Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★ FAQ ★ Samsung Google Nexus S [Въпроси && Отговори] -update 31.12
#1

[Изображение: google_nexus_s_21-500x540.jpg]


NB Много полезен сайт - Link Smile


Различни видове Nexus S ?!
Да,има различни видове. Ето ги,заедно с характеристиките им:
Коя е последната версия за този телефон ?
Android 4.0.3 - Ice Cream Sandwich

Как да я сложа ?
След като сте с 2.3.6 просто отидете в Settings-About Phone-Check for updates Smile

Ами по-стара версия има ли?
Има да 2.3.3. Ето как се слага:
Всеки инсталира на собствен риск
1. Свалете файла download
2. Преименувайте го на update.zip и го копирайте на SD картата.
3. Изключете телефона
4. Задръжте "Volume UP", докато се включи телефона.
5. Ново меню ще се появи и натиснете "volume Down" за да стигнете до Recovery и натиснете "Power" бутона, за да го изберете.
6. Когато се появи удивителен знак в триъгълник - натиснете едновременно "Power" + "Volume UP"
7. От новото меню изберете "Apply sdcard:update.zip."
8. Когато видите "Install from sdcard complete" изберете "reboot system now" и изчакайте телефона да зареди.
Може да зарежда малко по-дълго.

Super Amoled vs Super LSD ?
krisko12 написа:Сравнявал съм ги на живо. Единия беше в ръцете ми, другия този в мултирама. В цветовете (главно бялото) СЛСД е по-добър, но другите, по-тъмните, като червено, черно, кафяво ... Амолед-а повече ми хареса. Аз определено бих взел САмолед-а Tongue
dviktor написа:Разликата е доста голяма между двете версии. Аз съм с Nexus S SLCD и съм много доволен от дисплея, на слънце се вижда добре, цветовете също са много приятни. Smile
xda-developers написа:Super LSD екрана харчи по-малко енергия от Super Amoled екрана,тъй като на Super Amoled-а му е нужно повече енергия в зависимост от background (дали е бял или черен..),докато Super LSD екрана не се влияе от background-а.

Има ли Gorilla Glass Samsung Google Nexus S ?
Не,няма! За това пазете Вашият телефон Smile

Български език за Samsung Google Nexus S с Android 2.3.3?
pikpik написа:Няма български, или поне аз не съм намерил до момента.
Начин да получим Български и Българска клавиатура:
Ъпдейтваме телефона до 2.3.4 (2.3.6 или 4.0.3 ) и после - Settings/Language & keyboard/Select language.
emski_vas написа:Настройки => Език и клавиатура => Избор на език, това е за да настроиш по-подразбиране, кой език да е в телефона. Настройки => Език и клавиатура => Клавиатура на Android => Входни езици => Маркираш езиците, които ще ползваш. Когато пишеш езика се променя (само ако маркираш повече от един естествено) с плъзване на шпация наляво или надясно.
Ако пак не стане,
Grievous написа:Прегледайтe тази тема.

Много слаба батерия Sad ?
dviktor написа:В началото батерията ми се струваше, че кара много малко, но в последно време нещата се промениха, вече 2 ден,GPRS-са ми е пуснат постоянно, обновлението на имейлите времето е направено ръчно, GPS е пуснат постоянно, нямам много разговори около 40 мин. Като спрях да го ръчкам постоянно ще кара повече.
Извод: Батерията заработва оптимално след около месец два. И наистина има голяма разлика след това!

Какви снимки прави Samsung Google Nexus S ?
dviktor написа:Това е с Nexus S
[Изображение: c0f73b7f6e506d81.jpg]

Ако изтрия снимките и дам HOME бутона не се показват, но ако изляза от Галерията като натискам назад, изтритото съдържание пак се показва. Това бъг ли е или е така?
emski_vas написа:След като изтриеш всичко, отиди в настройки, после апликации, намираш галерията и й изтриваш кеша.

Nexus-a ми няма SIM Services ?
За съжаление единственият начин това да стане е само с custom ROM,който поддържа тази фунция.

Имам проблем с SMS+C и немога да изпращам SMS !
От тук Ви интересува,само кода от долу ( този 16-сет цифреният – съответен за всеки мобилен оператор ) въвеждате гo в полето срещу SMSC на телефона Ви, онова меню което излиза след като въведете *#*#4636#*#*, след това натискате Update, и би трябвало със SMS-те всичко да е наред.

Докато играя игра телефона ми се рестартира ?!
s3v3n написа:При достигане на 43° С на процесора,телефона се рестартира- защитна функция Smile

Няколко пъти се случва да не мога да slide-на, за да вдигна при входящо обаждане !
Pешението е дa се натисне повторно Power бутона.

Батерията не се зарежда до 100%, стига до 95-97% ?
e34v8 написа:На много места съм чел, че зареждането до 97 - 98% не е бъг или проблем. Пази от презареждане - не го мислете това. :thumbup:
Открито решение: смяна на kernel-a Smile

Видео запис на 720р ?
Freeze написа:За сега няма. Камерата не е същата като на Galaxy S. Не се знае дали е възможно.

