Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Idol 2 Мнения
#26

Здравейте колеги,
Имам един въпрос дано намеря решение на него.
От седмица съм собственик на това телефонче доволен съм от машинката.
Но днес забелязах там където са отворите на колонките. В долната част на телефона, когато закрия единият отвор през другия не се чува звук да не е някакъв дефект и дали да го пращам на сервиз.
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз също си взех един. Това, което ми прави впечатление е все още бедната софтуерна поддръжка. Също никъде не можах да си намеря силиконов калъф и скрийн протектор. И уж пише, че може да се ъпгрейдне до КитКат, но през софтуера на Алкател не става и ми дава, че съм с актуалната версия.
Цитирай
#28

sabrito написа:Здравейте колеги,
Имам един въпрос дано намеря решение на него.
От седмица съм собственик на това телефонче доволен съм от машинката.
Но днес забелязах там където са отворите на колонките. В долната част на телефона, когато закрия единият отвор през другия не се чува звук да не е някакъв дефект и дали да го пращам на сервиз.


Единият отвор представлява микрофона!
Цитирай
#29

Здравейте!


От скоро имам този телефон и съм доволна. Big Grin
Искам да Ви попитам, знаете ли как се затварят вече отворените приложения? Предишния ми телефон беше с по-стара версия на Андроид и приложенията се затваряха със задържане на "home" бутона, но при Idol'a не е така.


Благодаря предварително! Smile
Цитирай
#30

И аз мисля да си взема един такъв понеже ми трябва за служебни цели, но се чудя дали е с горила глас ?
Някой има ли идея какво му е стъклото и дали ще се драска лесно?

LG G4
Цитирай
#31

Nea_93 написа:Здравейте!


От скоро имам този телефон и съм доволна. Big Grin
Искам да Ви попитам, знаете ли как се затварят вече отворените приложения? Предишния ми телефон беше с по-стара версия на Андроид и приложенията се затваряха със задържане на "home" бутона, но при Idol'a не е така.


Благодаря предварително! Smile

Здравей , при айдъла тази опция се стартира с задържането на бутона за опции , тоест 3то бутонче с чертичките Smile Дано съм ти помогнал :cheers:

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#32

rollin написа:И аз мисля да си взема един такъв понеже ми трябва за служебни цели, но се чудя дали е с горила глас ?
Някой има ли идея какво му е стъклото и дали ще се драска лесно?

Не се драска лесно , вече го пробвах :rofl: :rofl: Не е с горила глас а с Dragontrail , ако не знаеш какво е това , прочети в нета и ще разбереш Rock

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#33

абе имам проблем понякога телефона ми е вкл. работи си а имам пропуснати повиквания нито съм в интернет нито нщо просто си стои и имам пропуснати а другите ми казват че е изк. телефона Това от какво може да е от картата от телефона направен е на Auto gsm/wcdma

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай
#34

chippen написа:абе имам проблем понякога телефона ми е вкл. работи си а имам пропуснати повиквания нито съм в интернет нито нщо просто си стои и имам пропуснати а другите ми казват че е изк. телефона Това от какво може да е от картата от телефона направен е на Auto gsm/wcdma
АЗ имах същия проблем със старя ми телефон и накрая излезе , че чипа на сим картата беше изпушил , иди в офис на оператора на който си да ти погледнат чипа

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#35

в смисъл самата сим карта да се смени нали

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай
#36

Колеги някой да е успял да го роотне или да е намерил къстъм ром
Цитирай
#37

Аз го рутнах Big Grin които иска рут ето https://www.youtube.com/watch?v=Vq4ZNv_lUhM

работи перфектно тествано от мен Smile

Alcatel idol 2 mt6582 Rooted 32gb Kingston Class 10

Lenovo k3 note rooted 
Цитирай
#38

nasko_1_2_ написа:
chippen написа:абе имам проблем понякога телефона ми е вкл. работи си а имам пропуснати повиквания нито съм в интернет нито нщо просто си стои и имам пропуснати а другите ми казват че е изк. телефона Това от какво може да е от картата от телефона направен е на Auto gsm/wcdma
АЗ имах същия проблем със старя ми телефон и накрая излезе , че чипа на сим картата беше изпушил , иди в офис на оператора на който си да ти погледнат чипа


Едва ли е от СИМ картата, имам същия проблем на Айдъл 1.Смених СИМ картата и не се оправи.Същевременно върнах телефона на сервиз и не пожелаха да го ремонтират.
Връщай докато е време....като се направят на ударени....КЗП и т.н...
Цитирай
#39

Днеска и аз си купих въпросното телефонче.
За сега нямам никакви сериозни оплаквания към него спрямо това, че другия ми е доста по силен от към показатели.
Ниската резолюция на дисплея се забелязва но не е нещо фрапиращо.
Само дано батерията да държи прилично и мога да кажа че за парите си е перфектен.

LG G4
Цитирай
#40

mitkoa написа:
nasko_1_2_ написа:
chippen написа:абе имам проблем понякога телефона ми е вкл. работи си а имам пропуснати повиквания нито съм в интернет нито нщо просто си стои и имам пропуснати а другите ми казват че е изк. телефона Това от какво може да е от картата от телефона направен е на Auto gsm/wcdma
АЗ имах същия проблем със старя ми телефон и накрая излезе , че чипа на сим картата беше изпушил , иди в офис на оператора на който си да ти погледнат чипа


Едва ли е от СИМ картата, имам същия проблем на Айдъл 1.Смених СИМ картата и не се оправи.Същевременно върнах телефона на сервиз и не пожелаха да го ремонтират.
Връщай докато е време....като се направят на ударени....КЗП и т.н...

