Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много лесен начин за връщане на стоков ром на LG G2
#26

В момента изпитвам леко недоволство от моя телефон: Роот-нат е и оттогава ми яде батерията доста по-бързо...
Въпроса ми е, мога ли да го префлашна с европейския ром: d80220h_open_eur_16-32gb.kdz? (от 4PDA)
Притеснението ми е, четох някъде той е с по-малко РАМ памет 1,8 ГБ и е ACWTBK - CWT/CHUNGHWA TELECOM(TAIWAN) версия с 32 ГБ памет...
Моля някой знаещ, да каже има ли опасност да го повредя?
Благодаря предварително.

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
Аксесоари
#27

Не можах да разбера кое е с по-малко рам? Твоя телефон колко с GB памет е? По принцип не трябва да имаш проблем, но трябва телефона да е от интернационалната версия (D802) и kdz. файла, който ще флашваш да отговаря на 16 или 32GB версия.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#28

Аз съм с този ром от почти две седмици.Нямам никакви грижи.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#29

bilikidd написа:В момента изпитвам леко недоволство от моя телефон: Роот-нат е и оттогава ми яде батерията доста по-бързо...
Въпроса ми е, мога ли да го префлашна с европейския ром: d80220h_open_eur_16-32gb.kdz? (от 4PDA)
Притеснението ми е, четох някъде той е с по-малко РАМ памет 1,8 ГБ и е ACWTBK - CWT/CHUNGHWA TELECOM(TAIWAN) версия с 32 ГБ памет...
Моля някой знаещ, да каже има ли опасност да го повредя?
Благодаря предварително.
Тук основните въпроси са може би два:

1. Моят телефон "ACWTBK" версия с кой сток РОМ да флашна?
2.Е ли възможно да е с този d80220h_open_eur_16-32gb.kdz- изтеглен от 4PDA?

Пояснения:
Със софтуера за изтегляне на стоков ром, естествено ми показва неговата си версия, която е тайвандска-предполагам и не се ъпдейтва до новия "H" ъпдейт.
Да паметта РАМ е 1,8 гб!

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#30

Съветвам те да не рискуваш. По принцип има разлика в ромовете за 16 и 32ГБ-товите версии. Този се опитва да ни убеди че става и за двете. По-добре си дърпай от тук http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36
П.П. 1,8, са 2ГБ РАМ. Маркетинг.
Цитирай
#31

Unit 1 написа:Съветвам те да не рискуваш. По принцип има разлика в ромовете за 16 и 32ГБ-товите версии. Този се опитва да ни убеди че става и за двете. По-добре си дърпай от тук http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36
П.П. 1,8, са 2ГБ РАМ. Маркетинг.
Дааа това го знам, въпросът е дали някой е префлашнал тайвандската версия с Европейски фирмуер???

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#32

Благодаря много на колегата направил темата. Днес понеже имах достатъчно свободно време си прецаках телефона с разни гимнастики за руут и флаш на ромчета. Накрая не искаше да запали. Можех да вляза в рековърито и в даунлоуд режим. Та влязох в download и с това трикче си оправих телефона. Метода е доста лесен за изпълнение и успешен.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#33

Колеги понеже имам жълто петно и се налага да го карам на сервиз. Реших да го върна към сток с темата, но сега се чудя кое кдз да изтегля. Може ли малко помощ. Става дума за 16гб версия д802 закупена от виваком.

П.П. А и трябва ли да се прави нещо друго след това, за да не се усетят, че е рутван?

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#34

Колега, копираш този линк и го пействаш в лентата на браузъра

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/c...k2.jsp?esn=
след "=" си допиши имеия и натисни enter.
Ще ти изкара страница с инфо за телефона и линк към последния официален ъпдейт за твоя телефон.

А може да инсталираш от Play Store приложението LG Phone From. Като го отвориш и то ще покаже същото, преписваш линка в браузъра на компютъра и сваляш.

