистина много добър хардуер, камера, дисплей, ама софтуер кръгла НУЛА, МЪКА МЪКА направо хубаво че се продаде Smile
Цитирай

Моя се "съживи" след усилено помпане на старта и стрелка звук нагоре. Интересното беше, че батерията му беше източена почти до дупка, а съм почти сигурен че беше на около 80-90% преди да угасне.
Колегата от горния пост не знам какво се прехласва толкова по това сони. Имал съм експиря Р, няма толкова тъп телефон. Куп бъгове - от дразнещ по дразнещ.
Аз като цяло съм доволен от телефона, върши си работата много добре.

(2015-01-07, 14:53:14)pinhead написа:  Моя се "съживи" 5-6 часа след като угасна, с усилено помпане на старта и стрелка звук нагоре. Интересното беше, че батерията му беше източена почти до дупка, а съм почти сигурен че беше на около 80-90% преди да угасне.
Колегата от горния пост не знам какво се прехласва толкова по това сони. Имал съм експиря Р, няма толкова тъп телефон. Куп бъгове - от дразнещ по дразнещ.
Аз като цяло съм доволен от телефона, върши си работата много добре.

къде по дяволите е бутона за редакция, на този хитър нов интерфейс на форума??!

Idol 2 6037y RIP Sad
Цитирай

Няма такъв бутон ;дддд а аз не се прехласвам, точно обратното взех алката за да сменя сони....Ама такъв мръсен номер ми направи...
Цитирай

Искам да попитам нещо .... Някой закупувал ли е от АЛи-то протектор удароустоичив за дисплея който са , и знаете ли как да си направя Ви Фи когато съм в къщи да не ми стой на 3 Г а на ви фи в къщи , защото значително сваля батерията 3 г то , искам когато съм в нас да го намери само и да се вкл. и като излизам то ще му спира обхвата и да си идва 3 г то ама не винаги да ида някъде където има ви фи и да ми пуска съоб че има налични мрежи

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай

При свързване с компютър ми се показват всички файлове и папки, искам да изтрия цялата информация с цел да почистя остатъчните файлове от приложения и прочее, това ще повлияе ли на самият андроид? Има ли шанс да изтрия по грешка нещо?
Цитирай

(2015-01-11, 15:00:06)people_change написа:  При свързване с компютър ми се показват всички файлове и папки, искам да изтрия цялата информация с цел да почистя остатъчните файлове от приложения и прочее, това ще повлияе ли на самият андроид? Има ли шанс да изтрия по грешка нещо?

Най-много да изтриеш операционната система. Колкото до остатъчните файлове има програми който ги чистят.

Ако си руутнат : https://play.google.com/store/apps/detai...darken.sdm SD Main
Ако не си : https://play.google.com/store/apps/detai...ter.mguard Clean Master

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Няма как да изтрие ОС от телефона.Ще изтрие кеш-а на всички приложения и няма да му се стартират примерно. Smile Така че трий няма никакъв проблем.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай

(2015-01-12, 12:36:07)bLck написа:  Няма как да изтрие ОС от телефона.Ще изтрие кеш-а на всички приложения и няма да му се стартират примерно. Smile Така че трий няма никакъв проблем.

Благодаря, колеги, изтрих всичко, не повлия на работата на телефона по никакъв начин. Преди да се престраша да изтрия всичко ме притесняваше наличието на папки андрод и систем, но те пак се появиха при следващото свързване с компютъра. 
Относно програмата за почистване, clean master използвам, но не знам доколко почиства.. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)