Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GUIDE][Custom ROM] KitKat ROM за Samsung Galaxy Core Duos GT-i8262
#1

В този гайд ще ви покажа как да инсталирате Android 4.4.2 KitKat за Samsung Galaxy Core Duos GT-i8262

[highlight=yellow]ВНИМАНИЕ!!! Този гайд променя вашият ROM, правенето на това отнема вашата гаранция, освен в случайте в които не върнете официалният ROM на вашият мобилен оператор. При проблеми по време и след процеса на инсталация, аз като автор НЕ НОСЯ ОТГОВОРНОСТ за вашият телефон. Всичко го правите на ваш риск![/highlight]

Всичко което правя е стъпка по стъпка, ако сте начинаещ и мислите, че няма да се справите, по-добре спрете до тук. Отново казвам, че всичко от тук насетне е на ваш собствен риск.

Инсталация на KitKat Build 1 или Build 2 за Core Duos GT-i8262

Всичко по реда си:
!ВАЖНО! USB Debugging трябва да ви е активирано!

1. Теглите Framaroot 1.6.1 и го инсталирате на вашият телефон.
2. Стартирате Framaroot през телефона. След като ви зареди натискате Gandalf. Трябва да ви излезе съобщение "Success Smile"
3. Включвате си телефона към компютъра и си качвате KitKat Build 1 или KitKat Build 2SuperSU v1.65 В КАРТАТА С ПАМЕТ! Това е важно!
4. Изключвате си телефона и го оставяте така. Сега ще поработим малко на компютъра.
5. Теглите си Odin 3.07 и Galaxy-Core-CWM-recovery.tar
6. Правите както на снимките:
[Изображение: 1_d46c3_31487178.jpg]
*. Връщаме се към телефона. Когато телефона е напълно изключен, махнете задният капак, това ще ни трябва по-късно. Придържайте все пак батерията с 1 пръст за всеки случай.
7. Влизате в Download режим на телефона, това става като задържите Home + Volume Down + Power. Когато излезе екрана натискате Volume Up за да влезете в Download Режим.
8. Свързвате телефона с USB кабела към компютъра, и в Odin трябва да излезе това:
[Изображение: 2_b2edf_31487180.jpg]
9. Цъкате в дясно на бутона PDA и добавяте файла който изтеглихме по-рано. Трябва да изгелжда така:
[Изображение: 3_72ec0_31487181.jpg]
[Изображение: 4_0d1b6_31487182.png]
10. Сега трябва доста бърза реакция. Натискате Start и гледате телефона. Когато изчезне екрана, и усетите вибрация, махате USB кабела. Изчкавате да се появи логото на SAMSUNG с жълт триъгълник с удивителна, изчаквате 1 секунда и махате батерията.
11. Слагате батерията обратно и влизате в Recovery с комбинацията Home + Volume Up + Power бутона докато не влезете в CWM
12. В Рекавъри:
12а) Избирате Wipe Data > Yes
12б) Избирате Wipe Cache > Yes
12в) Отивате на Advanced, избирате Wipe Dalvik Cache > Yes и като зареди отивате най-долу и избирате Go Back
12г) Избирате Install zip
12д) Install zip from external sd
13. Намирате KitKat Build 2.zip натискате го и избирате YES
14. Отивате пак там където ви е KitKat Build 2 и избирате Super Su 1.65.zip и инсталирате него по същият начин.
15. reboot system now
16. Вече сте с Kit Kat Build 2

Снимка на ром-а:

[Изображение: Andro-rom+Kitkat+Build+2.png]




Повече за този ром може да прочетете в оригиналната тема в XDA:
Andro-Rom For Samsung galaxy core duos

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
Аксесоари
#2

Този ром по добър ли е от стоковия и има ли БГ меню.

