Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT при 4.4.2 със запазване на KNOX 0x0 от Geohot !!!
#1

Towelroot
версия: 1.0 от 16.06.2014
[Изображение: 20140616175043.png]

Towelroot  е приложение за получaване на  Root-права от известния хакер Geohot (той хакна iPhone, PS3). Сега той е преминал на Андроид и като начало решил да направи рут на новите смартфони Samsung и други.

С помоща на towelroot може да рутнете Samsung Galaxy S5, Galaxy S4 Active, Google Nexus 5 и Galaxy Note 3. Според дунмте на хакера, towelroot ще работи на всчки модели ядра, който са пуснати до 3 Юни 2014

Цитат:Потвърждавам за коректната работа на програмата! Полчих РУТ без да отчете KNOX брояча.
Проверка се прави с Phone Info от GooglePlay или други подобни програми

Изисква Android: 2.2+
Разработчик: Geohot
Email: geohot@gmail.com
Страница: http://www.towelroot.com
YouTube: http://youtube.com/watch?v=hmp-ETSlV4w
Тема на XDA: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2783157




Добавено на 04.08.2014г

Нова версия на Towelroot 3 fix

След ъпдейта до ANG2 програмата Towelroot не работи! Аз си ъпдейтнах телефона през КЕЙС но загубих рута. За да рутнете отново има елементарна процедура.

Начин:
1. Ъпдейтвате си телефона (кеис, один - както Ви е удобно) и си правите настройките ако е необходимо.
2. Инсталирате с Один старото ядро G900FXXU1ANE2
3. Рутвате по познатия Ви начин от първия пост с Towelroot 3 fix от прикачените файлове долу и рестартирате.
4. Инсталирате с Один новото ядро G900FXXU1ANG2
5. KNOX =0х0  Wink

Метода е тестван от мен и работи!
Успех на всичkи и не забравяйте за резервното копие!  Rock

Samsung S8+  - no root




Цитирай
Аксесоари
#2

Темата трябва да стане важна

SGS5, SGS4
Цитирай
#3

При мен се получи Smile и KNOX не отчете. Поздрави

S5
Цитирай
#4

И аз рутнах по същия метод Dance


Темата да е важна +1 :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Значи скоро ще му намерят цаката и за зануляване на 0х1.
Ако не - здраве да е :whistle:







Цитирай
#6

paco05 написа:Темата трябва да стане важна

Готово :thumbup:

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Някой може ли да каже с 2 думи каква е разликата м/у този руут и руут-а в другата важна тема? Ако вече съм руутнал по онзи начин, има ли смисъл наново по този да го правя?

Galaxy S5; iPad Air; MacBook Pro Retina 13"; iMac 27"
Цитирай
#8

Не знам за коя друга тема говориш...ако си рутнат защо ще рутваш пак

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

DreamcatcheR написа:Някой може ли да каже с 2 думи каква е разликата м/у този руут и руут-а в другата важна тема? Ако вече съм руутнал по онзи начин, има ли смисъл наново по този да го правя?

По този начин се запазва гаранцията на телефона!
Ако си рутнал по другия начин няма нужда да рутваш на ново но си загубил гаранцията си.

Нова версия на програмата : добавени са нови устройства.

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#10

Благодаря за инфото. Така или иначе нямам гаранция. Smile

Galaxy S5; iPad Air; MacBook Pro Retina 13"; iMac 27"
Цитирай
#11

Без проблеми.Като се изключи,че слагах предния руут и брояча е на "без гаранция".
Но понеже всяко действие има точно такова и насочено в обратна посока противодействие (закон на Нютон),това значи че ще чакаме нулиране на брояча.Само,че четох някъде,че това не е възможно,защото прогаряло един байт от флаш-паметта в 1-ца и каквото и да се прави си оставало така.Това не знам дали е така.Но пък може да се скрие или да се замени,ще видим.
Времето ще покаже.Не вярвам гениите от XDA да не му намерят цаката,а и тези от Самсунг да чакат точно това.
Както беше преди.Чакат,за да знаят какво да правят за следващият си телефон.
Но ние чакаме за сегашния.
И ще дочакаме.

P.S.А за гаранцията пука ми,че ми дреме.Това го пиша,като гледам колко много по-горни писачи се безпокоят.Хем искат руут,хем искат гаранция.
Две добрини на едно място няма.Пък и един телефон за толкова пари...отпиши го...

SGS5 + SGSII,JB 4.1.2,Neat Lite 5.9
Цитирай
#12

pland написа:...Хем искат руут,хем искат гаранция.
Две добрини на едно място няма....

С този начин на root-ване вече е точно така - хем имаш root, хем имаш гаранция. Ако преди това си се прецакал няма връщане назад, но за тези, които тепърва ще root-ват е идеално решение.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

centur написа:
pland написа:...Хем искат руут,хем искат гаранция.
Две добрини на едно място няма....

