Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

prestigio 5503 DUO
#1

Има ли някой ,който вече си е купил този модел да даде малко повече инфо,как се държи.В момента е на цена-299лв в единия от маркетите.Заинтригува мe главно с батерията си от 4000ма и 2сим карти.

Lenovo IdeaTab S5000-H(Kit Kat 4.4.2),Prestigio 7500,32gb,Prestigio 5503 DUO(JB4.2.2)
Цитирай
Аксесоари
#2

На хартия изглежда много добре. И на мен ми е интересно има ли вече ползващи апарата и какво е мнението им за него.

Prestigio Multiphone PAP5044 DUO
Цитирай
#3

Имам Prestigio 5300 и съм много доволен от него ама заради батерията реших да взема и Prestigio 5503 да го ползвам нещо като малък таблет заради голямата му батерия. Та вчера го взех. Ще пиша като го ползвам поне 3-4 дена. Ако нещо конкретно ви интересува питайте. Изненада ме за сега че може да ползва външна флашка.
Цитирай
#4

От къде го взе и на каква цена?
Има ли в комплекта вертикален флип?

Prestigio Multiphone PAP5044 DUO
Цитирай
#5

имам 5503 дуо осеща се леко потрепване на дисплея по някога ако някой знае нещо да помага
Цитирай
#6

Взех го от тенополис за 299 лв. Да има в комплекта вертикален флип. След като го взех, го заредих до 100%. Започнах да си инсталирам програмите които ползвам. Обикновено ми отнема няколко дена през които все ток не ми достига. Та тоя доста добре се представи. Батерията падна за 28 часа от които съм спал без да го ровичкам около 7,8,9 часа не помня точно колко легнах. Нека са 10 часа да кажем. Значи 18 часа съм го тормозил яко почти безспир. Очаровам съм наистина. Не ми е забивал. Добре се държи. Няма потрепване на дисплея. Сега го включих да се зарежда с оригиналното му зарядно и ще го наблюдавам за колко време ще се зареди. Интересно ми стана като го вкарах да се зарежда и започна да ми показва колко % се е заредил без да съм включил апарата. Друго интересно за сега не се сещам. Ще пиша пак.
Цитирай
#7

Да споделя че телефона се зареди за точно 206 минути!
Цитирай
#8

В флипа магнитен ли е (като на 5044)? В смисъл - събужда ли телефона при отварянето или трябва да се буди от бутонa?

Prestigio Multiphone PAP5044 DUO
Цитирай
#9

Трябва ти да го субудиш от бутона.
Цитирай
#10

А има ли светодиодна индикация за пропуснати събития, зареждане на батерията и т.н ?
Интересува ме също режима на избор от коя карта да се извърши обаждането - има приоритетна карта, или нещо ново ?
Цитирай
#11

Този смартфон изглежда много хубав за цената си Smile . И аз се чудя дали да си го взема. Само ако може тези, които вече го имат да отговорят на тези два въпроса:
1) Може ли да се инсталират приложения/игри на карта памет без нужда от root?
2) Как се справя камерата?
Цитирай
#12

Няма светодиодна индикация за пропуснати събития, зареждане на батерията и т.н ? Относно от коя карта да се извърши обаждането - след натискане на избрания номер долу има избор карта 1или карта 2. На мен едната карта ми е само за интернет затова не ме пита а направо звъни от другата "от която трябва". След инсталирне на приложения могат да се преместят на sd картата без да е рутнат телефона. С камерата направих само пробно няколко снимки през деня навън. Справя се добре като за телефон разбира се. Трябва да пробвам на слабо осветление да видим как е.
Цитирай
#13

На слабо осветление не очаквай кой знае какво ... все пак е само телефон. И 5044 е със същата камера и на тъмно определено не е добре, но на светло прави задоволителни снимки като за телефон!

Prestigio Multiphone PAP5044 DUO
Цитирай
#14

заспахте ли?
Цитирай
#15

Не сме заспали. Просто нищо никой не пита. Тръгна ми навигацията Garmin StreetPilot изненадах се защото процесора е MediaTek MT6582. IGO също тръгна.
Цитирай
#16

juliandj написа:Просто нищо никой не пита.
След като мина малко повече време, някакви отзиви за издържливостта като цяло след повечко зареждаия ?
Интересува ме и звука през слушалките / говорителя.
И още - има ли някакви забелязани недостатъци ?
Цитирай
#17

