Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да Root-нем Xperia Z2 със заключен Bootloader
#1

Това е Root метод за телефони със заключен/отключен Bootloader!

Как да получим Root достъп?

1.Изтеглете файла и го разархивирайте с winzip/winrar
2.Отидете в папката където сте разархивирали файла и стартирайте RUNNME.bat
3.Прочетете и следвайте инструкциите изписани на екрана
4.Рестартирайте устройството след като скрипта приключи инсталацията.



*
Този скрипт ще:
- Руутне устройството ви
- Ще инсталира Busybox
- Ще инсталира Su файловете

Преди да започнете :
- Убедете се,че имате инсталирани adb драйвъри за устройството
- Че сте сложили отметка на "USB DEBUGGING"(Настройки- опции на разработчика- откриване на USB грешки)
- Че сте сложили отметка на "UNKNOWN SOURCES" (Настройки-- защита-- непознати източници)


Току що руутнах успешно моята Z2-ка!Този скрипт работи на компилации завършващи на .55/.69 (За сега!)
За да премахнете Root-a просто флашнете стоков ром с флаштуул или направете "поправка" със SUS.
Линк за изтегляне може да намерите в официалната тема - - - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2783750

Root метод и за версия на компилацията 17.1.1.A.0.402 - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2786650


Ето и вече завършения скрипт за ROOT на Z2
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2784900
Няма да описвам процеса стъпка по стъпка!Просто закачате телефона към кабела и следвате стъпките.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодарности за темата.

Запазва ли се руута след рестарт на телефона?
Също, аз не съм с невъзможност за отключване буутлоъдъра, но този експлойт работи ли на телефони, чиито буутлоудър Не може да се отключва.
Виждам, че си информирал в поста за двата буутлоудъра, но все пак актуален руута ли е и за тях?
Изискваше се в началото правене бекъп на ТА партишъна и за това се интересувам.
Би ли изпробвал дали X-Reality, Сервизното меню на телефона с комбинацията и даунлоуд мюзик инфо на Уокмен приложението работят след този руут.
Също е интересно дали Xposed приложението, вече разрешава да се прикачват и използват модули към него?
Всъщност колега, как проверяваш руут статуса си?
Предварително ти благодаря.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Здравей Мони :-)
Вчера почти цял ден съм следил темата в xda.
Този скрипт на практика инжектира руут файловете в system/xbin като едновременно с това прави backup на ТА партишъна(запазва drm ключовете).Ако имаш възможност за отключване на BL, то ще можеш да го направиш.Всички тези неща (x-reality,music info...)работят защото аз все още съм със заключен BL(имам само руут).
Относно руута след рестарт,да все още го имам.За сега съм изтрил няколко системни приложения и съм смъкнал честотата на процесора на 1.5ghz.
По-късно ще опиша по-подробно, ако имаш въпроси давай :-D
Това приложение "xposed" предполагам е за камерата?
Този руут метод работи и на телефони,които са със статус BL unlock allowed: NO. Както казах това скриптче вкарва нужните пакети в рома без да се налага отключване на Bootloader.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#4

Моля те Spellbound, опитай Сервизното меню, при информацията за къстъмизейшън номера и СИ номера, дали можеш да влезеш там. Смисъл дали това меню остава реално работещо след руута.
Интересно ми бе дали се минава автоматизирано през отключване и заключване на буутлоъдъра при този метод на руут, но разбрах, че руута действа и на телефони със статус No.
Реално той прави запис на тези ТА партишъни, въпроса е къде го запазва?
Нали така, ако ни се наложат?
Xposed е приложение, към което се прибавят модули за модификация на целия андроид, като смяна софт бутони, нотификейлън меню, фул скрий калер опции, опции за ребуут до рекавъри след задържане на пауър бутона и изключително много други неща, които разбира се ще могат да станат активно работещи само след руута.

Когато имаш време им хвърли по едно око, ще останеш доволен от възможностите предполагам.

Сега остава да допринесеш и за информация, как да се премахне ограничението на КитКата да се копира на сд картата и цена нямаш. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

moni, след руут това приложение оправя записа на картата: https://play.google.com/store/apps/detai...tapp.sdfix

TA бекъпа го търси някъде в папката в която е root exploit-a. Може би ще има новосъздадена папка TA.

