Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Idol 2 Мнения

Много мерси момчета другата седмица е мой!!! Dance
Цитирай
Аксесоари

BestFriend написа:
MaKaTa написа:И аз мога да ти препоръчам HTC ONE M8 ясно е че е по добър но тук говорим за телефон на много по достъпна цена и просто се надяваш да си попаднал на нещо качествено и да нямаш проблеми Smile

Цената му е 1200 лева... на nexus-a е 620.. смятай Big Grin

Е цената на алкатела е 350 смятай ти. Smile телефона е мн добър за тази цена продто кункорира на много телефони от високия клас. Smile

ASUS MEMOPAD HD 7
ALCATE IDOL 2
Цитирай

Ами от каде сте си го поръчали ?
Цитирай

Дайте да направим един раздел за Идол 2 , аз днес грабнах 1 бяла бройка от глобул , уникално телефонче Smile Smile Smile Smile
Цитирай

Вчера го купих, днес го изпратих в сервиза Sad Sad , защото не иска да чете сим картата, но иначе останах много доволен от телефона за този ценови клас. Минуса който забелязах през този 1 ден е, че на 10-15 минути когато телефона е заключен батерията пада с по 1 - 2%, може да е нещо от телефона, не съм сигурен, но се надявам, че след няколко пълни цикъла на заряд и разряд, ще се оправи Smile .

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Е ти, като си го купувал, не видяхте ли още тогава, че не чете СИМ картата? Трябваше още тогава, като си го купувал и видял проблема, направо да го сменят.

И мисля, че имаше някакъв срок. Тоест би трябвало в 7 или 14 дневен срок да ти сменят телефона, а не да го пращат в сервиз.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Dimitar27 написа:Дайте да направим един раздел за Идол 2 , аз днес грабнах 1 бяла бройка от глобул , уникално телефонче Smile Smile Smile Smile

И аз съм "За" раздел в който да си бъбрим за новата ни придобивка,а не да спамим тук.Явно притежателите на новия Идол (Idol 2) ще се увеличаваме.
p.s. аз съм със сивия Smile

Samsung Galaxy ACE 2 4.1.2 Jelly Bean + Alcatel OT Idol 2 + Lenovo A 7000 + Nokia 6 + Nokia 8.1
Цитирай

Днес бях в офиса на мтел за поредния скандал относно това което бях казал преди - Имам обхват някой ми звъни и ми дава че ми е изкл гсм-а и веднага след товаа ме набира и ми е пуснат гсма и на моменти ми спира интернета после се оправя Държа да кажа че не ми е бавен понеже съм на трафик 1.5 гб и никога не ги минавам просто не го ползвам толкова но това когато ми е изк гсм ме дразни Каза ми да го върна в заводски настройки и ако не стане да го пратя в сервиз а аз не искам да го бара защото предния път със сервиза им го върнаха по зле от както го пратих , и ми каза да пиша жалба и да ми върнат парите или да ми го заменят с нов Мислите ли че има смисъл да го връщам в заводски настройки д се занимавам после пак всичко на ново или да почвам жалбата Межддр много мой познати го имат този проблем също на други оператори на др гсм

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай

Здравейте Smile Тези от вас които са с Alcatel One Touch Idol 2 прави ли ли са снимки със светкавицата? При мен такива снимки излизат отвратително по причина, че кухите китайци не са отделили диода на светкавицата от камерата под капака и в момента на снимката прави отблясък в лещата и се самозаслепява Big Grin Това може да се провери като се закрие диода докато свети в режим на видео да речем и се погледне от задната стана в обектива на камерата. Други имат ли такъв проблем или е въпрос на смотана сглобка при мен?
Цитирай

bguser написа:Здравейте Smile Тези от вас които са с Alcatel One Touch Idol 2 прави ли ли са снимки със светкавицата? При мен такива снимки излизат отвратително по причина, че кухите китайци не са отделили диода на светкавицата от камерата под капака и в момента на снимката прави отблясък в лещата и се самозаслепява Big Grin Това може да се провери като се закрие диода докато свети в режим на видео да речем и се погледне от задната стана в обектива на камерата. Други имат ли такъв проблем или е въпрос на смотана сглобка при мен?

