Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Упътване как да сложим Български език на Moto G X1032 закупен от Теско
#1

[h]
Упътване как да сложим Български език на Moto G X1032 закупен от Теско
[/h]

Понеже доста хора се интересуваха и не всички знаят как става реших да направя това кратко ръководство.


ВНИМАНИЕ! ВАЖНО! Всичко, което правите е на ваша отговорност! Не нося вина, ако някой телефон се повреди, изгори му дъното или за конфликта в Украйна!


Необходими неща за процедурата:
Android 4.4.2 KitKat - ако сте с 4.3 JellyBena актуализирайте системата до последният налична такава;
версия на firmware трябва да е 176.44.1 - ! Ако сте с различна има вероятно нещата да не се получат;
телефона да е с отключен bootloader и качено custom recovery(TWRP или CWM), търпение.

Ако не сте отключили bootloader-а на телефона ви и нямате recovery, можете да видите как става в тази тема. Изпълнете точките до 5(без нея).

Ако не разбирате нещо или не сте сигурни ПИТАЙТЕ.


1. Свалете езиковият пакет за флашването

Свалете езиковият пакет от тук. След това го прехвърлете в паметта на телефона, като най-добре го сложете директно в паметта, а не в папка.

2. Влезте в Recovery

Влезте в Recovery. Много е важно преди да се предприемат по-сериозно действия от Recovery да се направи резервно копие на цялата система на телефона. Това можете да направите от опцията в Recovery-то Backup. Така в случай, че нещо се омаже по време на процедурата можете да върнете старото състояние от Restore в Recovery-то.

След направата на резервното копие избирате Install now(в TWRP) или Flash Zip(в CWM) избирате по-рано сваленият zip файл и го инсталирате.

3. Преди да излезете от Recovery

Преди да излезете от Recovery е добре да изтриете кеш паметта. Това действие ще изтрие данните на всичките ви приложение, ако крайно желаете можете да не го правите, но е Препоръчително.
Можете да изтриете Кеш паметта от Wipe(в TWRP) или Wipe Cache Partition(в CWM). Избирате Wipe Cache и Wipe Dalvik Cache. Става за няколко секунди след това можете да рестартирате телефона.

4. Можете да изберете Български, като системен език

Всичко е готово и можете спокойно от Настройките да изберете българския за системен език.


Благодарности на колегата @lau9h за темата към която съм дал линк.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
Аксесоари
#2

Закупих си Moto G XT1033 с 2 сим карти от Emag. Разбрах, че описания начин за Теско става и за закупени телефони от емаг. Версията ми е Андроид 4.4.4 фирма е 210.12.40.falcon_umtsds.AsiaRetail.en.03. Какъв пакет трябва да сложа за да имам БГ меню? И един друг върпос имам. Ако евентуално стане сега да направя да имам БГ меню, а след време се появи update за Андроид 5 дали ще може да сложи? Благодаря Ви предварително.
Цитирай
#3

Някой да е успял да побългари ХТ1033 на 4.4.4 ?

Lumia 1520 32GB
Nexus 6 32GB
Moto G XT1033 8GB
Цитирай
#4

И аз чакам някой да се включи ама явно няма развитие по въпроса. ;(
Цитирай
#5

При мене не се получи, изписа ми че всичко е минало успешно, започва да зарежда и стига след, дето се върти глобуса и после черен екран и до там.
Цитирай
#6

същата работа с черният екран. Някакво решение на проблема?
Цитирай
#7

Да, и аз пробвах ей сега...черен екран беше резултата.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#8

http://dox.bg/files/dw?a=5b96c7dbde пробвайте с този ром
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)