Ako не го намериш на компютъра, може да го копнеш от телефона. Бекъпа ще ти е в папка data/local/tmp/TA
Цитирай
#6

Мони сега пробвах сервизното меню и си работи(влизам при customization number и при статуса на BL),Rooting статуса все още си е unlock allowed :yes т.е. BL си е заключен.
ТА копието се създава автоматично след руута и се появява в папката при Runnme.bat под формата на имидж файл.
Целта на момчетата от XDA беше да направят скрипт,който да извади ТА дяла(да направи копие) и след това да се отключи BL и да се руутне телефона с кернела на Доомлорд,това беше първоначалната идея,НО в последствие намериха начин да руутнат телефона като BL си остане заключен и едновременно с това да се направи копие на ТА.
Сега изтеглих някаква тема от плей стора и я приложих.Промените станаха,това означава,че Xposed работи,нали?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

Би трябвало и TowelRoot да бачка вече и за Z2.
Някой ако може да пробва и да потвърди.
Цитирай
#8

Аз опитах този вариант на. 402, но освен че руут чекера ми потвърждава руута, то в експлорера не мога да правя нищо, поради Read only . При опит да сменя и на Rw, все не приема промяната. Инсталирал съм правилния SU, но уви.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

С друг root експолър пробвал ли си? Root програми изискващи руут не си ли поискват root права, т.е те не работят ли?
Цитирай
#10

monipeev написа:Аз опитах този вариант на. 402, но освен че руут чекера ми потвърждава руута, то в експлорера не мога да правя нищо, поради Read only . При опит да сменя и на Rw, все не приема промяната. Инсталирал съм правилния SU, но уви.
Цитирам пост от XDA !
Цитат:Root Checker told me it would be root. But I think it wasn't.

Dualrecovery didn't work.


I started from the beginning. Used the Easy Root again and rooted it again. Installed Dualrecovery. Clicked on Vol+ after
rebooting and got into recovery. There I installed the zip (Update SuperSU) and everything works now.
Започни от начало и виж дали ще се получи!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#11

Сега се прибрах от работа и опитах варианта с вече версия 3 на тул кита за директен руут на .402.
Факт е, че стана, като за проба изтрих през Ес файл експлорера и някои файлове от системната папка, както и се качи безпроблемно дуалрековърито.
Явно наистина хората са се постарали. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

Интересното при мен е,че руута ми се скапа Tooth .Излезна ми актуализация на супер СУ,обнових приложението и до там.След това префлашнах рома със СУС.Ще чакам версия 2 на руут туулчето за .55/.69

п.п. Ама аз кви глупости пиша Big Grin то реално Easy Root Tool трябва да може да руутне и .55/.69 както и .402,нали така?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#13

Би трябвало разбира се.
Интересно е, че към този метод са се насочили хора, които искат да рутнат директно .402 и за това не съм срещнал мнения за този билд. Друг е въпроса, че и от други модели на Z се потвърждава успешен руут на техен билд, така че явно наистина е добрия вариант, защо пък да не работи и на друг? Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#14

monipeev написа:Би трябвало разбира се.
Интересно е, че към този метод са се насочили хора, които искат да рутнат директно .402 и за това не съм срещнал мнения за този билд. Друг е въпроса, че и от други модели на Z се потвърждава успешен руут на техен билд, така че явно наистина е добрия вариант, защо пък да не работи и на друг? Smile
По-късно ще го пробвам Wink

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#15

Може ли да се направи такъв урок за Xperia SP?

Sony Xperia SP C5303 Black JB 4.3 12.1.A.1.205 Stock  Cyanogenmod 12 5.0.2  Cyanogenmod 11 4.4.4

Sony Xperia Z5 Black Stock
Цитирай
#16

acceleron написа:Може ли да се направи такъв урок за Xperia SP?
Трябва ми човек с SP,който да потвърди дали този метод работи!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#17

искам да проверя дали съм разбрал правилно...мога да си руутна телефона без да го отключвам, следователно и ако стане нещо гаранцията ще си важи, и ще мога да си сложа някой къстъм ром?
Цитирай
#18

Naftalincho написа:искам да проверя дали съм разбрал правилно...мога да си руутна телефона без да го отключвам, следователно и ако стане нещо гаранцията ще си важи, и ще мога да си сложа някой къстъм ром?
Да,правилно си разбрал.Относно къстъм ромовете,да,можеш да флашнеш такъв,но рома трябва да може да работи със стоковия кернел(да е предназначен и за телефони със заключен BL).

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#19

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2723935

ето този РОМ си харесах, някой ако е с него да сподели впечатленията си Smile

едит: руутнах го по метода описан по горе от колегата, всички е ок, дори след няколко рестарта руута си остава.
Цитирай
#20

някой може ли да каже този метод , дали става за xperia SP

Samsung Galaxy A8 (2018) , Android 8.0 - Oreo
Цитирай
#21

За SP ползвай TowelRoot: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2783885
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)