Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★ FAQ ★ Samsung Google Nexus S [Въпроси && Отговори] -update 31.12
#51

aphala написа:Smile Тогава явно аз не правя нещо като хората, защото като го вържа тела през usb-то и изобщо не ми дава опция check for updates и така, иначе ми разпознава тела и има връзка с компа. Дали пропускам нещо?

Свързването с компютъра е с цел да може да прехвърлиш инсталационния ром на телефона. Също така служи за рутване на телефона.
Ти какво точно искаш да направиш. Конкретизирай и ще може да ти се отговори по-точно. Christmas

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
Аксесоари
#52

Искам да си ъпдейтна версията на софта до последната (доколкото разбрах 2.3.6., щото нали били спрели ics заради battery drain issues Smile ) налична на телефон 9023. И понеже нямам wi-fi в момента, бих желал да го направя посредством usb и pc Smile ако е възможно. Това ми е проблемата Smile
Цитирай
#53

aphala написа:Искам да си ъпдейтна версията на софта до последната (доколкото разбрах 2.3.6., щото нали били спрели ics заради battery drain issues Smile ) налична на телефон 9023. И понеже нямам wi-fi в момента, бих желал да го направя посредством usb и pc Smile ако е възможно. Това ми е проблемата Smile
Това може да стане единствено ако имаш ъпдейта качен на компа. След това да прехвърлиш на тела и ръчно да го инсталираш. За автоматичен ъпдейт се изисква или wi-fi или мобилен нет. Christmas

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#54

Благодаря ти за бързите отговори. В такъв случай минаваме към следващите 2 стъпки Smile - откъде да си сваля update-а на компа и как се инсталира ръчно ?
П.с. намерих guide как се прави, само, че не знам как се стига до root/parent directory на тела или това важи само за руутнати телефони ? Smile
Цитирай
#55

aphala написа:Благодаря ти за бързите отговори. В такъв случай минаваме към следващите 2 стъпки Smile - откъде да си сваля update-а на компа и как се инсталира ръчно ?
Тук има доста информация http://www.google.bg/search?q=nexus+s+ud...20&bih=946
Но ако не си сигурен какво правиш или, че ъпдейта не е за твоя тел, не го прави. По-добре изчакай и го направи автоматично чрез wi-fi. Christmas

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#56

да ти кажа- не ъпдейтвай =) има доста бъгове, и за сега се очертава към изтегляне на ъпдейта =) така де, не бързай =)

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#57

Явно ще изчакам. Само не разбрах коя е тази "phones /sdcard directory" при положение, че като си вържа тела за компа ми излизат 5 папки със следните имена .android_secure, android, bluetooth, dcim, lost.dir и в нито една от тях няма нито sd card, нито root и т.н. Та дето се вика поне да знам къде да го преместя този update.zip Smile
Цитирай
#58

s3v3n написа:да ти кажа- не ъпдейтвай =) има доста бъгове, и за сега се очертава към изтегляне на ъпдейта =) така де, не бързай =)
Доколкото разбрах, колегата иска да си сложи 2.3.6 а не ICS Christmas

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#59

Smile да, правилно си ме разбрал искам да си сложа 2.3.6., който доколкото разбирам е stable, само, че в инструкциите, които чета присъстват папки или директории, които или нямам или не знам как да получа достъп до тях Wink , та някой ако знае - да сподели Christmas
Цитирай
#60

aphala написа:Smile да, правилно си ме разбрал искам да си сложа 2.3.6., който доколкото разбирам е stable, само, че в инструкциите, които чета присъстват папки или директории, които или нямам или не знам как да получа достъп до тях Wink , та някой ако знае - да сподели Christmas
Ъпдейта трябва да го сложиш там сред другите папки. Точно тези папки, които виждаш е /sdcard directory.
Но пак ти казвам ако не си сигурен, че ъпдейта е за твоя тел и не си сигурен какво правиш - не го прави!
Изчакай, все отнякъде ще намериш wi-fi и ще си решиш въпроса. Christmas

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#61

Тук
има обяснено как става. Ето го преведено :
Свалете файла ( даден е линк като цъкнеш към него) и го преименувай на update.zip внимавай да не стане update.zip.zip
поставете файла в root папката на USB Storage-a,т.е. да е просто на телефона, НЕ в някоя папка или нещо от сотра
Изключете телефона и го включете като задържите Volume Up ( усилване на звука ), за да влезе в bootloader менюто, ако не стане извадете батерията и опитайте пак
Изберете Recovery.
ЩЕ се пояди удивителен знак, Цъкнете Volume Up + Power бутона, докато не се появи Recovery Menu-то, ако не стане от първия път опитай пак
Изберете Apply sdcard update.zip, ще започне ъпдейтващ процес
Рестартирайте и се насладете на Android 2.3.6.

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#62

Smile Благодаря ти за инфото. Ъпдейта съм сигурен, че е за моя тел и инструкциите не изглеждат сложни, но все пак ще видим, Smile въпреки, че съм експериментаторски настроен.
@ s3v3n - Благодаря и на теб колега. И аз така ги разбрах инструкциите и сигурно ще пробвам.
P.S. Следвах инструкциите и вече съм up to date Smile Благодаря още веднъж.
Цитирай
#63

Извинявам се за тъпия въпрос, но I9020T с какъв дисплей е и евентуално има ли нещо по-странно в това Т

Nexus S
Alcatel Scribe HD
Цитирай
#64

Mitax написа:Извинявам се за тъпия въпрос, но I9020T с какъв дисплей е и евентуално има ли нещо по-странно в това Т
I9020T е със супер амолед дисплей. Това което виждам в гугъл е, че този модел е лимитиран. Christmas
http://thetechjournal.com/electronics/an...hone.xhtml

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#65

на първата страница, първия въпрос е отговора ти, доста добре даден.

