Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Самоизключване - Проблем може би с батерията.

Заради дискутирания проблем смених батерията с нова от dice.bg с 2 години гаранция.
Цитирай
Аксесоари

(2016-09-23, 12:29:57)rosko73 написа:  Това не е вярно. Наскоро се наложи да закупя нова батерия заради гореспоменатия проблем с рестартите(поради превантивната загриженост на инженерите на lg). Купих я от Сити тел и гаранцията е точно 6 месеца. Пише го и на сайта им.

Нова батерия 6месеца гаранция -40лв. Да прав си. Лг г3 -580лв . Склонен ли си да дадеш 580 лв вместо 40?
Дори да се скапе батерията след 6 месеца,което е невъзможно при нормално ползване на телефона,без да го прегряваш,без да го тормозиш излишно и когато загрее малко повече да го оставиш да почива 5 мин докато изстине(както аз правя),пак съм склонен да закупя батерия вместо телефон или платка.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

стига де,човека си споделя с нас,което е прекрасно.ако не ти харесва,споделяш че не ги разбираш нещата и си седиш сток,но да му обясняваш с няколко поста как той не трябва да постъпва е ...странно(не искам да съм краен).
btw същата батерия от алито идва за $10,работи прекрасно,но оценявам факта че колегата споделя инфо с нас,не ни кара да го правим.
Цитирай

(2016-09-24, 17:36:07)Wild bear написа:  стига де,човека си споделя с нас,което е прекрасно.ако не ти харесва,споделяш че не ги разбираш нещата и си седиш сток,но да му обясняваш с няколко поста как той не трябва да постъпва е ...странно(не искам да съм краен).
btw същата батерия от алито идва за $10,работи прекрасно,но оценявам факта че колегата споделя инфо с нас,не ни кара да го правим.

Не си прав,човека споделя как да си прецакат някои по-прости хора, телефоните. Не може нещо да е там където е,а българите винаги да побългаряваме и да се имаме за по-умни от висококвалифицирани инженери,на които това им е работата. Когато някой си прецака телефона по онзи пост,тогава на кого ще се оплаче,на теб,на него,или ще даде 150 лв най-малко за сервиз? 
Затова,когато нещо е направено да работи от знаещи и можещи,не е необходимо да се побългарява и да се пише,че можело и без него,щото не му било трябвало и инженерите са го сложили без да мислят. 
Аз се радвам,че някои хора разбират и им се занимава с хардуер,но не бива да подлъгват потребители с думите: То може и без него.
Ето и батерията с 2г гаранция за 39лв
http://dice.bg/lg-battery-bl-53yh-origin...-item18285
При тази цена и с тази гаранция,дали си струва побългаряването на батерията и риска от токов удар и изгорял телефон?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

аз според теб може и крив да съм,може и земята и плоска да е,но все още не виждам драма в цялата история.всеки си прави всичко на своя глава,мен лично никой не ме кара.попитаха го-отговори колегата.да не би като прочетеш за камикадже,да ти се става камикадзе.недей да търсиш грешката в отсрещния.
Цитирай

(2016-09-24, 22:30:43)Wild bear написа:  аз според теб може и крив да съм,може и земята и плоска да е,но все още не виждам драма в цялата история.всеки си прави всичко на своя глава,мен лично никой не ме кара.попитаха го-отговори колегата.да не би като прочетеш за камикадже,да ти се става камикадзе.недей да търсиш грешката в отсрещния.

Аз няма да рискувам,но има хора които биха рискували,мислейки ,че е безопасно. Точно заради тях ,трябва да се напише,че има риск и не отговаря за прецакани телефони. По този начин написано изглежда сякаш е нещо супер безопасно и няма да имаме грижи. Да ама ако стане късо съединение или друго за което е предвидена тази защита която се премахва,автора не поема отговорност нали?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Колега всеки сам и на собствен риск може да си модва телефона както иска. Аз примерно имам мод на процесора с термопаста ,а може и други. Така ако нещо се прецака знеш че ти си си виновен. Няма нужда да опреквате автора, а може само да му благодарите какво е написал на предната страница 121 мнение.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай

Че батериите са кофти, това е повече от ясно! Имам два G3, и на двата батериите сдадоха багажа още преди да изтече гаранцията. Купих една нова от Ситител и на третия месец се наду....смених я гаранционно и засега е ОК! Не виждам нищо лошо в това, когато някой колега открие нещо дефектно в телефоните ни, да сподели мнението си и всеки, който желае да го направи.... Нали е същото и с Къстъм РОМ и ядрата или греша???
Между другото батериите на лаптопите също имат чип, който след известно време казва, че ти е нужна нова батерия..... Тонер-касетите на принтерите също са с чип.....

Xiaomi 12
Цитирай

Моя е с оригинална батерия и до днес нямаше никакви проблеми. Изгасна 2 пъти за 1 час. Което е изненадващо понеже до сега никога не го в правил. След последния ъпдейт до С версия! N не ми излиза нито през Tools - а, нито OTA.

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай

(2016-09-24, 18:52:36)sunmaster написа:  Ето и батерията с 2г гаранция за 39лв
http://dice.bg/lg-battery-bl-53yh-origin...-item18285
При тази цена и с тази гаранция,дали си струва побългаряването на батерията и риска от токов удар и изгорял телефон?
Приятел с G3 32 GB на около 1 г. и 5-6 месеца му замина оригиналната. За 5-6 месеца взима вече втора барерия от DC и втората също е почнала да прави проблеми. Да не говоря, че при покупката на втората, на място в магазина, една от батериите, които му е дал продавача въобще не е влизала в телефона. Втората, която е дал, малко трудно влязла но все пак е влязла. Та като се прибере от чужбина след 2 месеца, ще се опитам да му премахна въпросния чип ли е какво е, че то не се и издържа на всеки 1-2 месеца да даваш по 40 лв. за батерия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

въпроса е като се махне дали пак ще изключва от презареждане.
Цитирай

И аз имам същия проблем още от нов телефона изключва когато е пуснат интернета на 2g.Трябва да извадя батерията и сложа за да се включи или да му включа зарядното .Hа 4g няма този проблем но навсякъде няма.Някой който е махнал чипа да пише как е и от колко месеца е с премахнат резистор или чип ли е
Цитирай

Моят телефон още като чисто нов на втория месец започна да се рестартира сам, а накрая дори и не се рестартираше, а зависваше на логото и се налагаше вадене на батерията. Флашвах какви ли не ромове, кернели и нищо. В сервиза му смениха батерията с нова и отново същото. Купих нова оригинална от DC и за около 3-4 месеца нямаше проблеми, след което отново се започна. Изхождайки от идеята че проблема е в батерията (логично след като доста време нямаше рестарти) реших да поръчам нова от Китай с марката "Nohon", производство на някаква Хонг Конкгска компания по "японски" лиценз и съм много доволен. Идеята ми бе да избегна фабричните дефекти на батериите на LG, ако наистина има такива. Вече трети месец съм с нея и телефона държи дори по дълго време, отколкото с оригиналната батерия. За сега нямам рестарти, но съм скептичен, изхождайки от качеството на съвременните телефони, без значение от марка и цена. От тук насетне ще си даваме парите за телефони еднодневки едва ли не. Да живеят нокиите с фенерче  Wink

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай

Премахнах си терморезистора и проблема с изключването го няма.Приятел който има сервиз за телефони ми каза че нямало проблем и без него и се реших та го махнах всичко е ок засега.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)