При мен снимките на тъмна стая снимките стават добри, светкавицата е силна (като лампа Big Grin), може да е мръднал малко диода по време на сглобката, не мога да ти дам точен отговор, но не мога и да кача снимка защото е в сервиза Big Grin...

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

chippen написа:Днес бях в офиса на мтел за поредния скандал относно това което бях казал преди - Имам обхват някой ми звъни и ми дава че ми е изкл гсм-а и веднага след товаа ме набира и ми е пуснат гсма и на моменти ми спира интернета после се оправя Държа да кажа че не ми е бавен понеже съм на трафик 1.5 гб и никога не ги минавам просто не го ползвам толкова но това когато ми е изк гсм ме дразни Каза ми да го върна в заводски настройки и ако не стане да го пратя в сервиз а аз не искам да го бара защото предния път със сервиза им го върнаха по зле от както го пратих , и ми каза да пиша жалба и да ми върнат парите или да ми го заменят с нов Мислитiiе ли че има смисъл да го връщам в заводски настройки д се занимавам после пак всичко на ново или да почвам жалбата Межддр много мой познати го имат този проблем също на други оператори на др гсм


Твойте проблеми са на 99% от СИМ картата!
Сигурно си с рязана карта, или се е повредил чипа. Отиди да ти сменят СИМ картата.
Мисля, че струваше пари, но е почти сигурно, че ще се оправи.
Сега ми хрумна и, че можеш да пробваш с нормална микро СИМ (не рязана!) от някой приятел, и да видиш, дали проблема е от СИМ картата.

Само за справка. Към кой оператор си? Защото аз съм на Вива и по някой път, като звъня на един приятел на Глобул, веднъж дава изключен тел, веднъж е включен. Даже един път звънях около 15 пъти, не успях да се свържа и се отказах.
Така, че ако проблема не е в СИМ или телефона, сигурно е от оператора.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Вие вече ме разобедихте с тея коментари бе Big GrinBig Grin
Цитирай

От вчера сам Идол2.Много силна светкавица 2.Неправи бог знае какви снимки но за 9.90 на месец няма и какво да искам.Иначе много красив телефон.В Мтел в пловдив в Тракия продаваха и калъф което много ме учуди.Въпроса ми е.Вие как чувате през телефона.Аз чувам много тихо.Има ли някаква такава настройка.Всички звуци са ми на макс.
Цитирай

От вчера сам Идол2.Много силна светкавица 2.Неправи бог знае какви снимки но за 9.90 на месец няма и какво да искам.Иначе много красив телефон.В Мтел в пловдив в Тракия продаваха и калъф което много ме учуди.Въпроса ми е.Вие как чувате през телефона.Аз чувам много тихо.Има ли някаква такава настройка.Всички звуци са ми на макс.
Цитирай

искам да попитам може ли на idol 2 да се сложи micro sd карта клас 10.
Цитирай

Да!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

chippen написа:Днес бях в офиса на мтел за поредния скандал относно това което бях казал преди - Имам обхват някой ми звъни и ми дава че ми е изкл гсм-а и веднага след товаа ме набира и ми е пуснат гсма и на моменти ми спира интернета после се оправя Държа да кажа че не ми е бавен понеже съм на трафик 1.5 гб и никога не ги минавам просто не го ползвам толкова но това когато ми е изк гсм ме дразни Каза ми да го върна в заводски настройки и ако не стане да го пратя в сервиз а аз не искам да го бара защото предния път със сервиза им го върнаха по зле от както го пратих , и ми каза да пиша жалба и да ми върнат парите или да ми го заменят с нов Мислите ли че има смисъл да го връщам в заводски настройки д се занимавам после пак всичко на ново или да почвам жалбата Межддр много мой познати го имат този проблем също на други оператори на др гсм
Нищо му няма на телефона ти, нито на SIM картата.... Проблемът от М-тел никога няма да ти го кажат, а той е, че когато сигналът на мобилния интернет е кофти (примерно си на E(dge) или G) и телефонът ползва интернет - прави някакви неща в background и точно тогава някой то звънне, му дава, че телефонът ти е изключен. Направи си експеримент и когато си на Е или G пусни скайп или нещо друго и си звънни от друг телефон. После си изключи мобилния интернет за 2-3 дни и виж дали ще имаш проблем с пропуснати повиквания... :thumbup:

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

Междудругото ДА и аз знам че не е от телефона Доколкото до сим картата е така аз я смених с нова и пак го прави този проблем Забелязвам и друго не ми стои на 3Г а на Н+ което мисля че е по лошото от 3 Г и мисля да ида да се карам с тях защото не може да плащам за хубав интернет а те да ми правят номера Като ида в офиса и им става лошо от мен понеже не могат да ме въртят като другите хора които не им се занимава на МТЕЛ съм

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай

хахахахахаха е явно не мислиш много правилно, H+ е най бързото което може да имаш след LTE

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай

Ясно това не го разбирах преди и мерси за което не съм толкова на ТИ но не знам за картата какво да правя след като я сменях преди около седмица

Samsung Ace 2.3.3 -> Alcatel One Touch Idol 6030X -> Alcatel One Touch Idol 2 ( 6037Y )    x 2 
Цитирай

Здравейте Smile Изникна нов проблем с телефона, този път за разлика от светкавицата вече е по-голям Sad Апарата е Alcatel OT Idol 2 на една седмица. При зареждане, когато телефона е включен не може да се зареди до 100%, качва максимум до 99% и от там ако остане в зарядното започва да пада и то много бързо. Ако го зареждам изключен си стига 100% и зареждането спира. Първите 3-4 заряда нямаше такъв проблем - зареждаше се от USB и от тока без проблем. Върнах му заводските настройки - никаква полза. Преинсталирах му софтуера през Mobile Upgrade S 4.1.3 - никаква полза. Телефона няма root и не смея за сложа, защото ако се наложи да отде до сервиз ще отпадне гаранцията доколкото ми е известно. Разредих батерията до 0% и пак я заредих до 100%, но на изключен телефон, когато го оставих да се зарежда на включен пак стигна до 99% и започна да се разрежда примерно на 10 мин по 1% и то при условие че е в зарядното. Някой има ли опит са такъв проблем и начин за решаването му?
Цитирай

Прилича на моя проблем...
https://www.androidbg.com/forum/topic635...l-p34.html - post 826
Но моя не се разреждаше в зарядното...
Смениха ми го с чисто нов...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

https://www.dropbox.com/s/7omflcxlsgw9r7...snogin.apk
Ето един лесен начин за роот на идол 2. Без нужда от компютър.Теглите,инсталирате и следвате иструкциите.Дано съм бил полезен Dance
Цитирай

sabrito написа:https://www.dropbox.com/s/7omflcxlsgw9r7...snogin.apk
Ето един лесен начин за роот на идол 2. Без нужда от компютър.Теглите,инсталирате и следвате иструкциите.Дано съм бил полезен Dance

Има Agent-CKY [Trj] и SpyAgent-BY [Trj]..

http://prikachi.com/images/115/7523115Y.png

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

la_vida_loca написа:Аз го рутнах Big Grin които иска рут ето https://www.youtube.com/watch?v=Vq4ZNv_lUhM

работи перфектно тествано от мен Smile

Някой друг да го е тествал? Притеснявам се да не замръзне и да стане на тухла Tooth . И също има ли БГ език руута от видеото ?

Edit : Сега пробвах програмата за руут, но откри вирус..

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)