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ
Цитирай
#66

Аз ъпдейтнах телефона с андроида 4.0 ICS не ми е давал никакви бъгове,но сега не мога да си сложа песен с която да звъни телефона от песните които имам като музика никъде не намерих такива опции.Дава ми само от стандартните които си ги има в телефона ако може някой да помогне благодаря предварително. Wink
Цитирай
#67

plamenven написа:Аз ъпдейтнах телефона с андроида 4.0 ICS не ми е давал никакви бъгове,но сега не мога да си сложа песен с която да звъни телефона от песните които имам като музика никъде не намерих такива опции.Дава ми само от стандартните които си ги има в телефона ако може някой да помогне благодаря предварително. Wink
Мда, май за съжаление няма такава опция в стандартните настройки/плейър. Но затова пък, хората са ти направили PowerAMP, от който не само можеш да си сложиш песен за рингтон, ами ще и забравиш стандартния плейър, че съществува! :coffee: Rock

Huawei P10 Lite
Цитирай
#68

Мерси много получи се.Аз имам телефона от няколко дена и не съм го разгадал още.Пък тоя плеър има много повече функции :thumbup:
Цитирай
#69

plamenven написа:Аз ъпдейтнах телефона с андроида 4.0 ICS не ми е давал никакви бъгове,но сега не мога да си сложа песен с която да звъни телефона от песните които имам като музика никъде не намерих такива опции.Дава ми само от стандартните които си ги има в телефона ако може някой да помогне благодаря предварително. Wink
За целта, не е нужно да използваш какъвто и да е било плеър. Достатъчно е, в директорията, която ти се води като сд карта, да създадеш папка ringtones. Поставяш си песента, която искаш да използваш за звънене вътре и тя ще ти се появи при фабричните мелодии за звънене. Christmas

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#70

splendor написа:
plamenven написа:Аз ъпдейтнах телефона с андроида 4.0 ICS не ми е давал никакви бъгове,но сега не мога да си сложа песен с която да звъни телефона от песните които имам като музика никъде не намерих такива опции.Дава ми само от стандартните които си ги има в телефона ако може някой да помогне благодаря предварително. Wink
За целта, не е нужно да използваш какъвто и да е било плеър. Достатъчно е, в директорията, която ти се води като сд карта, да създадеш папка ringtones. Поставяш си песента, която искаш да използваш за звънене вътре и тя ще ти се появи при фабричните мелодии за звънене. Christmas
Че то и папка не мога да създам на стария андроид ставаше тука нещо не намирам от къде да направя папка.Пък нямам кабел за компютъра ако така се прави папка затова инсталнах др плеър за музика Christmas
Цитирай
#71

plamenven написа:
splendor написа:
plamenven написа:Аз ъпдейтнах телефона с андроида 4.0 ICS не ми е давал никакви бъгове,но сега не мога да си сложа песен с която да звъни телефона от песните които имам като музика никъде не намерих такива опции.Дава ми само от стандартните които си ги има в телефона ако може някой да помогне благодаря предварително. Wink
За целта, не е нужно да използваш какъвто и да е било плеър. Достатъчно е, в директорията, която ти се води като сд карта, да създадеш папка ringtones. Поставяш си песента, която искаш да използваш за звънене вътре и тя ще ти се появи при фабричните мелодии за звънене. Christmas
Че то и папка не мога да създам на стария андроид ставаше тука нещо не намирам от къде да направя папка.Пък нямам кабел за компютъра ако така се прави папка затова инсталнах др плеър за музика Christmas
Това имах предвид. Свързваш го с компа и си правиш папка. Друг начин е, ако имаш инсталиран файлов мениджър. Christmas

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#72

aphala написа:Някой има ли идея защо не ми излизат контактите от сим картата? С ICS 4.0.3 съм. Вадих картата рестартирах и пак същото?
Отваряш People/Хора оттам втория бутон от ляво на дясно(този с чертичките) и избираш import/export (внасяне/изнасяне) избираш import from sim card/ внасяне от сим картата и би трябвало да ти се появят. Christmas

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#73

Рестартирах и се оправи Smile Благодаря.
Цитирай
#74

Защо Nexus-a няма Touch-to-Focus?
Та HTC Desire го има!
miui ROM-a уж има ..., ама не фокусира там където съм тапнал / същото е и с cyanMOD-a/
Решение?

+ след като ъпнах до сандвича, като си копирам музика и др работи забива на 1,39MB/s ,
а преди (Gingerbread) стигаше до 3MB/s .. (скорост на копиране на файловете...)
Решение?

a1429 (p1000; i9020; n7000; i9300)
Цитирай
#75

:huh2: мн странно... последният път като прехвърлях някакви неща имах адски видоката скорост, не помня точно ма беше нещо от сорта на 7-8МБ в секунда :confused:

Huawei P10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)