Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus пусна ъпдейт на Asus FonePad 7 HD ME175CG до Android 4.4.2
#1

Току що ъпдейтнах моето таблетче до KITKAT Smile Ъпдейта е с размер 420MB като включва ZEN UI и нови приложения. Новите приложения са What's Next, Share Link, PC Link, Party Link, и Omlet Chat всички приложения са с променен дизайн.
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз ъпдейтнах моя до 4.4.2 но ми изчезна мобилния интернет :| и днес мисля да го водя до някой офис на Мтел да пробват да го оправят ....

Xperia S - стоков 4.1.2
Asus Fonepad HD 7 (ME175CG) - стоков 4.4.2
Цитирай
#3

Просто трябва да впишеш настройките за мобилните данни, които са за съответния оператор.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#4

Някой знае ли къде изчезна тази функция http://store.picbg.net/pubpic/98/B5/fc91...3098b5.jpg ? Някой знае ли от къде се включва Android ART ?
Цитирай
#5

[15]Peshew написа:Просто трябва да впишеш настройките за мобилните данни, които са за съответния оператор.

Явно проблема е с софтуерен защото не може да се свърже към мрежата като цяло .... а не само да нямам данни, иначе вижда всичко като мрежи (2 Мтел, 2 Виваком(закл.) и 2 Глобул(закл.)) като дава "Can't connect to this network right now. Try again later." .... та се чудя какво да го правя и дали да не изчакам да видя имат ли други хора този проблем.

Xperia S - стоков 4.1.2
Asus Fonepad HD 7 (ME175CG) - стоков 4.4.2
Цитирай
#6

Здравейте. И моят фоунпад7 загуби връзка с Мтел след ъпдейта, но тъй като е в гаранция го занесох в сервиз. Не съм фен на сервизите, но да се надявам, че имат решение.
Цитирай
#7

Колеги за да оправите проблема с мрежата, просто рестартирайте таблета :-) Обаче намерих бъгове : като включа самолетен режим и като реша да го изключа трябва да рестартирам таблета за да намери картата и мрежата. Другия бег е, че асуската клавиатура няма "ъ". Има и други не важни бъгове, дано да ги оправят с течение на времето.
Цитирай
#8

След рестартиране проблемът си го имаше :wall: , след изключване и включване всичко си е ок Dance
:cheers:
Цитирай
#9

здравейте колеги,
проблема със спиикерфона дали е оправен

sony xperia C3; asus phonepad 7 ME 175
Цитирай
#10

Аз като ходих в Мтел ме гледаха като изтървани. Отидох във оторизиран сервиз и го оставих, а те го пратиха в София в Мост. Днес ми го върнаха и пише, че е сменено дъното и софтуера. Действително са го върнали на 4.3, но за дъното не съм сигурен. Като препоръка са писали да не ъпдейтвам повече фирмуеръраSmile
Цитирай
#11

Цитат:Като препоръка са писали да не ъпдейтвам повече фирмуеръра
Lol Lol Lol Lol Lol това сериозно ли са го казали.значи цял свят може да ъпдейтва само за ментел не може.честно :rofl: :rofl: :rofl:
Цитирай
#12

Здравейте,
И при мен след инсталирането на 4.4.2 се появиха бъгове.
След рестарта тотално умря. Пускам го появява се логото и до там.
Днес ще видя някой сервиз да го погледнат.
Та май новата версия е доста бъгава.

Nexus 5
Цитирай
#13

Колеги поне при мен проблема с обхвата на Мтел си го реших с нова голяма карта (9.5 лева) която ми отрязаха в едно магазинче (срещу 4 лева) и всичко тръгна..... явно не се разбира като хората с мтелските мини симки.

Xperia S - стоков 4.1.2
Asus Fonepad HD 7 (ME175CG) - стоков 4.4.2
Цитирай
#14

Аз също загубих обхват при обновяването преди няколко часа. Рестартирах, но нищо. Изключих го, извадих картата, върнах я обратно и пак включих и това не помогна. Сега съм в домашния Wi-Fi и ще пробвам да върна фабричните. След това ще го пусна да ъпдейтва чрез Wi-Fi.

Редакция: Реших да пиша сега. Не успях да върна фабричните, а проблема с обхвата си остава. Предполагам, че при връщането на фабричните настройки трябваше таблета да се върне до Андроид 4.3, но уви не става. Пробвах 2-3 пъти да върна фабричните, но таблета остава с Андроид 4.4.2. Нямам желание да го нося в Мтел, защото ще ми загубят доста време. Познавам 2-ма приятели, които разбират от таблети, компютри и смартфони. Не съм сигурен, че ще помогнат, но мога да пробвам. Междувременно ще пробвам първо в Мтел, да видя какво ще ми кажат, а след това ако не ми хареса тяхното мнение смятам да отида до моите приятели, дето се занимават с такива работи. Дайте идея колеги.
Цитирай
#15

И аз имах същия проблем с обхвата, но вчера след наличен ъпдейт от 30-40 ми (не си спомням точно) всичко се оправи.
Цитирай
#16

От 27.08.14 и аз съм с такъв таблет. Имах същия проблем с обхвата като започнаха актуализацийте на таблета с 4.4.2. С въпросния ъпдейт както каза колегата по горе около 30-40 мб. проблема е решен.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#17

Днес (5.09.14) има актуализация на фирмуера.


Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#18

След актуализацията “рут“-а запазва ли се?

Samsung S23+, Samsung S22+, Xiaomi 12T Pro
Цитирай
#19

rolge720 написа:След актуализацията “рут“-а запазва ли се?
ДА!
Цитирай
#20

person написа:
rolge720 написа:След актуализацията “рут“-а запазва ли се?
ДА!

Сигурен ли си?!? Защото на мен след ОТА ъпдейта руута ми се затри. В момента се чака руут за WW_V5.4.2

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#21

Здравейте. Днес се сдобих с таблетчето, но моделът на кутията му е "Asus FonePad 7 K00Z ME 175CG. Мога ли да го ъпдейтна по някакъв начин до 4.4, понеже в момента е с 4.3? С една сим карта е, иначе отзад си пише, че е производство 2014-04.

Благодаря предварително!
Цитирай
#22

Настройки - About - системна актуализация. От там проверяваш за ъпдейти. Последната е WW_V5.4.2 - вижда се в Настройки - About - системна актуализация - software information и гледаш претия ред предва да пише ...WW_FonePad -V5.4.2-2014...

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#23

Здравей, наясно съм с процедурата при ъпдейт, но просто не се ъпдейт до китката. Днес ми изкара 2 ъпдейт от асус, направих ги но си седи на 4.3.
Прилагам скрийншотове...
https://www.dropbox.com/s/g1mhp5vckh5ub8...7.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/9wctr3f5jc42c0...8.jpg?dl=0
Цитирай
#24

Ще се ъпдейтне, build номера трабва да стане както е написъл колегата в горния пост 5.4.2-20140822

Ако много се е запънал и не го сваля можеш да си дръпнеш от офицялния сайт http://www.asus.com/ph/Tablets_Mobile/AS..._Download/

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай
#25

ТОЧНО В 00:00 получих ъпдейта до 4.4.2 тази вечер, но интересното е че build-up е версия 5.3.4, а не гореспоменатата 5.4.2 Може би ще получа ъпдейта до нея в последствие, как мислите?
Благодаря ви се пак з бързите и акуратни отговори. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)