Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus пусна ъпдейт на Asus FonePad 7 HD ME175CG до Android 4.4.2
#26

Пробвай отново и отново. При мен в рамките на час, час и половина се ъпдейтна 4-5 пъти.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
Аксесоари
#27

След като Ви писах загуба на обхват поради ъпдейт от андроид 4.3 до андроид 4.4.2, сега вече съм с последната версия. След като загубих обхват го оставих в централен офис на Мтел гр. Хасково (от там го купих). От там в сервиз на МОСТ в София и там му смениха софтуера до андроид 4.4.2. В протокола за рекламация на реда констатация на сервиза пише: обновен софтуер, тест ок.
Въпросът ми сега е да ъпдейтвам ли фърмуера и може ли да ми създаде проблеми след ъпдейта както когато се опитах да ъпдейтна софтуера?
Цитирай
#28

Както писах в предната старница и аз имах този проблем със обхвата. Това е от бъг в рома който беше оправен със следващата версия на рома. Не мисля, че ще имаш проблеми с последната версия WW_5.4.2

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#29

Нещо за последния ъпдейт да кажете WW_5.5???

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#30

Lumia написа:Нещо за последния ъпдейт да кажете WW_5.5???

Работи си, няма проблем. Лошото е, че дори и с него не тръгва speechlab, което е голям проблем за хората работещи с фаблета без зрение.
Цитирай
#31

При мен отказа да се обнови без бой Tooth
Подробностите и решението, описах в тази тема: https://www.androidbg.com/forum/post1246...l#p1246928
Цитирай
#32

А дали има, някакъв шанс за близалка. Tongue

Samsung S8+ Midnight black 
Цитирай
#33

kal0yanch40 написа:А дали има, някакъв шанс за близалка. Tongue

Едва ли, ти не виждаш ли Асус какво направиха с новия ъпдейт? Верися 5.5.0 ? Всички сервизи са на приложение и вече всички зен приложения се актуализират от магазина. Доста ми е съмнително, защо са направили приложение за ъпдейт на системата ? Може би има малка надежда за близалка :-) Нали знаете, че Асус попринцип са по тайните.
Цитирай
#34

Именно това ме кара, да си мисля че може да има Лолипоп. Иначе е безсмислено да правиш приложения за ъпдейт, при условие че няма да има такъв. Ама дано има, ще се радвам.

Samsung S8+ Midnight black 
Цитирай
#35

Излезе нов ъпдейт на фърмуера - KVT49L.WW_FonePad-V5.5.1-20141114.
Аз не съм го слагал, защото още няма рут за него... ще поизчакам малко.
Но отзивите са, че няма видими промени.
Цитирай
#36

Току-що минах на 5.5.1

Естествено, отново не пожела да се ъпдейтне по въздуха, но този път реших преди да флашвам и после да ъпдейтвам версия след версия, да възстановявам приложения и данни... първо да пробвам с пълния ъпдейт от официалния сайт на Asus (742Mb срещу 23Mb през WiFi) - ето този

Та, копирах сваления zip в корена на външната карта, апаратът си откри наличие на обновлението и ми предложи да го инсталира - приех, разбира се и всичко тръгна и премина без усложнения.

Е, рутът ми се изгуби, но това не е никакъв проблем - вече е наличен такъв за WW5.5.1 :thumbup: цък

И така - спестих няколко часа, които иначе биха били изгубени в повтаряне на вече направени неща Tooth

Всъщност, цялата операция приключи преди да успея да допиша поста :cheers:
Цитирай
#37

здравей колега, а как се прави този рут? свлих си файла разархивирах го и после....?

sony xperia C3; asus phonepad 7 ME 175
Цитирай
#38

filgun написа:здравей колега, а как се прави този рут? свлих си файла разархивирах го и после....?

Здравей,
Лесно е, когато следваш стъпките по-долу:

1. Сваляш това и го разахивираш в корена на диска на компютъра.
Някои ги разархивират в отделна папка, но аз ги сложих направо в C:\.
2. Сваляш и инсталираш драйверите за таблета (ако се наложи) - тези
3. Сваляш Root архива и го поставяш в папката от точка 1 (в моя случай C:\).
Не се разархивира - слага се както си е - zip.
Обикновено се открива тук, но за 5.5.1 още не са го закачили в поста, затова го търсиш към края на темата.
Внимаваш за съответствието на версията - WW, TW...
4. Стартираш таблета в режим DROIDBOOT (при изключено устройство Vol+ и Power)
5. Закачваш таблета към компютъра - на екрана му се показва, че е свързан и готов за даунлоад.
6. Стартираш файла OPEN.cmd, намиращ се в папката от точка 1 (C:\).
При Win 7/8 се стартира като администратор!
7. В появилият се прозорец въвеждаш (или копираш) следното (важно е да се изпише точно цялото име на Root архива с разширението!):

fastboot flash update root_K00Z_5.5.1WW.zip
и натискаш Enter.