Батерията се представя прекрасно. Предишните си телефони ги зареждах всеки ден, защото със зор изкарваха по 8часа ровичкане докато съм на работа. Тоя ми стига за цели два дена и нещо. С батерията няма проблем гарантирам. Наистина е яка. Разговори много не съм правил ползвам го като таблет, но чуваемоста е по добра от другите prestigio-та които съм ползвал. Звука през слушалките също е по силен от на другите prestigio-та. Казвам по силен защото в качеството не усещам разлика. Във външния говорител също не усещам разлика нито като сила нито като качество. Относно недостатъци, открих един бъг който не е болка за умиране според мен. Подробната история на батерията петия ред от долу на горе нещо не се обновява както трябва. Ако е GPS-a въпреки че е изключен все е в син цвят. А ако е сигнала на мобилната мрежа от средата на дясно го няма зеления цвят въпреки че има мрежа и си работи. Ако е сигнала на мобилната мрежа като е легнал телефона си показва правилно. Предполагам че ще го оправят при първото обновяване. Мен лично не ме дразни много.
Цитирай
#18

Вече 2 пъти го гледам тоя телефон в технополис и съм на косъм да си го взема... това което ме спира е тъпата резолюция на дисплея... само и единствено тя! Дефектите описани горе според мен са заради нея, дори вторият който гледах, иконките на екрана бяха със полускрити имена (наполовина) защото не се побираха в позволеното пространство за тях. Ако има някой който би могъл да сподели мнение, за момента съм си харесал него и следния:

http://www.pandawill.com/mlais-mx59-smar...89553.html

тоя от пандауил излиза на около 200 лв (демек със 100 лв по-евтин) а хардуерно направо разцепва... телефон за 200 лв със 2 гига рам, 1080p дисплей, 4 ядра по 1.5 и PowerVR 544MP и 13 мегапиксела... батерията не е 4000 mah и това е единственото което ме спира... Нека все пак някой с опит с тези телефони да даде мнение каква е разликата в издръжливостта, щото искам скоро да го взимам...

ПС: Възможен ли е ъпгрейд на престижиото с по-нов андроид (4.3 примерно) и дали някой го е направил вече?
Цитирай
#19

пичове екрана ми трептеше на пурвата седмица от закупуването.изпратих го на сервиз.върнаха ми го но пак го направи.на протокола за ремонт пише /npf/ дефект какво е това
Цитирай
#20

От вчера съм с prestigio 5503 DUO и за сега съм доста доволен.Батерията наистина държи доста ,искам да попитам колегата juliandj ,коя точно версия на Garmin StreetPilot му е тръгнала,че пробвах няколко,но нещо все не е както трябва,иначе с ИГО-то проблеми няма.

Lenovo IdeaTab S5000-H(Kit Kat 4.4.2),Prestigio 7500,32gb,Prestigio 5503 DUO(JB4.2.2)
Цитирай
#21

Garmina го теглих от руския форум. името на файла е 18SP2.33_storage_sdcard0_Garmin_NO_ROOT_by_fidyan.apk. Ще сложа цялата папка архивирана в dox.bg и ще ти пратя линка. Вътре ще е и инсталационния файл. Разархивираш и слагаш папката в sdcard0 тоест в тая допълнителната микро SD която си си сложил. Името на папката трябва да е обязателно Garmin. Стартираш GPS сензора. Излизаш на открито навън и намираш през фаиловия менаджер фаила 18SP2.33_storage_sdcard0_Garmin_NO_ROOT_by_fidyan.apk и го инсталираш. Стартираш Garmin StreetPilot настройваш го и изчакваш да се свърже със сателитите. Ако не се е свързал след затварянето не помни нищо и пак трябва да го насройваш след стартирането му, така че изчакай да се свърже стабилно. при мен всичко си запомни от втория път.
Цитирай
#22

Има ли Backup & Restore (с Power и някой от бутоните за сила на звука) за запазване/връщане на текущата инсталация като цяло ?
Цитирай
#23

Още едно питане във връзка с това :
juliandj написа:... Изненада ме за сега че може да ползва външна флашка.
Вероятно става дума за OTG. Поддържа или не, защото само на едно място са споменали за поддръжка (USB-host/OTG) ? Може ли да се включи USB клавиатура/мишка ?
Цитирай
#24

sams5 написа:Още едно питане във връзка с това :
juliandj написа:... Изненада ме за сега че може да ползва външна флашка.
Вероятно става дума за OTG. Поддържа или не, защото само на едно място са споменали за поддръжка (USB-host/OTG) ? Може ли да се включи USB клавиатура/мишка ?

Поддържа OTG пробвал съм го.

Lenovo IdeaTab S5000-H(Kit Kat 4.4.2),Prestigio 7500,32gb,Prestigio 5503 DUO(JB4.2.2)
Цитирай
#25

здравеите мисля да си закупя такъв PRESTIGIO MULTIPHONE 5503 DUO но още се колебая защото не е толкова известен.колебая се между него и LG L80 (D373).моля кажете си мненията. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)