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#3

Има българско меню. В момента е много трудно да се каже дали е по-добър, защото е неизпипан билд... има своите проблеми. Лично на мен ми харесва, но все пак аз експериментирам редовно Smile

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#4

Успешно си инсталирах КитКат-а и на моя Дуос. Но има само един проблем.... с мобилните данни, показва че съм се свързал с 4g ( вместо 3g ) но нямам интернет. През Wi-Fi работи.
Някаква идея за фикс на бъг-а ?
Цитирай
#5

Нямам подобен проблем :/ Ще разровя и ще пиша ако намеря фикс.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#6

Чуда се дали да сложа и на моя чаках да споделите мнение ако може ? Ако не след 20 минути се заемам и ще го направя Smile Благодаря предварително Smile

Xperia X8 ROOT+New ROM,Prestigio MultiPhone 3540,Galaxy core,Lenovo ideapad A3000 H
Цитирай
#7

Има един проблем Когато цъкнеш на Kitkat Bild 2 линка по горе се отваря страницата на SuperSu и теглиш SuperSu а не KitKat Bild 2 Оправете го моля

Xperia X8 ROOT+New ROM,Prestigio MultiPhone 3540,Galaxy core,Lenovo ideapad A3000 H
Цитирай
#8

Върнах на фабричния 4.1.2 и пак го имаше проблема с мобилните данни... решението се оказа много просто, а именно пращане на смс до мобилния оператор за поискване на настройки за интернет-а. В моя случай към виваком http://www.vivacom.bg/bg/residential/pol...i-telefoni
А относно Build kitkat 2... доста забива камерата и някои други приложения.. с Build kitkat 1 тези проблеми ги нямам Smile
Цитирай
#9

papsyto написа:Има един проблем Когато цъкнеш на Kitkat Bild 2 линка по горе се отваря страницата на SuperSu и теглиш SuperSu а не KitKat Bild 2 Оправете го моля


Andro-Rom KitKat Build 1 http://www.mediafire.com/download/a6756u...build1.zip
Andro-Rom KitKat Build 2 http://www.mediafire.com/download/hfevsf...uild+2.zip
Цитирай
#10

Линковете са фикснати благодарение на @aidman

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#11

:capitulation: момчета правих всичко,стъпка по стъпка и не ми влиза в рековери Angry Angry Angry и до там сега как да си сменя софта със флаш със один ли

Да флашна стоков ром от самсунг ъпдейтс,със один отметки на auto reboot и f.reset time нали така ???

Sony Xperia M4 Aqua White
Цитирай
#12

Проблем,ако някой може да помага-направих всичко горе описано и го подкарах кит ката,даде ми грешка обаче в пин за отключване на мрежата-чест проблем с модела,свалих сим,фабрични настройки и тела остана в clockworkmodе recovery режим и няма излизане от него,не се връзвам с компа ,успях да подкарам в даунлоуд мод и пак не става,флашвал съм го и друг път но все пак съм юзер :-),ако може хелп плийс.
Цитирай
#13

Флаш на стоков ром през Один. Ако ти трябва помощ пиши. Дадеш ли фактори ресет при къстъм ром, оставаш в рекавъри.

Lenovo ZUK Z2 Black
Цитирай
#14

Добре аз сега това всичкото го правя обаче,,в CWM или TW там нещо си (пробвах и с двете програми) уж ми дава сексес а пък по долу постоянно изписва Uneble to load sistem и след ребуут стои на надпис Samsung gt i8262...и после стоков ром през один и пак 4.1.2..не мога да разбера защо не ми се получава..Дайте малко помощ... :unknw:

Samsung Galaxy Core 2 Duos GT-I8262
Цитирай
#15

Здравейте, ползвам SAMSUNG GALAXY CORE DUOS и сложих този ROM 2, не е лош, но как мога да си изведа мрежата на двата оператора отгоре в менюто или някак да сменям операторите без да влизам постоянно в настройки? :cheers:
Цитирай
#16

Пробвах първо Andro-Rom KitKat Build 1, а след това и Andro-Rom KitKat Build 2, наистина са готини но нещо не ми сработи камерата, и ги махнах.