С този начин на root-ване вече е точно така - хем имаш root, хем имаш гаранция. Ако преди това си се прецакал няма връщане назад, но за тези, които тепърва ще root-ват е идеално решение.

Ще видим дали няма връщане назад.
Точно на теб ще ти го припомня.Нищо лично,просто въпрос на време.Като си модератор,не си помазан.

P.S.А с последния руут има известни проблеми.Нищо,че не оставя следи.Всеки ще си ги види.

SGS5 + SGSII,JB 4.1.2,Neat Lite 5.9
Цитирай
#14

pland написа:Ще видим дали няма връщане назад.
Точно на теб ще ти го припомня.Нищо лично,просто въпрос на време.

От почти 1 година насам откакто въведоха KNOX за S4-ката до ден днешен няма начин за зануляване, защото: https://plus.google.com/+Chainfire/posts/ZKuMQ3fNzuN

Цитат:Unfortunately, that's unlikely. I've taken a look around, I've disassembled the bootloader, etc, and it looks like an efuse might be involved ( == not resetable ). I'm not exactly sure what triggers it yet either.

Така, че продължавай с надеждите.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

centur написа:
pland написа:Ще видим дали няма връщане назад.
Точно на теб ще ти го припомня.Нищо лично,просто въпрос на време.

От почти 1 година насам откакто въведоха KNOX за S4-ката до ден днешен няма начин за зануляване, защото: https://plus.google.com/+Chainfire/posts/ZKuMQ3fNzuN

Цитат:Unfortunately, that's unlikely. I've taken a look around, I've disassembled the bootloader, etc, and it looks like an efuse might be involved ( == not resetable ). I'm not exactly sure what triggers it yet either.

Така, че продължавай с надеждите.

Ще видим.Надеждата е в XDA-гениите.А те са правили досега от нищо,ама от нищо нещо.
Ако не направят,не ми пука.Телефонът ми работи.Да му мисли тези,дето си искат гаранцията.
Аз я следвам заради принципа.Иначе ми е все едно.За тези смешни пари,можеш да си правиш каквото си щеш.
Но ще ти припомня на теб де.Когато се случи.Ако.

SGS5 + SGSII,JB 4.1.2,Neat Lite 5.9
Цитирай
#16

Knox брояча се занулява само с префлашване на буутлоудъра,а това се прави с JIG и DOX ...S4

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f672/eas...c-1769456/

https://www.google.es/search?q=easy-jtag...66&bih=606

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#17

rado__8 написа:Knox брояча се занулява само с префлашване на буутлоудъра,а това се прави с JIG и DOX ...S4

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f672/eas...c-1769456/

https://www.google.es/search?q=easy-jtag...66&bih=606
Предполагам знаеш, че в България операторите предлагат само S4 (I9505 - Snapdragon версията), а за тях това не важи:

Цитат:There are possibility to clear KNOX EXYNOS Devices we have made solution first in the world. Greeting to Samsung coders - we own your RPMB secret.

There is no possibility to clear KNOX on Snapdragon Devices for EVER! There are theory of loader patch etc. But this may only hide status of knox. But there are no war to get them back.

Това решение, което си намерил за S4 (i9500 - EXYNOS) е само за него, а не за всички S4-ки, а пък да не говорим за S5.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#18

Съгласен...в крайна сметка си доказвал един милион пъти,че разбираш от тези работи много повече от нас :thumbup: Rock :cheers:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

Вече има и нова версия Towelroot _v3, аз я изтеглих от 4PDA форума.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#20

[justify]Здравейте! С този метод мога ли да рутна HTC 816 Dual, който е с KitKat? Видях, че няма точно този модел в описанието. Необходима ми е операцията само за да получа пълен достъп до Micro SD, защото KitKat ме ограничава... Останалите методи с отключване на bootloader и т. н. са ми доста сложни, а този гледам, че е прост... И ако пробвам и не стане, ще имам ли проблем с телефона? Благодаря![/justify]
Цитирай
#21

eksoldier написа:[justify]Здравейте! С този метод мога ли да рутна HTC 816 Dual, който е с KitKat? Видях, че няма точно този модел в описанието. Необходима ми е операцията само за да получа пълен достъп до Micro SD, защото KitKat ме ограничава... Останалите методи с отключване на bootloader и т. н. са ми доста сложни, а този гледам, че е прост... И ако пробвам и не стане, ще имам ли проблем с телефона? Благодаря![/justify]
Колега объркал си раздела ,но ако все пак ти се рискува можеш да пробваш. :unknw:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#22

Всичко е страхотно, но остава проблема ако искаш Custom Recovery.
Цитирай
#23

Защо да е проблем CR ?

[Изображение: G6HYac9.jpg]

I love rock/metal/pop but don't mind any other music genre except чалга...that thing sux
I also love cars

PS I'm friendly
Цитирай
#24

На ноте 2014 edition SM-P600 не работи с андроид 4.4.2

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
#25

koragg написа:Защо да е проблем CR ?

Защото не може да флашнеш CWM без да задействаш Кнокс.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)