Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много лесен начин за връщане на стоков ром на LG G2

Теглиш kdz за твоя модел
>> Теглиш и инсталираш драйвърите
>> разхивираш LG Flash Tool 2014 и слагаш kdz в папката му при другите файлове
>> стартираш LG Flash Tool 2014.exe
>> изгасяш телефона като задържаш Power за повече от 7 сек
>> натискаш Увеличаване на звука и включваш в компютъра както държиш Увеличане
>> зареждаш kdz в полето , натискаш CSE Flash
>> после OK

Източник >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=62112

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари

Опитай да задържиш Powet бутона и после, ако изключи, но отново не включи, влез с комбинация от бутони в рековери, хард ресет, и флашване на нов/друг ром

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Вчера реших да мина от КК на близалката и да флашна Cloudy 3.3 , руутвам го , слагам му къстъм риковъри от play store lollipop custom recovery и като опитам да влезна в риковъри ми дава надписа " изтрива се" със зеленото роботче  и започва наново да ме пита за език , wi-fi , google профил и т.н. ... все едно изтрива всичко и пак започва с настройването ! Някой като цяло имал ли е такъв проблем ?



Решение : Явно не бях флашнал добре и пак с LG toola флашнах кдз и после пробвах пак с Lollipop Autorec и този път стана ! Даже по едно време ми даваше DemiGod Critical Error , но след инсталацията на Autorec всичко се оправи !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Някой да има идея от къде да си дръпна стоков KitKat 4.4.2 за моето G2 6DE Germany 16gb v20b версията ми трябва?

LG G2 16GB Black >>LG G4 32GB Black Leather>> Galaxy S9+ DS 64GB Midnight Black
Цитирай

Ето от тук - http://lg-phone-firmware.com

Sent from my GT-I9301I

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Пробвай от тук--> http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?id_mod=36
Има за Germany.
Преди да стратираш свалянето на файла, махни блокерите.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

(2016-04-18, 15:31:06)tda написа:  Пробвай от тук--> http://lg-phone-firmware.com/mobile/index.php?id_mod=36
Има за Germany.
Преди да стратираш свалянето на файла, махни блокерите.

Линковете на интересуващия ме ром не работят изписва "not found".Някъде другаде да го има?

LG G2 16GB Black >>LG G4 32GB Black Leather>> Galaxy S9+ DS 64GB Midnight Black
Цитирай

Добре де. Изтегли си за регион Унгария последния 20h. Все е тая кой ще сложиш.

Sent from my GT-I9301I

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

И при мен изписва "not found" а ми трябва lollipop или по точно V30A

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай

Имам следният проблем, инсталиран драйверите и вкарвам телефона в даунлоад режим. Уиндоус започва да търси пак драйвери намира и инсталира с изключение на един от тях. Следователно не мога да префлашна. Преди съм го правил това упражнение и ставаше. Тогава бях със стоков ром. Сега съм с клоуди 3.3 и искам да си сложа стоков, че дадох телефона на майка ми. Телефона е руутнат. Какво да правя? Пробвах и в друг юсб порт, но пак не става.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

@Nikito82,
(2014-06-30, 00:44:26)ganchev написа:  Вече е възможно флашването на kdz и с програмата LGUP. Стъпките са абсолютно същите,както и при LG G3 описани в тази тема - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80453

ВНИМАНИЕ!!! KDZ файловете от темата за LG UP са предназначени само и единствено за LG G3!!!

 
Лично аз пробвах и работи без проблем .Върнах се на Кит Кат от Лолипоп. За мен метода на флашване с LGUP е по-добрия и доста по-сигурен сравнен с LG Flash Tool 2014.
Знаете ,че при някои от вас програмата правеше проблеми .За това препоръчвам LGUP за флаш на kdz и tot файлове. Линк към оригиналната тема в XDA - http://forum.xda-developers.com/lg-g2/ge...e-t3289950[/b]
(2016-01-08, 21:37:09)ganchev написа:  Телефона не трябва да се вкарва в download mode.Програмата ще направи това сама.Ако трябваше в първото мнение щях да го напиша.

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

3.Вкарваме телефона в Download mode - вкарваме USB кабела в порта на компютъра, след това натискаме и задържаме бутона за увеличаване на звука (Vol +) и вкарваме USB кабела в телефона.Когато на екрана се появи надпис " Download Mode" пускаме бутона .

4.Стартираме LG Flash Tool 2014.exe и правим това ,което е показано на снимката.

Нищо не става, не го вкарва сам в даунлоад режим.

[Изображение: ?get_file=eaf20124a0fe7aabd0380301067b44...d81&inline]

Не иска да стане. Bootloader е на Кит Кат, дали не е от това. Не иска да го вкара автоматично в download mode.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Колега, не четеш... Какво съм написал горе във първия цитат? Да се използва програмата LGUP, а не lg Flash Tool 2014

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Колеги, малко ос*ах работата и си брикнах телефона. Получавам security boot error, НО мога да вляза в download mode. Тъпото е че при стартиране на LGUP получавам грешка "Model: Unknown", а със LG Flash Tool не става... Моля някой за идеи Smile

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Защо да не става с Flash tool? Какво излиза? Тръгва ли или не?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Ето какво става. Сменях портове, кабели, рестарти на всички машини... И пак...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

На телефона тръгва ли нещо? Стига ли до някъде? Пробва ли друг порт? KDZ файла в папката на програмата ли е?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Телефона е без ОС, без Рекъвари, само с download mode...Пробвах на други портове, вкл и на 41-ви. КДЗ файла си е в папката

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Сменял ли си езика на програмата в последната точка? Пробвай без да го сменяш. Ще ти изкара едни ероглифи ама нищо няма да буташ. На телефона трябва да тръгне.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Пак не става. Сега ще пробвам със TOT файловете. То друго не остана Big Grin (егати леснобрикващия се телефон Big Grin )

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Да. Такъв е. Може да разгледаш и тази програма - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73281

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

То всъщност може ли да ми помогне с нещо въпросната програма?
П.П Ще се самоубия Big Grin 2 часа теглих тъпия ТОТ файл и накрая се оказа, че е грешен, понеже бил за 16гб версия....

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Няколко пъти съм си бриквал телефона, но с Lg Flash Tool винаги става. Даже веднъж имах проблем със забиването на 2%. Може би някъде бъркаш.

П.п. Опита ли и да натиснеш бутона Retry? Ако си спрял Windows Update, пусни го и тогава инсталирай драйвърите. Мисля, че може да е от полза.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай

Работата се оправи след като изтеглих другия тот файл (за 32 гб). После имах мъки със LGUP, та след доста рестарти и смяна на ком портове успях със LG Flash Tool 2014 да флашна kdzто

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2016-06-26, 14:21:48)dancho2000 написа:  Работата се оправи след като изтеглих другия тот файл (за 32 гб). После имах мъки със LGUP, та след доста рестарти и смяна на ком портове успях със LG Flash Tool 2014 да флашна kdzто

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Честито. А всъщност как го брикна? Т.е какво се опитваше да направиш?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)