Изчакаш няколко секунди да се прехвърлят файловете и таблетът се рестартира. Показва се зеленото роботче със сините атоми, инсталира се обновлението и след 10-15 секунди отново се рестартира. Таблетът се зарежда и съобщава, че системният ъпдейт е успешен :bow:

Това е всичко - остава само почерпката :cheers:
Цитирай
#39

Някой знае ли, защо така от Асус се бавят ъпдейтите ?
Цитирай
#40

А дали ще има за Asus Memo Pad 8 ME180A update, някой знае ли ?
Цитирай
#41

Вчера ASUS пуснаха нов ъпдейт - 5.5.4. Днес вече има root и за него: 

root_K00Z_5.5.4WW.zip

Storstark
Цитирай
#42

С каква цел го руутвате. Разбирам руут, за някое устройство, което не получава ъпдейти, но при положение че се ъпдейтва, лично смятам че няма смисъл от руут. Работи си стабилно и гладко, без сеч и лаг, батерията държи доста добре.

Samsung S8+ Midnight black 
Цитирай
#43

Айде, радост в къщи - дойде ъпдейта до 5.0 Lollipop!

Samsung S23+, Samsung S22+, Xiaomi 12T Pro
Цитирай
#44

(2015-03-26, 13:58:03)kal0yanch40 написа:  С каква цел го руутвате. Разбирам руут, за някое устройство, което не получава ъпдейти, но при положение че се ъпдейтва, лично смятам че няма смисъл от руут. Работи си стабилно и гладко, без сеч и лаг, батерията държи доста добре.

Обикновено се рутват заради многото излишни приложения, които не се използват реално, но производителя ги е  сложил.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#45

Голяма радост. В момента и при мен се инсталира Близалка.

Samsung S8+ Midnight black 
Цитирай
#46

Жалко,
Цитирай
#47
Smile 

Преди седмица започна ъпдейт на моя таблет до версия 6.3.7, но... естествено не мина и трябваше да изчакам появата на пълния файл на сайта на ASUS.
Днес  имах повече свободно време и вече съм на близалка  Tongue 

Но! 
Отново е забранено писането върху външната карта (подобно на KitKat) и съответно - трябва си рут. 
На XDA още няма такъв за тази версия, а не ми се пробваше дали става този за 6.3.6, та се зачетох тук-там и се оказа, че файловете и инструкцията от следния линк работят и при me175cg single sim!
Изпробвах го - РАБОТИ, нищо, че пише "за fe170" - не обръщайте внимание на модела!
И вече съм рутнат  Big Grin 
Възстанових заводските настройки и сега възвръщам нормалната работа на приложенията си (Titanium Backup), но когато ми остане време ще преведа инструкцията!
Цитирай
#48

Как да направим Root на ME175CG v6.3.7 Lolipop - Обещаният превод на инструкцията.
Цитирай
#49

Направих ръчен ъпдейт до 5.0. Изтеглих от сайта на Асус ROM-а, копирах го на SD картата. Рестартирах таблета и ми показа индикация, че е намерена актуализация. Пише, че ъпдейта трае около 5 мин. Мен ми отне 15. После 20 мин не искаше да се включи. Стой на логото Asus - In Search of Incredible. Изключих, включих - излъгах го и тръгна. Обаче сега нямам Download режим. Power бутона и бутона +  влиза в менюто, но като го свържа с USB кабела няма никаква реакция. Не се покзава андроида. сС Win7 съм. Преинсталирах драйвърите - не. Пробвах и на лаптопа - пак не влиза в режима. Ааа това Security?!?

[Изображение: e1fe6bde3b3df841.jpg]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#50

При мен си излезе от първия път. Пробвай с друг кабел. Аз имах един, който ми вършеше чудна работа повече от година, но в един момент забелязах, че не може да зареди батерията за цяла нощ стоене - смених го и се оправи веднага.
А може при прекъсването и лъгането при ъпдейта да се е объркало нещо?! Когато слагах новата версия, след рестарта, поне половин час си "търсеше невероятното"... 
Може и да опиташ да го флашнеш от raw. Ето линк към ME175CG_all_WW_user_V6.3.7.raw


П.П. Забелязах, че в новата версия на DROIDBOOT е премахнат от менюто пункта SD UPDATE.
[Изображение: 296f476b3ae284f196a813e7e36355ac-large.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)