Да, трябва. Трябва да се отървеш от статуса Rooted в LG RCT и Download Mode. Има важна тема за това, прочети я. Може да пробваш последния начин от мен в последния пост и ако стане ми кажи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#35

10x Колега ще пробвам като имам време и ще пиша какво е станало.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#36

^ Колега писах ти и в другата тема, но да кажа и тук. При мен не стана описания от теб метод. Но може и в мен да е проблема, защото сега се мъча пак да рутна и towel-a ми казва, че не поддържа телефона, а преди с него си рутнах.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#37

Момчета имам огромен проблем след цялата процедура и включването на телефона ми пише " За съжаление, процесът android.procsess .media спря. " и следва даване на ОК и нищо стига се до черен екран нищо повече моля ви помогнете телефона ми трябва за утре Sad

Xperia X8 ROOT+New ROM,Prestigio MultiPhone 3540,Galaxy core,Lenovo ideapad A3000 H
Цитирай
#38

Кажи как и какво точно си флашнал. Само с тази информация няма как да ти помогнем.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#39

Точно както е написано стъпка по стъпка

Xperia X8 ROOT+New ROM,Prestigio MultiPhone 3540,Galaxy core,Lenovo ideapad A3000 H
Цитирай
#40

Добре де, Normal Flash или CSE Flash? Кой фърмуер си флашнал?Hard Reset правил ли си?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#41

Колега оправих го благодаря за бързото отзоваване Smile

Xperia X8 ROOT+New ROM,Prestigio MultiPhone 3540,Galaxy core,Lenovo ideapad A3000 H
Цитирай
#42

Браво. Кажи как го оправи проблема?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#43

Флашнах 3 пъти КДЗ файла след което ме пусна в рековарито Full wipe и всичко тръгна Smile

Xperia X8 ROOT+New ROM,Prestigio MultiPhone 3540,Galaxy core,Lenovo ideapad A3000 H
Цитирай
#44

Колеги здравейте,имам LG G2 32GB  ACWTBK - CWT/CHUNGHWA TELECOM(TAIWAN) ,версията на софта е 20C бихте ли ми дали линк към европейска версия с последния наличен ъпдейт (мисля,че е H) и да го флашна с  LG Flash Tool.
Много благодаря.
Намерих ето  това  от там тегля Europe OPEN D8022H_00.kdz (щом няма в името 16GB значили,че е за моя 32GB) ? Правилно ли съм разбрал ? 
Цитирай
#45

(2015-02-22, 19:27:05)predator_v_bg написа:  Колеги здравейте,имам LG G2 32GB  ACWTBK - CWT/CHUNGHWA TELECOM(TAIWAN) ,версията на софта е 20C бихте ли ми дали линк към европейска версия с последния наличен ъпдейт (мисля,че е H) и да го флашна с  LG Flash Tool.
Много благодаря.
Намерих ето  това  от там тегля Europe OPEN D8022H_00.kdz (щом няма в името 16GB значили,че е за моя 32GB) ? Правилно ли съм разбрал ? 

Да, правилно си разбрал. Просто докато кача файла в "облака" ти си се оправил. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#46

 Нали няма да има проблеми да флашна различен kdz от стоковия с който е телефона (от завода),защото в началото на темата пише,да се свали kdz който е за самия телефон,тоест този който излиза когато в линка се добави IMEI-я?
batproho благодаря за бързата реакция!
Цитирай
#47

Не би трябвало да имаш проблем ако сложиш 20h.Само да е за твоята версия 16 или 32GB.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#48

Така флашнах го но много интересно се получи след флаша (CSE Flash  този метод използвах) телефона се стартира и след като зареди логото на LG сам от менюто с езици си избра Български ! След това му вкарах паролата за рутера питаме за google акаунта и изписа,че ми възстановява профила. Учудването ми е ,че wollpapera на екрана беше същия който бях сложил преди флаша,този на заключен екран си е стоковия!!! Програмите ми ги няма от playstor-a но защо и как е запазило картинката на начален екран? Вече иначе ми показва,че съм с версия на софтуера D80220h-466-92 ,тези последните пет цифри са същите каквито бяха и на старата версия(Преди- lg g2 d80220c-466-92 след D80220h-466-92 ).
Като заключение какво бихте ме посъветвали пак ли да флашфам ? Благодаря.
Цитирай
#49

Няма за какво да флашваш пак.Това ,че е запазена картинита на началния екран е от Google Account-та ти,който е възстановил настройките .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#50

А тези последните пет цифри (Преди флаша- lg g2 d80220c-466-92 След D80220h-466-92 ),защо са еднакви ?
Благодаря ти отново.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)