Мога ли да приближавам (zoom-вам) камерата?
Не,за съжеление това не е възможно по никакъв начин,но надеждата я има. Очаква се ъпдейт,които ще ни позволява увеличението Smile
Открито решение: Camera Zoom FX - application от маркета Smile

Мога ли да върна стоковия ROM на руутнат Nexus S ?
На този етап е невъзможно да се върне стоковия ROM на телефона Ви през Clockwork Recovery. Единственият начин да го направите е, ако преди това сте и направили NAND или си намерите готов NAND Smile

Как да направя factory/hard reset ?
Първо да отбележа,че това ще изтрие ВСИЧКАТА информация от телефона,без да засегне SIM картата.
Като за начало има два начина:

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
Аксесоари
#2

ами като се появи проблем го пиша в пост 1 и после пиша ии отговора Smile така няма да се създават 5 еднакви теми за едно и същи нещо Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#3

За батерията - моят опит до момента е следният:
имам телефона от горе долу 1 седмица. Батерията беше "по-слаба" първите 2-3, максимум 4 дни. След това стана направо герой Smile Днес съм приказвал повече от 1 час по телефона, играх Angry birds без звук поне 40 минути, ползвах wireless поне 30мин., телефонът е постоянно в 3G мрежа, но не е с активиран data transfer и е само на 64%, a и е с live wallpaper микробите на нексус Smile

при директно сравнение Моторолата направо загива като оптимално ползване/изразходване на батерията :whistle:
Цитирай
#4

Peshi написа:За батерията - моят опит до момента е следният:
имам телефона от горе долу 1 седмица. Батерията беше "по-слаба" първите 2-3, максимум 4 дни. След това стана направо герой Smile Днес съм приказвал повече от 1 час по телефона, играх Angry birds без звук поне 40 минути, ползвах wireless поне 30мин., телефонът е постоянно в 3G мрежа, но не е с активиран data transfer и е само на 64%, a и е с live wallpaper микробите на нексус Smile

при директно сравнение Моторолата направо загива като оптимално ползване/изразходване на батерията :whistle:


Значи да не се притеснявам вчера си взех телефона след като го заредих батерията падна доста бързо , след няколко дена ще се оптимизира сама ли? аз нещо мога ли да направя? Smile
благодаря предварително

Nexus S
ICS
Цитирай
#5

нищо неможеш да направиш,само го ползвай пълноценно и със здраве !

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#6

имам въпрос. Взех си телефона от германия предполагам че не само при мен е така, но имам някакво супер тъпо въвеждане на думите нещо като речник Т9 при по- старите телефони. Въвежда избраната от него дума когато натисна спейс. не можах да намеря как да го спра. Sad има ли начин ?

Nexus S
ICS
Цитирай
#7

Menu-Settings-Language and keyboard-Android keyboard там са настройките Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#8

еее още 1 проблем Sad не ми отваря снимките от галерията, като вляза в камерата и цъкна за снимките също не се отварят става черен екран Sad помош? Smile)

Nexus S
ICS
Цитирай
#9

restart ?!

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#10

да попитам, правя си нова папка например games на десктопа, вкарвам игрите в нея, преименувам я и си мисля дали мога да сменя иконата да не е default-a ? Smile уж пробвах с разни програми Като desktop visualizeR но нещо не се оправям
благодаря предварително

Nexus S
ICS
Цитирай
#11

би трябвало да нямаш проблеми с Desktop Visualizer, иначе с какъв Launcher си ? Някои имат функцията самите те,да могат да сменят тези иконки Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#12

Слагай си Go Launcher , ще останеш много доволен и като задържиш върху някоя икона на десктопа , може да я променяш , хубави теми - виж подписа Dance Smile

ZTE Grand X Pro
Google Nexus S
Цитирай
#13

хах благодаря яко еSmile само че след като 1 път си избрах икона от галерията ми със снимки не мога повече да вляза в друга папка за да избера иконите, трябва ли да ги местя в галерията? помощ

Nexus S
ICS
Цитирай
#14

Ами защото когато първия път си избрал икона си цъкнал най-отдолу отметката да ползва това действие по подразбиране. Сега отиди в настройки - управление на приложения. намери си галерията и натисни "изчистване на стандартни".

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#15

благодаря пичSmile

Nexus S
ICS
Цитирай
#16

Няма пробле. Пак заповядай :thumbup:

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#17

Какъв филм трябва да си сложа и програма да го гледам със субс ? Smile

Nexus S
ICS
Цитирай
#18

филма ти да не е .mkv или някое супер добро качество,защото или ще го гледаш с 1-2 кадъра или изобщо няма да го гледаш. А за субтитрите зависи от програмата,с която ще гледаш Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#19

да ме посъветваш за някоя програма ? Smile

Nexus S
ICS
Цитирай
#20

Rock Player, MX Player, Mobo Player аз имам тези 3,защото всяка си има +-осе. Примерно само Rock Player възпроизвежда .divx, но пък чете само субтитри .srt,а другите имат други + и – Smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#21

Не ми се смейте на въпроса. Big Grin Имам телефона от вчера и запаметих всичките си контакти,но в "Contacts" ми излизат само 21 от тях.Как да се покажат всички? Smile
Цитирай
#22

Contacts-Menu button-Displeay options
и/или
Contacts-Menu button-Import/Export
и правиш настройките, които са ти необходими =]

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#23

Пробвах от там,но все още не се показват всички.. :unknw:
Цитирай
#24

Не мога да разбера защо са махнали tv- out-a , който галаксито го има Sad

Nexus S
ICS
Цитирай
#25

screwer написа:Не мога да разбера защо са махнали tv- out-a , който галаксито го има Sad
щото
1) не може да е точно като Галаксито, все пак не е един и същи телефон
2) очевидно Самсунг не слагат всичко, което могат да предложат в Nexus-ите, защото ще им превъзхожда Galaxy серията прекалено много.
3) за кво ти е това пък на телефона точно Smile

production написа:Пробвах от там,но все още не се показват всички..
А всичките контакти ли са били запаметени на СИМ-картата. Ако част от тях са били запаметени на предишното устройство и то още е в притежание, се обърни към някой на лични да ти обясни как да ги хвърлиш, ако не знаеш Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)