Samsung Galaxy Core Duos- i8262///Sony Xperia M-C1905
///Samsung I9001 Galaxy S Plus///LG GW620
Цитирай
#17

След руутване и къстъм ром MONSTER не мога да си вържа телефона към KIES. Пробвах на 2 компютъра с двете версии KIES и KIES 3. Не мога да си върна контактите в телефона Sad PLS HELP ! Bu Имам запазен backup, но как да го импортна в телефона ??? Huh

Помислих малко днес на свежа глава и се оправих. Добре, че си имам бекъп в самия телефон на ОС преди да сложа Монстера. Върнах оригиналния РОМ, експортнах си контактите във .vcf файл, после пак сложих монстера и си импортнах контактите Smile

Сега ще пробвам Лолипоп 5.0 и докато не го прее*а тоя телефон няма да мирна Big Grin

http://www.droidthunder.com/install-andr...ore-i8262/

Ами харесва ми Лолипопа Smile Набухали са му доста рингтонове, има оригиналните фонтове, които липсваха в Монстера. Само дето камерата няма макро режим, с който установих, че стават най-добри снимки, но пък има други шукарийки самата камера. Работи пъргаво, но времето ще покаже. Ще обадя по-натам как е положението Smile

Lenovo P70 stock 4.4.4 (for now) / Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB / Realme 9 6GB/128GB Heart / Nokia G42 5G 6GB/128GB / Motorola Moto G32 8GB/256GB
Цитирай
#18

Свалих си Build 3 на Киткат. направих всичко по твоите указания, но не откривам архива в Recovery Mode. Защо така? :]
Цитирай
#19

Колега, с Lollipop работи ли нормално GPS-а?

П.П. Отговорих си сам- работи перфектно Smile

Lenovo VIBE P1m DUAL
Цитирай
#20

(2015-02-04, 12:15:36)veselin10 написа:  Колега, с Lollipop работи ли нормално GPS-а?

П.П. Отговорих си сам- работи перфектно Smile

Открити проблеми:

1. Камерата работи зле
2. Галерията забива
3. Шорткът за директ дайл търси сако Скайп

Като цяло пази батерията и работи пъргаво, но не ми допада , че нещо не работи.

...пак съм си стоков Smile

Lenovo VIBE P1m DUAL
Цитирай
#21

Този ром е перфектен няма грам лаг върви чудесно, батерията държи МНОГО проблемите които мен лично ме дразнят са:
1. Как да махна лентата на google в началния екран или няма махане?!
2. Няма календар :О
3. Нямам вибрация, не знам защо
4. Когато пускам телефона ми дава логото SAMSUNG и от долу една удивителна в жълт триъгълник, какво е това?!

NOKIA 1208 ТОВА Е ТЕЛЕФОНА !!! 
Цитирай
#22

(2015-02-07, 11:28:21)an4ollBGPZ написа:  Този ром е перфектен няма грам лаг върви чудесно, батерията държи МНОГО проблемите които мен лично ме дразнят са:
1. Как да махна лентата на google в началния екран или няма махане?!
2. Няма календар :О
3. Нямам вибрация, не знам защо
4. Когато пускам телефона ми дава логото SAMSUNG и от долу една удивителна в жълт триъгълник, какво е това?!

Прочети този линк и коментарите под статията: http://www.droidthunder.com/install-andr...ore-i8262/
Ще си отговориш на някои от въпросите сам. А в описанието на ROM-а пише, че има S Planner- календар. Триъгълника се маха с Triangle away, но потърси в интернет как да го използваш!
Цитирай
#23

Не съм въобще в час с английския колега... Календара го има като App но не зарежда нищо... лентата google ще я преживея а този триъгълник ако не го махна какво става или ако го махна, опасно ли е ?

NOKIA 1208 ТОВА Е ТЕЛЕФОНА !!! 
Цитирай
#24

Здравейте много се чудя дали да си рутна телефона и да сложа Кит кат андройд защото още е в гаранция но първо искам да попитам тези които са сложили кит кат дали има някаква разлика в бързината на телефона и дали тези проблеми които са описани по горе от други потребители са оправени вече. Благодаря
Цитирай
#25

Здравейте, направих всичко по стъпките, но при инсталирането на втория зип, направо се рестартира и сега стои на логото. Трябва да го изчакам ли?
Благодаря предварително!
-----------------------------------------------
Оправих го. Не знам как Big Grin
И имам няколко въпросчета:
-как да създам повече екрани
-има ли обция да си подредя менюто в папки
-и най важното : КАМЕРАТА не работи, излиза ми че е спряла неочаквано.

Samsung Galaxy Core Duos
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)