Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT при 4.4.2 със запазване на KNOX 0x0 от Geohot !!!
#51

Пробваш или става или Не!

Без последствия за телефона Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#52

rado__8 написа:Без последствия за телефона Smile
Това сигурно ли е? Smile
Цитирай
#53

Ако не се получи има голяма вероятност да ти се превърне от S5 в Nokia 1100 ,тази с фенерчето Big Grin

Майтапя се!!! Абсолютно е сигурно,че няма да имаш никакви последствия ...!!!

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#54

rado__8 написа:Ако не се получи има голяма вероятност да ти се превърне от S5 в Nokia 1100 ,тази с фенерчето Big Grin

Майтапя се!!! Абсолютно е сигурно,че няма да имаш никакви последствия ...!!!
Nokia не стана, но се появи фенерче! :rofl:

Не, шегувам се - всичко е ОК. Но сега Online Nandroid Backup ми иска да инсталирам Busybox и се чудя дали това няма да отчете на knox (подобно на CWM) или е безопасно?
Цитирай
#55

Няма проблеми с него,инсталирай спокойно Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#56

ORI няма смисъл от копиране на стария ром! Инсталирай си последния официален ром с odin за твоя оператор, и после го хакни.Ако инсталираш кастъм ром тогава направи копие за възстановяване.Иначе винаги може да cи инсталираш стоков ром.

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#57

viki72 написа:4. Инсталирате с Один новото ядро G900FXXU1ANG2
А в кое от 5-те полета на Odin трябва да сложа кернел файла (G900FXXU1ANE2_boot.img.tar)? BL, AP, CP, CSC или UMS - и какво означава всяко от тези 5 съкращения?
Цитирай
#58

BL - бутлоудър
AP - апликейшън
СР - модем (сел фон)
CSC- регион

Ти за да инсталираш ядро използвваш АР

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#59

viki72 написа:След ъпдейта до ANG2 програмата Towelroot не работи! Аз си ъпдейтнах телефона през КЕЙС но загубих рута. За да рутнете отново има елементарна процедура.

Начин:
1. Ъпдейтвате си телефона (кеис, один - както Ви е удобно) и си правите настройките ако е необходимо.
2. Инсталирате с Один старото ядро G900FXXU1ANE2
3. Рутвате по познатия Ви начин от първия пост с Towelroot 3 fix от прикачените файлове долу и рестартирате.
4. Инсталирате с Один новото ядро G900FXXU1ANG2
5. KNOX =0х0 Wink

Метода е тестван от мен и работи!
Успех на всичkи и не забравяйте за резервното копие! Rock
Току-що направих тази процедура и телефонът се прецака Sad Зарежда си нормално, но ми излиза съобщение "Unfortunately, Context Service has stopped." (или "Unfortunately, Health Service has stopped.") - натискам ОК и след една секунда пак... и така до безкрай :mad:

След много главоблъскане freeze-нах Health Service с Titanium Backup и вече не ми прави проблем. Но от време на време ми излиза другото ("Unfortunately, Context Service has stopped."). От време на време също така се появава notification "Unauthorized actions have been detected. Restart your device to undo any unauthorized changes."

Най-накрая проблемът беше почти отстранен с ново флашване на ANG2. Единствено сега не ми работи Online Nandroid Backup - тръгва си, но като тръгна да правя бекап ме изплюва без абсолютно никакви обяснения в лог файла...
Цитирай
#60

Инсталирай си програма за да стане видима сд картата и мисля че ще получите работещ Online Nandroid Backup. Във настройките избери правилно пътя за архива /storage/extSdCard

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#61

Как може да премахна роот правата и да го дам за ремонт без да се усетят че съм го рутвал

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#62

SuperSu си има unroot.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#63

Понеже в темата не е описано искам да попитам в один на AP или на CSC се слага ядрото или някъде другаде

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#64

extazy написа:Понеже в темата не е описано искам да попитам в один на AP или на CSC се слага ядрото или някъде другаде

На AP естествено.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#65

След роот трябва ли да се инсталира SuperSU И каква е процедурата

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#66

Инсталираш това,че май в първи пост не е описано.

https://play.google.com/store/apps/detai...ersu&hl=bg

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#67

За това питам защото не е описано Smile ако ми дадеш един линк за рековери без да губя гаранцията ще сам ти много благодарен Smile

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#68

Ами не става Smile

Няма такова .

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#69

Здравейте, колеги.
Понеже не съм запознат с последните модели на самсунг, които са с т.нар. knox, имам питане.
На С3-та нямаше проблем да се флашне стоков софт през Один. По-същият начин ли стои въпроса и със С5 или няма вариант без да прецакаш knox-а?
Цитирай
#70

Смяната на стоков софтуер с один (или kies) не задейства нокса!
Този брояч се задейства само при промяна на рековърито. При задействан брояч от 0х0 на 0х1, няма връщане на зад!!

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#71

И с промяна на буутлоудъра с връщане на по-стар фърмуер с Odin.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#72

Нещо ново да се е чуло за ресетване на KNOX брояча?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#73

Не и няма и да има,като гледам Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#74

Не. Но уж гаранцията в европа важи. Но всеки си знае за себе си. А и при положение че само руутнеш няма проблеми. При къстъм ромове няма как да стане. Има ама по - трудно. Поне за S4 има начин.
Цитирай
#75

А този метод от темата още работи ли? Бях чул че може да се задейства брояча дори ако се изтрие системен апп, вярно ли е?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)