Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на Fastboot ROM с MI-flash или как да възстановим телефона си, а
#1

[Изображение: 007.gif]

Отдавна се каня да напиша тази тема, но по една или друга причина все я отлагам. Целта е, ако по някаква причина телефона ви стига само до логото или искате чиста инсталация - да използвате това ръководство.

1. Заредете телефона поне на 50%
2. Във fastboot режим се влиза, като при изключен телефон, задържите Vol. Down + Power и ще видите картинката за fastboot.

[Изображение: 1108139gglg2z9oavc96ou.jpg.thumb.jpg]

3. Инсталацията става през PC. За целта сваляте fastboot ROM-а който е за вашия модел (внимавайте, че има TD-CDMA, WCDMA developer , както и WCDMA stable ROMs (аз лично предпочитам developer). Линка за ROM е този:

[box]http://en.miui.com/thread-14641-1-1.html[/box]

4. Свалете файла и задължително го разархивирайте с winzip (аз изпозлвам винаги 7zip, но тук използвайте winzip).
5. Инсталирайте MI-Flash програмата.
5.1. Свалете и инсталирайте този fastboot driver -> https://docs.google.com/file/d/0B1eqnVIn...JxNEk/edit

6. По-лесният начин за инсталация е от разархивираната папка да стартирате flash_all.bat (това изтрива всичко от телефона, включително и SD card)

[Изображение: flash_all.bat.png?_subject_uid=18414218&...Vxufz0D81g]

И след рестарт телефона е готов. Ако обаче вариант в предната точка (6) не работи при вас - изпозлвайте MI-Flash
7. Инсталирайте MI-Flash и го стартирайте:

[Изображение: Mi-Flash.png?_subject_uid=18414218&w=AAA...bc-J0rTSFw]
8. Където е Browse, натиснете Advanced, за да стане ето така:

[Изображение: MI-Flash%20Advanced.png?_subject_uid=184...SV-tNUmNyA]

На първите 2 реда - избирате пътя до начина на флашване. Препоръчвам да изберете flash_all.bat
На Flash Programmer изберете MPRG8974.mbn
На Boot Image изберете 8974_msimage.mbn
На RAW XML file изберете rawprogram0.xml
На Patch XML file изберете patch0.xml и натиснете ОК

Натискайки Refresh бутона ще видите телефона ви да се появи в програмата и натиснете Flash.

[Изображение: 110857xjl0pltxjo4jzxbf.jpg.thumb.jpg]

Ако телефона го няма в програмата, уверете се, че сте във Fastboot режим, пробвайте на друг USB порт или преинсталирайте Fastboot драйвера.

Ако искате да прегледате темата на английски - вижте тук

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Ръководството може да се изпозлва и за други телефони Xiaomi. Задължително сваляйки файловете обаче за вашият телефон. Може да има и различна версия на MI-Flash за различните телефони. По спомен за MI-2S беше друга версия.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

То това 1:1 с моята тема просто вместо програма която пуска бат-а при мен е дуал клик върху него Smile

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#4

ИДеята беше да покажа как се работи с MI-Flash. Това за стартирането на bat файла е нормално да е едно и също. Ще си редактирам малко заглавието. Blush

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Имам сериозен проблем,
Телефона не иска да се пусне, пробвах да го съживя с fastboot но получавам следната грешка от снимката.
Някакви идеи какво да правя?

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай
#6

uBo написа:Имам сериозен проблем,
Телефона не иска да се пусне, пробвах да го съживя с fastboot но получавам следната грешка от снимката.
Някакви идеи какво да правя?

Да започенм от там, че не виждам аднат път до директорията с РОМ-а!?
Другото което ми идва на ум е, че пътя до крайните файлове трябва да е без празни интервали...

Дай малко повече инфо? - кой ром точно се опитваш да сложиш и как... задал ли си в Advanced менюти правилно пътищата до всичките файлове изисквани от тула!?

С този гол скрийншот няма как да ти помогнем...
Цитирай
#7

Пробвах с няколко версии последно с KXDMIBF22.0_4.4_sg, избрал съм всички файлове в Advanced
Интересно и незнайно защо като стартирам ръчно flash_all.bat показва се прозореца за половин секунда и изчезва пак.
Пробвах на всички usb-та на лаптопа и пак няма оправия. Не знам какво бъркам..


edit: Преинсталирах MiFlash и fastboot-а и няма никакъв ефект, избрал съм всичко както трябва, но не се получава. Грешката пак е същата.

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)