Интересното знаете ли кое е , че вече 1 път взех чисто нов идол 2 , до вечерта вече беше направил проблем с екрана беше се разлепил от едната страна и леко изгорял след два месеца казуси по стария ми идол преди това , смениха ми го отново на другия ден с друг Идол 2 който сега ползвам и отново проблем Направо като идва в мтел офиси и им става лошо от мен никой даже не иска да ме обслужва гледат ме лошо защото много ги мъча а и то какво ме интересува мен след като ТЕ ми продават нещо което дава дефект и аз съм си в правата за гаранцията Просто какъв е този карък не знам ще сменя сим картата първо а после ако не е .... не знам отново ще искам нов гсм просто един месец го бавят в сервизите и отново проблеми ако реша нов да ми дадат пак лутане глупости ...

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай
#41

Защо не сшожи поне една точка? :facepalm: Нищо не ти разбрах от написаното.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#42

chippen написа:
mitkoa написа:
nasko_1_2_ написа:АЗ имах същия проблем със старя ми телефон и накрая излезе , че чипа на сим картата беше изпушил , иди в офис на оператора на който си да ти погледнат чипа


Едва ли е от СИМ картата, имам същия проблем на Айдъл 1.Смених СИМ картата и не се оправи.Същевременно върнах телефона на сервиз и не пожелаха да го ремонтират.
Връщай докато е време....като се направят на ударени....КЗП и т.н...

Интересното знаете ли кое е , че вече 1 път взех чисто нов идол 2 , до вечерта вече беше направил проблем с екрана беше се разлепил от едната страна и леко изгорял след два месеца казуси по стария ми идол преди това , смениха ми го отново на другия ден с друг Идол 2 който сега ползвам и отново проблем Направо като идва в мтел офиси и им става лошо от мен никой даже не иска да ме обслужва гледат ме лошо защото много ги мъча а и то какво ме интересува мен след като ТЕ ми продават нещо което дава дефект и аз съм си в правата за гаранцията Просто какъв е този карък не знам ще сменя сим картата първо а после ако не е .... не знам отново ще искам нов гсм просто един месец го бавят в сервизите и отново проблеми ако реша нов да ми дадат пак лутане глупости ...

Приятел, няма как да си бил с айдъл 2 , по простата причина , че двойката е от няма и месец в продажба за България

••• HUAWEI P30 LITE •••
Цитирай
#43

Аз разбирам, че това му е третия Алкател с проблем, един Идол1, и два Идол2, голям карък е колегата.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#44

nikid написа:Аз разбирам, че това му е третия Алкател с проблем, един Идол1, и два Идол2, голям карък е колегата.


Да така е Smile Иначе за карък направо не ми се говори просто тея като ме видят в офиса и им става лошо

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай
#45

Здравейте, предстои ми закупуване на нов телефон и се спрях точно на идол 2. Първото което искам да ви попитам е толкова ли много се забелязва тази ниска резолюция на екрана, аз досега съм бил със samsung galaxy y gt s5360, дали ще забележа разликата или спрямо стария ми телефон ще виждам кристално на този. Другото което искам да ви попитам как се справя с игрите. Поздрави!!!
Цитирай
#46

jivako250399 написа:Здравейте, предстои ми закупуване на нов телефон и се спрях точно на идол 2. Първото което искам да ви попитам е толкова ли много се забелязва тази ниска резолюция на екрана, аз досега съм бил със samsung galaxy y gt s5360, дали ще забележа разликата или спрямо стария ми телефон ще виждам кристално на този. Другото което искам да ви попитам как се справя с игрите. Поздрави!!!
Този ще ти се стори като с5 сравнение със стария ти Big Grin

Alcatel idol 2 mt6582 Rooted 32gb Kingston Class 10

Lenovo k3 note rooted 
Цитирай
#47

la_vida_loca написа:
jivako250399 написа:Здравейте, предстои ми закупуване на нов телефон и се спрях точно на идол 2. Първото което искам да ви попитам е толкова ли много се забелязва тази ниска резолюция на екрана, аз досега съм бил със samsung galaxy y gt s5360, дали ще забележа разликата или спрямо стария ми телефон ще виждам кристално на този. Другото което искам да ви попитам как се справя с игрите. Поздрави!!!
Този ще ти се стори като с5 сравнение със стария ти Big Grin

А това добре ли е
Цитирай
#48

Здравейте!

Имам проблем със звука на алармата от телефона. Въпреки че силата на звука е настроен на максимална степен, звъни много тихо. Някой може ли да помогне?


Благодаря!
Цитирай
#49

Здравейте колеги,
Някой има ли инфо за продажбата на idol 2 mini варианта?
Търся от 2 седмици в интернет, но не мога да намеря полезна информация?
Цитирай
#50

Здравеите,купих си Alcatel One Touch Idol 2 http://products.globul.bg/catalogue/mobi...uch-idol-2 много съм доволен ама едно нещо ме тревожи като играя игри на телефона например subway или csr или някоя друга ми загрява доста в горната част до камерата иначе ако сам в facebook или в интернет не загрява.Искам да попитам това проблем ли е?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)