Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УПЪТВАНЕ]Towelroot Root като запазваме knox 0х0 само при 4.4.2 Кит Кат стр.3 #71
#76

vladdark написа:При опит за флаш на по-стар firmware, много е вероятно да ти гръмне knox-a. predatora007 чакай до като towelroot започне да роотва и тази версия.


след ъпдейт загубих root и вече не поддържа тази версия( towelroot)!
Цитирай
Аксесоари
#77

Флашваш стария кернел,рутваш с towelroot и флашваш пак кернела с който си! >>Knox 0x0

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#78

rado__8 написа:Флашваш стария кернел,рутваш с towelroot и флашваш пак кернела с който си! >>Knox 0x0

10x Радо!
Флашването с коя програма и step by step може ли да ми го пратиш тук! 10x in advance
Цитирай
#79

Е, не то направо не е истина.В коментар №71 съм обяснил всичко стъпка по-стъпка.Защо въобще си играя да пиша тези инструкции като никой не ги чете :/
Цитирай
#80

Поста ти е излишен. Още ли не си свикнал, че мнозинството иска да му се отговори на готово, вместо да чете? Имаш ли някаква идея, колко информация в този форум, не се чете, а се преповтаря милиарди пъти? :cheers: Удоволствието идва от тези, които са прочели. Надявам се да ти е минал яда, и да продължиш да учиш хората, които четат Angel
Точка по въпроса.
Цитирай
#81

Извинявайте ако задавам грешен въпрос,но ще ми кажете ли дали ще изгубя руут-а ако ъпдейтна фирмуера с новия който излязъл.Четох доста но нещо не ми става ясно дали ще ми се наложи пак да руутвам. И как да си го запазя с Mobile Odin или с PC Odin? Благодаря предварително,и извинявайте ама не съм писал където трябва.

Samsung Galaxy Ace GT-S5830i ->Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005
Цитирай
#82

Ще ти се загуби. За това действай с мобилния Один или номера с флашването на по-стария кернел, руут с towelroot и флашването на последния кернел.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#83

Направих ъпдейта през Mobile Odin обаче явно нещо не съм направил както трябва и руут-а си замина.

Samsung Galaxy Ace GT-S5830i ->Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005
Цитирай
#84

Ами то се чете.... Там в Мобилния Один си има чекче, да ти запази руута. Ти просто не си го чекнал, а програмата прави това, което ти и кажеш Wink
Цитирай
#85

Оставих ги чекнати но изчезна руут-а. Няма нищо сега ще стане по сложния начин Smile

Samsung Galaxy Ace GT-S5830i ->Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005
Цитирай
#86

Според мен ,Не си!!!

Ако бяха чекнати щеше да имаш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#87

По подразбиране са си чекнати постоянно,но няма смисъл да споря. Благодаря на колегата Aeolus за неговото обяснение в коментар 71 описаното там работи. Smile

Samsung Galaxy Ace GT-S5830i ->Samsung Galaxy NOTE 3 SM-N9005
Цитирай
#88

Здравейте колеги, моят Note 3 е SM-N900, купен е от БГ, не стана руута с Towelroot. Телефонът е с android 4.3, kernel 3.4.39-2217357, build number JSS15J.N900XUCMK2, baseband N900XUCMK1. Моля за информация какъв кърнъл и откъде да го сваля, за да стане root-a с Towellroot. Благодаря предварително

SGS 2, JellySNAP ROM [v5.5]
Apolo 4.13 Extreme V.0 kernel
Цитирай
#89

Чети пост N°1 и 71, че ще заключат и тази тема.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#90

Здравейте,

Телефона ми е рутнат с towelroot, работи перфектно и е със следната версия firmware: N9005XXUENB4 . В sammobile е налична по нова, N9005XXUGNG1.
Прочетох темите, искам да използвам метода за ъпдейт с mobile odin pro
но някои неща не ми станаха ясни, затова искам да попитам следното:
- ако bootloader- а е различен, това вероятно е проблем, поне има доста стряскащо предупреждение в mobile odin;
- проверих файловете, които са описани в темата на vladdark - aboot.mbn, rpm.mbn, sbl1.mbn, sdi.mbn, tz.mbn, но са различни по големина и дата в двата архива описани по-горе; това означава ли, че bootloader-а е различен и как да разбера коя версия е на телефона ми, коя е във firmware-а, и дали са съвместими, или трябва да се префлашва bootloader?

Благодаря на всички предварително

Note III
Nexus 7
Цитирай
#91

@peet Ето как се инсталира и аз бях като теб и така инсталирах Smile

https://www.androidbg.com/forum/post1233...l#p1233051



dracula79 написа:Здравейте колеги, моят Note 3 е SM-N900, купен е от БГ, не стана руута с Towelroot. Телефонът е с android 4.3, kernel 3.4.39-2217357, build number JSS15J.N900XUCMK2, baseband N900XUCMK1. Моля за информация какъв кърнъл и откъде да го сваля, за да стане root-a с Towellroot. Благодаря предварително
Трябва да си с 4.4.2 за да рутнеш с towelroot

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#92

Здрасти,при някой излиза ли това ? Не ми пречи но преди го нямаше.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#93

На мен ми излиза, това е проверка, ако в настройки, общи, защита, проверка на приложения е включена. Не пречи по никакъв начин.

Note III
Nexus 7
Цитирай
#94

Ти можеш да го денсталираш towelroot без проблем по-принцип,root и SuperSu си остават Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#95

Едно допълнение към 71пост: Направих даунгрейд съгласно инструкцията. Всичко мина гладко - изгубих wifi-то и след стартиране на  towelroot натиснах "let it ra1n" Тук приложението поиска достъп до интернет и стартира едва след като му го осигурих през мобилния ми интернет, защото wifi-то ми беше неактивно.Ако му се случи на някой да го има впредвид.Оттук нататък всичко мина базпроблемно.
Цитирай
#96

Искам да си занеса телефона на сервиз, Knox-а си ми е 0x0, но все пак телефна е руутнат по метода от темата.
Въпроса ми е - трябва ли да правя нещо друго, освен factory reset?
Необходимо ли е да направя и някакъв unroot, за да не ми отменят гаранцията?

P.S rado__8 мерси за инфото!
Цитирай
#97

Можеш да направиш ресет ,само за да не ти влизат в гугъл профила,но рута ще си остане.

От SuperSu имаш опция FullUnroot

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#98

Някакви идей как да върна Knox 0x0 сега ми показва Knox 0x1?

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
#99

За сега не са открили начин Sad

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте на всички. За първи път ще руутвам "умен" телефон. Прочетох различните теми за руутване, но не съм напълно наясно кои файлове точно да изтегля за моя телефон. Намерих в sammobile същия фирм, с който ми е телефона (Арабски Емирства) - та него ли да тегля ? Ако може на който му се занимава да ми помогне като ми каже с кой метод ще е най-безопасно за KNOX , гаранция !!!
- това е инфото за тела

AP : N9005XXUGNJ2
CP : N9005XXUGNG1
CSC : N9005OJVGNH2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)